Авторизация
Меню
Категории

Календарь
 Август 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Вторник 17 ноября 2009
Сообщение прочтено 471 разКожного, хто цікавиться історією та минувщиною, а також не байдужий до духовних пошуків, я запрошую до спілкування


Суббота 21 декабря 2019
Сообщение прочтено 66 раз

Тепер ми, самим очевидним чином, маємо боротьбу народів — великоруського і українського. Один наступає, другий обороняється. Історія цих двох «братніх народів» вступила в стадію, про яку оповідає біблійна історія перших братів: і запитав Бог, Каїне, де твій брат Авель?»
(Михайло Грушевський «Очищення вогнем»,1918).
Категории: ІсторіяУкраїнаподорожі    
Это сообщение написано также в: Лавка (0 комментариев)
Комментарии (2)  
Вторник 29 января 2019
Сообщение прочтено 79 раз

Кілька днів тому українські дипломати в Туреччині відстояли нарешті історичну справедливість стосовно нашої легендарної землячки - Роксолани - уроженки Рогатина (1505 року це була Польща, але нині - Україна) Анастасії Лісовської. А саме - до інформаційного стенду біля гробниці внесли суттєву правку: 

"Sultan Sleyman n kars Hrrem Sultan (Roxalana) Ukraynaldr ve o Sultan Selim in annesidir". 

Тепер не буде плутанини щодо її походження і натяку на нібито російське коріння. Хоча саме прізвисько Роксолана говорить про Русь, тільки це наша Русь, яка нині Україна і яка не має стосунку до РФ чи Московії (країни Моксель). 

Від себе додам, що недоімперія постійно підкрадає собі історію, тому нинішня правка - не перша навіть у випадку з Роксоланою. 2008 року я помітив, що в описі для туристів і паломників, що знаходиться в самому мавзолеї, також поверх тексту, що спотворював правду, довелось розмістити слово UKRAYNA. (див відео)


Четверг 13 декабря 2018
PalomnYk | 2018-12-13 14:05:52 Сивий Київ
Сообщение прочтено 102 раз

Татарка, пагорби, з яких розкривається краєвид на Поділ, гору Хорива, за нею виглядає Андріївська Церква. Йорданський цвинтар і поклонний хрест. Взимку це місце набуває вкрай сумного вигляду. Але і в ньому можна побачити надію.


Категории: погодаКиївподорожіХорив    
Это сообщение написано также в: Лавка (0 комментариев)
Воскресенье 1 июля 2018
Сообщение прочтено 121 раз

Набережна Батумі. Рухома скульптура вражає задумкою. Тамара Квесітадзе надихнулась твором етнічного азербайджанця Курбана Саїда. Алі - мусульманин, а Ніно - християнка, та ще й принцеса Грузії. Тобто, шансів ніяких. Скульптура - це лише епізод, в романі все закінчилося зовсім погано. 3 роки тому скульптуру зламали. Але, як бачите, усе знову працює ) 

Я не читав книгу Курбана Саїда "Алі і Ніно", тож міг невірно сприймати сенс механічної композиції. Ось, що мені повідомили обізнані люди: 

1. В романі не було проблеми нерівності релігій і не йшлося про недосяжний статус принцеси. Події 1920 року і зло - більшовики, які зруйнували щасливий шлюб і щастя двох країн. А скульптура Ніно і Алі, хоча й з політизованим підтекстом - це захват, відчуття справжнього кохання! 

2. Тож, вони були одружені, щасливі і мали дитину. Вона змушена була через більшовицький заколот виїхати до Парижа, а він загинув на фронті. Це популярний на Заході роман про події початку ХХ століття на Кавказі.


Категории: скульптураІсторіяМистецтво    
Комментарии (1)  
Суббота 9 декабря 2017
PalomnYk | 2017-12-09 09:46:34 Азот
Сообщение прочтено 82 раз

Азот чи Ашдод - стародавнє місто филистимлян, гордість цивілізації, що поклонялася Дагону і останній притулок недобитків нефілімів. Сьогодні від тих загадкових істот не зосталося нічого (фотожаби нібито гігантських скелетів не рахуємо). Мальовничі руїни на березі Середземного моря - це залишки середньовічної цитаделі часів арабського панування. Але письмові джерела висвітлюють події, що відбувалися тут тисячі років тому.

 І прийшов Ісус того часу, і вигубив велетнів із гори, з Хеврону, з Девіру, з Анаву, і з усіх Юдських гір, і з усіх Ізраїлевих гір, разом з їхніми містами Ісус зробив їх закляттям. Не позоставив велетня в краї Ізраїлевих синів, вони позостали тільки в Аззі, в Ґаті та в Ашдоді. (Ісус Навин 11:21,22)


Вторник 4 июля 2017
Сообщение прочтено 128 раз

 Сотні років представники роду Остен-Сакенів служили вельможам Польщі, Швеції, Данії, а також Московії. Один з них - Карл Іванович Остен Сакен - дістав титул графа і барона, землі в Прибалтиці і Білорусі, а також маєток з палацом неподалік від Києва. Колись мальовничі місця занапастила радянська влада, залишивши після себе ось такий "пам'ятник":
Як на мене, він виглядає не менш стародавнім, ніж палац...


Категории: ІсторіяУкраїнаподорожі    
Комментарии (1)  
Пятница 3 февраля 2017
PalomnYk | 2017-02-03 13:55:26 Фортеця Героїв
Сообщение прочтено 74 раз
"Вони плекають солодку надію захопити нас в полон, але ми примусимо їх вжахнутися виглядом нашої смерті та вразитися нашою хоробрістю" 
... Кількість вбитих, включно з жінками та дітьми, сягнула 960. Ця жахлива подія сталася 15-го дня ксантика. 

(Йосип Флавій "Іудейська війна")


А тепер пригадаємо, про що попереджав Ісус за 40 років до цих подій: 

А коли ви побачите Єрусалим, військом оточений, тоді знайте, що до нього наблизилося спустошення. Тоді ті, хто в Юдеї, нехай у гори втікають... 

Євангеліє від ЛукиПонедельник 25 июля 2016
Сообщение прочтено 399 раз

Московське православ'я спокон віків було на службі у кремля, причому незалежно від того, яка там була влада - з ярликом від Орди, чи з імперськими замашками хтивої німкені, чи з атеїстичним культом вусатого богоборця та вбивці. Тож і за доби ботоксного кдбшника нічого не змінилося: його емісари в рясах справно споряджали походи на Київ, які досягли свого апогею при двічі незасудженому гаранті, який підкреслював свою приналежність до церкви з центром у Москві.


Категории: МоскваКиївПаломництвоУПЦ    
Комментарии (5)  
Воскресенье 17 апреля 2016
PalomnYk | 2016-04-17 11:34:09 Стара фортеця
Сообщение прочтено 280 раз

Такою я побачив її вперше, по телевізору:

(телефільм "Стара фортеця", кіностудія ім.Довженка, 1973) 

А це вже своїми очима: квітень, 2009 + серпень 2011 (коли обвалилася вежа)


Категории: ІсторіяУкраїнаподорожіфортеця    
Это сообщение написано также в: Лавка (0 комментариев)
Комментарии (3)  
123456Вперед | Указать страницу