<МЕТА> - Украина | Блоги | Українська
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Рефераты
Товары
Блоги
искать в блоге buttia искать в постах/комментариях пользователя
Авторизация
Логин:
Пароль:
 
#

Календарь

 Январь 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
#

Записи

Понедельник 14 июня 2010
Сообщение прочтено 345 раз
vlas48 | 2010-06-14 16:26:59

 

Ярило, Буття, пісні, танці, хороводи, обряди, розваги, Гопак, Триглав, Спас

 

Ще  за 10000 років до н. е. в історії находяться десятки прикладів написаних і висічених в камені свідчень поклоніння людини Сонцю, і зрозуміло чому. Кожного ранку, коли встає сонце, воно приносить світло, тепло і захищає людину від холоду і повної небезпек та хижаків темряви. Всі цивілізації розуміли, що без нього не виросте урожай. А життя на землі щезне. Це розуміння робило сонце самим пошанованим об’єктом у всі часи.

У день Благовісника 25 березня прокидається від зимового сну великий грім, щоб надати землі і людям зцілющої сили. То Перун змушує його розбивати обледенілі хмари мороку і тьми. Тієї пори приходить ласкаве сонце молодого Ярила, який пробудився для чарівної пори кохання та парування. Його яра сила відчувається скрізь. Кожною рослиною, першим пташиним співом Ярило поширює всеправедне світло Дажбога, щоб возвеличити ранішній весняний світ та збудити його запліднюючу силу. Буйним, пристрасним у ярінні, палаючим у любові, охоронцем від всього злого і ворожого – таким уявляли наші пращури Ярила навесні.

Нарешті весна зійшла на землю в сонячній розкішній сукні з квітів та зелені! Все повинно тепер бути у парі! Сам Ярило не може допустити самотності квітучої пори. Так і Леля, його пара, не може жити без всеохоплюючого кохання.

І вдень, і вночі ходить босоніж Ярило по полях, лісах, садах у білій полотняній одежі, з вінком  весняних польових квітів. А в руках носить серп та жмут дозрілого колосся – ознака доброго врожаю та благополуччя. Саме в цю пору виходить молодь надвечір водити хороводи і співати ярильські пісні.

Для сучасних слов'ян - Ярило символізує відродження нашої культури, сили і знань наших предків. Ярило зміцнює в нас силу духу і дає натхнення.

 Здавна наші предки шанували Ярило як покровителя землеробства, плодючості, відродження, вічного весняного цвітіння, любові, пристрасті, а якщо потрібно для захисту рідної землі, то й військової хоробрості, люті. Саме в його честь названо головного організатора святкування Дня Ярила, яке відбулося 5 та 6 червня на території Ристалища в Центрі культури та історії "Парк Київська Русь".

Слов'янський центр «Ярило» є представництвом «Академії розвитку людини« Родосвіт ». Засновники академії - Верховний Волхв України-Русі
Читать

Сообщение прочтено 273 раз
vlas48 | 2010-06-14 16:24:32

 

Благодійна організація "Слов'янський фонд" презентує проект "Парк Київська Русь" — Центр культури та історії Києворуської держави. Його мета: створення історико-культурного туристичного комплексу та атмосфери Київської Русі V-XIII століть на основі наукових даних.  Втілюється проект в районі річок Рось і Стугна біля села Копачів Обухівського району Київської області, що за 34 км від Києва.  Загальна площа парку - 50 гектарів. Це відтворення історії, культури, архітектури, традицій та обрядів, народних ремесел, тощо.  Реалізація проекту дасть можливість нашим сучасникам поринути в епоху Середньовіччя, відчути свої витоки, звязок часів, спорідненість з далеким минулим.

 

Центральним об’єктом Парку є Дитинець-Кремль Стародавнього Києва у масштабі 1:1. В рамках проекту буде відтворено його просторово-архітектурний вигляд у повному обсязі. На території будуть відбудовані стародавні будівлі, жодна з яких не зберіглась до нашого часу - оборонні споруди, палац князя Володимира, палац княгині Ольги, Федорівський монастир, Десятинна церква, Ярославів двір, Ротонда, Гридниця та ін. Це не звичайний музейний комплекс, а живе місто з вулицями, ярмарками та городянами, в якому максимально достовірно та природньо буде відтворена атмосфера давнього
Читать

