Авторизация
Меню
Категории
YouTube (1)
абсурдизм (1)
Аида (1)
ангели (1)
Анжелика Рудницкая (1)
Анжеліка Рудницька (10)
Анонс (2)
благодійність (2)
варто пам'ятати (3)
Великдень (2)
Весілля (1)
виставка (2)
від себе (3)
віра (1)
Внимание!!! (3)
Выставка (1)
выходной)) (1)
вышывка (1)
Геній місця (2)
Голодомор (1)
Гончарство (1)
Гроші (3)
да уж... (2)
дата (1)
День міста (2)
Дерево-птах (1)
діти (4)
Етнографія (2)
жіночі головні убори (2)
Заручини (1)
Искусство (2)
Івано-Франківськ (10)
клип (2)
Концерт (1)
корея (1)
куточок душі. (2)
Кутя (1)
Лавра (1)
майстер-клас (3)
Маша Лосева (1)
Мистецтво (4)
Місячне колесо (1)
мова (1)
моє місто (2)
музей Тараса Шевченка (1)
мысли (4)
наблюдения за живой природой) (1)
напівзабуті слова (9)
народження хрестини (1)
народна медицина (1)
Народна творчість) (2)
нарытое в инете (1)
Наша кухня (5)
наша пісня (10)
Наші багатства (6)
Наші міста (5)
Наші таланти (8)
Наші традиції (19)
Новини (2)
новинки (7)
паска (1)
песни (1)
писанки (1)
Подяка (2)
Покутський фестиваль (1)
Политика (1)
Політичне (4)
Польша (1)
Праліс (1)
прапор (1)
Привітання (1)
Продукт (1)
просто так (2)
Радісний дім (1)
радуйся! (1)
РЕВОЛЮЦІЯ (1)
рекорд (1)
різдво (3)
Свята та обряди (5)
Святвечір (1)
Святкуємо. (2)
СВЯТО (2)
сентиментальное (1)
символи (1)
Скрипка (1)
Спорт (1)
Станиславів (6)
Старовинні фото (4)
студенти (1)
Територія (2)
Територія А (2)
трепология (1)
туризм (2)
украина (2)
Україна (3)
українська кухня (1)
Українське Різдво (1)
українські зачіски (1)
фестиваль (3)
флаг (1)
фото (5)
цікаві місця (2)
цілющі трави (2)
чоловічі головні убори (1)
ювілей (1)
юмор (1)


Календарь
 Февраль 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28


Вторник 18 мая 2010
Сообщение прочтено 967 раз
Голосование
Танець:
1) Порядок рухів та жестів, упорядкованих у часі(ритм) та просторі(композиція)
0%
2) Вид мистецтва в якому художній образ створюється засобами пластичних та ритмічних рухів
50%
3) Сукупність пластичних та ритмічних рухів певного темпу, характеру, які виконуються в такт певній музиці
0%
4) Музика таких рухів
0%
5) Розваги, учасники яких танцюють
0%
6) Одноманітні ритмічні рухи деяких видів птахів, комах, що виконують інформативну функцію
0%
7) Мистецтво пластичних і ритмічних рухів тіла
50%
8) Ряд рухів, що виконуються у власному темпі і ритмі в такт музиці, а також музичний твір в ритмі і стилі цих рухів
0%
9) Розважальне зібрання, вечір, на якому танцюють
0%
10) Вид мистецтва, в якому основний засіб створення художнього образу – рух і положення тіла танцюриста.
0%
11) Рід, вид танка
0%
Всего проголосовало 4 человека
Категории: Наші талантиНаші традиції    
Настроение у меня: веселое    Слушаю музыку: етно
Это сообщение написано также в: Традиції (0 комментариев) , buttia (0 комментариев)
Среда 21 апреля 2010
Сообщение прочтено 16530 раз

Це любов до посуду. Особливо хочеться глиняних горщиків, тарілок, глечиків ручної роботи. Таки дуже пасував би до гостьової кімнати моєї мрії) От думаю - чи не навчитися самій горшки ліпити. Це ж не так складно. Принаймні, так здається з боку.

