Авторизация
Меню

Календарь
 Июнь 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Чому треба перенести 18-ий тур Чемпіонату
glyva_sport | 2015-03-03 12:32:09
Сообщение прочтено 15678 раз

 Прохання головного тренера збірної України Михайла Фоменка, за інформацією Прем’єр – Ліги, не знайшла підтримки клубів.  Тепер сподівання на виконком ФФУ, в компетенції якого прийняти рішення про перенесення 18-го туру чемпіонату України (20-22 березня), напередодні збору національної команди.

Не будемо  кидатися звинуваченням у відсутності патріотизму і бракові розуміння того, що збірна – це обличчя всього українського футболу: у  наш час прийнято вважати, що клуби повинні відстоювати свої інтереси. Начебто й справді так, але ж у всього має бути міра і власницькі інстинкти не повинні затьмарювати розум.  До того ж перенесення 18-го туру чемпіонату України вигідне не лише збірній, а й провідним українським клубам. Про це детальніше трохи нижче.

Деякі колеги уже почали бігти попереду паровоза і казати, що наставник збірної завчасно шукає собі виправдання на випадок, прогнозованої цими ж колегами, поразки іспанцям. Мовляв, клуби два місяці готувалися до чемпіонату і ось, щойно він розпочався, а вже переносять тур, що робити клубам, знову їхати до Туреччини чи Іспанії? Із цього зроблено висновок, що Фоменко втрачає форму, не може реформувати команду і таке інше…

Їй-богу, не перестаю дивуватися схильності деяких колег до істерики. Мені не потрібно захищати Михайла Івановича, він сам це робить грою команди. Як ви, думаю, зауважили, програли словакам не лише ми, а й іспанці. Гра 27 березня у Севільї важлива для обох команд і боротьба ще не завершена, незважаючи на песимістичні прогнози песимістів. Треба боротися і використовувати для цього всі можливості. Ви ж хочете, емоційні колеги,  щоби збірна потрапила на чемпіонат Європи? Тож чому завчасно відмовляєтеся від цього прагнення.

Перед грою із командою, яка у рейтингу ФІФА тривалий час посідала перше місце, а нині залишається чинним чемпіоном Європи, важливий кожен фактор, в тому числі й додаткові два дні підготовки.  Михайло Фоменко прагне підготуватися до матчу з Іспанією краще, тому й звернувся з проханням перенести тур.

Дивіться  самі.

Варіант 1.  Збір розпочинається 23 березня, згідно з нинішнім календарем, за яким два базових клуби національної команди «Динамо» й «Дніпро» (після ігор Ліги Європи 19 березня) зіграють матчі чемпіонату 22 березня. 23 та 24 березня гравці відновлюватимуться після насиченого ігрового тижня. Повноцінне тренування буде лише одне – 25 березня. 26-го уже виліт до Іспанії  та перед ігрове тренування.

Варіант 2. Тур переноситься. Збір розпочинається 21 березня (гравці «Динамо» та «Дніпра» матимуть один вихідний після матчів Ліги Європи). Відтак вистачить першого дня збору  для відновлення і з 22-го уже можна проводити ПОВНОЦІННИЙ ПІДГОТОВЧИЙ ЗБІР. 

Тепер щодо нарікання клубів у тому, що вони змушені робити паузу, щойно розпочавши чемпіонат.

З 1-го до 19-го березня включно  «Динамо» і «Дніпро» проведуть 6 ігор, «Шахтар» - 5 (в тому числі матчі національного Кубка та єврокубків). Виходить, що перші два клуби грають матч кожні три дні, а «Шахтар» - кожні чотири. Клуби САМІ ПОТРЕБУВАТИМУТЬ   цієї паузи: таке ігрове насичення з другої половини сезону однозначно збільшить ризик травм. І, звісно, для збірної аж ніяк не буде краще, коли гравці прибудуть  у розташування національної команди виснажені. Свіжі приклади. Перед кваліфікаційними матчами у жовтні 2014 року в останньому турі перед НТЗ (навчально-тренувальним збором) травмувалися Рибка і Селезньов, у листопаді – Степаненко, Кравець і Едмар. Не кажучи вже про масовий травматизм перед вересневою грою зі Словаччиною.

