Авторизация
Меню
Категории

Календарь
 Апрель 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Вторник 17 ноября 2009
Сообщение прочтено 501 разКожного, хто цікавиться історією та минувщиною, а також не байдужий до духовних пошуків, я запрошую до спілкування


Понедельник 23 ноября 2020
Сообщение прочтено 50 раз

Отець Юрій Мануляк, настоятель храму в селі Красник Верховинського району розповідає, як він став священником:


Воскресенье 15 ноября 2020
Сообщение прочтено 45 раз
У Карпатах, на Горі Бажань, на висоті 1110 метрів, стоїть церква Святої Софії Премудрості Божої. Її спорудили 5 років тому. Настоятель храму отець Михайло Гергелюк розповідає про історію церкви та навколишніх сіл.


Категории: ІсторіяУкраїнавіраКарпати    
Это сообщение написано также в: Лавка (0 комментариев)
Пятница 23 октября 2020
Сообщение прочтено 24 раз

Що може об'єднана громада? Дати відсіч могутнім завойовникам, поставити перший пам'ятник Тарасу Шевченку чи спорудити міст своїми силами, не чекаючи допомоги від держави. Розповідає Василь Іванович Данищук.Категории: ІсторіяУкраїнаШевченкоКарпати    
Это сообщение написано также в: Лавка (0 комментариев)
Четверг 22 октября 2020
Сообщение прочтено 26 раз

У Косівскьому районі (Івано-Франківська область) вздовж річки Черемош розашоване село с 500-річною історією. 

Тут зупинялися Леся Українка, Юрій Федькович, Богдан Лепкий. І народилася поетеса Марія Влад (1940-2017)

Даруйте мені вогненність слова,

Незайманого брехнею.

Най шовкова моя мова

Стане бронею.
Категории: ІсторіяУкраїнаКарпати    
Это сообщение написано также в: Лавка (0 комментариев)
Суббота 21 декабря 2019
Сообщение прочтено 113 раз

Тепер ми, самим очевидним чином, маємо боротьбу народів — великоруського і українського. Один наступає, другий обороняється. Історія цих двох «братніх народів» вступила в стадію, про яку оповідає біблійна історія перших братів: і запитав Бог, Каїне, де твій брат Авель?»
(Михайло Грушевський «Очищення вогнем»,1918).
Категории: ІсторіяУкраїнаподорожі    
Это сообщение написано также в: Лавка (0 комментариев)
Комментарии (2)  
Вторник 29 января 2019
Сообщение прочтено 100 раз

Кілька днів тому українські дипломати в Туреччині відстояли нарешті історичну справедливість стосовно нашої легендарної землячки - Роксолани - уроженки Рогатина (1505 року це була Польща, але нині - Україна) Анастасії Лісовської. А саме - до інформаційного стенду біля гробниці внесли суттєву правку: 

"Sultan Sleyman n kars Hrrem Sultan (Roxalana) Ukraynaldr ve o Sultan Selim in annesidir". 

Тепер не буде плутанини щодо її походження і натяку на нібито російське коріння. Хоча саме прізвисько Роксолана говорить про Русь, тільки це наша Русь, яка нині Україна і яка не має стосунку до РФ чи Московії (країни Моксель). 

Від себе додам, що недоімперія постійно підкрадає собі історію, тому нинішня правка - не перша навіть у випадку з Роксоланою. 2008 року я помітив, що в описі для туристів і паломників, що знаходиться в самому мавзолеї, також поверх тексту, що спотворював правду, довелось розмістити слово UKRAYNA. (див відео)


Четверг 13 декабря 2018
PalomnYk | 2018-12-13 14:05:52 Сивий Київ
Сообщение прочтено 120 раз

Татарка, пагорби, з яких розкривається краєвид на Поділ, гору Хорива, за нею виглядає Андріївська Церква. Йорданський цвинтар і поклонний хрест. Взимку це місце набуває вкрай сумного вигляду. Але і в ньому можна побачити надію.


Категории: погодаКиївподорожіХорив    
Это сообщение написано также в: Лавка (0 комментариев)
Воскресенье 1 июля 2018
Сообщение прочтено 148 раз

Набережна Батумі. Рухома скульптура вражає задумкою. Тамара Квесітадзе надихнулась твором етнічного азербайджанця Курбана Саїда. Алі - мусульманин, а Ніно - християнка, та ще й принцеса Грузії. Тобто, шансів ніяких. Скульптура - це лише епізод, в романі все закінчилося зовсім погано. 3 роки тому скульптуру зламали. Але, як бачите, усе знову працює ) 

Я не читав книгу Курбана Саїда "Алі і Ніно", тож міг невірно сприймати сенс механічної композиції. Ось, що мені повідомили обізнані люди: 

1. В романі не було проблеми нерівності релігій і не йшлося про недосяжний статус принцеси. Події 1920 року і зло - більшовики, які зруйнували щасливий шлюб і щастя двох країн. А скульптура Ніно і Алі, хоча й з політизованим підтекстом - це захват, відчуття справжнього кохання! 

2. Тож, вони були одружені, щасливі і мали дитину. Вона змушена була через більшовицький заколот виїхати до Парижа, а він загинув на фронті. Це популярний на Заході роман про події початку ХХ століття на Кавказі.


Категории: скульптураІсторіяМистецтво    
Комментарии (1)  
Суббота 9 декабря 2017
PalomnYk | 2017-12-09 09:46:34 Азот
Сообщение прочтено 103 раз

Азот чи Ашдод - стародавнє місто филистимлян, гордість цивілізації, що поклонялася Дагону і останній притулок недобитків нефілімів. Сьогодні від тих загадкових істот не зосталося нічого (фотожаби нібито гігантських скелетів не рахуємо). Мальовничі руїни на березі Середземного моря - це залишки середньовічної цитаделі часів арабського панування. Але письмові джерела висвітлюють події, що відбувалися тут тисячі років тому.

 І прийшов Ісус того часу, і вигубив велетнів із гори, з Хеврону, з Девіру, з Анаву, і з усіх Юдських гір, і з усіх Ізраїлевих гір, разом з їхніми містами Ісус зробив їх закляттям. Не позоставив велетня в краї Ізраїлевих синів, вони позостали тільки в Аззі, в Ґаті та в Ашдоді. (Ісус Навин 11:21,22)


123456Вперед | Указать страницу