Трохи почитала на цю тему. Виявляється, що вироби з глини мають не тільки естетичну цінність, а й властивість витягувати негатив з людини, виводити шлаки. Натомість ще й наповнює страви енергією, увібраною від чотирьох стихій - Землі, Сонця, Води та Вогню. В глиняних горщиках можна готувати їжу без додавання різних жирів - а це справді великий плюс для тих, хто прагне дотримуватись здорового способу життя. Мабуть і улюблена страва мого чоловіка - чанахи, які я досі готую у кастрюльці, у горщику мали б зовсім інший смак. Як після такого відмовитись від можливості придбати таку річ))

Косівська кераміка

Просто гарний натюрморт:)

Ось так колись виглядала звичайна хата.Гарно!


Комментарии (17)  
Среда 31 марта 2010
Сообщение прочтено 2782 раз

Мені завжди було цікаво - як почали писати писанки? Адже просто так нічого не виникає. Писанкарство - це ціле мистецтво - їх фарбують, розмальовують, прикрашають бісером, вирізьблюють з дерева... Та про це іншим разом))

Ось трапилася цікава легенда. Ділюся з усімаPodmigivanie

Писанка, яка з прийняттям християнства стала символом Христового Воскресiння використовується в релiгiйних обрядах i вiдiграє в них велику роль. Кожний предмет народного мистецтва, поряд з практичним призначенням в обрядi, вiдiгравав роль знака соцiальних вiдносин, поскiльки уособлював у собi єднiсть символiчного i практичного змiсту. Саме у традицiйному фольклорному середовищi предмети завжди суть знаки, а знаки - суть предмети. Писанка позначена найвищим семiотичним статусом, в нiй знаковiсть, як символ оновлення життя, виражена максимально, а утилiтарнiсть - мiнiмально. Кожний предмет у семiотичнiй системi свята несе цiлий пучок рiзних функцiй, структурно пов'язаний мiж собою. Це практична, естетична, магiчна функцiя соцiальної i регiональної приналежностi. Писанка виконує роль знака - символу, конденсату певних уявлень у системi свята та обряду.

В обрядових дiях писанка виявляє полiсемантичну символiку, пов'язану перш за все з магiчними вiруваннями, що беруть свiй початок з антропейної, карпогонiчної, контактної, продуцируючої типiв магiї. Велика роль писанок в обрядах, що беруть свiй початок у контактнiй магiї, саме з цим пов'язаний звичай обмiну писанками, як побажання щастя, здоров'я.

Християнський обряд обмiну писанками при христосуваннi пiд час Великодня пов'язують з життям Марiї-Магдалини i Воскресiнням iсуса Христа. В однiй з апокрифiчних легенд говориться: "Коли Цiсар Тиберiй довiдався про засудження i смерть пророка по iменi iсус, то дуже розгнiвався i покликав намiсника Пiлата до себе в Рим, щоб той звiтував про цю подiю. Боячись гнiву Цiсаря, Пiлат взяв iз собою одежу Христа, за яку солдати пiд хрестом кидали костi i яка мала ту чудодiйну особливiсть, що кожному хто її носив дарувала любов i ласку людей. Маючи той одяг на собi, Пiлат скiльки разiв не ставав перед Цiсарем, завжди мав сердечний прийом i Тиберiй завжди забував про докори, якi мав то робити. Але ось прибула з Палестини в Рим Марiя-Магдалина i, ставши перед Цiсарем, подала йому в дар яйця пофарбованi на червоно, вiтаючи словами: "Христос Воскрес!" Тодi Тиберiй пригадав, про що вiн мав питати Пiлата i, вислухавши вiд Марiї-Магдалини розповiдь про Спасителя й про його одяг, наказав такий вiдiбрати вiд Пiлата i винного покарати. А християни довiдавшись про це вiтання Марiї-Магдалини, почали також в рiчницю воскресiння Христа фарбувати яйця i обдаровувати ними один одного, вiтаючись радiсними словами: "Христос Воскрес!".

