Авторизация
Меню
Категории

Календарь
 Сентябрь 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
 
 
 
1
2
3
5
7
8
9
13
14
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Пятница 23 июля 2010
Сообщение прочтено 739 раз
Країною знову шириться «плач Ярославни» щодо нібито неминучого, фатального розпаду України. За аргументи править професор Гантінгтон із його вченням про «конфлікт цивілізацій» та ще результати двох президентських виборів і парламентських перегонів 2007 року. Справді, Україна тривалий час була об’єктом різнобічних впливів як західноєвропейської цивілізації, так і ро­сійсько-євразійсь­кої, а також ісламсько-тюркської. Але в цьо­му сенсі Україна не унікальна: є Балкани, Греція, Болгарія, Румунія, Сербія, які формувалися на перетині християнських та ісламських цивілізаційних впливів, що не заважає цим країнам, за винятком Сербії, бути членами НАТО й ЄС. Є Іспанія з її мусульманським 800-річним минулим, із її поділом на Каталонію, Галісію, Країну Басків, Андалузію й Астурію. Є Франція з її бретонцями, ельзасцями, корсиканцями, басками, провансальцями тощо. Італія з її супе­речностями між Північчю й Півднем. Більшість країн має значні внутрішні відмінності, що не обов’язково описуються в текстах Гантінгтона. Зрештою, згадаймо католицьку Баварію та протестантську Саксонію в Німеччині, згадаймо про 200 років кривавих про­тестантсько-католиць­ких війн у Європі. Всі ці відмінності можуть бути як джерелом розпаду, так і джерелом поступу. Залежить від того, який політичний суб’єкт і з якою саме метою до них звертається. А ще, як ці відмінності використовують недружні іноземні держави. Скажу більше: в сучасній Росії є значно поважніші об’єк­тивні підстави історичного, етнічно­­го, конфесійного, культурного, цивілізаційного та економічного характеру для дезінте­гра­­ції цієї держави, ніж в Україні. Але суб’єктивно там ситуація дещо краща через наявність жорсткої націоналістичної вла­­ди, що, як кажуть у Кремлі, тримає Росію над прірвою на «чекістському гаку».

Нарешті, не варто абсолютизувати електоральну карту України, ґрунтуючись на результатах лише останніх шести років. Не треба забувати – підсумки виборів у нас далеко не завжди відображють волю виборців, часто будучи продуктом адмінресурсу й політтехнологій.

Україні загрожує не об’єк­тивний, а штучно організований, спровокований п’я­­тою колоною та деякими сусідніми державами розкол. Як, наприклад, спровокований СРСР у 1945 році розкол Німеччини, а в 1953-му розкол Кореї. Які були для тих розколів об’єктивні підстави?

Ніяких. Не було жодної потреби в німця з Дрездена відділятися від німця з Мюнхена, а в корейця з Пхеньяна – від корейця з Сеула. Який тут «конфлікт цивілізацій»? Так, приблизно 5 млн громадян України – греко-католики, але Збруч уже не є геополітичним внутрішнім кордоном в Україні. Не кажучи про те, що галицькі греко-католики й волинські православні разом воювали в УПА, розбудовували ОУН, виборювали незалежність України. Хоча на початку 1990-х у Західній Україні були спроби зіштовхнути лобами греко-католи­ків і пра­­вослав­них. Але завдяки тому, що влада в тих регіонах і громадськість діяли спільно в інтересах збереження конфесійного миру, Західну Україну не вдалося поділити на дві ворожі партії з релігійним забарвленням. Релігійна тема не спрацювала, тож вирішили використовувати історію, різне ставлення в регіонах України до подій національного минулого. Й це спрацьовує. Тому що антиукраїнські пропагандисти виграли перші бої за контроль над історичною пам’яттю в Україні через слабкість і байдужість держави, через імпотентність національно-демократичних партій.

