Авторизация
Меню

Календарь
 Апрель 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Пятница 12 июня 2015
Сообщение прочтено 168 раз

Shocked


Настроение у меня: творческое   
Это сообщение написано также в: krystallmeta-inform (0 комментариев)
Среда 17 июня 2015
Сообщение прочтено 201 раз

А если, действительно, над Вашим ребенком совершается насилие? Иногда со страниц иностранных СМИ мы узнаем о совершенно диких действиях несовершеннолетних, которых «достали». Показательным страшным доказательством тому служат подобные иллюстрации:Сообщение прочтено 183 раз

ПОДСКАЗКА СУДМЕДЭКСПЕРТА РОДИТЕЛЯМ НЕСОВЕРШЕННОЛЕТНИХ ЖЕРТВ НАСИЛИЯ
- Мама! Какой мужчина тянул меня сегодня к своей машине!
- Меня избили сегодня по пути!
- Что мне делать? Я не пойду больше в колледж! Меня все время там обижают!
- Папа! Сегодня старшие ребята закрыли меня в школе и не пускали домой, пока меня не услышал учитель!

С такими словами родители встречаются в повседневной жизни
каждый день. Жалоба ребенка - что это? Манипулирование родителями или, действительно, насилие над ребенком? Если манипулирование, то это еще невелика беда. А если, действительно, над Вашим ребенком совершается насилие? Иногда со страниц иностранных СМИ мы узнаем о совершенно диких действиях несовершеннолетних, которых «достали». Показательным страшным доказательством тому служат подобные иллюстрации:


Пятница 12 июня 2015
Сообщение прочтено 181 раз

 

А може просто налякати нападника?

Іноді потерпілий вважає, що стосовно нього було скоєно злочин або правопорушення, але незначне і він «просто бажає налякати» нападника. Раджу Вам все-таки дати справі законний хід. Ви в будь-який момент можете його пробачити, але у випадку повтору ситуації Ваш минулий факт звернення до міліції вже був зафіксований, з чого випливає, що на Вас нападають вже систематично. До того ж, Ви не можете бути впевнені в тому, що подібне не повториться. З особистої експертної практики могла б Вам привести масу подібних випадків. Але наведу лише найпоказовіший наочний приклад. Протягом багатьох років один брат постійно нападав на другого. Спочатку просто ображав, потім погрожував, а потім став лізти в бійку. Брат терпів-терпів, а потім вирішив звернутися в міліцію. Але спочатку він звернувся в поліклініку з приводу ушкоджень. Лікар оглянув і описав у картці ушкодження і порадив взяти в міліції напрям «зняти побої» (саме так у народі найчастіше називають процедуру проведення судмедекспертизи потерпілих, обвинувачених та інших осіб). Сімейний агресор, почувши про наміри брата, вирішив залагодити справу мирним шляхом і попросив вибачення, на що миролюбний брат охоче погодився. Кілька років між сім'ями зберігався спокій, але потім знову все почалося спочатку. І тоді потерпілий брат твердо заявив, що тепер вже він точно подасть заяву в міліцію, де опише і все, що відбувалося раніше. На це нападник відповів, що той нічого не доведе, бо «не знімав побої» перший раз, а крім того, це було вже давно. Але він не знав, що факт нанесення ушкоджень був тоді зафіксований у пацієнта в картці. Потерпілий брат звернувся в міліцію. Виявилося, що термін давності кримінальної відповідальності по попередній справі ще не минув. А коли після отримання направлення на огляд він звернувся до експерта, той вивчив записи лікаря з медкарти. Зрештою нападнику довелося відповідати за свої неодноразові дії.

Тому наостанок раджу потерпілим звертатись також і до клініцистів, але не наприкінці прийому, щоб не вийшло, як в тому анекдоті:

«На прийомі у лікаря сидить поранений чоловік з сокирою в голові.

Лікар втомлено:


Читать


Сообщение прочтено 155 раз

                                                     ПРАВА ПОТЕРПІЛОГО
Shocked

Але права та обов'язки потерпілого виникають в особи не з моменту вчинення злочину проти її життя чи здоровя, а з моменту подачі нею заяви в міліцію або прокуратуру про скоєння стосовно неї кримінального правопорушення. Тому, якщо Ви думаєте, що Ви усно повідомили комусь, нехай навіть дільничному інспектору міліції (поліції) про злочин і справою почнуть автоматично займатися - Ви помиляєтеся. Цього недостатньо, щоб держава стала захищати Ваші інтереси. І неприємну процедуру звернення до правоохоронних органів все-таки необхідно пройти.

Другий варіант привертання уваги правоохоронних органів, який наведено в наступному анекдоті все ж не раджу застосовувати.

 

«— Милиция?! Алло, милиция?! — Да, милиция. — Сосед опять напился, жену свою бьет! — Ну и что? — Так он с
Читать


Сообщение прочтено 157 раз


Доброго дня, шановні друзі!

Доки в нашій країні не все гаразд, треба провести необхідний «лікбез» з основних юридичних та судово-медичних понять. 

Адже це може стати в нагоді( боронь Боже!). Тому почнемо з поняття -

Хто є жертвою?

Взагалі жертвою вважається особа, яка зазнала фізичного, психологічного чи морального збитку внаслідок чиїхось неправомірних дій.