Джерело


Комментарии (1)  
Сообщение прочтено 16167 раз

Завтра буду пекти паски. Традиційно їх випікають або в Чистий четвер, або у Великодню суботу, але тільки не в Страсну п'ятницю. Спекти звичайний хліб - дуже просто. От Паска - це зовсім інша справа. До неї треба підходити відповідально, не тільки підготувавши якісні продукти, а обов'язково з гарним настроєм та молитвою. Здавна дотримувалися такої традиції - не дозволяли заходити та виходити з хати, особливо впускати в дім сусідів та незнайомців, щоби вони не "кинули лихим оком" на паску і тоді вона не підніметься, як треба. Не можна було голосно говорити, сміятися. Також господиня, яка пекла паску, не мала протягом всього процесу присісти, щоб паска не впала. Ці вірування мають цілком обгрунтовану основу - коливання повітря, протяги справді можуть завадити нормальному підходженні паски.

Старі бабці також по тому, яка вдалася паска, пророкували на весь наступний рік - яким буде урожай, здоров'я та добробут в родині.

Ось кілька рецептів для господиньок, які самі захочуть спекти собі Великодню паску. Яка б вона не вдалася, вона завжди буде набагато смачнішою, ніж готова куплена в магазині. Very Happy


ПАСКА ЗВИЧАЙНА
Просіяти борошно. 300 г борошна заварити гарячим молоком, ретельно розмішати, щоб не було грудочок, і поставити у тепле місце, щоб підійшло. Після того, як тісто добре підійде, додати розтерті яйця, решту борошна і продовжувати місити тісто. Під кінець додати розтоплене масло, цукор, ваніль, шафран.

Підготувати форми, змастивши стінки маслом і притрусивши меленими сухарями. Викласти тісто у форми на половину їх висоти. Форми поставити у тепле місце і, як тільки тісто підійде, обережно поставити у гарячу духовку на 1,5 год.
...
Читать


Комментарии (32)  
Вторник 30 марта 2010
CocoChanel | 2010-03-30 22:12:30 Заручини
Сообщение прочтено 7704 раз

Цей пост присвячую нашій Вікторії ( Viktosha ) і її молодятам))

В неділю настане день Христового Воскресіння, Великдень. Разом з цим закінчиться великий піст і далі можна буде засилати старостів, справляти заручини, весілля. Хоча весільною порою здавна вважають осінь, це не заважає одружуватись закоханим у зручний для них час. Тому бажаю всім закоханим любові, злагоди та щастя!:)

Спочатку напишу від себе, як традиції характерні для нашого регіону. В наш час сватання та заручини злилися в один обряд. Здебільшого до цього моменту обоє наречених вже певний час зустрічаються і випрошування згоди обох сторін є чисто формальним. У вихідний або святковий день до нареченої надсилають сватів.  Ними є батьки нареченого та близькі родичі, які вже мають досвід одруження дітей з добре підвішеним язиком, щоб могли розрядити напружену обстановку у випадку чого.  За святковою вечерею визначають дату вінчання, весілля, всі важливі моменти. Наречений на знак заручин дарує дівчині перстень. За традицією, три останні неділі до вінчання наречені ходять до церкви, де священник оголошує "оповіді" або "заповідИ" - намір цієї пари одружитися. Це одночасно інформує громаду та дає можливість всім бажаючим, сусідам, родичам повідомити священникові про факти, які можуть стати на заваді церковного шлюбу. Траплялися випадки, коли доля зводила рідних по батькові братів та сестер (коли батьки стрибали в гречку) або шлюб хотіли взяти ті, хто вже вінчався до цього в церкві. Тоді бабці, які відали родинними таємницями, йшли до священника і той відмовляв у вінчанні.

Далі трохи інформації про традиції сватання, заручин, весільних обрядів з інету.

