Зрозуміло / Понятно
Шановний користувач!
На жаль, ми вимушені закрити цей проект і з 30 листопада 2020 він перестане працювати. Просимо свої вибачення за можливі незручності.

Уважаемый пользователь!
К сожалению, мы вынуждены закрыть этот проект и с 30 ноября 2020 он перестанет работать. Приносим свои извинения за возможные неудобства.
<МЕТА> - Украина | Блоги | Українська
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Рефераты
Товары
Блоги
искать в сообществе Традиції
Авторизация
Логин:
Пароль:
 
#

Календарь

 Апрель 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
#

Записи

Суббота 14 декабря 2013
Сообщение прочтено 181 раз
vlas48 | 2013-12-14 03:42:01
Займатися танцями стає дедалі популярнішим.
Навчитися цьому виду мистецтва може кожен бажаючий, не залежно від матеріального стану, віку чи статі. Люди більш старшого віку повинні знати, що заняття танці допомагають не просто весело і завзято провести дозвілля, а й продовжити молодість. Рухи під хорошу музику приносять здоров'ю більше користі.
Вчені Університету штату Міссурі, черговий раз довели, що танці покращують координацію рухів і ходу, що дуже важливо для людей старшого віку.
Такого роду поліпшення роботи опорно-рухового апарату можуть допомогти літнім людям уникнути падінь, які з ними можуть статися. Під час танцю проходить зміцнення судин і тренування серця.
Під час танцю легкі поглинають більше об'єму повітря, і організм і всі внутрішні органи, відповідно, отримують більше кисню, що важливо для нормального функціонування. Також танці зміцнюють м'язи, що означає, що в області талії та грудей м'язовий корсет буде краще підтримувати хребет. Різноманітні руху й тренування м'язів і під час танцю покращує роботу травлення - відбувається внутрішній масаж кишечника, що покращує травлення. І найголовніше, під час танцю людина забуває про проблеми, піднімається настрій, що є запорукою доброго здоров'я.
Гурт Буття проводить майстер-класи з українських побутових танців щовівторка в музеї Гончара з 19 години.
Їхати метро Арсенальна, далі трол.38 чи авт. 24 до кінця. Заходите в арку і йдете наліво по діагоналі до кута.
http://www.buttia.kiev.ua/video/3apro6ennia%20do%20tanciu.html
http://www.buttia.kiev.ua/music/tanci.mp3
http://photo.i.ua/user/891166/378707/11108672/

Голосование
Що дають нам танці?
1) Це кращий засіб людського спілкування
0%
2) Весело і завзято провести дозвілля
0%
3) Рухи під хорошу музику приносять здоров'ю більше користі
0%
4) Покращують координацію рухів і ходу
0%
5) Покращують координацію рухів і ходу
0%
6) Організм і всі внутрішні органи отримують більше кисню
0%
7) Зміцнюють судини і тренують серце
0%
8) Зміцнюють м'язи, в області талії та грудей м'язовий корсет буде краще підтримува
0%
9) Покращують роботу травлення
0%
10) Людина забуває про проблеми, піднімається настрій
0%
Всего проголосовало 0 человек
Пятница 2 декабря 2011


Відшумів найбільший і найстаріший український фестиваль. Він тривав два роки. Розпочали його близько пяти тисяч учасників. До фіналу дійшло 850 солістів і гуртів. А лауреатами стали 55. Ось вони.
популярна музика
ІІ преміяТетяна Радостєва (Юріїв Звенигородський Черкаська) ІІІ преміяМарія Горобцова (Рогань Харківської ), Анна Шатілова (Запоріжжя)
...
Читать
Голосование
Оцініть масштаби Червоної Рути
1) Це Всеукраїнський фестиваль
0%
2) Найстаріший і найбільший український фестиваль
0%
3) Охоплює найбільше жанрів
0%
4) Залучає людей найрізноманітніших уподобань
0%
Всего проголосовало 0 человек
Воскресенье 20 ноября 2011
Сообщение прочтено 341 раз
vlas48 | 2011-11-20 00:33:30

 

 20 листопада в Київському національному академічному театрі оперети (вул. В.Васильківська, 53/3) з 18.00 до 20.00 відбудеться Гала-концерт переможців.
- Популярна музика
- Сучасна танцювальна музика
- Рок музика
- Інша музика
- Акустична музика
 - Український автентичний фольклор

