Зрозуміло / Понятно
Шановний користувач!
На жаль, ми вимушені закрити цей проект і з 30 листопада 2020 він перестане працювати. Просимо свої вибачення за можливі незручності.

Уважаемый пользователь!
К сожалению, мы вынуждены закрыть этот проект и с 30 ноября 2020 он перестанет работать. Приносим свои извинения за возможные неудобства.
<МЕТА> - Украина | Блоги | Українська
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Рефераты
Товары
Блоги
искать в сообществе Славянская история.
Авторизация
Логин:
Пароль:
 
#

Календарь

 Апрель 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
#

Представники Мети відзначили 360-у річницю найбільшої за кількістю учасників європейської Середньовіччя – Битви під Берестечком. Фотозвіт.

Робер | 2011-06-28 13:43:53  
Сообщение прочтено 434 раз

Під Берестечком 30 червня 1651 р. відбулась славнозвісна битва між військами Богдана Хмельницького та польськими військами короля Яна ІІ Казиміра. На стороні запорозьких козаків приймали участь в битві і кримські татари хана Іслам-Гірея ІІІ, які під натиском артилерії покинули поле бою, втікаючи захопили в полон самого гетьмана Хмельницького. Наказному гетьману-полковнику Іванові Богунові вдалося вивести з оточення козацькі війська, щоправда, зазнавши серйозних втрат на переправах через болота. На правому березі річки Пляшівки польські війська зупинили загін з 300 козаків, які цілий день вели нерівний бій з поляками. Всі вони до єдиного загинули смертю хоробрих, із презирством відмовившись від пропозиції здатися. Вцілілий із козаків, загнаний у воду, відбивався до останнього подиху. Вже потонув пробитий кулями човен, усі боєприпаси давно закінчилися, не витримала і загартована в боях козацька шабля. Він, отримавши за свідченнями польських очевидців 14 куль, усе ще відбивався однією лише косою. Сам король, побачивши відважного воїна, запропонував йому пощаду, але той вибрав смерть, а не неволю. Два німецькі солдати і шляхтич убили його, для чого їм довелося зайти у воду по самісіньке горло.
козаки,Україна,битва,монастир,Хмельницький,Берестечко,могили,поляки,Богун

За традицією, основні заходи проходитимуть 25-26 червня у Національному меморіальному музеї-заповіднику «Поле Берестецької битви», що у селі Пляшева Радивилівського району.  Характерною особливістю цьогорічних урочистостей є те, що до їх організації офіційно не причетна влада області, а проведення основних заходів взяли на себе численні козацькі товариства Рівненщини, сусідніх областей, історико-краєзнавчі організації з Польщі та інших країн. Всього на урочистостях були присутні більше 20.000 людей, серед них багато дітей.

козаки,Україна,битва,монастир,Хмельницький,Берестечко,могили,поляки,Богун

У 1991 р. на Козацьких Могилах урочисто відзначалися 340-і роковини битви. Тоді ж на місці козацького бойового табору відкрито пам’ятник її учасникам, а постановою уряду територію битви оголошено державним заповідником.

козаки,Україна,битва,монастир,Хмельницький,Берестечко,могили,поляки,Богун

Щорічно, у Неділю всіх святих землі української, у Свято-Георгієвському монастирі на Козацьких Могилах (с.Пляшева Рівненської області) відбувається вшанування пам’яті українських козаків, котрі загинули під Берестечком у нерівному бою проти Польської шляхти. Цьогоріч церковно-державні урочистості припали на 26 червня. Традиційно святкове Богослужіння очолив предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.
козаки,Україна,битва,монастир,Хмельницький,Берестечко,могили,поляки,Богун

В 1908 році архімандрит Почаївської лаври Віталій Максименко запропонував увіковічити пам''ять полеглих козаків. Було вибране місце на острові Журавлиха в заплаві р.Пляшева й оголошений збір кошт на зведення храму-пам’ятника. Гроші надавались всіма прошарками суспільства. Навіть цар Микола ІІ пожертвував на цю справу 25 000 карбованців.