Спочатку відбувалося сватання.

Сватання (сватанки, змовини, брання рушників, рушники, згодини, слово). Починалося сватання, коли посли від молодого (старости, свати, сватачі, посланці) йшли до батьків обранки укладати попередню угоду про шлюб. Свататися було прийнято у вільний
Читать


Категории: Наші традиціїВесілляЗаручини    
Комментарии (10)  
Суббота 27 февраля 2010
CocoChanel | 2010-02-27 22:53:18 ЗВІРОБІЙ
Сообщение прочтено 3403 раз

Його ще називають зіллям від 99 хвороб. До речі, настій трави корисно вживати при зниженій концетрації уваги та забудькуватості)) Оскільки звіробій містить чи не всю таблицю Менделєєва, його молоденькі листочки навесні варто – але потроху! — додавати до салатів. Найменувань у нього також багато, як і користі - богородицькі сльози, і заяча кров, і кривавчик, і святоянське зілля, і стокрівця, і іванівська трава, і бождеревок, і діробій, і здорівник, і прозірник. Цікав, що основна і офіційна назва цієї справді цілющої рослини – «звіробій» – зі звірами і їхнім «боєм» нічого спільного не має. Адже походить це начебто українське слово, виявляється, від тюркського «джерабой», що означає «зцілювач ран».

 


Звіробій звичайний відомий з давніх часів, з ним пов'язано багато легенд і повір'їв. Цю рослину вважали чарівною, здатною поліпшити дитячий сон - якщо зашити в подушку, відганяти злих духів, усілякі хвороби. У народі його вважають травою від 99 хвороб.
Авіцена писав: "Якщо пити звіробій сорок днів підряд - він вилікує запалення сідничного нерва".

ХІМІЧНИЙ СКЛАД І
...
Читать

Категории: Наші традиціїцілющі трави    
Комментарии (4)  
Среда 24 февраля 2010
CocoChanel | 2010-02-24 21:34:03 МАТЕРИНКА
Сообщение прочтено 8931 раз

Пропоную  всім пригадати таку цілющу рослинку - материнку (інші назви: блошниця, зiновка, духовий цвіт, душинка, душиця, крушельниця, лебiдка, ліновка, маринка, материнка пахуча, матердушка)

На латині:Origanum vulgare

 

Раніше в кожної господині мала бути грядка з цілющими травами - материнкою, кропива, подорожник, мати-й-мачуха, деревій, ромашка, грицики, гусятник, буркун, чебрець, конюшина, спориш.

Відомі всі трави-приправи: кріп, любисток, меліса, гісоп, кмин, коріандр - відмінні помічники не тільки на кухні, вони незамінні в домашній аптечці. Адже вони всі без винятку мають лікарські властивості: допомагають перетравлювати та засвоювати їжу.

Лікарська сировина заготовлялась у визначений “сильний” час, коли рослина цвіте. Здавна вважалося, що найкращий час збирання звіробою, полину, любистку, лопуха, м’яти, деревію, материнки та деяких інших трав – в ніч під свято Івана Купала або рано-вранці. Трави, зібрані в цю ніч, мають лікувальну силу.

Корисні властивості цього зілля вражають!

Використовують для підвищення апетиту, при запаленні дихальних шляхів. У вигляді зборів, чаїв або комплексних препаратів її рекомендують як антисклеротичний, гіпотезивний, болезаспокійливий, протизапальний і дезодоруючий засіб. Трава входить до складу сечогінного і вітрогінного чаїв.

У народній медицині материнку широко використовують при жіночих хворобах, геморої, мігрені, бронхіальній астмі, туберкульозі легень, бронхіті, ревматизмі, при нервових розладах і безсонні, метеоризмі, ентероколіті, холециститі, дискрезії жовчовивідних шляхів, як кровоспинний і протиглистний засіб, для підсилення лактації. Зовнішньо — при алергії й рахіті в дітей, фурункульозі, нагноєннях, для зміцнювальних ванн, при деяких шкірних захворюваннях, запаленні лімфатичних вузлів, ангiнi, стоматитi, виразках i ранах, злоякiсних пухлинах, зобі. Ефірну олію вживають для зняття зубного болю. Материнка - народний засіб проти молі й паразитичних комах у вуликах, чудовий медонос.