Збережен­­ня єдності нації й держави вимагає певної ідеології, тобто системи поглядів, що культивується на державному рівні. Всупереч безмежно наївній українській «деідеологізації», в будь-якій поважній державі є обов’язкова для всіх ідеологія, що відтворюється законодавством, освітою, культурою, мистецтвом, – це ідеологія національного
Читать


Категории: суспільство    
Комментарии (3)  
Сообщение прочтено 5238 раз
Православ’я на українських землях – немислиме без імені гетьмана Івана Мазепи. Тільки невіглас або людина, дуже далека від православної віри, може заперечувати його визначальну роль в духовному відродженні України в епоху пізнього середньовіччя, а тим більше обурюватися тим, що вулиця в Києві носить його ім’ям. Подаємо перелік храмів, які збудував або відновив Мазепа (джерело дивіться тут)

Церковні споруди, що були збудовані, реставровані або оздоблені коштом Івана Мазепи

1. Києво-Печерська Лавра:

• південно-західна башта (башта Івана Кущника, від назви церкви, яку там хотіли відкрити на честь патрона Івана Самойловича; побудована 1696 р.)

• південна (Часова чи Годинникова, бо в ній до 1818 р. був годинник)

• північна (Малярна, бо там містилася малярна майстерня)

• східна (Онуфрієвська – від церкви св. Онуфрія, або Палатна, бо тут містилися палати І.Мазепи) (1698-1701)

д) Церква Різдва Богородиці (1696)

2. Микільська лікарняна церква (кін.1690-х)

3. Трапезна Покрови Богородиці (кін.1690-х)

4. Вознесенська церква (1701-1705)

7. Богоявленський собор (1693)

10. Дзвінниця Пустинно-Миколаївського монастиря (др. пол. 1690-х)

11. Церква Живоначальної Трійці у Батурині (1692)

12. Церква Св. Миколи у Батурині

13. Воскресенська церква в Батурині

14. Церква Покрови Богородиці в Батурині

15. Собор Вознесіння Господнього Бахмацького монастиря

16. Успенська церква Глухівського монастиря (1692)

17. Трапезна та дзвінниця Глухівського монастиря

21. Церква Пресвятої Богородиці Домницького Різдвяно-Богородицького монастиря (1696)

22. Церква Петра і Павла в с. Іванівському (поч.1700-х)

23. Церква Покрови Пресвятої Богородиці на Січі (1693)

24. Дерев’яний храм Св. Іоанна Предтечі Кам’янського Успенського монастиря

25. Церква Покрови Пресвятої Богородиці Батуринського Крупицького монастиря (поч. 1700-х)

27. Трапезна церква Лубенського Мгарського монастиря

28. Дерев’яний храм в ім’я Воскресіння Христового в Любечі

29. Мурована Воскресенська церква в Любечі

30. Собор Св.Миколая Макошинського Миколаївського монастиря

31. Церква в с.Мохнатин (1692), тут є іконостас з гербом І.Мазепи

32. Церква Пресвятої Богородиці у Новобогородицьку (1688)

34. Дерев’яна церква в с.Прачі

35. Дерев’яна церква Св. Іоанна Хрестителя

36. Петропавлівська церква в Рудні (закладна дошка від 10 травня 1698 р.)

38. Церква Св. Івана Євангеліста з вівтарем у Чернігові

39. П’ятницька церква в Чернігові

41. Церква Івана Предтечі в Чернігові

42. Трапезна з двокупольним храмом Усіх Святих у Чернігові

43. Микільська церква у Білій Церкві (1706)

44. Братський Богоявленський монастир

 

Перелік складено за матеріалами О. Ковалевської та С. Павленка, сайт "Ім`я Івана Мазепи" 


Читать

Категории: Історія    
Комментарии (38)  
Сообщение прочтено 214 раз
Якість товару непердбачувана, ставлення персоналу після того, як Ви заплатили - хамське.
В кінці минулого року купили (неакційні і не особливо дешеві) чергові окуляри, вже в червні понесли в ремонт з загубленими вже певний час носоупорами і відірваною дужкою. Насправді сумнівів в тому, що товар неякісний не було, але продавець запевнила в тому. що окуляри хороші ремонтувати їх варто.
Ми замовили нові і місяць тому. 21 червня здали в ремонт старі. Через пару днів отримали старі з заміненими носоупорами і припаяною дужкою. Оскільки разом з ремонтом були придбані нові окуляри. відремонтовані використовувались на заміну, тобто майже не використовувались. Замінений носоупор розвалився майже відразу, а на цьому тижні відлетіла і припаяна дужка. Сьогодні 21.07.2019 р. (місяць після здачі окулярів в ремонт) я виратила купу часу на чергову (вже майже як на роботу) поїздку в Оптику "якісних брендів" для того, аби дізнатись, що я сама дypa і жодних гарантій ані на роботу рукожопого майстра, ані на замінені частини заклад не дає.


