Авторизация
Меню

Календарь
 Июнь 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Вторник 9 декабря 2008
Сообщение прочтено 432 раз

Сообщение прочтено 383 раз

Нині в Україні відчутна криза поваги до права. Як це змінити?

Відповідь молодих юристів України - через довіру до правників. 

Тому й ініційовано Загальноукраїнський Тиждень права. Під егідою Тижня права кожен небайдужий правник своїм особистим внеском, де б він не знаходився, може сприямти утвердженню довіри до сере й, відтак, поваги до права в Україні (читайте Концепцію, програму заходів - у додатках).

Ініціатор Тижня права - Координаційна рада молодих юристів України при Міністерстві юстиції України (дорадчий орган Мін’юсту).

Тиждень права відбувається за підтримки Міністерства юстиції України. Водночас цей аполітичний захід підтримали правники в різних куточках України.
 
У 2008 році Тиждень права відзначається в унісон із Днем прав людини та 60-ої річниці Загальної декларації прав людини.
 
Головний захід Тижня 2008 року – Форум «Правники–суспільству» (8-10 грудня 2008 року, м. Київ, Міжнародний виставковий центр, Броварський пр-т, 15). Під час Форуму пропонуються різноманітні заходи (див. програму в додатку). Зокрема правничі державні установи, юридичні фірми, юридичні клініки навчальних закладів нададуть безкоштовні юридичні консультації.  Кожен учасник Форуму має статус "Добродійник Тижня права".
 
Одне із завдань Форуму – продемонструвати українському суспільству ринок юридичних послуг в Україні, сприяти його цивілізованому становленню та соціальному спрямуванню. Взявши участь у Форумі, ви не лише засвідчуєте свої провідні позиції на ринку, але й уможливлюєте проведення правопросвітніх заходів, безкоштовних консультацій тощо.
 
З-поміж юридичних фірм, які зробили можливим проведення Загальноукраїнського Тижня права, й зокрема Форуму «Правники -суспільству», ПФ «ЮРІС» ("Спонсор Тижня права"), «Василь Кісіль і Партнери», АК «Василик & Євстігнєєв» ("Благодійники Тижня права"), «Юридична консультація Братів Коваленків» ("Благодійник Відкриття Тижня права"), ЮФ «Саєнко Харенко», АО «Головань і Партнери» ("Меценати Тижня права").
 
Акції Тижня права висвітлюють більше 20 медіа-партнерів, провідних загальнонаціональних і професійних ЗМІ.

Читать

Среда 12 ноября 2008
Сообщение прочтено 485 раз
Юристи - суспільству
Повага до права, довіра до правників!

Загальні положення

Становлення громадянського суспільства і правової держави в Україні можливе за активної та дієвої участі українського правництва. Кожен правник особисто, кожна правнича державна чи приватна інституція здатна своїм практичним внеском сприяти цьому становленню. Слугуючи суспільству, правник водночас заслуговує авторитет і довіру юридичній професії, зміцнює повагу до права.

В Україні професія юриста широко визнана, відзначається на рівні професійних свят (День юриста, День працівників суду, День адвоката, День працівників прокуратури, День нотаріуса та інші).

Правники в Україні здатні присвятити більше часу та енергії суспільству. З ініціативи юристів проводяться варті відзначення соціальні заходи, що підкреслюють соціальну відповідальність юридичної професії. З-поміж них акції та заходи із безоплатного юридичного консультування юридичних фірм, сприяння правовій просвіті населення (як наприклад, «Тиждень правових знань» - комплекс правопросвітніх заходів, ініційованих та впроваджених Міністерством юстиції України, її територіальними органами, та зокрема Всеукраїнською міжвідомчою координаційно-методична радою з правової освіти, за участі правничих установ та організацій, які спрямовані на підвищення рівня правових знань).

У провідних країнах світу такі заходи носять організований та системний характер, відбуваються за підтримки держави, професійних і громадських організацій. Так, у Німеччині на рівні федеральних проводиться щорічний «Тиждень юстиції» (Woche Justiz der) - комплекс правоосвітніх заходів у формі дня відкритих дверей судів і безоплатних консультацій. У США 1 травня щороку відзначається «День права» (Day Law) - щорічні правові заходи.

21 травня 2008 року Координаційна рада молодих юристів України при Міністерстві юстиції України - дорадчий орган Міністерства юстиції України - ініціювала загальноукраїнський форум «Тиждень права» як національну правову традицію.

Під егідою «Тижня права» кожен правник чи правнича інституція може провести акцію чи захід на благо суспільства, утверджуючи повагу до права, довіру до правників в Україні.

«Тиждень права» має аполітичний характер і проводиться на загальноукраїнському рівні. Заходи проводяться на локальному та центральному рівнях: у містах, селах і селищах та в столиці України - місті Києві.