Авторизация
Меню
Категории
YouTube (1)
абсурдизм (1)
Аида (1)
ангели (1)
Анжелика Рудницкая (1)
Анжеліка Рудницька (10)
Анонс (2)
благодійність (2)
варто пам'ятати (3)
Великдень (2)
Весілля (1)
виставка (2)
від себе (3)
віра (1)
Внимание!!! (3)
Выставка (1)
выходной)) (1)
вышывка (1)
Геній місця (2)
Голодомор (1)
Гончарство (1)
Гроші (3)
да уж... (2)
дата (1)
День міста (2)
Дерево-птах (1)
діти (4)
Етнографія (2)
жіночі головні убори (2)
Заручини (1)
Искусство (2)
Івано-Франківськ (10)
клип (2)
Концерт (1)
корея (1)
куточок душі. (2)
Кутя (1)
Лавра (1)
майстер-клас (3)
Маша Лосева (1)
Мистецтво (4)
Місячне колесо (1)
мова (1)
моє місто (2)
музей Тараса Шевченка (1)
мысли (4)
наблюдения за живой природой) (1)
напівзабуті слова (9)
народження хрестини (1)
народна медицина (1)
Народна творчість) (2)
нарытое в инете (1)
Наша кухня (5)
наша пісня (10)
Наші багатства (6)
Наші міста (5)
Наші таланти (8)
Наші традиції (19)
Новини (2)
новинки (7)
паска (1)
песни (1)
писанки (1)
Подяка (2)
Покутський фестиваль (1)
Политика (1)
Політичне (4)
Польша (1)
Праліс (1)
прапор (1)
Привітання (1)
Продукт (1)
просто так (2)
Радісний дім (1)
радуйся! (1)
РЕВОЛЮЦІЯ (1)
рекорд (1)
різдво (3)
Свята та обряди (5)
Святвечір (1)
Святкуємо. (2)
СВЯТО (2)
сентиментальное (1)
символи (1)
Скрипка (1)
Спорт (1)
Станиславів (6)
Старовинні фото (4)
студенти (1)
Територія (2)
Територія А (2)
трепология (1)
туризм (2)
украина (2)
Україна (3)
українська кухня (1)
Українське Різдво (1)
українські зачіски (1)
фестиваль (3)
флаг (1)
фото (5)
цікаві місця (2)
цілющі трави (2)
чоловічі головні убори (1)
ювілей (1)
юмор (1)


Календарь
 Апрель 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Среда 21 апреля 2010
Сообщение прочтено 16535 раз

Це любов до посуду. Особливо хочеться глиняних горщиків, тарілок, глечиків ручної роботи. Таки дуже пасував би до гостьової кімнати моєї мрії) От думаю - чи не навчитися самій горшки ліпити. Це ж не так складно. Принаймні, так здається з боку.

Трохи почитала на цю тему. Виявляється, що вироби з глини мають не тільки естетичну цінність, а й властивість витягувати негатив з людини, виводити шлаки. Натомість ще й наповнює страви енергією, увібраною від чотирьох стихій - Землі, Сонця, Води та Вогню. В глиняних горщиках можна готувати їжу без додавання різних жирів - а це справді великий плюс для тих, хто прагне дотримуватись здорового способу життя. Мабуть і улюблена страва мого чоловіка - чанахи, які я досі готую у кастрюльці, у горщику мали б зовсім інший смак. Як після такого відмовитись від можливості придбати таку річ))

Косівська кераміка

Просто гарний натюрморт:)

Ось так колись виглядала звичайна хата.Гарно!


Комментарии (17)  
Вторник 20 апреля 2010
CocoChanel | 2010-04-20 14:15:27 Вироби з лози
Сообщение прочтено 19997 раз

Проходячи повз ринок, побачила плетені вироби з лози в широкому асортименті - кошички, хлібнички, дзбаночки, скриньки, кошики для ванних кімнат, підставки для вазонів, крісла-гойдалки... Всього не перерахувати. У цих речей така добра, позитивна енергетика, крім того, що вона дуже милує око. Аналогічні вироби з пластику, заліза не йдуть з ними в жодне порівняння. Тоді дуже хотілося щось купити - хлібничку або плетений піднос, але я так і пішла ні з чим - плани на покупки тоді були інші.

До речі, вироби з лози можна придбати не тільки на ринку, але й у самого виробника - на Закарпатті знаходиться село Іза, яке славиться своїми майстрами лозоплетіння. Там цим ремеслом займаються практично всі мешканці села - плетуть із лози, листя кукурудзи неймовірної краси речі. А взагалі на Україні є чимало митців, які плетуть витвори не тільки з лози, а й з комишу (шувару), житньої соломи, соснового коріння..

Серед дослідників  побутує така думка, що плетіння виробів з природних матеріалів випереджують навіть ткацтво та виготовлення кераміки, адже воно не потребує додаткових інструментів для роботи, крім вправності рук. Археологи знаходили сліди таких виробів серед розкопок часів неоліту.
 

Джерело фото

Тут ще фото плетених виробів, їх не вдалося скопіювати.