                      Живий звук

 Телефон для отримання запрошення 360-75-26
Голосование
Як Вам цьогорічний ексклюзив - поява на фесті автентичного фольклору?
1) Давно цього чекали
0%
2) Це не відповідає назві фестивалю
0%
3) Цього жанру нема в жодному українському фестивалі
0%
4) Це основа української музики
0%
5) Ваш варіант
0%
Всего проголосовало 0 человек
Четверг 31 марта 2011
Сообщение прочтено 403 раз
vlas48 | 2011-03-31 00:34:35
Неофіційним українським талісманом фінальної частини Євро-2012 може стати глиняна пташка-свищик, що в народі зветься зозулиця. Презентація талісману відбулась у вівторок в УКРІНФОРМі. 


Ініціювала проект група випускників програми CIES зі спортивного менеджменту, що працювала у 2009-2010 роках на базі Національного університету фізичного виховання та спорту України, повідомляє кореспондент агентства.

Як зазначила співорганізатор проекту Ганна Карнаух, зозулиця з давніх часів була традиційним українським оберегом, який вішали на шию дітям, щоб захистити від злих духів і хвороб. Символіка зозулиці зароджувалася ще за часів трипільської культури, тому традиційні свищики дадуть змогу туристам ознайомитися з частиною української історії. "Завдяки зозулиці ми зможемо нагадати собі, а також розповісти кожному туристу і вболівальнику, що Україна має дуже давню історію, що у нас є не тільки Чорнобиль, але й багата історія, яка бере початок ще тисячі років тому", - переконана Г.Карнаух.За її словами, на користь зозулиці як талісману Євро-2012 свідчить той факт, що свищик є традиційним оберегом не лише для України, а й для Польщі. "Зозулиця символізує Трипілля, яке є спільним історичним надбанням для двох країн-господарів Євро-2012. Наразі це єдиний символ і талісман, який може показати глибоке єднання Польщі та України", - підкреслила співорганізатор проекту.

Передбачається, що свищики виготовлятимуть з екологічно чистої глини майстри гончарного мистецтва. Зозулиці пропонуватимуть різних розмірів: від найменшого, який можна носити на грудях як кулон, до великих - як подарунки або сувеніри. Вартість маленької зозулиці може становити близько 5 євро.

Четверг 3 марта 2011
Сообщение прочтено 651 раз
vlas48 | 2011-03-03 22:28:11
Щедрий вечір - свято місячної і зоряної ночі. Величаючи Місяць і зорю, прадід уводить нас у глибинніші таємниці життя, до первопочину світу на землі.
Вшанування Місяця нашими предками відоме з V тисячоліття до н.е., з часів "Трипільської археологічної культури", яка відображує найпершу в світі державу Аратту. Але місячні календарі зображувались ще на кістках мамонта - і це відповідає двадцятому тисячоліттю слов'янського етногенезу, відзначеному "Велесовою книгою".
Волхви ворожили за поверхнею місяця та зміною його фаз по так званих книгах "Лунниках". "Звіздниця" - одна з трьох книг слов'янської Веди (Вєти, яку зберегли в Родопах болгари-помаки).
Колись давно Новоліття або Новий рік в Україні-Русі розпочинався з появи на Небі першого весняного Молодика (нового Місяця), який з'являвся в день, найближчий до весняного рівнодення - Великодня, коли пробуджувалась вся природа по зимовій перерві. І наші Предки стрічали оживання своєї матері природи. 1 звичай цей був такий сильний, що ті племена, які з Оріяни (України) прибули до Північної Індії, стрічали і в Індії Новий рік у березні. І сумеріани, прибувши шість тисяч років тому з Аратти (України) на землі Месопотамії, стрічали Новий рік у березні. І археологи на сумеріанських клинописах прочитали, що "Боги світ створили у березні". Тому й щедрували: "Прилетіла ластівочка, сіла вона край віконця, стала вона прилітати, господаря викликати", або "Ой, сивая тая зозуленька усі сади та й облітала".
Щедрівка і Новий рік ніколи в історії святкового календаря не розлучались ні тоді, коли Новий рік відзначали весною, потім восени; ні тепер коли Новий рік перенесли на зиму. Разом з щедрівками, на зиму перейшли і весняні мотиви, і теми пісень, і навіть священні обряди засівання та ходіння за плугом.
...
Читать
Голосование
Ваше відношення до Новоліття
1) Треба відроджувати традиції
100%
2) Це вже історія
0%
3) О, ще один Новий рік
0%
4) Ваш варіант
0%
Всего проголосовало 1 человек
Суббота 8 января 2011
Сообщение прочтено 597 раз
vlas48 | 2011-01-08 23:01:35

На Різдво та Новий рік в Україні співали колядки і щедрівки, ставили живий чи ляльковий вертеп, водили «Маланку» та «Козу» та виконували віншівки.

