Авторизация
Меню
Категории
YouTube (1)
абсурдизм (1)
Аида (1)
ангели (1)
Анжелика Рудницкая (1)
Анжеліка Рудницька (10)
Анонс (2)
благодійність (2)
варто пам'ятати (3)
Великдень (2)
Весілля (1)
виставка (2)
від себе (3)
віра (1)
Внимание!!! (3)
Выставка (1)
выходной)) (1)
вышывка (1)
Геній місця (2)
Голодомор (1)
Гончарство (1)
Гроші (3)
да уж... (2)
дата (1)
День міста (2)
Дерево-птах (1)
діти (4)
Етнографія (2)
жіночі головні убори (2)
Заручини (1)
Искусство (2)
Івано-Франківськ (10)
клип (2)
Концерт (1)
корея (1)
куточок душі. (2)
Кутя (1)
Лавра (1)
майстер-клас (3)
Маша Лосева (1)
Мистецтво (4)
Місячне колесо (1)
мова (1)
моє місто (2)
музей Тараса Шевченка (1)
мысли (4)
наблюдения за живой природой) (1)
напівзабуті слова (9)
народження хрестини (1)
народна медицина (1)
Народна творчість) (2)
нарытое в инете (1)
Наша кухня (5)
наша пісня (10)
Наші багатства (6)
Наші міста (5)
Наші таланти (8)
Наші традиції (19)
Новини (2)
новинки (7)
паска (1)
песни (1)
писанки (1)
Подяка (2)
Покутський фестиваль (1)
Политика (1)
Політичне (4)
Польша (1)
Праліс (1)
прапор (1)
Привітання (1)
Продукт (1)
просто так (2)
Радісний дім (1)
радуйся! (1)
РЕВОЛЮЦІЯ (1)
рекорд (1)
різдво (3)
Свята та обряди (5)
Святвечір (1)
Святкуємо. (2)
СВЯТО (2)
сентиментальное (1)
символи (1)
Скрипка (1)
Спорт (1)
Станиславів (6)
Старовинні фото (4)
студенти (1)
Територія (2)
Територія А (2)
трепология (1)
туризм (2)
украина (2)
Україна (3)
українська кухня (1)
Українське Різдво (1)
українські зачіски (1)
фестиваль (3)
флаг (1)
фото (5)
цікаві місця (2)
цілющі трави (2)
чоловічі головні убори (1)
ювілей (1)
юмор (1)


Календарь
 Апрель 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Пятница 2 июля 2010
Сообщение прочтено 2260 раз

Івано-Франківськ з'явився у 3D зображенні. Це своєрідні листівки 21 століття, створені з допомогою передової інтерактивної технології віртуальних сферичних програм. Людина яка потрапляє на інтернет-портал проекту має можливість подорожувати вулицями міста не виходячи з кімнати. Цікавим є те, що кут огляду нічим не обмежуються, таким чином можна роздивитися усі пам'ятки архітектури на 360 градусів. Такий проект презентували сьогодні в Івано-Франківську.

За словами інціатора проекту “Станіслав: віртуальний Івано-Франківськ” Дениса Овчара, ця затія спрямована в основному на туристів. За допомогою віртуальної панорами, користувач відчуває себе простим перехожим на вулицях Івано-Франківська.

Своєрідна 3D подорож стартує з даху облдержадміністрації, і дальше користувач має вибір між 247-ма панорамами з точками переходу. Також усі панорами прив'язані до карти, яка показує ваше місце перебування. “Є датчик який показує кут зору і напрямок зору на карті” - говорить Денис Овчар. До більшості панорам є краєзнавчий текст, який мінімально дає уявлення відвідувачу де він знаходиться.