 

 

 


Комментарии (22)  
Среда 10 февраля 2010
CocoChanel | 2010-02-10 20:13:41 БРЕНД
Сообщение прочтено 9346 раз

Цікаво, що можна вважати національним українським брендом? Які пропозиції?

Читать
До прикладу, Фінляндія славиться своїм загальновідомим брендом "NOKIA", бренди США: Hollywood, Coca-Cola, Coke, Levi’s, Nike, Pepsi, бренд Німеччина: BMW, Mercedes, бренд Італії: Ferrari, вишуканий одяг та взуття, піцца, бренд Австралії: туризм, незабутня природа, кенгуру, Чехія - пивом, Росія - горілка, матрьошка та ведмеді, Швейцарія - точні годинники, Бельгія - вишуканий шоколад і т.д....


Категории: Наші багатства    
Это сообщение написано также в: Nirvana (0 комментариев)
Комментарии (90)  
Среда 3 февраля 2010
Сообщение прочтено 11722 раз

Так називають містечко під Івано-Франківськом - Тисмениця. Славиться воно насамперед своїми умілими майстрами-кушнірами, які протягом століть займалися виготовленням хутрових виробів. Шубка з натурального хутра підкреслює жіночу вроду, її образ стає більш жіночним, розкішним і в погляді щось змінюється... Недарма мрією практично кожної жінки зимою загорнутися в коштовне хутро)) Хто це заперечить?Podmigivanie

 

 

Населення: 9800 чол.
...
Читать

Это сообщение написано также в: Nirvana (0 комментариев)
Комментарии (22)  
Вторник 22 сентября 2009
CocoChanel | 2009-09-22 18:15:38 "СЛЬОЗИ СОНЦЯ"
Сообщение прочтено 8365 раз

 

Чарівний та легендарний бурштин – янтар або "горілий камінь" як здавна називають його на Поліссі – є одним з найбільших скарбів поліського краю.
За своїм походженням та фізико-хімічними властивостям поліський бурштин подібний до балтійського янтарю, хоча й відрізняється від нього меншими розмірами, але натомість більшою різноманітністю свого забарвленням та більшою кількістю рідкісних включень – древніх скам'янілих комах та інших законсервованих живих істот, оригінальних повітряних бульбашок тощо. При цьому варто пам'ятати, що справжній бурштин є лише на узбережжі Балтики та на Поліссі, всі решта подібних каменів – приміром, т.зв. "байкальський янтар", "бразильський янтар" тощо – є не оригінальним самоцвітом-янтарем, а лише бурштиноподібними смолами.

З нього робили невеличкі медальйони-обереги від злого ока, дівчата носили бурштинові коралі, які не тільки прикрашали, а й лікували. Проте з часом сонячний камінь чомусь відійшов у тінь. З нього перестали виготовляти прикраси, а поодинокі майстри продовжували виточувати хіба що мундштуки та гудзики. Коли ж траплялися шматки iз включенням дрібних комах (що завжди цінували науковцi і ювеліри), то такі камені вважали ні до чого не придатними і знищували. Було й таке, що бурштином, який добре горить, топили піч і навіть згодовували його... свиням.


Згідно з сучасними науковими даними, 40 мільйонів років тому на місці нашого Полісся був острів, оточений "польським" та "білоруським" морем, на берегах якого і росли ті хвойні дерева, сосни, смолу яких ми сьогодні викопуємо як янтар.
Янтарні прикраси цінували ще місцеві енеолітичні племена, згодом і прадавні слов'яни, русини та литвини, українці. Цінний янтарний камінь викопували просто – рили в "потрібних місцях" глибокі ями. З бурштину майстри виготовляли обереги від злого ока, бурштинові коралі та янтарні намиста, персні, кульчики та браслети. Янтар застосовувався також у лікувальних цілях, пізніше з нього робили мундштуки та портсигари. У часи Великого князівства Литовського поліський бурштин вивозився і до самої Литви, мешканці якої здавна називали свою країну не інакше як "Янтарним краєм", проте віддавали належне поліському янтареві за його унікальні, невластиві балтійському янтарю колір і забарвлення - салатово-зелене та жовто-зелене, синє-зелені і світло-жовті кольори та навіть дивовижний чистий білий і чорний янтар. Причиною цього є, вочевидь, те, що поліський янтар формувався трохи далі від моря, аніж балтійський – прусський (калінінградський), литовський чи латвійський янтар. Так, скажімо, білого янтарю в світі дуже мало - не більше 1-2% від усього світового бурштину!
Загалом, на правобережному Поліссі поклади янтарю відомі в сучасній Рівненський, Житомирській та Київській областях, що становлять Поліський бурштиноносний район, який є частиною найбільшої на нашому контенті янтарної провінції - Балтійсько-Дніпровської. Головним же центром видобутку бурштину на сьогодні є селище міського типу Клесів Сарнинського району Рівненщини, де знаходиться найбільше українське родовище бурштину (Клесівська бурштиноносна зона). Планується, що невдовзі зможуть розпочати свою роботу й дві інші гірничо-видобувні дільниці - Дубровицька та Володимирецька в однойменних районах Рівненщини.
...
Читать


Категории: Наші багатства    
Это сообщение написано также в: Nirvana (0 комментариев)
Комментарии (21)