Віншувати означає поздоровляти, вітати, здоровити. Увінчувати – прославляти кого-небудь, вінчати. Отже, віншівки (примовки, віншування, вінчівки, віршування) це поетичні поздоровлення, прославляння, побажання. Відносяться до новорічно-різдвяного циклу і є одним із жанрів усної народної поезії українців.

  Вони можуть виступати як самостійно так і в складі пісень (колядок, щедрівок), народних драматичних видовищ з масками, переодяганнями чи ляльками (вертеп, Коза, Медвідь, Маланка, Кінь). Виконуються віншівки в характері декламації, наспівної декламації чи співу. Входять як основа обряду засівання (посипання).

Споріднені жанри: здравниця, слово (тост), замовляння, молитва, закінчення величальних пісень, козацьких дум, баллад.

Віншівки призначені для полегшення праці людини, сприяти досягненню користі в стосунках з природою. Вони своїм святково-романтичним піднесенням та оптимістичним звучанням викликають мрійливо бадьорий світлий настрій. Магічна мета віншівок – напророчити добрий врожай, статок, заклинаннями викликати допомогу природи. Підсилити загальний святковий настрій з атмосферою справедливості, добробуту, щастя.

Походження віншівок дуже давнє. Деякі з них зберігають атмосферу патріархально-родового суспільства, натурального способу життя. Мистецтво слова зявилося на тисячоліття раніше релігії. Коли бажали «Сійся, родися…» то щиро вірили, що такі побажання обернуться в Новому році буйним, ще не баченим урожаєм.

Бувають віншівки загальні чи призначені господарю, господині, парубкові або дівчині. А ще є віншування Сонця, Місяця, Зорі, дощику тощо.

 

Ось приклади загальних:

 

У Новому році віншуюю Вас на добрий урожай у полі, на достаток у полі й коморі, щоб горе залишилося в Старому році, щоб в здоров’ї Вам прожили свої дні, щоби Бога любили і славили.

 

Всіх вітаю з Новим роком!

Хай біда обходить боком!

Дім ваш і Вашу родину,

Й нашу рідну Україну.

 

Щоб у злагоді й любові,

Ще й при доброму здоров’ї

Прожили Ви цілий рік,

Щоб грошам забули лік.

 

Щоб добро плило у хату,

Вчасно видали зарплату,

Щоби діти не хворіли,

Щоби Ви і Вас любили.

 

Господареві:

 

Добрий вечір, пане господару,

Щасти , боже, твоєму товару,

Твоєму товару, твоєму достатку,

Щоб ти не мав ніколи припадку

Ні в коморі, ні в оборі!

 

Господині:

 

А за сим словом будь же здорова,
Статечна жона а й газдинонька!
Не сама з собою, із господарем,
Та й з діточками, з послужечками,
Та й з усім домом, та й з милим Богом.
Ой сесі свята святкуй здорова,
Ой у радості, у веселості.
Ой рік від року дожидаючи,
Других святеньків дочекаючи.

 

Парубкові:

 

Бувай же здоров, гречний молодче,

Гречний молодче чом Івасеньку.

Не сам з собою, з отцем, маткою,

З отцем, маткою, зі всею челядкою.

 

Дівчині:

 

А за цим словом рости нам здорова,
Аби нам росла, як в лісі сосна,
Своєму ненькові й на потішечку,
А своїй мамці на послуженьку.
Вінчуємо тебе щастям, здоров'ям,
Розумом добрим, зросточком годним,
Вінчиком ясним, легінем красним,
В городі зілля, в м'ясниці весілля.

