Авторизация
Меню
Категории
Календарь
|
Вторник 18 мая 2010
Сообщение прочтено 967 раз
Настроение у меня: веселое
Слушаю музыку: етно
Вторник 20 апреля 2010
Сообщение прочтено 19941 раз
 |
Проходячи повз ринок, побачила плетені вироби з лози в широкому асортименті - кошички, хлібнички, дзбаночки, скриньки, кошики для ванних кімнат, підставки для вазонів, крісла-гойдалки... Всього не перерахувати. У цих речей така добра, позитивна енергетика, крім того, що вона дуже милує око. Аналогічні вироби з пластику, заліза не йдуть з ними в жодне порівняння. Тоді дуже хотілося щось купити - хлібничку або плетений піднос, але я так і пішла ні з чим - плани на покупки тоді були інші. До речі, вироби з лози можна придбати не тільки на ринку, але й у самого виробника - на Закарпатті знаходиться село Іза, яке славиться своїми майстрами лозоплетіння. Там цим ремеслом займаються практично всі мешканці села - плетуть із лози, листя кукурудзи неймовірної краси речі. А взагалі на Україні є чимало митців, які плетуть витвори не тільки з лози, а й з комишу (шувару), житньої соломи, соснового коріння.. Серед дослідників побутує така думка, що плетіння виробів з природних матеріалів випереджують навіть ткацтво та виготовлення кераміки, адже воно не потребує додаткових інструментів для роботи, крім вправності рук. Археологи знаходили сліди таких виробів серед розкопок часів неоліту. 








Джерело фото Тут ще фото плетених виробів, їх не вдалося скопіювати. |
Четверг 15 апреля 2010
Сообщение прочтено 2130 раз
Среда 31 марта 2010
Сообщение прочтено 3367 раз
 |
 Це Світлана Весна, талант та гордість нашого краю. Справжня красуня з чарівним голосом. Протягом минулого року вона організувала по області низку благодійних концертів, що дозволило зібрати більше 100 тисяч гривень, які були передані на лікування дітей.
Свою сценічну діяльність розпочала у 1998 році, ставши лауреатом та виборовши титул «Панночка Коломийка - 98» на міжнародному фестивалі «Коломийка – 98», що відбувся у м. Коломиї Івано-Франківської області. На творчій стежині Світлани понад 20 перемог на різноманітних фестивалях та конкурсах. ЇЇ радо вітали на сцені Палацу «Україна» (м.Київ), пісні Світлани вже давно на перших сходинках «Хіт-параду» телестудії «Галичина» (м.Івано-Франківськ). Музичний канал М-2 запросив співачку до свого ефіру із відеокліпом пісні «Мій рідний край» (автори: Володимир Куртяк та Вадим Крищенко). У репертуарі молодої співачки понад 50 пісень, серед улюблених –акапельні . Плідною є концертна діяльність Світлани – на її рахунку 365 виступів протягом двох останніх років. Про творчість співачки неодноразово писала районна газета «Слово народу», обласний часопис «Галичина», тижневик «Вечірній Івано-Франківськ», журнал «Версаль». Світлана Весна є солісткою та керівником сімейного ансамблю «Вишиванка», який ось уже 15 років успішно дарує свою творчість усім небайдужим до української пісні. Джерело
http://www.movline.ru/1/рідний/1/VouDm1IiZPE/Світлана_Весна_"Мій_рідний_край".html |
Среда 27 января 2010
Сообщение прочтено 628 раз
 |
22 січня 2010 року в рамках відзначення Дня Соборності України Посол України в Литовській Республіці Ігор Прокопчук урочисто відкрив виставку робіт української художниці Анжеліки Рудницької „Український всесвіт” в художній галереї «Йозас-Арт» в м.Вільнюс.
Посол України у своєму вступному слові привітав зі святом усіх представників української громади Литви, нагадавши, що саме в цей день 91 рік тому відбулося об’єднання Української та Західно-української народних республік, які прагнули до розбудови єдиної незалежної держави на споконвічних українських землях.  І.В.Прокопчук відзначив високий рівень розвитку українсько-литовських стосунків не лише в політичній та економічній площинах, а й в культурно-гуманітарній сфері. Він розповів про тісні зв’язки та особливе тепле ставлення відомої виконавиці А.Рудницької до Литви та її жителів, де вона неодноразово концертувала в рамках своїх попередніх європейських турне, а тепер повернулася вперше, вже в новій якості художниці.
У відкритті експозиції української художниці також взяли участь заступник голови литовської частини Міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України та Сейму Литовської Республіки Йонас Ягмінас, мистецтвознавці. Вони виступили з промовами, в яких тепло вітали таку нагоду ознайомитись ближче з сучасним мистецтвом України, її багатою культурою. 
Захід відвідали також представники урядових структур Литви, культурних та творчих кіл країни, члени української громади Литви, представники преси.
Роботи відомої української художниці виконані технікою, яку фахівці назвали вишиваним живописом. Опираючись на багатовікові традиції народного мистецтва, А.Рудницькій вдалося створити свій власний неповторний стиль, який гармонійно поєднує в собі історію та сучасність, модернізм та мультиетнічність.  В експозиції, яка до цього з успіхом пройшла в Естонії, представлені й роботи молодої талановитої української студентки, яка проживає в естонському місті Сілламяе, Лідії Житник, виконані технікою вишивки стрічками.
В рамках заходу відбувся виступ українського родинного колективу «Світлиця».
|
Понедельник 21 сентября 2009
Сообщение прочтено 51000 раз
 |
Ще одна художниця, талант сучасності. Її картини не всі сприймають всерйоз, проте всі , хто бачив картини з її маленькими чоловічками, відчувають позитивну енергію, яка йде від цих картин. Щоб не перевантажувати блог, ось посилання на біографію Гапчинської . Кому цікаво, може почитати інтерв'ю одному з видань. Принаймні, в мене склалися про неї найкращі враження. Чудова, талановита. З тих людей, яких називають життєлюбами. І найцікавіше - її картини. 

