Зрозуміло / Понятно
Шановний користувач!
На жаль, ми вимушені закрити цей проект і з 30 листопада 2020 він перестане працювати. Просимо свої вибачення за можливі незручності.

Уважаемый пользователь!
К сожалению, мы вынуждены закрыть этот проект и с 30 ноября 2020 он перестанет работать. Приносим свои извинения за возможные неудобства.
<МЕТА> - Украина | Блоги | Українська
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Рефераты
Товары
Блоги
искать в сообществе ГЕОФАК ЧНУ
Авторизация
Логин:
Пароль:
 
#

Календарь

 Ноябрь 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
#

Записи

Понедельник 1 декабря 2008
Сообщение прочтено 753 раз
tsvyatt | 2008-12-01 16:02:05

Географами не народжуються - у географи посвячують.

Минулого тижня неподалік Віженки проходила Посвята у студенти географічного факультету.

Людмила Мещерякова

 

Серед усіх факультетів Чернівецького національного університету, - географічний факультет є одним із найпопулярніших, а ще й до того, чи не найцікавішим у погляді на громадське, позааудиторне життя пересічного студента. Всім відомо, що першокурсник – це ще не студент, ним він стане лише після першої складеної сесії. А от щоб стати студентом – географом, треба ще й випробування пройти. Задля такої події керівництво факультету звільняє одну п’ятницю вересня для проведення Посвяти у географи. Традиція Посвяти існує вже 39 років і організаторами дійства є студенти четвертого курсу. Отже, у вільну від занять п’ятницю, зранку, або ще і у четвер звечора, «старики» вирушають у гори, щоб підготувати всі об’єкти дійства. «Першачків» привозять після обіду. Цього року було шість автобусів, приблизно 150 першокурсників і ще стільки ж друзів – знайомих.

Вже біля автобусів новачків гостинно зустрічають перевдягнені «горяни», яки супроводжують їх на понад двадцяти кілометровому маршруті, сповненому пригод та несподіванок. Маршрут починається із «прикордонного посту», де новоспеченим географам фарбою пишуть на лобі (щоках, носі, підборідді…) номер групи та назву факультету, а ще «конфісковують» важкі речі перед нелегким підйомом.

Десь за тиждень до самої Посвяти на факультеті з’являється оголошення про те, що треба знати і що з собою мати. Однією з найголовніших вимог є наявність спортивного взуття та одягу, що його не шкода потім викинути та обов’язкове знання пісень «Червона рута» та «Я піду в далекі гори» - гімну факультету. Тексти роздаються заздалегідь. Тому, коли увесь цей натовп рухається до Протятого каміння мешканці гір мають нагоду послухати (вже у тридцять дев’ятий раз) гімн географічного та різноманітні «кричалки». Звичайно ж, є і присяга. «Першачки» присягають на вірність природі - текст зачитують «лісові мавки» та на вірність рідному факультету – йому присягають на колінах, перед портретом декана.

На перевалі їх очікує гарячий чай, а ще – багато різних персонажів: «цигани», яки ворожать по топографічних картах на майбутню сесію; сімейство «водяних», яке допомагає перебратися через річку; «чорти» і «канібали», які влаштовують різноманітні конкурси. Дорогою вони минають «самогубця - повішеника» - старшокурсника, якого довело студентське життя. Крім того багато відрізків шляху вимагається не проходити, а проповзати на колінах.. Розмальовані, «трохи» брудні, вони, нарешті, досягають кінцевої мети – стоянки, де має відбутися зустріч із богом Гео. Він спускається на трон під феєрверки та голосні заклики першокурсників. Бог Гео задає групам студентів різні завдання, і лише ті, які їх виконали, вважаються посвяченими.

Завершується церемонія куштуванням «божественного нектару» (серед студентів – «пійлом») – чогось зеленувато-жовтого з цитринами. Вигляд цього напою не викликає апетиту, але на смак є досить непоганим і добре втамовує спрагу. Посвячених «першачків», брудних і щасливих відвозять назад до Чернівців, де вони, добираючись громадським транспортом, справляють незабутнє враження на пасажирів.

А неповторне дійство Посвяти, мавки, чорти, лісовики, «божественний напій» - все це надовго залишиться в пам’яті студентів і лише укріпить їх любов до рідної Alma Mater

 

 

Автор Людмила
Читать

Поиск:
ИнформацияОбщениеБизнесДосуг
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2010 <META> Все права защищены