Ми єдині хто підняв таку планку в Україні до нового рівня” - говорить Овчар. Наразі, організатори обіцяють не зупинятися і продовжувати роботу — з'являтимуться все нові і нові панорами.

http://pravda.if.ua/news-13025.html

 

ЩОб потрапити до ІФ віртуального, тиснути СЮДИ. Мені сподобалось))
Это сообщение написано также в: Nirvana (12 комментариев)
Комментарии (9)  
Четверг 24 июня 2010
Сообщение прочтено 3715 раз

Сьогодні в івано-франківському культурно-мистецькому центрі “Є” відбулась прес-конференція присвячена фестивалю “Торба з горба”, що відбудеться 28 червня та приурочений Дню молоді. Основний акцент дійства буде зосереджений на відновленні традиційних народних ремесел в поєднанні з давніми забавами та етнічною музикою на сучасний лад.

Тут будуть майстер-класи народних ремесел, виставки ексклюзивних робіт, жива етно-музика та чумацький драм-енд-бас. Протягом чотирьох годин лунатиме жива музика у виконанні “КораЛЛі”, “Цвіт Кульбаби”, “Етно-ХL” та “Йорий Клоц”.

Джерело


Категории: Івано-Франківськ    
Комментарии (14)  
Среда 16 июня 2010
Сообщение прочтено 473 раз
У івано-франківському видавництві «Місто НВ» вийшла друком книга «Повінь 23-27 липня 2008 року на Прикарпатті», присвячена «усім благодійникам і жертводавцям, які надали допомогу постраждалим від повені на Івано-Франківщині».
Лише за 10 днів на бюджетний рахунок обласної державної адміністрації, відкритий Держказначейством України, надійшло понад 23 млн.грн,- зазначено у зверненні до читача.
«Липнева трагедія 2008 року зачепила кожну людину. Горе жителів Прикарпаття не залишило байдужим нікого. Українці подали один одному руку допомоги – і не просто вистояли у випробуваннях, а вийшли з них сильнішими й згуртованішими, - йдеться у вступному слові. - Та найголовніше те, що жителі Заходу і сходу вкотре доказали політикам, котрі намагаються їх роз»єднати: головними в житті є не етнічна чи релігійна належність, не мовне чи політичне однодумство, а загальнолюдські духовні цінності».
«Територія Прикарпаття належить до найбільш паводконебезпечних регіонів Європи; дощові та снігові підйоми рівнів води в місцевих ріках упродовж багатовікової історії відзначилися раптовістю та охоплювали великі площі,-зазначено у передмові до книги.- Перша згадка про повінь на прикарпатських землях зафіксована у Галицькому літописі під 1164 р. : « У той же рік була повінь велика в Галичі. За Божим допуском од сильного дощу в один день і в ніч із Дністра несподівано пішла велика вода на оболонь, і дійшла аж до Бикового болота, і потопила більше трьохсот чоловік, що пішли були з сіллю із Удеча. І багатьох людей знімали з дерев, і вози, що їх вода була повикидала, а багато інших потопилися. І хліб у них був сильно дорогий на ту зиму»,- писав літописець.
«За декілька місяців до липневої повені 2008 року на Західній Україні спостережливі люди звернули увагу на дивну поведінку тварин і птахів, які масово покидали зону майбутнього стихійного лиха», - йдеться у першому розділі книги Хроніка повені 23-27 липня 2008 року. Провісники лиха». На Прикарпатті гідрометеослужба фіксує 165-175 дощових днів упродовж року.
У книзі «Повінь 23-27 липня 2008 року на Прикарпатті», використано аналітичну довідку про основні причини паводків у Карпатському регіоні за підписом директора Інституту гірського лісівництва, доктора біологічних наук, професора Василя Парпана, «Думки щодо повені 2008 року на басейнах рік Черемош, Чорний і Білий Черемоші. Водорегулююча здатність лісу» головного лісничого ДП «Гринявське лісництво» Дмитра Пилип»юка.
Тут, на 76 сторінках книги вміщено списки усіх благодійників та жертводавців ; використано багато світлин.