Побудована в стилі українського бароко Георгіївська церква ніде не має аналогів, оскільки має три престоли, розташовані один над одним, що є унікальним у світовій архітектурі. Фасад у вигляді великої заповненої іконостасом арки звужується якби двома хвилястими ступінцями вверх. Він оздоблений бароковими волютами і завершений невеликою банею з хрестом. Вузькі, видовжені вверх вікна і двері двох малих балконів по боках арки роблять усю споруду, що має 28 м висоти значно стрункішою на око. П’ятикупольний храм завершує над центральною банею хрест розміром 4х4 м.

Оригінальність Георгієвської церкви полягає ще в тому, що вона триярусна. У нижньому, підземному, її ярусі на виході з підземного ходу, що веде до з дерев’яної Михайлівської церкви, знаходиться пустотіла колона, суцільно заповнена козацькими кістками. Праворуч і ліворуч від неї в нішах стін також розміщено людські кістки.

козаки,Україна,битва,монастир,Хмельницький,Берестечко,могили,поляки,Богун

Кілька східців веде у підземну церкву св.Параскеви, де напроти іконостаса знаходиться саркофаг, також заповнений кістками жертв Берестецької битви.
козаки,Україна,битва,монастир,Хмельницький,Берестечко,могили,поляки,Богун

Справа - дерев’яна Михайлівська церква. Це типовий для Волині трьохкупольний храм збудований ще в середині XVII століття. В ньому зберігся дерев’яний іконостас XVII-XVIIІ ст., ікона великомучениці Варвари та її мощі. Михайлівська церква з’єднана з козацькою усипальницею, що знаходиться під зовнішньою солією Георгіївського храму, підземною 50-метровою галереєю. За народними переказами в церкві перед битвою молився Богдан Хмельницький.

козаки,Україна,битва,монастир,Хмельницький,Берестечко,могили,поляки,Богун

26 червня на меморіальному комплексі десятки тисяч гостей прийняли участь у поминальній панахиді і в урочистій ходу до пам’ятника загиблим козакам, спостерігали за виступами та зверненнями представників козацьких товариств, громадських організацій та релігійних конфесій, виступами самодіяльних та професійних артистів.

На полі Берестецької битви було відтворено фрагмент битви під Берестечком, у якій взяли участь дві сотні професійних реконструкторів з України та інших країн Європи, відбувся фінал всеукраїнських змагань «Козацька звитяга» (стрільба з лука, володіння шаблею та списом, кидання сокири, подолання перешкод). У вечірній програмі – запуск «небесних ліхтарів» та українські вечорниці біля ватри.

козаки,Україна,битва,монастир,Хмельницький,Берестечко,могили,поляки,Богун

З особливим інтересом Exlibris спостерігає за підготовкою снайперів.

Берестечко
Останнє тренування перед початком реконструкції.
козаки,Україна,битва,монастир,Хмельницький,Берестечко,могили,поляки,Богун

За реконструкціією спостерігали десятки тисяч людей.

козаки,Україна,битва,монастир,Хмельницький,Берестечко,могили,поляки,Богун

На території заповідника є музей Берестецької битви.

В музеї зберігаються експонати, знайдені під час археологічних розкопок. Експозиційними місцями заповідника є території острова Гайок (місце загибелі 300 козаків), урочища Монастирщина (місце захоронення загиблих козаків), озерце "Козакова яма", місця козацьких переправ, Попів Горб, місце ставки Б.Хмельницького, місце ставки кримського хана Гірея ІІІ.

В 2002 році на території Козацьких Могил знову почав діяти Свято-Георгіївський монастир. В 2003-2005 роках було облаштоване монастирське подвір’я. В селі Плящева діє монастирський готель.

Это сообщение написано также в: Союз читателей (0 комментариев) , СМЕРТЬ УРОДАМ! (0 комментариев) , ЖИЗНЬ, КАК ОНА ЕСТЬ (0 комментариев) , Freedom (0 комментариев) , УН-ДА (Українська Націонал-Демократична Асамблея) (0 комментариев) , Тайное сообщество "Клуб вольнодумцев" (0 комментариев) , жизнь как она есть (0 комментариев) , Доска позора (0 комментариев) , UA-RU (0 комментариев) , Справжня історія (0 комментариев) , Українська географія в наших фотографіях (3 комментариев) , В ИНТЕРНЕТЕ ЧТО-ТО НЕ ТАК! (0 комментариев) , Добрі новини з Аушвіцу (30 комментариев)
Поиск:
ИнформацияОбщениеБизнесДосуг
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2010 <META> Все права защищены