Категории: конструктивNBхуцпа    
Четверг 22 июля 2010
Сообщение прочтено 293 раз

Кримські комуністи закликають жителів автономної республіки до масових акцій протесту проти підвищення тарифів на комунальні послуги і вимагають від Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА і прем`єра Миколи АЗАРОВА відмінити постанову національного регулятора про подорожчання газу для населення з 1 серпня на 50%.

«Учасники зборів вимагають від Президента В.ЯНУКОВИЧА і його уряду відмінити антинародне рішення про підвищення ціни на природний газ і закликають кримчан вийти повсюдно на мітинги, демонстрації, а якщо необхідно і на страйки проти підвищення цін і тарифів на газ і комунальні послуги», - йдеться у заяві, ухваленій сьогодні на зустрічі з депутатами-комуністами рад усіх рівнів на головній площі Сімферополя.

Організована міськкомом КПУ зустріч переросла на мітинг проти підвищення цін на газ, повідомили  у прес-службі лідера комуністів Криму Леоніда ГРАЧА.

Головними гаслами акції були «Ні - підвищенню цін на газ!», «Регіони обіцяли - обдурили!».

Учасники мітингу засудили рішення Національної комісії регулювання електроенергетики і заявили, що уряд М.АЗАРОВА «послужливо виконує» вимоги Міжнародного валютного фонду.

«Можновладці цинічно оголосили народу, що збільшення ціни на газ приведе «всього лише» до подорожчання для населення теплопостачання і забезпечення гарячою водою на 20-25%, замовчуючи при цьому, що далі злетять вгору ціни і тарифи на продукти харчування, товари і послуги першої необхідності», - також наголошується у заяві.

А так все починалось чудово
Сообщение прочтено 235 раз
Вертикаль влади по-церковному? Патріарх Кирил хоче церковної єдності, проте між росіянами та українцями у цьому плані є суттєві розбіжності. В Україні церква – це є народ, а у Росії церква – це ієрархи. Церковний народ в Україні завжди був самостійний та здатний до самоорганізації, тож Кирилові складно буде його «вмовити», вважає історик релігії Лев Реґєльсон у коментарі російській службі «Радіо Свобода».

20 липня в Одесу прибув патріарх Московський та всієї Русі Кирил. У ході восьмиденного візиту він відвідає також Дніпропетровськ і Київ. Про деякі аспекти нового пастирського візиту патріарха Кирила до України „Радіо Свобода” розповів московський історик релігії Лев Регєльсон:

– Патріарх Кирил вживає назву „російський православний світ”. Тим самим він хоче наголосити, що це не політична, не націоналістична, а церковна єдність. Із цим він і прибув до України. Великороси, білоруси й українці розмовляють близькими мовами та сповідують одну віру – ця ідея глибоко вкорінилася у масовій свідомості. Тому в Росії багато хто не розуміє, а чого там ці українці – вони такі ж, як ми. Насправді це зовсім не так. Якщо подивитися на історію православ’я, то в Україні це зовсім інша історія. У той час, коли в Росії була повна монополія церкви, єдине, що її порушило, це старообрядницький великий розкол, придушений із щонайсуворішою люттю і, тим не менше, не знищений. Тоді найкращі сили православного народу в Росії пішли у розкол, і народ був абсолютно пригнічений владою держави, яка поставила собі на службу і церковну владу, що по суті втратила підтримку народу. Зовсім інша ситуація склалася в Україні у той самий час. У церквах не було старообрядницького розколу, але була багатовікова боротьба проти польсько-католицького церковного впливу. І тут сформувався зовсім інший церковний народ. Була ситуація, коли всі єпископи були уніатами, а церковний народ залишався православним. Це зовсім незвичайна ситуація. Церковний народ в Україні дуже самостійний. В Україні церква – це є народ, а у Росії церква – це ієрархи. І у цьому проблема для патріарха Кирила, тому що він, незважаючи на його деякі ліберальні тенденції, жорсткий бюрократ. Вертикаль влади – це для нього святиня. Він не може бути іншим. І він не може втриматися від того, щоб не спробувати навести церковно-бюрократичний порядок в Україні.