Трава материнки мiстить ефiрну олiю, флавоноїди, мінеральні та дубильнi речовини, вiтамiни, органiчнi кислоти. Чай  з неї покращує настрій. Настоєм материнки поливають камені у саунах, для цілющої пари. Навіть зустрічала інформацію, що колись наші козаки набивали люльку пахучою сумішшю із таких трав - деревій, чебрець, полин, будяк, сухе листя валеріани, м'яти, борщівника, материнки. Це дозволяло їм вберегтися від шлункових хвороб, бронхітів, зміцненювало нервову систему.

Ще цікаво: вважається, що жінка, яка вирощуватиме у себе материнку, благополучно зможе завагітніти. Це пояснюється тим, що материнка та оман високий сприяють виробленню в жіночому організмі естрогенів - гормонів, від яких залежить здоров'я жінки та її репродуктивна функція.

Вільно продається у фітоаптеках, тому доступна всім, хто тільки забажає скористатися її властивостями. Єдине протипоказання - не можна вживати вагітним, це
Читать


Комментарии (19)  
Пятница 12 февраля 2010
Сообщение прочтено 2772 раз

Существует поверье, что человек, проведший Сырную неделю голодно и скучно, будет неудачлив в течение всего года. А потому народ перед Великим постом во все времена от души пил, ел и веселился

В украинских селах почти каждый день молодежь и люди семейные собирались на веселые посиделки. Так, существовал обычай "справляти колодку". В понедельник с самого утра замужние женщины приходили в шинок, одна из них выкладывала на стол деревянную колодку, другие заворачивали ее в пеленки. Причем пеленки полагалось взять у трех женщин, недавно родивших детей. После пеленания все подруги радостно восклицали: "Колодiй народився!" Женщины брались за руки и, пританцовывая, трижды обходили вокруг стола и пели: "Вже наше дитя народилося, а вже дитя на свiт Божий та й з'явилося!"

Затем вокруг "новорожденного" расставляли принесенные бутылки с горилкой и вином, миски с варениками, рыбой, творогом, яйцами, маслом и приступали к празднованию - выпивали и закусывали. Если в корчму в это время заглядывал мужчина, развеселившиеся "жiночки" хватали его, привязывали к ноге колодку и за освобождение требовали выкуп - горилку.

Вообще во многих регионах Украины каждый день Масленицы отмечалось какое-нибудь событие из "жизни" колодки: "родини", "хрестини", "весiлля" и даже "похорони" с "поминками". Всю неделю женщины с колодкой не расставались: при случае привязывали ее холостякам, бездетным супругам, родителям, не женившим детей в течение прошедшего мясоеда (пока не было поста), а также мужчинам, у которых в этом году родились внебрачные дети.

Незамужние девушки тоже "колодкували", только по-другому. Девица, желающая признаться в любви парубку, украшала небольшую деревяшку разноцветными лентами и выходила с ней на улицу. Встретив любимого, она привязывала ему полено на руку. Если парень был готов ответить взаимностью, он дарил смелой девушке платок. Ну а если нет, откупался лентами и бусами.

На Масленицу в селах почти каждый вечер устраивались "вечорницi". Хаты для этого нанимали девушки и платили за аренду не деньгами, а хлебом, мукой и крупами. Как правило, это был дом вдовы или бездетной семьи. На посиделки приходила только молодежь. Люди семейные веселились своим кругом - с кумовьями и родичами. Парубки должны были заработать право побыть с девчатами в одной хате. Для этого они рубили дрова, носили воду, а также одаривали девушек сладостями и орехами. На "вечорницях" девчата вышивали суженым сорочки (прясть и ткать в течение всей недели категорически запрещалось), а хлопцы отвлекали их от работы, рассказывая всяческие небылицы о сельской жизни.

