Зрозуміло / Понятно
Шановний користувач!
На жаль, ми вимушені закрити цей проект і з 30 листопада 2020 він перестане працювати. Просимо свої вибачення за можливі незручності.

Уважаемый пользователь!
К сожалению, мы вынуждены закрыть этот проект и с 30 ноября 2020 он перестанет работать. Приносим свои извинения за возможные неудобства.
<МЕТА> - Украина | Блоги | Українська
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Рефераты
Товары
Блоги
искать в сообществе жизнь как она есть
Авторизация
Логин:
Пароль:
 
#

Календарь

 Февраль 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
#

Звання Героя України в Степана Бандери - чинне

Робер | 2011-01-14 16:08:23  
Сообщение прочтено 344 раз

 Адвокат, який представляє в Україні інтереси Степана Бандери (молодшого), сказав, що зараз немає юридичних підстав стверджувати, що історичних діячів Степана Бандеру та Романа Шухевича остаточно позбавлено звання Герой України, присвоєного указом президента Ющенка.

Адвокат Роман Орєхов сказав Українській службі Бі-Бі-Сі, що попри судові позови з вимогами скасувати укази, а також рішення, зокрема, суду у Донецьку, обидві справи юридично не завершені.

Адвокат вказав, що судовий розгляд чергової справи щодо Шухевича у середу відкладений.

Що стосується судового рішення про скасування звання героя Степана Бандери, то рішення донецького суду буде розглядати у березні Вищий адміністративний суд України, який, на думку Романа Орєхова, має багато підстав відкинути донецьке рішення і "залишити укази президента Ющенка в спокої".

Пан Орєхов, який є адвокатом російської правничої компанії, висловив здивування повідомленням адміністрації президента Януковича про "скасований судом" указ щодо звання героя Степанові Бандері і припустив, що повідомлення з'явилося з огляду на черговий судовий розгляд справи щодо звання героя Романа Шухевича.

Адвокат також припустив, що повідомлення президентської адміністрації, яке він назвав "провокацією", мало політичний характер і призначалося зацікавленим колам у Росії, а також російським репортерам, які приїхали в Україну висвітлювати перебіг судової справи.

Бі-Бі-Сі: Що, власне, відбувається у юридичному сенсі довкола указів про звання герою Степану Бандері та Роману Шухевичу?

Р. Орєхов: Ситуація приблизно наступна. Указ президента про нагородження Романа Шухевича званням Героя України, про присвоєння йому цього звання, виданий був в 2007 році, і того самого року був оскаржений моїм українським колегою паном Оленцевичем до Донецького окружного адміністративного суду відповідно до чинного законодавства України, яке діяло на той момент. Донецький окружний адміністративний суд відмовив у задоволенні позову, тобто, залишив указ без змін, і це рішення підтвердив Донецький апеляційний адміністративний суд.

Це друга інстанція. Оленцевич відповідно не погодився, подав касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду України, який відкрив касаційне провадження, але не призначав протягом майже 2 років справу до розгляду. Оленцевич, усвідомлюючи, що ця ситуація безвихідна, вже як представник, наскільки мені відомо, лікаря, медика донецького – пана Соловйова – звернувся до того самого Донецького окружного адміністративного суду вже у 2009 році з тим самим позовом. При цьому, вони абсолютно ідентичні, відрізняються лише прізвищем і місцем мешкання позивача. Про визнання незаконним указу президента Україна про нагородження Романа Шухевича званням Героя України.

Цей позов також був залишений без задоволення, але відбулась така ситуація, що рішення першої інстанції було постановлено у жовтні 2009 року, а до апеляції, за апеляційною скаргою пана Соловйова, ця справа потрапила вже у квітні 2010 року. Як ви розумієте, дещо змінилося, скажімо, на політичній арені в Україні. І Донецький адміністративний апеляційний суд, не враховуючи, що вже існує його ж рішення в такій самій справі про відмову в задоволенні позову, задовольняє позов Оленцевича і касує рішення першої інстанції. Відтак, рішення про визнання незаконним указу президента України про нагородження Романа Шухевича званням Героя України набрало законної сили.

Бі-Бі-Сі: Що це означає? Чи можна вважати, що суд цим рішенням скасував указ?

Р. Орєхов: Не можна. Справа в тім, що у справі Шухевича суд лише визнав указ незаконним. От такий розвиток подій передбачає певні активні дії з боку відповідача, тобто, президента України. І, теоретично виконуючи рішення суду, він мав би скасувати даний указ.

Бі-Бі-Сі: Зрозуміло. А у справі Степана Бандери?

Р. Орєхов: У справі Степана Бандери ситуація трохи цікавіша. Наприкінці березня 2010 року безпосередньо перед розглядом справи Донецьким окружним адміністративним судом, Оленцевич змінив позовні вимоги, змінив предмет підстави позову і попросив суд визнати незаконним і скасувати указ. Суд, попри вимоги адміністративного судочинства України, таку зміну прийняв, визнав указ незаконним і скасував його. Наша апеляційна скарга була залишена без задоволення Донецьким апеляційним адміністративним судом, і 23 червня 2010 року рішення суду про визнання незаконним і скасування указу президента України про присвоєння Степанові Бандері звання Героя України фактично набрало законної сили.

Бі-Бі-Сі: Тобто, ми маємо ситуацію, за якої суд скасував президентський указ? Не президент скасував свій указ?

Р. Орєхов: Не президент.

Бі-Бі-Сі: Чи це відповідає українському законодавству?

Р. Орєхов: Українському законодавству не відповідають два моменти в такій ситуації. Перший момент: неможливо, щоб суд водночас визнавав нормативний акт незаконним і скасовував його. Між цими позовними вимогами існує певна конкуренція. Тобто, або скасувати, або визнати незаконним. Розумієте, якщо суд пише в рішенні "визнати незаконним та скасувати", іде певний порядок слів. Якщо суд проголосив визнати незаконним, значить, скасувати вже нема чого, правильно? Це, мабуть, юридична риторика певна, але насправді саме так визначав Кодекс адміністративного судочинства…

Бі-Бі-Сі:…власне, риторика. Якщо, скажімо, ми відійдемо від суто юридичного окреслення ситуації, і ви щойно, напевно, подали приклад того, як можна її по-різному окреслювати, чи, на вашу думку, можна зараз реально говорити, що мешканці України чи взагалі українці будь-де у світі можуть залежно від того, як вони оцінюють ситуацію і як вони розглядають скажімо, виконання чи невиконання законів, вважати особисто для себе, що Степан Бандера чи Роман Шухевич або не мають звання Героя України, або мають, і кожен з цих людей буде мати рацію.

Р. Орєхов: Я хотів би звернути вашу увагу на такий момент, він насамперед юридичний: обидві справи наразі перебувають у Вищому адміністративному суді. Зокрема, по справі Бандери призначено судове засідання на 29 березня цього року. І я не певний, що Вищий адміністративний суд України, який складається з добре відомих мені, досить професійних і досвідчених суддів, наважиться так само, як їхні колеги, безвідповідально підійти до розгляду питання щодо оскарження указів президента взагалі.

Бі-Бі-Сі: Тобто, ця справа ще не доведена до кінця?

Р. Орєхов: Абсолютно ні. І в мене є всі правові підстави вважати, що рішення попередніх судів буде скасовано, а указ, зрештою, і один і другий, залишать у спокою. Оскільки ані позивач не має права їхнього оскарження, ані суд не має жодних правових підстав для їхнього скасування.

Поиск:
ИнформацияОбщениеБизнесДосуг
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2010 <META> Все права защищены