Вторник 18 мая 2010
Сообщение прочтено 420 раз
vlas48 | 2010-05-18 10:24:07
Голосование
Танець:
1) Порядок рухів та жестів, упорядкованих у часі(ритм) та просторі(композиція)
0%
2) Вид мистецтва в якому художній образ створюється засобами пластичних та ритмічних рухів
0%
3) Сукупність пластичних та ритмічних рухів певного темпу, характеру, які виконуються в такт певній музиці
0%
4) Музика таких рухів
0%
5) Розваги, учасники яких танцюють
0%
6) Одноманітні ритмічні рухи деяких видів птахів, комах, що виконують інформативну функцію
0%
7) Мистецтво пластичних і ритмічних рухів тіла
0%
8) Ряд рухів, що виконуються у власному темпі і ритмі в такт музиці, а також музичний твір в ритмі і стилі цих рухів
0%
9) Розважальне зібрання, вечір, на якому танцюють
0%
10) Вид мистецтва, в якому основний засіб створення художнього образу – рух і положення тіла танцюриста.
0%
11) Рід, вид танка
0%
Всего проголосовало 0 человек
Четверг 25 февраля 2010
Сообщение прочтено 272 раз
vlas48 | 2010-02-25 16:10:16

 Як і багато інших культурних традицій, іменини останні кілька десятиліть не святкувалися, більше того, у 20-30 роки офіційно були заборонені.

Традиція святкування іменин відома у нас з XVII століття. Зазвичай перед святом сім'я варила пиво і пекла іменинні пироги і короваї. Вдень друзям і родичам роздавались іменинні пироги, причому нерідко начинка і розмір пирога мали особливий зміст, що визначався характером стосунків іменинника і його близьких. Ввечері влаштовували святкову вечерю.

      Нині святкуємо Власа. Це відгомін шанування бога Велеса – Волоса(Волоха, Волота), другого за значенням після Перуна, уособлення господарської мудрості.

      Волосся споконвіку образно порівнювало із засіяним полем пшениці: як колосся пшениці вбирають в себе усі соки і цілющу силу Матері Сирої Землі і чисте світло Ярила- Сонця і зберігають їх, так і волосся людини отримує і зберігає цілющу силу від Небесних Богів, від Земних Батьків і предків роду, від Матері - Природи, від космічних променів Ярила-Сонця і Небесних Зірок, недаремно ж волосся спрадавна називало космами, тобто пов'язані з космосом, який підживлює людину.

      В народі відомий обряд «завивання бороди». Суть його в тому, що женці, дожинаючи ниву, залишають невеличкий кущик колосся. Його перевязують стрічкою, уквітчують, виплітають колосяну китицю(волоток), кладуть окраєць хліба, дрібку солі, воду і водять навколо танки, співають. Деколи ворожили на врожай, кидають назад себе серпа, залишки зернових, промовляючи або приспівуючи відповідні слова.

       Обряд свідчить про те, що Велес(Волос) залишився в нородній свідомості божеством землеробства.

       У ранньому своєму втіленні, ще в палеолітичній старовині, Велес вважався звіриним богом і приймав вигляд ведмедя. Він був покровителем мисливської здобичі, "богом мертвого звіра". Це в його честь виряджаються в звірині маски і кожухи на святках і на масницю: в колишні часи
Читать

Голосование
Хто він, Велес?
1) Господар світу
100%
2) Дідух
0%
3) Місяць
0%
4) Домовик
0%
5) Змій
0%
6) Ваш варіант
0%
Всего проголосовало 1 человек
Сообщение прочтено 356 раз
vlas48 | 2009-09-25 14:45:19

 

Життя – це одухотворена вода.

Еміль Дюбуа

               

 

До появи на білий світ людина в материнському лоні розвивається у воді. Вільна, позаклітинна та зв’язана в клітинах вода це майже 70 % маси тіла дорослої людини. Людський ембріон на 97 % складається з води, а в новонародженого її кількість досягає 90 %. Мозок на 85% складається з води, кров – на 95 %.

Дослідження способу життя довгожителів показало, що своїм чудовим здоровям вони зобов’язані не якимось особливим рецептам, а звичайній воді. Більше 80 % проблем здоровя людини, за даними Всесвітньої організації охорони здоровя, пов’язані з питною водою. Згідно доповіді ООН про стан водних ресурсів в світі, Україна займає 95 місце в рейтингу із 122 країн.