Зараз, вочевидь, патріархом Кирилом буде здійснений натиск у цьому напрямі, й президент Янукович його усіляко підтримає, щоб посилити позицію саме Московської патріархії. Складно щось прогнозувати, але знаючи патріарха, можна припустити, що він, звичайно, виявить велике дипломатичне й пропагандистське мистецтво та зміцнить свої позиції. Хоча потім ця пружина може розтиснутися у зворотній бік. Адже народ України, хоч як би його тиснули, залишився дуже самостійним і здатним до самоорганізації. І це передусім церковний народ. Єпископів, може, і вмовлять, з народом буде складніше.

http://www.svobodanews.ru/content/article/2105165.html


Категории: МПмосквопопіє    
Сообщение прочтено 232 раз
Віктор Янукович
Усі українці мають конституційне право на відпочинок. І політики також. І залучені у структурах виконавчої влади, і депутати-законодавці. Навіть ті, яким довіряє лише кілька відсотків виборців. Навіть ті, хто лише один-два рази був помічений на пленарних засіданнях Верховної Ради. Такі вже вони гуманні, українські закони.

Але от що цікаво: гуманність ця якась однобічна, одновекторна (на відміну від зовнішньої політики української держави). Тобто якось так виходить, що слуги народу з виконавчої та законодавчої влад мають можливість непогано відпочити й оздоровитися, на це виділяються немалі бюджетні кошти, а от переважна більшість самого народу вельми обмежена у своїх можливостях.

Ні, теоретично змога відпочити є, навіть профспілкові путівки з суттєвими знижками в оплаті добути можна, але ж із якогось дива майже вся бюджетна сфера має затримки з виплатою відпускних. За винятком, звичайно, згаданих щойно реєстрових борців за щастя народне та їхньої безпосередньої обслуги.
...
Читать

Категории: житійоПокращувач Ж    
Сообщение прочтено 268 раз

Кабінет міністрів вніс зміни до власних постанов про Державну цільову програму підготовки та  проведення  в  Україні  фінальної  частини чемпіонату  Європи 2012 року з футболу (від  14  квітня 2010 р.) та про фінансування цієї програми за кошти Стабілізаційного фонду (від 2 червня  2010  р.). Зокрема у програмі підготовки до футбольного чемпіонату з’явився такий пункт: “будівництво зони гостинності УЄФА на  прилеглій до стадіону "Донбас-Арена" території у рамках проекту “Реконструкція монумента "Твоим освободителям, Донбасс" з комплексним благоустроєм території, прилеглої до парку культури та відпочинку…” Як зазначено у документі, на цю частину підготовки до Євро-2012 Кабмін поточного року виділить 6 мільйонів гривень з державного бюджету.

Відповідна постанова уряду №539 за підписом прем’єр-міністра Миколи Азарова оприлюднена на офіційному сайті Верховної Ради.


Среда 21 июля 2010
ex-libris | 2010-07-21 18:54:04 Мдя
Сообщение прочтено 155 раз

Краснодарские предприниматели, занимающиеся катанием отдыхающих на аттракционах, для привлечения внимания потенциальных клиентов запустили в небо живого осла. Животное полчаса летало на парашюте над морем на высоте 40 метров и кричало от ужаса.

