Зрозуміло / Понятно
Шановний користувач!
На жаль, ми вимушені закрити цей проект і з 30 листопада 2020 він перестане працювати. Просимо свої вибачення за можливі незручності.

Уважаемый пользователь!
К сожалению, мы вынуждены закрыть этот проект и с 30 ноября 2020 он перестанет работать. Приносим свои извинения за возможные неудобства.
<МЕТА> - Украина | Блоги | Українська
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Рефераты
Товары
Блоги
искать в блоге barcarola искать в постах/комментариях пользователя barcarola
Авторизация
Логин:
Пароль:
 
#

Календарь

 Апрель 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
#

Записи

Вторник 27 мая 2008
Сообщение прочтено 555 раз
barcarola | 2008-05-27 15:27:56

Літературна мариністика та ще й українською – річ досить екзотична. Та було б дивно, якби в Україні, морській державі, не писали б про море рідною мовою. І дійсно – пишуть. Нещодавно у київському видавництві «Факт» вийшла друком збірка оповідань «Баркароли» молодого письменника Антона Санченка.


Для нас, херсонців – це неабияка подія, бо автор – майже наш земляк. Народився у Херсоні, і хоча родина переїхала до Києва, влітку відпочивати приїжджав до нас. Тут і заразився вірусом морської романтики, що привело його до херсонської мореходки, після закінчення якої обійшов на великих і маленьких судах майже всю земну кулю.


Власне, оповідання, що увійшли до «Баркарол», це і є картинки з життя моряків, живі, яскраві, дотепні розповіді, стовідсотково реалістичні, доступні для сприйняття. До речі, в книзі багато уваги приділено і нашому місту, і нам херсонцям, особливо - херсонкам (повість «Мандариновий шлях»). Раджу почитати – дізнаєтесь багато цікавого про себе, про місцеві особливості, про те, що видно зі сторони, а ми не помічаємо. Антон Санченко пише про нас з явною любов’ю, хоча і не може утриматись від легкої іронії. Він і досі вважає себе херсонцем, бо у документах має запис: «місце народження - Херсон».


Безліч термінів, сленгових виразів, «підсолена» розмовна мова, самобутні характери, морське життя-буття, незвичайні пригоди, халепи – все це робить «Баркароли» з одного боку пізнавальним, а з іншого – легким і приємним чтивом. При чому - в яскравій обкладинці і кишеньковому форматі. Добре згодиться для читання, лежачи на піщаному пляжі херсонського гідропарку, або – на гальковому в Мисхорі, на нудній лекції з електрорадіонавігації, а надто – розважить підчас чекання маршрутки «Сімферополь - Ялта». І ще це - чудовий подарунок бувалому моряку та молоденькому курсантику. «Баркароли» на суші і на морі - читайте з задоволенням!

Збірка вже у продажу в книгарнях Києва і Херсона.


P.S. Баркарола – «пісня на воді», жанр музичної п’єси з «коливальним» рухом мелодії та відтінком меланхолії та мрійливості (словник іноземних слів)

Україна >>> Херсонська обл. >>> Херсон
08 Травня 2008 15:10 , Наталія Богренцова

звідси
Четверг 10 апреля 2008
Сообщение прочтено 1108 раз
barcarola | 2008-04-10 21:53:47


Велика подяка юзеру Lileit за наданіий ролик

Приходьте на набережну о четвертій. Так, у парк за готелем «Фрегат», до пам’ятника фрегатові «Слава Єкатерини», під яким зазвичай пришвартовано вже не фрегат, а барк -«Товариш».

Ну що там тої різниці між фрегатом і барком? Одна бізань-щогла й відрізняється. У фрегата вона несе і прямі, й косі вітрила, а в барка – лише косі: бізань та гаф-топсель. Ну що поробиш, фрегати нині в дефіциті, мусимо дякувати й за барк – білий трищогловий вітрильник німецької побудови з клепаним довоєнним корпусом і сталевими щоглами та реями. Якщо придивитися до шарів білої фарби на кормі, можна роздивитися під цими нашаруваннями і його колишню назву «Ґорх Фок». У повоєнні роки його отримали по репараціях з Німеччини й назвали «Товаришем» на честь іншого учбового барка, потопленого гітлерівцями в Маріуполі у 1941. Тому серед спеціалістів його ще іноді називають «Товариш-2». Білий чепурун, завдяки якому у 112 портах 86 країн знають, що є такий Херсон. Цей вітрильник виграв усі вітрильні регати, які тільки можливо, знявся у десятках радянських фільмів про море і заслужено потрапив герб міста Херсона.

Що, нема ніякого вітрильника під пам’ятником? Так отож. «Товариш» вже знову «Ґорх Фок» і знову у Штральзунді. Про те, що ми програли чергову світову війну, радіо нам не оголошувало,  але цього разу репарації німцям сплачували саме ми.


Читати далі


 Поиск:
ИнформацияОбщениеБизнесДосуг
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2010 <META> Все права защищены