 

Голосование
Яку воду п'ємо?
1) Природну якісну
0%
2) Природну не якісну
0%
3) Водопровідну негарантованої якості
0%
4) Водопровідну гарантовано неякісну
0%
5) Водопровідну доочищену
0%
6) Артезіанську
0%
7) Бутильовану питну
0%
8) Бутильовану мінеральну
100%
9) Ваш варіант
0%
Всего проголосовало 1 человек
Среда 8 июля 2009
Сообщение прочтено 437 раз
vlas48 | 2009-07-08 10:18:05

 Перший фестиваль кобзарського мистецтва «Козацька ліра» відбувся в суботу 4 липня 2009  року в селі Стрітівка Кагарлицького району Київської області. Організатор дійства – Міжнародний Фонд «Єдиний світ». Автором ідеї та ініціатором фестивалю став член правління Володимир Макієнко, який уже більше року опікується єдиною в Україні Стрітівською вищою педагогічною школою кобзарського мистецтва. Власне і сам фестиваль присвячений 20-річному ювілею школи. «На випускному вечорі минулого року, в спілкуванні з викладачами, якось непомітно виникла ідея проведення цього літа кобзарського фестивалю, сказав парламентарій і додав: «Ми зробили звичайну справу – підтримали українські традиції, оскільки живемо в Україні. Ці традиції повинні сприйматися не тільки у нас, але і в усьому світі, тому що ідентифікують нас як націю. Ми молода держава, через місяць нам буде усього 18 років, але наш народ дуже стародавній і ми повинні оберігати всі його досягнення – це допоможе нам стати сильними і могутніми».

Погодився з колегою і голова правління Міжнародного Фонду «Єдиний світ» Едуард Прутник: «Нас цікавить усе, що складає історію і духовну культуру України – все, що є основою нашої нації. Ми повинні взяти від світу найкраще, зберігши при цьому свою індивідуальність».

Українське кобзарство - унікальне явище народної музичної культури, яке є носієм глубинних джерел українського єпосу. В Україні здавна існували традиції кобзарських шк
Читать

Голосование
Навіщо кобзарі?
1) Піднімати дух
100%
2) Зберігати духовний генофонд
0%
3) Будити самосвідомість
0%
4) Бути посередниками між богом і людьми
0%
Всего проголосовало 2 человека
Пятница 3 июля 2009

 

Зробимо Трипілля ближчим, торкнемося до давнього серцем, крокуючи по ТРИПІЛЬСЬКОМУ КОЛУ з чотирма стихіями природи.

 Другий фестиваль "Трипільське коло 2009. Земля"відбудеться 4-5 липня
на зелених пагорбах міста Ржищева Київської області


...
Читать

Голосование
Чи потрібен фестиваль фестивалів?
1) Так
100%
2) Можливо, але...
0%
3) Ваш варіант
0%
Всего проголосовало 4 человека
Пятница 12 июня 2009

  Кобзарство – унікальне явище української культури, історично збережене в Україні до сьогодення. Проводячи фестивалі української епічної традиції, ми сприяємо її продовженню, а також відроджуємо народні музичні інструменти. Фестиваль розрахований на якнайширші кола глядачів, незалежно від віку та виду діяльності.

 

    В українській культурі здавна органічно співіснували кобзарство (духовно-мистецька традиція з особливим світоглядом і стилем
Читать

Пятница 5 июня 2009

 

      Запрошуємо усіх взяти участь в літньому сімейному міжнародному Фестивалі Родового Вогнища Рідної Православної Віри «Купальський Вінок», який пройде 19-21 червня в місті Кам'янці-Подільському в традиційній навчально-пізнавальній формі. Запрошуємо родини та молодих людей, для яких буде особлива програма: «Зоряна половинка», програма для тих, хто шукає собі пару.
      На фестивалі будуть проходити семінарні навчання з різних тем. Для родин навчання проводитимуть жреці, відуни та волхви, які самі створили щасливі родини. Молодь, та тих, хто шукає свою пару, навчатимуть майстри РОДОЛАДУ. Для діток будуть свої вчителі, родини, які допомагатимуть їм знайти себе у світі, та позбутися вже надбаних проблем. Волхви Родового Вогнища РПВ проведуть для бажаючих ряд обрядів: ім'янаречення, вінчання, тризна, жальниця, ладування. Заявки на проведення обрядів потрібно направляти в оргкомітет, для своєчасного формування груп.
      На Купальському фестивалі можна буде придбати книги “Родового Вогнища РПВ”, обереги, вишивки та ін.
      Триденне навчання та відпочинок буде проходити у веселій та цікавій формі, перебуваючи на природі в наметах, ви доторкнетесь до самої душі Матінки-Мокоші. Адже, чи є щось прекрасніше, ніж просипатися під спів солов’я з ранніми промінчиками літнього сонця?
      Ми разом підготуємось до Купальського свята, вивчемо хороводи та пісні, навчимось плести вінки та чарувати, дізнаємось про таїну купальських трав. А потім разом із волхвами, відсвяткуємо велике літнє свято Сонечка нашого Ясного – Купало.
...
Читать

