Авторизация
Меню

Календарь
 Апрель 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


НАЦІОНАЛІЗМ З ПРИСМАКОМ ГАЛИЦЬКОЇ КАВИ
berkutu | 2010-11-22 13:37:33
Сообщение прочтено 4303 раз


Погляд зі Сходу

 


Останні  роки наочно продемонстрували  що ідеологія українського націоналізму вперше за 20 років незалежності стала помітним явищем в політичному полі нашої держави. Причому явищем, що набирає ваги і значущості  по всій території України, щоб там не казали наші вороги та записні скептики з ліберального табору.

Наочним прикладом, що ілюструє цю тенденцію стали  останні місцеві вибори. І якщо перемога націоналістів у Західній Україні була загалом очікуваною, то цього не можна сказати про результати у східних регіонах, які хоча і не мали настільки вражаючого характеру, але   навіть  найзапекліші опоненти змушені були констатувати що  націоналізм «перейшов Збруч» та  потрохи відвойовує позиції у  тих областях, що донедавна вважалися монопольною вотчиною антиукраїнських сил. Так, майже 2  відсотка голосів ВО «Свобода» набрало на Харківщині,  непогані результати було продемонстровано на Черкащині, Дніпропетровщині, Одещині, Луганщині.

І тут  виникає досить слушне запитання: наскільки вагомими є результати на Сході і на Заході, зважаючи на різні умови ведення політичної боротьби? А й справді, не піддаючи сумніву  успіхи  наших побратимів у Галичині, все ж замислимося: 30 % на Львівщині та 1,5 % на Луганщині –спів мірні величини, чи ні? Особливо з погляду на умови, в яких вели агітацію галичани і в яких вели, наприклад, ми, луганчани. І це стосується не тільки передвиборчого періоду.

От, скажімо, націоналісти Львова чи Франківська піднімають питання щодо ліквідації тоталітарних символів на територіях цих міст. Будьмо чесними - що це означає в конкретних умовах західного регіону? Тільки можливість додатково покрасуватися на сторінках газет чи по місцевому телебаченню. Бо насправді  майже ніхто в Галичині не виступає активно проти цих ідей. Те ж саме стосується питань належного вшанування українських героїв з УПА, питань національної пам’яті,  того ж Голодомору. Всі ці речі в Галичині та  частково тому ж Києві, вже давно  є нормою буття, і не потребують від політиків, що їх проголошують якихось особливих жертв, і власне, не є ознакою звитяги.

Я б назвав це «націоналізмом кав’ярень», завсідники яких нічим не ризикуючи, вихваляються одне перед одним своїм патріотизмом, чудово розуміючи, що ризикують лишень потрапити на сторінки газети, але аж ніяк не до рай відділку міліції або під бити агресивних  антиукраїнських шовіністів, як це часто густо трапляється з націоналістичними активістами зі Сходу.

Тут, на Сході, націоналізм є дієвим, тому що  у ворожому та байдужому оточенні нести ідею і чин націоналізму-це маленький щоденний подвиг. І ті, хто відважується на це, ризикують власним бізнесом, здоров’ям, життям. І якщо львів’яни після вуличної акції йдуть умовно кажучи до кав’ярні, то луганські хлопці опиняються на лікарняному ліжку з пробитими головами, як це було після сутичок  під час відкриття у позаминулому році у Луганську виставки СБУ щодо героїв визвольного руху, або після вже зовсім нещодавнього підписання харківських угод, коли саме луганські хлопці на чолі зі мною були в перших рядах  колони, що фактично йшла на прорив міліцейського кордону біля Верховної Ради. І коли луганчани підставлялися під міліцейські кийки, де були записні полум’яні  патріоти? Відсиджувалися по кав’ярнях чи пасли задніх на безпечній від «Беркуту» відстані?