А ось ще один негативний нюанс  щодо  збору 23 березня.  Гравці прибувають до табору збірної у другій половині дня. Якщо хтось із них приїжджає з ушкодженням, обстеження можливості чи неможливості його  участі в грі буде проведено 23-24 березня. Якщо буде необхідність викликати гравців замість травмованих, вони зможуть приєднатися до збірної лише у середу – за два дні до матчу, тобто повноцінно не підготуються.

А тепер ще кілька позитивних  моментів  для клубів,  у зв’язку із перенесенням 18-го туру. На противагу аргументу клубів про додаткові витрати на можливий збір за кордоном (якщо, звісно, клуб буде його організовувати),  наведу аргумент економії коштів щодо догляду за полем. Адже матчі, які відбудуться 20-22 березня,  вимагатимуть більшого догляду, ніж наприкінці травня. До того ж зважте на насичення ігор  з початку весни (від 3 до 5 ігор за три тижні). Додатковий «перепочинок» поля  буде бажаним плюсом для агрономів. І,знову ж таки,  ризик отримати травму ранньою весною вищий, ніж у травні, коли поля сухі й трава міцніше сидить у ґрунті.  

Щодо додаткових зборів клубів. На перший погляд, у клубів, справді,   виникають  додаткові витрати. Але з 23 березня до 1 квітня все одно буде  пауза у зв’язку з матчами збірної,  і  клуби опиняються у ситуації, коли   короткий збір провести не особливо виходить і доведеться тренуватися увесь період на своїх полях без спарингів. Тому більш тривала пауза дозволить провести повноцінний збір, а відповідно й більше шансів провести спаринги.

Звичайно, такі витрати не всім по кишені, але передбачити інтереси всіх клубів фактично неможливо. Не забувайте, ми ведемо мову про інтереси українського футболу на міжнародній арені, а це передбачає вибір певних пріоритетів. Якщо клуби відряджають до збірної велике число гравців і при цьому представляють її інтереси в єврокубках, у даному контексті  є всі підстави  врахувати їхні інтереси в першу чергу. Звісно, якщо у клубу проблеми з фінансами, додатковий збір він не організовуватиме, а залишиться  тренуватися вдома.

І, нарешті, заключний момент. Перенесення 18-го туру важливе для збірної і для наступного збору, після завершення сезону. Зміна дати туру потягне за собою перенесення фіналу Кубка України з 31 травня на, припустимо, 4 червня. А це дозволить збірній отримати гравців у своє розташування без великої паузи між закінченням чемпіонату (24 травня за нинішнім календарем) і початком зборів (8 червня, домашня гра з Люксембургом – 14 чеврня). Якщо ж чемпіонат завершиться 31-го, а фінал Кубка  відбудеться 4 червня збірники залишатимуться в ігровому тонусі. В іншому разі перед початком збору виникне небажана пауза у тиждень  або півтора (для не фіналістів національного Кубка).

Одне слово, перенесення 18-го туру сприяє збірній у підготовці одразу до двох матчів відбору на Євро-2016 і цей фактор не можна не враховувати. Передбачаю, що опоненти закинуть цій пропозиції: мовляв, потрібно думати про такі речення у момент складення календаря. Згідний. Але цей закид і до Федерації , і до Прем’єр-Ліги.

Однак. якщо раніше забракло далекоглядності, але зараз потреба очевидна, чому ж не внести корективи, коли це не пізно?  А на майбутнє врахувати ці моменти, в тому числі проведення матчів за участю базових клубів національної команди перед зборами.

Гребти всі клуби під одну гребінку і кивати в бік провідних європейських чемпіонатів – це, звичайно, легко. Однак ми знаємо, що з об’єктивних причин поступаємося у багатьох компонентах провідним європейським клубам і чемпіонатам. То чому ж не врахувати цей фактор і не пробувати мінімізувати відставання у класі за рахунок більшого періоду підготовки?  Це в наших силах. І це – відстоювання інтересів українського футболу.