Голосование
Коли Ви святкуєте Купайла?
1) 21 червня
100%
2) 7 липня
0%
3) Ваш варіант (у коментах)
0%
Всего проголосовало 1 человек
Вторник 26 мая 2009
Сообщение прочтено 369 раз
vlas48 | 2009-05-26 11:51:00

 

За часів Київської Русі сорочка слугувала як натільним, так і верхнім одягом і шилася з полотна чи сукна. Мала велику кількість варіантів крою і орнаментації: колоритно оформлені святкові, і більш стримані пожнивні та повсякденні сорочки тощо, які виготовлялися з полотна різної якості.
Оздоблення сорочки вишивкою або мережкою на плечах над швом рукава і по шву стану сорочки в глибокій давнині, очевидно, мало практичне значення. Техніка виготовлення ниток: і спосіб скріплення швів були примітивними, а шви — дуже слабкими. Щоб зробити одяг міцнішим, почали скріплювати шви, посту¬пово переходячи до кольорових ниток. З часом таке скріплення переросло в орнамент, який прикрашав сорочку та зміцнював і маскував шви.
Характер вишивки, вибір тих чи інших орнаментальних мотивів, колірне рішення залежало від призначення одягу, соціальних і вікових чинників. Приміром, сорочки на будень вишивалися скромно й просто, святкові — ретельніше, передусім весільні сорочки.
В ансамблі святкового вбрання головна увага приділя¬лася пишно орнаментованій сорочці. Здавна, як відомо, переважну частину посагу нареченої становили вишиті вироби, насамперед сорочки. Працелюбність нареченої визначалася за кількістю й довершеністю вишитих нею сорочок, котрих у посагу було більше сотні. Одягати чисту білу сорочку в неділю чи свято було обов'язковим правилом, відступати від якого не міг і найбідніший селянин. «Хоч латаненька, аби біленька», — говорить народне прислів'я.
Забезпечення чоловіка та інших членів родини білизною покладалося за традицією на дружину. Молодий приносив у дім з рідної сім'ї дві-три сорочки. Після заручин наречена готувала для майбутнього чоловіка білизну, і часто вже на весіллі жених був одягнений у сорочку, що її пошила й вишила молода.
Нині на Україні підвищений інтерес до вишиванок, особливо серед молоді. Тому не випадково в минулому році з подачі Країни Мрій вперше в Україні, а може й у світі було проведено Парад Вишиванок під безпосереднім керівництвом Наталі Скрипки. Вишивана сорочка це оберіг українства та збірник зачаклованих тайнописів; неповторна ознака національної приналежності і гордості; зрештою – це гарний спосіб самовираження молоді, яка не терпить одноманітності та сірості, натомість в усі часи прагне чимось вирізнитися серед ровесників. Вишита сорочка не підвладна примхам моди, бо однаковою мірою, сама по собі, є модою і священним символом.
Мета цієї ходи: відродити справжнє тлумачення Майських свят, Маївок. Назва ця походить від дієслова маяти – себто коливатися від вітру або швидкого руху; розвіватися; колихати гіллям, листям і т. ін. Наприклад, в одній стрілецькій пісні звучить: «Вперед же, браття, наш прапор має!»
А ще дієслово маяти означає прикрашати зеленню: саме в травні Природа, незважаючи на попередні круті примхи погоди, постає в усій своїй красі. Звідси і давні обряди наших пращурів, які відправлялися в цю пору, серед цвітучої природи, а разом з ними і цілий зріз обрядових (майських) пісень отримали назву – Маївки.
Часто можна Виникає запитання, коли вдягати вишиванку в будні чи свята?«Та коли забажаєте, тоді й одягайте, – радить головний натхненник Країни Мрій Олег Скрипка. – В принципі, це ж повсякденний одяг. Дуже покращує ауру людини. Але якщо подивитися під практичним, приземленим кутом зору, то вишиванка за своїм кроєм, на додачу ще й з природних тканин, дуже корисна для тіла, а відтак і для здоров’я взагалі».
Парад Вишиванок започаткував ще одну слушну нагоду, аби люди могли подіставати зі сховків, напрасувати і вбрати свої неповторні вишиванки. А заразом погомоніти поміж собою про особливості візерунків з різних країв Країни, або ж просто обмінятися зв’язками, де придбати і в кого краще замовити вишиту сорочку.

 

Голосование
Чи хотіли б Ви приймати участь у щорічному Параді Вишиванок?
1) Звичайно
33%
2) Так, але в мене нема вишиванки
67%
3) Ваш варіант (у коментах)
0%
Всего проголосовало 3 человека
Назад123Вперед | Указать страницу
Поиск:
ИнформацияОбщениеБизнесДосуг
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2010 <META> Все права защищены