Так було і під час другого Сєверодонецького сепаратистського з’їзду, коли колона луганських націоналістів , яка налічувала 50 чоловік , пішла на прорив 3 тисячної колони регіоналів, в той час , як « побратими» з західних областей на протилежному боці, замість того аби підтримати прорив східних побратимів, жалібно скиглили за спинами міліції « Слава Україні».

2008 рік. Під час концерту на Хрещатику на підтримку О.Тягнибока, як кандидата на посаду Київського мера, прибічники ПСПУ заблокували сцену та прилеглий до неї район. Величезному натовпу екзальтованих послідовників лівої ідеї протистояло півтора десятка луганських націоналістів та невелика кількість працівників міліції. Інші  націоналісти в цей час чемно засідали на з’їзді доручивши брудну справу луганчанам .Чисельна перевага ідеологічних супротивників  не засмутила вишколене луганське членство , яке прийняло рішення , користуючись не чисельною присутністю міліції розігнати блокуючи пікетувальників. Яке ж було моє здивування , коли у відповідь на мою  пропозицію прикрити мені спину і почати активно діяти , присутній там же чемпіон по рукопашу, націоналіст зі стажем,  відповів відмовою, аргументувавши свою відповідь не розігрітими м’язами.

 Чомусь відразу згадався і марш проти нелегальної міграції у Луганську , проведений місцевим  осередком « Свободи». Куратор загальноукраїнської акції з Києва , який приїхав контролювати та навчати луганчан , як правильно проводити марші , побачивши групу агресивно налаштованої молоді , замість того аби взяти в руки металевий прут , який луганчани використовують замість держаків для прапорів, як це зробили його луганські побратими , почав питати про те чи буде захищати нас міліція , чим викликав огиду та презирство .На щастя заїзного «героя-націоналіста», агресивно налаштована молодь не наважилась наблизитись до луганських націоналістів , добре пам’ятаючи  попередні криваві сутички.

Мені скажуть, що приклади націоналістичного чину можна знайти і в столиці. Так, ми всі пам’ятаємо сміливу акцію молодих націоналістів що намагалися повалити ідола Леніна на столичній Бесарабці. Як пам’ятаємо і те, чим все це закінчилося для сміливців. Невимушеною бесідою за кавою в райвідділу міліції і величезною увагою столичних ЗМІ, безкоштовним та головне, безпечним  піаром.

А тепер знову перенесемося на Схід. В тому ж 2009 році в Рубіжному на Луганщині місцевий патріот  підірвав пам’ятника Леніну, причому так, що комуністам довелося його  цілковито відновлювати. Що, хтось  з  кавових націоналістів  згадав про цього героя?  Чи знайшлося його сміливому вчинку місце на сторінках патріотичної преси? Питання риторичні. Адже той рубіжанець на відміну від киян ризикував, причому сильно ризикував. На нього відразу нацькували СБУ, прокуратуру, міліцію, потягли до суду… І жодного захисту з боку патріотичної громадськості.

Чи коли луганські націоналісти  протистояли намаганням встановити у місті так званий пам’ятник «жертвам ОУН-УПА», хтось згадав про це у Львові та Києві?  Зате у 2010 році , коли збіг обставин не дозволив зірвати відкриття пам’ятника, слухавка була червоною від кількості телефонних дзвінків з претензіями щодо неучасті у акції.

 Схоже, що все, що роблять націоналісти Сходу, сприймається як належне. А от всі лаври дістаються чомусь завсідникам львівських кав’ярень, любителям побазікати про власне геройство, забуваючи  при цьому оплатити лікарняні забитим луганським побратимам.

Між тим, хотілося б нагадати цим панам, що  справжній націоналізм-це не тільки Ідея, але й Чин, активні дії, готовність власним життям доводити істинність тих ідей, які ти обстоюєш, жертовність, врешті. Саме цим і відрізняється бойовий, активний та справді чинний націоналізм Сходу від салонного націоналізму багатьох балакунів на Заході.

Бо коли доходить до справи, ці люди чомусь зникають з видноколу.