 

Олександр Гливинський

 

 

 

 

 

 


Комментарии RSS :

kung_vv | 03.03.2015 13:51 | [Ссылка]

У нас и так чемпионат "кастрирован", перенос тура ни на что не повлияет (в УПЛ). Сборная - важнее.


BLITZHYXT | 03.03.2015 14:03 | [Ссылка]

Повністю підтримую! Тур можна і ТРЕБА переносити!

Komik_adze | 03.03.2015 13:58 | [Ссылка]

Клубам, которые участвуют в еврокубках, требуется игровая практика в офф матчах. Потому им важнее провести как можно больше игр, что-бы быть в тонусе, а не думать о возможном отдыхе или травмах. Шансов пройти Евертон или Аякс намного больше, чем не проиграть испанцам. Верить в победу Украины это как верить в проход Шахтера на выезде с Баварией... Так стоит ли гнаться за журавлем???

BLITZHYXT | 03.03.2015 14:07 | [Ссылка]

А якщо кроти пройдуть??? Ваша теорія тримається на "якщо", "може-неможе" і на синичці!? Треба робити так щоб було як треба і як того вимагає ситуація.... Іспанія зараз не така вже й страшна, а наші гравці досить зрілі для ігор з топ збірними.

Komik_adze | 03.03.2015 17:13 | [Ссылка]

Ваша теория держится на значимости сборной перед клубами и это все?

kylt_lichnosti | 03.03.2015 14:11 | [Ссылка]

Наигрывать сборную надо не только для Испании и не только для этого отбора.


Komik_adze | 03.03.2015 17:11 | [Ссылка]

Да что значит наигрывать сборную??? Это полный бред. Ее нельзя на играть априори по разным причинам...

kylt_lichnosti | 03.03.2015 17:26 | Что значит - Ее нельзя на играть априори по разным | [Ссылка]

Komik_adze | 03.03.2015 19:55 | я может чего то не знаю в футболе, но о какой сыгранности | [Ссылка]

kylt_lichnosti | 03.03.2015 20:09 | Да - ты прав. Ты чего то не знаешь в футболе. | [Ссылка]

Komik_adze | 03.03.2015 22:14 | благодарю за внимание | [Ссылка]

kylt_lichnosti | 03.03.2015 14:09 | [Ссылка]

Насчет игры команды Михаила Ивановича, можно поспорить. Притензии к нему только накапливаются.

Как так оказалось, что супер игрок центра поля Ковальчук (игрок сборной Украины), оказался нужен только разваливающемуся Металлисту? Т.е. он не нужен Зоре, Ворскле... Наверное в клубах немножко разбираются в футболистах и у них уже есть украинские центральные полузащитники. И еще, при этом при всем - в ДК играет Рыбалка.


уух | 03.03.2015 15:20 | [Ссылка]

бо календар чемпіонату та кубку потрібно було, і можливо було, складати правильно зразу. але якщо в нас не федерація, а збіговисько баранів, то хто їм ветеринар ?


Komik_adze | 03.03.2015 17:23 | [Ссылка]

У сборной еще будет возможность взять очки и выйти на ЧЕ. А вот поражение в еврокубках на стадии плей-офф означает вылет и конец всех стараний этого сезона. Тренер сборной имеет шанс взять другого игрока, а вот клубному прийдется обходится теми кто остался. Все это образно но тем не менее логично.

BLITZHYXT | 04.03.2015 11:07 | [Ссылка]

Причём тут еврокубки??? Речь идёт о переносе тура УПЛ который идёт сразу после 1/8. И перенос тура приведёт как раз к восстановлению игроков перед матчем ч Гишпанцами. Не приплетайте к больному здоровое....

Komik_adze | 04.03.2015 12:40 | [Ссылка]

Да притом еврокубки, что наши клубы всегда страдали весной от недостачи офф матчей. Взять хоть бы Днепр. Уже минус один матч в кубке, а еще перенос тура. А потом влет Аяксу и браво федерация...

BLITZHYXT | 05.03.2015 13:43 | Вы читать умеете???? Тур состоится после матча 1/8 | [Ссылка]

12Вперед | Указать страницу