Читать

|
Настроение у меня: радостное
Это сообщение написано также в:
Nirvana (2 комментариев)
Сообщение прочтено 7552 раз
 |
КАТЕРИНА БІЛОКУР(1900-1961) Катерина Білокур народилася в селі Богданівка Пирятинського повіту Полтавської губернії (тепер це Яготинський район Київської області), коли саме до кінця не з'ясовано. Офіційною датою її народження було, зрештою, визнано 25 листопада (7 грудня) 1900 року. Це було логічніше за все, адже - це день святої великомучениці Катерини.
Приблизно у 6-7 років Катерина навчилася читати. Батько й дід спочатку допомагали їй у цьому, але були здивовані завзяттям і успіхами дівчинки. На сімейній раді було вирішено - у школу Катрю не віддавати, оскільки читати вона і так уміє, а економія одягу й взуття - величезна. Краще посадити її за прядку.
... Читать |
Это сообщение написано также в:
Nirvana (0 комментариев)
Сообщение прочтено 1598 раз
 |
Саме сьогодні, у свято Марії, захотілося присвятити цій надзвичайній особистості свій пост. МАРІЯ ПРИЙМАЧЕНКО(1908-1997)
Народна художниця України, лауреат Державної премії України ім.. Т.Г. Шевченка Марія Приймаченко своєю творчістю відкрила оригінальну сторінку самобутнього мистецтва світової культури. Її виставки з великим успіхом експонувалися у Франції, Канаді, Польщі, Росії, Німеччині та багатьох інших країнах світу. У 1937 році на всесвітній виставці в Парижі Марія Приймаченко отримала золоту медаль, здивувавши своїми картинами мистецький світ...
Народилася Марія Оксентіївна 1908 року в селі Болотня на Київщині в сім'ї мистецьки обдарованих людей. Її батько бондарював, займався теслярством і різьбленням по дереву, майстрував дворові огорожі у вигляді давньослов'янських зображень. Бабуся фарбувала і розписувала писанки. Мати, була визнаною майстринею вишивання. Від неї і перейняла художниця вміння створювати той чарівний, характерний для українських майстринь орнамент, в якому, говорячи словами Гоголя "птахи виходять схожими на квіти, а квіти - на птахів". Дитинство Марії було затьмарене страшною недугою - поліомієлітом. Це зробило її не по-дитячому серйозною й спостережливою, загострило слух і зір. Усі предмети, що оточували дівчинку, ставали учасниками живої захоплюючої гри, інколи - сумної, частіше - яскравої і святкової. Прихід до мистецтва був зумовлений одвічним селянським потягом до роботи. Через недугу, не маючи можливості працювати в полі, рано змушена усамітнюватися, майбутня майстриня, прагнучи приносити радість людям, свою енергію і працелюбність почала вкладати в мистецтво. Крізь усе її життя проходить невсипуща жага творення, неминуча для таланту потреба поділитися своїми відкриттями з людьми. ... Читать
|
Это сообщение написано также в:
Nirvana (0 комментариев)
|