Warning: mysql_connect(): Can't connect to MySQL server on '192.168.11.30' (113) in /usr/local/lib/php/metaClass/DB/db.php on line 146 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /usr/local/lib/php/metaClass/DB/db.php:146) in /var/www/weblog/community.php on line 164 Сообщество "Freedom". Тролінг — нове обличчя російських політтехнологій в Україні, Блог пользователя Олег Михайлович
Зрозуміло / Понятно
Шановний користувач!
На жаль, ми вимушені закрити цей проект і з 30 листопада 2020 він перестане працювати. Просимо свої вибачення за можливі незручності.

Уважаемый пользователь!
К сожалению, мы вынуждены закрыть этот проект и с 30 ноября 2020 он перестанет работать. Приносим свои извинения за возможные неудобства.
<МЕТА> - Украина | Блоги | Українська
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Рефераты
Товары
Блоги
искать в сообществе Freedom
Авторизация
Логин:
Пароль:
 
#

Календарь

 Февраль 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
#

Тролінг — нове обличчя російських політтехнологій в Україні

Олег Михайлович | 2014-07-29 12:37:19  
Сообщение прочтено 240 раз
Роман Кириченко - 28.07.2014 троль

Розвиток інтернет-культури, зокрема мережевого спілкування, сприяв розвитку такого явища як тролінг. Він прийшов у мережу з офісів, де існує його історичний попередник. Уперше тролінг було зафіксовано наприкінці 1980-х. З того часу він розвинувся настільки, що зараз існують розвинені тролінг-мережі. Та що там казати – навіть на нашому досить молодому сайті завелися «тролі». Власне, це і спонукало мене до написання цієї статті.

Якщо раніше активно говорили про тролів-аматорів, які «тролять» своїх опонентів заради розваги, досить часто — примітивно, то зараз настав час тролів-професіоналів. Це можна було передбачити, так як інтернет розвивається дуже швидко, а в наш капіталістичний час  гроші заробляють на всьому, використовуючи будь-який шанс. Одним із таких шансів стало маркетингове використання тролів. Ясна річ, інтернет має великий маркетинговий вплив – реклама в інтернеті не обмежується тупими банерами на сайтах. Куди потужніша реклама знаходиться у безлічі різноманітних обговорень, коментарях, відгуках, яким так люблять довіряти інтернет-користувачі –  здається, що це ж жива людина рекомендує, а не наївна реклама, тому віримо більше, інколи — дарма. Тут важко буде зі мною не погодитися: хіба ви не шукали нічого ніколи за відгуками в інтернеті? Але мова не про це.

Справа в тому, що у наш час маркетинг дуже тісно пов’язаний з політтехнологіями. І не лише тому, що багато маркетологів займається ними. Просто суть політтехнологій аналогічна суті маркетингу – вони «продають» образ політика чи партії так само, як маркетологи продають товари. І застосування тролів у цьому плані з кожним роком все ширше, у першу чергу тут мова йде про професійних тролів.

Троль «звичайний» (клацніть, щоб збільшити)

Професійні тролі – це якісні піарщики та бренд-менеджери, от тільки вони займаються не рекламою, а знищенням конкурента. Політичні тролі, зазвичай, дешевші, бо досить часто вистачає потуг і аматорів, проте, скоріш за все, їх ціна з часом зростатиме. Це тенденція останнього року.

Війна проти України, яку розязала Росія, ведеться не лише її озброєними бандами, а й піар-агентствами. І ці піар-агентства, як не дивно, займаються професійним тролінгом (про це є чудове розслідування Независимой газеты). По суті завдяки такі стратегії змінилися дещо завдання, стратегії та тактики тролів.

Якщо в часи масово аматорського тролінгу (хоча і зараз таке має місце) тролили в основному для задоволення, для привернення уваги, для чиєїсь розкрутки, то зараз це не зовсім так.  Тролі стали частиною політичних технологій і, що найцікавіше, вони в цьому плані ще не показали весь свій потенціал.

Троль остаточно втратив прив`язку до конкретного форуму чи сайту (його там просто швидко забанять, якщо звісно він не діє задля їх розкрутки), тепер він існує у соцмережах готовий у будь-який момент вдарити по потрібному посиланню на інформаційному ресурсі.