Подвыпившие сельские парни на санях ехали целовать молодых замужних женщин, которые первый раз отмечали этот праздник хозяйками дома

В Сырную неделю обязательно катались на санях. Да не просто так, а с Масленицей - чучелом, символизирующим зиму. В разных регионах эту куклу делали по-своему. На западе она была из дерева с распущенными волосами и в пестрой одежде, а в центре и на востоке - соломенная с цветастым платком. Дети кидали в Масленицу снежки, а затем куклу сжигали или топили в реке. Таким образом прогоняли зиму. Вместе с чучелом в огонь бросали старые вещи. Считалось, что благодаря этому дом очищается от зла и нечистой силы.

А еще на санях подвыпившие сельские парни ехали целовать молодых замужних женщин, первый раз встречавших Масленицу хозяйками дома. "Молодиця" подносила каждому гостю пиво, а тот, выпив, трижды ее целовал.

Интересный обряд был на Полесье. Новобрачные, поженившиеся в этом году, в своих венчальных костюмах выстраивались рядами по обе стороны сельской улицы. По первому требованию прохожих молодожены должны были целоваться. Тех, кто в течение
Читать


Категории: Наші традиції    
Комментарии (20)  
Среда 3 февраля 2010
Сообщение прочтено 11677 раз

Так називають містечко під Івано-Франківськом - Тисмениця. Славиться воно насамперед своїми умілими майстрами-кушнірами, які протягом століть займалися виготовленням хутрових виробів. Шубка з натурального хутра підкреслює жіночу вроду, її образ стає більш жіночним, розкішним і в погляді щось змінюється... Недарма мрією практично кожної жінки зимою загорнутися в коштовне хутро)) Хто це заперечить?Podmigivanie

 

 

Населення: 9800 чол.
...
Читать

Это сообщение написано также в: Nirvana (0 комментариев)
Комментарии (22)  
Пятница 15 января 2010
Сообщение прочтено 10569 раз

Натрапила на цікаву інформацію про давні обряди, пов'язанні з народженням дитини. Деяких моментів ще не доводилося чути, вперше для себе відкрила. Дізнаватися нове ніколи не пізно)

Поза календарним циклом свят є ще події в житті людей та родин, що не зв"язані з якоюсь окремою порою року, але мають свое велике й переломне значення. Це народження, одруження, смерть. Довкруги них маємо особливо багато різних обрядів та звичаїв, бо ж мова тут не лише про життя та добро одиниць, а й цілої родини - роду. Від числа його членів, від добре дібраних подруж залежало його життя, добробут та живучість. А хто вмирав, залишався далі в роді і відроджувався в нащадках. Тому й був звичай, надавати дітям імена померлих предків, а покійних членів роду споминали й гостили при нагоді кожного більшого свята в році.
Поява кожного нового члена роду була великою й радісною подією для всіх. Обряди при народженні дитини є виключно родинним обрядом, бо головну роль у цьому обряді відіграває новонароджена дитина, а в подальшому плані рідні та хрещені батьки тобто родина. Ці обряди є одним з важливих народних обрядів всіх народів світу.

Народні вірування про вагітних жінок та немовлят
З народженням дитини та хрещенням було колись пов'язаних багато народних обрядів, звичаїв і вірувань. На матір і дитину, слабких у той час та безпомічних, чекало багато небезпек, від злих сил та від людей. "Нечистий" міг навіть забрати у матері дитину та підкинути свою. Тому треба було їх належно охороняти, і це робила баба-повитуха. Вона була не лише помічницею породіллі, але й жрицею, яка вводила нову дитину у члени роду. Та всі її завдання зовсім відпадають, коли сьогодні діти народжуються переважно в лікарні і там мають точні приписи, як необхідно обходитися з ними.
...
Читать

Комментарии (26)  
12Вперед | Указать страницу