У приморському місті Бердянську є кілька доволі цікавих взірців культової архітектури. На жаль, маловідомих: спеціяльно покопирсався в інтернеті, проте знайшов лише фото Римо-Католицького собору та дореволюційне фото караїмської кенаси. А цікавого там, звичайно, більше.
Читать

Православний собор Святої Трійці на проспекті Леніна. Раніше приблизно на цьому місці стояв Катедральний собор, зруйнований у 1930-ті роки совєцькою владою. Новий храм тільки будується, проте цілком очевидно, що це чудовий взірець православної архітектури у грецькому, середземноморському стилі. Саме те, що найбільше пасує південному місту біля моря.
Римо-Католицький собор на вулиці 12 грудня. В Бердянську Римо-Католицька церква існує з 1862 року, колись розташовувалася на території парку ім. П. П. Шмідта, проте старий храм був так само знищений комуністичним режимом. Католики Бердянська звели собі новий - більший і красивіший. Собор гармонійно поєднує в собі риси барокової та модерністської архітектури. 
Вид на Римо-Католицький собор. Вид згори. Вдалечині можна побачити морську блакить. 
Караїмська кенаса Бердянська. Кримські караїми-тюрки, вихідці з Кримського півострова, були серед перших мешканців міста, протягом майже століття сприяючи його розвитку й процвітанню. Приміром, на гроші бердянських караїмів був зведений міський вокзал та санаторій біля моря. Проте чисельність караїмів була зовсім невеликою: в 1867 році у місті нараховувався лише 141 караїм. Кенаса була зведена 1902 року на вулиці Зеленій (нині Червоній), на місці її попередниці, а з початку 1930-х років вона була відібрана у караїмської громади, і з того часу за призначенням не використовується. Це чи не єдина культова споруда Бердянська, не повернута в новітні часи її справжнім господарям - релігійній громаді, що її збудувала. Причина проста й сумна: караїмів у місті майже не залишилося. Влітку 2009 року вдалося зібрати лише кількох бердянських караїмів й, мабуть, вперше за вісімдесят років провести службу Божу у дворі будівлі. 
Лютеранська Ерльозеркірхе (Кірха Христа Спасителя) на вулиці Горбенка. Лютеранська громада з'явилася у місті в 1865 році. У 1901 році почалося зведення храму, який освятили за два роки. Лютеранська громада Бердянська нараховувала тоді близько 1000 членів - переважно німців за національністю. У середині 1930-х років кірха Читать |