 

Колядки, щедрівки, віншівки, вертеп, Різдво, Новий рік 

 


танці,Колядки,щедрівки,майстер-клас,етномузика
Голосование
Колядування
1) А що це?
0%
2) Ми самі ходим колядувати
100%
3) я завжди чекаю посланців Бога
0%
4) Це мені не треба
0%
5) я вірю в магію слова
0%
6) Я не раз впевнювався в здійсненні новорічно-різдвяних побажань
0%
7) Ваш варіант
0%
Всего проголосовало 2 человека
Среда 6 октября 2010
Сообщение прочтено 391 раз
vlas48 | 2010-10-06 21:35:26
Гурт автентичної музики «Буття» створено у 2000 р. Виконувані твори записані членами ансамблю у фольклорних експедиціях. Понад 10 років експедиційної діяльності дозволило учасникам обстежити близько 300 сіл з Київщини, Черкащини, Вінниччини, Полтавщини, Сумщини, Чернігівщини, Харківщини, Полісся, Поділля, Бойківщини, Гуцульщини та Закарпаття. Назва ансамблю походить від першого слова в ряду синонімів: буття, існування, матерія, природа, що на противагу небуттю є образом життя.
Родоначальником Буття можна вважати Дениса Бута, який грав на скрипці, гітарі, мандоліні, гармошці. В 30-і роки минулого століття він завідував сільським клубом. При клубі хор, ансамбль народних інструментів та народний театр, котрий ставив „Наталку полтавку”, „Москаль чарівник” та інші класичні вистави.
Батьківські традиції продовжив син Андрій. Він грав у багатьох естрадних та народних колективах в т.ч. в „Троїстих музиках” Василя Попадюка, фольклорно-етнографічному ансамблі „Калина”, академічному ансамблі народної музики „Дніпро”. Побував на гастролях у багатьох країнах бувшого союзу і світу.
В етногурті „Буття” сімейні музичні традиції продовжує Василь Денисович, його син Олег, донька Оксана та невістка Настя. Спочатку це був колядницький гурт, який багато років поспіль відроджував різдв’яно-новорічні обряди.
Днем народження гурту вважається виступ на фестивалі „Світовид”, на якому гурт представляв традицію акапельного багатоголосого співу. Цьому передувала робота в фольклорних експедиціях, вивчення особливостей народної постановки голосу, розшифрування і відтворення фольклорних записів.
Пізніше гурт опанував гру на музичних інструментах. Становленню колективу допомогли регулярні виступи на Андріївському узвозі.
Ансамбль має власну школу побутового українського танцю. Кожного вівторка проводяться майстер-класи для молоді, де вивчаються танці, танки, ігри.
Гурт Буття освоїв повний весільний обрядовий цикл. Люди в Києві і Фастові, Рівному і Харкові, Львові і Білій Церкві, Камянець- Подільському і Лубнах, Житомирі і Черкасах та інших містах і селах, де ансамбль проводив весілля, мали змогу зануритись у чарівний світ української обрядовості.
Тут доречно згадати ще про одного учасника Буття – Бут Ганну Павлівну. Вона і весілля може провести, а ще вона мастер з обрядового печива. Її часто запрошують проводити майстер-класи з випічки караваїв, шишок, жайворонків, покрівок тощо.
А ще Буття часом проводить майстер-класи з виплітання Дідуха, вив’язування жіночих головних уборів, плетення крайок, віночків тощо. Навіть у Польщу запрошували керівників Буття Олега і Оксану проводити майстер-класи по співу.
15 жовтня о 18.00 в етноклубі музею Івана Гончара (м. Київ, вул. Лаврська, 29) відбудуться вечорниці, присвячені ювілею київського фольклорного гурту «Буття». У невимушеному поєднанні та автентичному звучанні будуть представлені всі напрямки діяльності гурту: веселі інструментальні награвання, ліричні протяжні пісні, інтерактивний показ фрагментів обрядів, презентація нових проектів, майстер-клас з українських танців, що занурять гостей у атмосферу народного свята. Також запрошені провідні фольклорні колективи – друзі та колеги «Буття». Вхід вільний!Голосование
10 років
1) Це багато
0%
2) Ще мало
0%
3) Ваш варіант
0%
Всего проголосовало 0 человек
Четверг 29 июля 2010
Сообщение прочтено 410 раз
vlas48 | 2010-07-29 17:44:18
Голосование
Чи є у нас Мрія?
1) Є
0%
2) Є іне одна
0%
3) Уже всі мрії здійснилися
0%
4) Звідки їй взятись
0%
5) Ваш варіант
0%
Всего проголосовало 0 человек
Пятница 9 июля 2010