Якщо раніше тролі дуже любили розпалювати масштабні дискусії, іноді пишучи відразу під двома логінами (тролі-шизофреніки), то зараз ніяку дискусію вони вести не стануть – вони створять свій провокативний інформаційний привід у коментарях і потім отримують свої дивіденди від маси «героїчних» відповідей справжніх патріотів.

Розпізнати троля – зараз справа дуже легка, більше того – ми навіть можемо розпізнати територіальне походження троля – із суті коментарів, проте це не заважає їм активно старатися строчити купу коментарів у день, очевидно, їх господарі бачать в цьому сенс.

Якщо раніше тролів виявляли за манерами поведінки (нетиповий читач ресурсу, завелика активність, провокативність дописів, частий перехід на особистості, малий стосунок до тексту тощо), то зараз це можна зробити чисто технічно, особливо зважаючи на те, що у наш час дуже часто залишають коментарі через профілі у соціальних мережах – це простіше.

Але «професіонали» мають, очевидно, настільки багато роботи, що навіть не здатні нормального імені для свого профілю вигадати та поставити до нього фото. Власне, їх відсутність найкраще вказує на політтехнологічне походження такого троля.

Так зазвичай виглядає сторінка троля

Іноді для більшої презентабельності тролі додають фото та й ім`я вигадують нормальне, проте їх видає відсутність ознак соціального життя на сторінці (дописів, репостів, уподобань), що явно не корелює з їх соціальною активністю у коментарях тієї ж Української правди. А іноді і молодість профілю виступає свідченням того, що автор коментаря троль. Власне, тролі є майже у всіх політичних сил України, сам колись натрапляв на УДАРівських тролів, проте головна загроза зараз йде від кремлівських коментаторів.

Звісно, зараз ми можемо натрапляти і на коментарі аматорів, заражених путінською пропагандою, які так палко хочуть (і вірять в те, що можуть) переконати українських «братів». Проте професіоналів значно більше і їх не меншає. Здавалося, ми, як і власники сайтів, вже так звикли до них, так легко розпізнаємо, що їх існування не має сенсу. Але ми все одно їх кожного дня бачимо. Чому ж так відбувається? Очевидно, сенс є.

Так чи інакше коментарі на сайтах є важливою стороною сайту, так як вони є своєрідною формою комунікації між автором і читачами. Проте, насправді, вони зараз не виконують такої функції. У той же час коментарі додають популярності ресурсам, вони читаються ледь не більше, ніж самі статті.

Зазвичай читач проглядає коментарі під матеріалами, щоб визначити наскільки його реакція подібна до вражень інших читачів і чи не є вона до певної міри девіантною. І на основі цього вже будувати власне сприйняття, чисто мейнстрімний інстинкт. А іноді просто читачу цікава думка інших людей (людям ми довіряємо більше, ніж брехливим авторам).

Таким чином, сфера коментарів залишається дуже важливою для формування загальної думки, що не можуть не ігнорувати політтехнологи. І якщо навіть професійний троль не впливає на вас, то він може вплинути  на когось іншого, а це вже погано. Тому дуже логічним є рішення окремих популярних ресурсів в умовах війни закрити коментарі – лише таким чином ми зможемо перестати «годувати троля», бо індивідуми, які з ними будуть сперечатися знайдуться завжди та і навіть з ігнором, як ми бачимо, кремлівські тролі негативно впливають на наше суспільство.

http://mskod.com/troling-nove-oblichchya-rosiyskih-polittehnologiy-v-ukrayini/

Это сообщение написано также в: Рожденные в СССР (0 комментариев) , СМЕРТЬ УРОДАМ! (0 комментариев) , ЖИЗНЬ, КАК ОНА ЕСТЬ (0 комментариев) , УН-ДА (Українська Націонал-Демократична Асамблея) (0 комментариев) , жизнь как она есть (0 комментариев) , Доска позора (0 комментариев) , Славянская история. (0 комментариев) , UA-RU (0 комментариев) , Справжня історія (0 комментариев) , Україна понад усе (0 комментариев) , українське слово (0 комментариев) , Політика (0 комментариев) , Заметки обывателя (0 комментариев)
Поиск:
ИнформацияОбщениеБизнесДосуг
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2010 <META> Все права защищены