Довідка
Спеціальне видання про події липня 2008 року на Прикарпатті (500 екземплярів) зініціювала обласна влада; до друку книгу підготували у науково-редакційному відділі «Звід пам»яток історії і культури України. Івано-Франківська область» на основі публікацій з обласної та районної преси, Інтернет-повідомлень та офіційної інформації ОДА, облради та районних державних адміністрацій.

Джерело інформаціїї

Категории: Івано-Франківськ    
Суббота 8 мая 2010
Сообщение прочтено 3564 раз

Комментарии (16)  
Сообщение прочтено 580 раз

7-9 травня в Івано-Франківську у рамках Дня міста проходитимуть VIII міжнародний фестиваль ковальського мистецтва «Свято ковалів» та IX художня виставка «Орнаментальне ковальство». Розпочнеться фестиваль з представлення композиції «У рамках ковальських традицій», виготовленої учасниками минулорічного «Свята ковалів». Про це власкору ЗІКу повідомив 7 травня незмінний організатор щорічних ковальських фестивалів Сергій Полуботько.

За його словами, учасниками «Свята ковалів» будуть майстри ковальського мистецтва з 23 країн світу: Австралії, Австрії, Бельгії, Болгарії, Великобританії, Ізраїлю, Італії, Ліхтенштейну, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, США, Фінляндії, Франції, Чехії, Швеції, о. Кюрасао, Росії, Білорусі, Латвії та Литви.

Також братимуть участь у фестивалі ковалів представники міст-побратимів «Кільця європейських міст»: Донецька, Ачіреалє (Італія) та Ібзіц (Австрія). Як зазначив Сергій Полуботько, у 2009 році до «європейського кільця» приєднався Івано-Франківськ, ставши 16-им ковальським містом світу.

Цікавинкою цьогорічного ковальського свята стане майстер-клас школи традиційного ковальства Богдана Попова з Києва «Мистецтво ковадла та молотка». Також проведе майстер-клас уродженець Івано-Франківська – громадянин Ізраїлю Урі Хофі. Відбудеться ярмарок кованих виробів, виготовлених майстрами України й іноземними гостями.

8 травня у рамках фестивалю «Свято ковалів» виступлять рок-гурти «Стан афекту», «Листопад» і «Перкалаба».

Відкриття міжнародної виставки «Орнаментальне ковальство» відбудеться 9 травня о 10.00 у виставковій залі обласної спілки художників України.

http://zik.com.ua/ua/news/2010/05/07/227761

****

Завтра Івано-Франківськ святкує День міста. Плануємо влитися у процес святкування. Хто має час і бажання - запрошуємо приєднатися! Very Happy


Комментарии (1)  
Четверг 15 апреля 2010
Сообщение прочтено 2134 разКомментарии (4)  
Среда 31 марта 2010
Сообщение прочтено 3383 раз

Це Світлана Весна, талант та гордість нашого краю.
Справжня красуня з чарівним голосом. Протягом минулого року вона організувала по області низку благодійних концертів, що дозволило зібрати більше 100 тисяч гривень, які були передані на лікування дітей.

Свою сценічну діяльність розпочала у 1998 році, ставши лауреатом та виборовши титул «Панночка Коломийка - 98» на міжнародному фестивалі «Коломийка – 98», що відбувся у м. Коломиї Івано-Франківської області. На творчій стежині Світлани понад 20 перемог на різноманітних фестивалях та конкурсах. ЇЇ радо вітали на сцені Палацу «Україна» (м.Київ), пісні Світлани вже давно на перших сходинках «Хіт-параду» телестудії «Галичина» (м.Івано-Франківськ). Музичний канал М-2 запросив співачку до свого ефіру із відеокліпом пісні «Мій рідний край» (автори: Володимир Куртяк та Вадим Крищенко). У репертуарі молодої співачки понад 50 пісень, серед улюблених –акапельні . Плідною є концертна діяльність Світлани – на її рахунку 365 виступів протягом двох останніх років.
Про творчість співачки неодноразово писала районна газета «Слово народу», обласний часопис «Галичина», тижневик «Вечірній Івано-Франківськ», журнал «Версаль». Світлана Весна є солісткою та керівником сімейного ансамблю «Вишиванка», який ось уже 15 років успішно дарує свою творчість усім небайдужим до української пісні.
Джерело

http://www.movline.ru/1/рідний/1/VouDm1IiZPE/Світлана_Весна_"Мій_рідний_край".html


Комментарии (12)  
Понедельник 22 марта 2010
Сообщение прочтено 3393 раз

Польська республіка 1918-1945 рр.