Згідно українського законодавства (наскільки мені відомо, на пострадянському просторі існують подібні юридичні норми і хоча номери статей кримінального та кримінально-процесуального кодексів різні, але суть однакова), жертвою (потерпілим) є особистість, якій, згідно з чинним КПК України, кримінальним правопорушенням заподіяно моральну, фізичну або майнову шкоду.

 


Настроение у меня: энергичное   
Сообщение прочтено 162 раз

 

Доброго дня, шановні друзі!

Доки в нашій країні не все гаразд, треба провести необхідний «лікбез» з основних юридичних та судово-медичних понять. 

Адже це може стати в нагоді( боронь Боже!). Тому почнемо з поняття -

Хто є жертвою?

Взагалі жертвою вважається особа, яка зазнала фізичного, психологічного чи морального збитку внаслідок чиїхось неправомірних дій.

Згідно українського законодавства (наскільки мені відомо, на пострадянському просторі існують подібні юридичні норми і хоча номери статей кримінального та кримінально-процесуального кодексів різні, але суть однакова), жертвою (потерпілим) є особистість, якій, згідно з чинним КПК України, кримінальним правопорушенням заподіяно моральну, фізичну або майнову шкоду.


Кристаллена | 2015-06-12 09:38:46 без темы
Сообщение прочтено 344 раз

 Побутова плутанина (продовження)

Експерти-криміналісти входять в структуру правоохоронних органів та проводять огляд місця події разом зі слідчим;
- пошук і фіксацію слідів злочину;
- експертні дослідження речових доказів, зброї тощо, встановлення їхньої належності і взаємозв’язків з підозрюваним, ідентифікацію.
        

 

 

Судово-медичні експерти, як і патолого-анатоми входять до складу структур МОЗ, однак мають різну компетенцію. І ті, і інші є дуже грамотними спеціалістами, тому що постійно вимушені читати багато фахової та суміжної літератури. Однак, в ПА набагато менше роботи, ніж у СМЕ. Основною метою роботи ПА є встановлення патологічних змін у людини, які могли привести до розвитку онко-процессу чи інших хворобливих змін, або настання смерті. Тому патолого-анатоми вивчают тканини живих пацієнтів(при проведенні біопсій) та осіб, померлих у лікарнях. Якщо ж в ході патолого-анатомічного розтину тіла у ПА виникає підозра, що людину напередодні отруїли чи травмували, він повинен переадресувати цей розтин колегам-СМЕ.

Судово-медичні експерти, окрім такого ж обсягу роботи, ще вивчають одяг та взуття померлого, динаміку трупних змін, мають змогу проводити не 1 вид додаткових досліджень, а 5, а якщо працюють в міжрайонних та районних відділеннях, то ще й проводять експертизу живих осіб(потерпілих, обвинувачених та інших), що складає приблизно 60% всього обсягу роботи! Окрім того, вони ще періодично чергують на виїздах по місту, працюють з матеріалами кримінальних справ та виступають в суді.


Читать


Комментарии (3)  
Сообщение прочтено 204 раз

 Побутова плутанина

Теги: експерт-криміналіст, судово-медичний експерт, патолого

анатом

Кожен з нас полюбляє ввечері подивитись улюблений серіал чи почитати цікаву книгу. Серед всіх нас існує багато цілувальників детективного жанру. Я і сама іноді люблю подивитись «Слід» чи «Таємниці слідства». Однак, всіх спеціалістів дуже дратує при перегляді відсутність роботи професійних консультантів. Вважається, що розробити цікавий сюжет чи забезпечити спец ефекти – головна задача митців. Однак, ми вважаємо, що сюжет ще повинен бути правдоподібним. І от коли я почула в «CSI», що експерти знайшли діагностичну ознаку в очах, яка утворюється насправді в серці…Я просто перестала дивитись цей серіал. В «Таємницях Слідства» мене постійно обурювало те, що фахівець в галузі судмедекспертизи, який і безпосередньо працює за сюжетом в морзі, на місці події ще й виконує обов’язки експерта-криміналіста(що теоретично було б можливим, якщо в нього було 2 вищі освіти - медична та юридична, однак про це в серіалі і мови не йдеться!), та ще й видаляє головній героїні зуба у себе в кабінеті не стоматологічним інструментарієм! Я розумію, що такий розвиток сюжету може бути «прикольним» з точки зору сценариста, однак з нашої точки зору просто розчаровує. Ми же працюємо на законність, то яким би чином могли брати на себе чужу компетенцію? Ця ситуація нагадує вірменський анекдот: практично лікар може видалити зуб, але тільки собі, бо не маючи офіціальної спеціальності «стоматолог» це буде вважатись незаконним лікарюванням! «Слід» мені подобався показом обладнання останнім словом техніки експертних спецлабораторій. Однак, весь позитив від перегляду псували такі ж самі недоліки – чомусь судово-медичні експертизи трупів в ФЕС проводять патолого-анатоми(?), котрі не мають права це робити, якщо в них немає за плечима інтернатури саме з судмедекспертизи. Але в такому разі, в експертній установі вони повинні працювати в якості судмедексперта, а не патолого-анатома!

Так як для пересічних осіб в побуті створилась отака плутанина, пропоную всім розібратись в цих цікавих нюансах роботи різних фахівців.