Танець – це не просто порядок рухів та жестів, упорядкованих у часі(ритм) та просторі(композиція). Це не тільки вид мистецтва в якому художній образ створюється засобами пластичних та ритмічних рухів. Це не лише сукупність пластичних та ритмічних рухів певного темпу, характеру, які виконуються в такт певній музиці. Це музика таких рухів. Це розваги, учасники яких танцюють, мистецтво пластичних і ритмічних рухів тіла, що виконуються у власному темпі і ритмі в такт музиці, а також музичний твір в ритмі і стилі цих рухів. В кінці кінців – це розважальне зібрання, на якому танцюють, вид мистецтва, в якому основний засіб створення художнього образу – рух і положення тіла танцюриста. Це прекрасний, невимушений засіб спілкування, нагода познайомитись і подружитись з новими людьми.

 

Хочете в цьому переконатися? Приходьте завтра на «Країну Мрій» Олега Скрипки о 15 годині до Танцювального майданчика. Етногурт «Буття» проведе майстер-клас з українських побутових танців, танків, ігор. Бажаю весело провести час!

 

Голосование
Потанцюємо!
1) Давно мрія(ла)в про це
0%
2) З задоволенням
0%
3) Я вже вийш(ла)в з того віку
0%
4) Не люблю танців
0%
5) Ваш варіант
0%
Всего проголосовало 0 человек
Понедельник 14 июня 2010
Сообщение прочтено 405 раз
vlas48 | 2010-06-14 16:26:58

 

Ярило, Буття, пісні, танці, хороводи, обряди, розваги, Гопак, Триглав, Спас

 

Ще  за 10000 років до н. е. в історії находяться десятки прикладів написаних і висічених в камені свідчень поклоніння людини Сонцю, і зрозуміло чому. Кожного ранку, коли встає сонце, воно приносить світло, тепло і захищає людину від холоду і повної небезпек та хижаків темряви. Всі цивілізації розуміли, що без нього не виросте урожай. А життя на землі щезне. Це розуміння робило сонце самим пошанованим об’єктом у всі часи.

У день Благовісника 25 березня прокидається від зимового сну великий грім, щоб надати землі і людям зцілющої сили. То Перун змушує його розбивати обледенілі хмари мороку і тьми. Тієї пори приходить ласкаве сонце молодого Ярила, який пробудився для чарівної пори кохання та парування. Його яра сила відчувається скрізь. Кожною рослиною, першим пташиним співом Ярило поширює всеправедне світло Дажбога, щоб возвеличити ранішній весняний світ та збудити його запліднюючу силу. Буйним, пристрасним у ярінні, палаючим у любові, охоронцем від всього злого і ворожого – таким уявляли наші пращури Ярила навесні.

Нарешті весна зійшла на землю в сонячній розкішній сукні з квітів та зелені! Все повинно тепер бути у парі! Сам Ярило не може допустити самотності квітучої пори. Так і Леля, його пара, не може жити без всеохоплюючого кохання.

І вдень, і вночі ходить босоніж Ярило по полях, лісах, садах у білій полотняній одежі, з вінком  весняних польових квітів. А в руках носить серп та жмут дозрілого колосся – ознака доброго врожаю та благополуччя. Саме в цю пору виходить молодь надвечір водити хороводи і співати ярильські пісні.

Для сучасних слов'ян - Ярило символізує відродження нашої культури, сили і знань наших предків. Ярило зміцнює в нас силу духу і дає натхнення.

 Здавна наші предки шанували Ярило як покровителя землеробства, плодючості, відродження, вічного весняного цвітіння, любові, пристрасті, а якщо потрібно для захисту рідної землі, то й військової хоробрості, люті. Саме в його честь названо головного організатора святкування Дня Ярила, яке відбулося 5 та 6 червня на території Ристалища в Центрі культури та історії "Парк Київська Русь".

Слов'янський центр «Ярило» є представництвом «Академії розвитку людини« Родосвіт ». Засновники академії - Верховний Волхв України-Русі
Читать

12Вперед | Указать страницу
Поиск:
ИнформацияОбщениеБизнесДосуг
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2010 <META> Все права защищены