В обігу були банкноти - злоті, монети - грош.

Особливо зацікавило художнє оформлення банкноти номіналом 50 злотих зразка 1939 року. На ній на лицьовій стороні розміщене зображеня селянки у вишиванці з серпом, а на звороті гірський пейзаж - ріка, гори. Мені це явно нагадує Україну. Цікаво, чим зумовлене таке творче рішення, адже традиційно на банкнотах зображували портрети монархів, їхньої родини.


1 грош зразка 1925 р., бронза

2 гроші зразка 1938 р., бронза

5 грош зразка 1937 р., бронза

10 грош зразка 1923 р., нікель

20 грош зразка 1923 р., нікель

50 грош зразка 1923 р., нікель

1 злотий зразка 1923 р., нікель


2 злотих зразка 1932 р., 4.4 гр. срібло 750

5 злотих зразка 1934 р., 11 гр. срібло 750


...
Читать

Комментарии (4)  
Воскресенье 21 марта 2010
Сообщение прочтено 3976 раз
На тому ж сайті  знайшла перелік та фото грошей, які були в обігу в Івано-Франківську, починаючи з 1800 року. Автор пан Блажков зробив про це чудову коротку розповідь, у мене краще б не вийшло)).

Історично так склалося що Івано-Франківськ з часу свого заснування постійно перебував під владою іноземних держав. Заснований він був поляками, потім майже півтора століття перебував під владою Австрійської імперії. XX століття виявилось найбільш насичене подіями, Івано-Франківськ часто переходив з-під володіння однієї імперії до другої, місто було під владою Австрійської, а потім Російської імперії, Польської республіки, Третього Рейху, в складі СРСР. Все це позначилося на грошах які були в оббігу у Івано-Франківську. Кожна імперія вводила свою валюту, і мешканці міста змушені були нею користуватися. Тільки в 1991 р. Україна відновила незалежність і з'явилася українська валюта - гривня. Пропоную переглянути банкноти і монети які перебували в оббігу у місті майже від початку його створення і до сьогодення.


Австрійська імперія 1867-1918 рр.
В обігу були гелери (монети) та гульдени (банкноти) . Мушу відзначити їхнє цікаве художнє оформлення, наявність серійного номера, підписів.
...
Читать

Категории: фотоІвано-ФранківськГроші    
Комментарии (12)  
Четверг 18 марта 2010
Сообщение прочтено 10604 раз

На цих чорно-білих фото, що нагадують малюнки, часом важко впізнати, яка вулиця зображена. Час, війни та сучасні забудови зробили свою справу. Знамениту ратушу, символ міста відбудовували кілька разів з попелу після пожеж. Та попри все місто зберегло свою неповторну архітектуру. Де-не-де можна побачити на центральних вулицях міста ще польські двоповерхові будиночки з високими стелями та грубими мурованими стінами. Був випадок, коли теперішні власники такої квартири під час капремонту випадково натрапили на замуровану в стіні схованку з монетами того часу. Напевне, хтось дуже добре подбав про свій скарб, що він був недоторканим стільки часу)

А загалом старовинне місто виглядає досить аристократично, від нього віє романтикою минулих часів. Багато споруд покрито черепицею, і назви крамничок та вулиць німецькою або польською мовою. Так  рідне і водночас  незвичне, невпізнаване місто...

Під катом фото. Рада, що знайшла їх стільки на одному сайті. Велика подяка тим, зто їх знайшов та розмістив.


Читать
Кінець ХІХ - початок ХХ століття.
...
Читать

Комментарии (20)