Бо так безпечніше.

Дмитро Снегирьов.

Для того, что бы добавить комментарий, Вам нужно зарегистрироваться или зайти под своим именем
Комментарии RSS :

ex-libris | 22.11.2010 13:44 | [Ссылка]

Rolling Eyes


impish-one | 22.11.2010 13:45 | [Ссылка]

национализм,должен кусатся,а не жевать соплю..

эт не нацоинализм,эт АНАНИЗМ!


Сонячна | 22.11.2010 13:50 | [Ссылка]

заполітизований ти:)

Хозяин-С | 22.11.2010 14:08 | [Ссылка]

и тыRazz


Сонячна | 22.11.2010 14:10 | [Ссылка]

та не я в политике вообще не рублю:))))))))))))......... или пытаюсь не рубить?:))))))))))))ХЗ:)))))))

travka09 | 23.11.2010 12:11 | [Ссылка]

То не дядюшка Берк заполитизированный, то у них там, на Дальнем Востоке, жизнь такая.


Кристина | 22.11.2010 14:26 | [Ссылка]

 І якщо львів’яни після вуличної акції йдуть умовно кажучи до кав’ярні, то луганські хлопці опиняються на лікарняному ліжку з пробитими головами

_________

хочу сказати авторові даного "шедевру" наступне- 

так,галичани йдуть до кав"ярні і п"ють каву,тому голови у них не пробиті.

пробиті голови,як правило,у тих "патріотів",які п"ють горілку.Podmigivanie

 


berkutu | 22.11.2010 14:39 | [Ссылка]

в 2004 году в луганске жесточайше били детей, если вдруг обнаруживали на них хоть что-нибудь оранжевое. спроси у морганы - ее малой попадал под раздачу. а у нас ни перед акцией, ни после нее вотку не пили. вам просто трудно понять - что такое донбасс. да и по УНА-УНСО, кстати, помню - галичане прославились больше, скажем так - "осторожностью", чем достойным поведением в застенках мусарен киева. у нас они просто тне попадали, потому что в наши края на акции их было невозможно затянуть. и, кстати, когда я руководил областной конторой - нас боялись. в отличие от других националистических партий.


Кристина | 22.11.2010 14:46 | [Ссылка]

 я считаю,что детей ваще нефиг в политические разборки втягивать.Ни в оранжевые,ни в какие.Родители виноваты.Это-не детские игры.Дети должны быть в школе,на тренировках,в бассейнах,в муз.школах ,а не на митингах и массовых акциях


berkutu | 22.11.2010 15:26 | спроси у морганы - каким образом оранжевая детская | [Ссылка]

morgane | 22.11.2010 15:28 |  Кристина, о чем ты говоришь? Какие политические | [Ссылка]

berkutu | 22.11.2010 15:33 | мабуть, якщо одягла помаранчеве на дитину, то агітуєш | [Ссылка]

morgane | 22.11.2010 15:42 | Ага. Легкой промышленности Англии больше делать нечего, | [Ссылка]

berkutu | 22.11.2010 15:46 | ЫЫЫЫЫЫЫЫЫЫЫЫЫЫЫЫЫЫЫЫЫЫЫ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! | [Ссылка]

Кристина | 22.11.2010 15:49 |  речь шла не о тебе.   | [Ссылка]

morgane | 22.11.2010 16:02 |  "спроси у морганы - ее малой попадал под раздачу. | [Ссылка]

LUSINDA1987 | 23.11.2010 12:05 | [Ссылка]

Ты просто не знаешь наших ребят, условий, в которых мы вынуждены жить, отношения местной власти ко всему украинскому.


DIMON_ARJA | 23.11.2010 12:19 | [Ссылка]

Это ж не День Пограничных войск! Это - АКЦИЯ. И кто на акцию придет с запахом, тех не допускают -

чтобы не подставляли. И после акции также никто не пьет - возможны провокации

12Вперед | Указать страницу