<object><embed width="460" height="353" align="middle" flashvars="stats=http://www.1tv.ru/addclick/" allowscriptaccess="always" swliveconnect="true" wmode="window" allowfullscreen="true" quality="high" bgcolor="white" name="videoportal" id="videoportal" src="http://www.1tv.ru/newsvideo/157929" type="application/x-shockwave-flash"/></object>

Відео http://www.1tv.ru/news/social/157929

Инцидент произошел в Темрюкском районе в станице Голубицкая на одном из пляжей Азовского моря . Правоохранительными органами Краснодарского края по факту произошедшего проводится проверка. Если вина предпринимателей подтвердится, в отношении них может быть возбуждено уголовное дело по статье 245 ч. 2 УК РФ – "Жестокое обращение с животными", предусматривающей от 80 тысяч рублей штрафа до двух лет лишения свободы.

Чого не буває в Тємрюкскам районє ...


Сообщение прочтено 292 раз

Компанія Google ввела нову функцію «Трафік (Затори)» у своєму сервісі «Google-карти», за допомогою якої можна відстежувати ситуацію з транспортними заторами в Києві.

Про це сказано в повідомленні представництва Google в Україні.

Нова функція охоплює всі ключові вулиці, проспекти, бульвари і мости Києва.

Надалі планується максимально розширити покриття.

Щоб отримати інформацію про стан доріг, необхідно завантажити Google-карти і вибрати «Київ», потім «Трафік» («Затори»).

Дороги позначені різними кольорами, залежно від завантаженості транспортом: зелений - дорога вільна, жовтий - затримка, червоний - затор, червоний із чорним - довгий затор.

Інформація оновляються кожні кілька хвилин.Сообщение прочтено 218 раз

Учителя в городе вынуждены работать на летних площадках, торгуя квасом и мороженым

В Симферополе учителя сидят без зарплат и торгуют квасом  | Украина | СЕГОДНЯ

 

Почти два месяца учителя Симферополя не получают зарплаты и отпускные, а до конца года без зарплаты окажутся и медработники, пишет крымский еженедельник «События».

Как отмечает издание, долг перед педагогами составляет около 18 млн. грн., при этом власти «переводят стрелки» друг на друга: республиканские - на городские, те - на районные. Тем временем, в крымском Минфине предупреждают, что к концу года без зарплаты останутся и симферопольские медработники.

По информации председателя Рескомитета Профсоюза работников образования и науки Украины Екатерины Волковой, долг перед учителями Киевского района Симферополя составляет 9,2 млн. грн., Центрального - 8,4 млн. грн., Железнодорожного - свыше 800 тыс. грн.

"Мы оказались просто в унизительной ситуации. Горько и больно наблюдать учителей, которые сейчас работают на летних площадках, торгуют квасом и мороженым, - рассказала учительница школы-лицея № 17 Людмила Артемонова. - Многие живут сейчас на стипендии своих детей или пенсии родителей".

С просьбой решить вопрос с задолженностью по зарплате учителя обратились к руководству Верховной Рады Крыма. Спикер Владимир Константинов списал все на недисциплинированность городских чиновников, отмечает издание.

"Ужесточите дисциплину у себя в горисполкоме. Пускай начальники соответствующих управлений наконец-то займутся делом, и проблема будет решена", - сказал он мэру Симферополя Геннадию Бабенко.

Как пояснила начальник управления финансов исполкома Симферополя Татьяна Сиваченко, бюджеты районов города не могут выплатить единовременно зарплату на 2,5 месяца вперед и доплатить к отпускным еще сумму месячного оклада. Оформить казначейские ссуды, как это делалось раньше, до сих пор не представляется возможным, поскольку на их выдачу наложен лимит, и его в данный момент не хватает для покрытия всех первоочередных расходов.

Тем не менее, руководство города пообещало найти способ, как в ближайшее время рассчитаться с педагогами в полном объеме.

В подобной ситуации уже в конце года окажутся и симферопольские медики, прогнозируют в Минфине Крыма. "Есть скрытый дефицит бюджета по году почти в 19 млн. грн. Это будет вторая бомба, - заявила заместитель министра финансов Крыма Татьяна Баркова. - Мы видели эту проблему, когда анализировали проект городского бюджета, но нас заверили, что этот дефицит будет погашен за счет спецфонда лечебных учреждений. Прошло 6 месяцев, мы видим, что туда не поступает ни копейки".

_____________

А як же ж всі Якунєвича з Бєлакевичем (Якубовича саме собою) в Криму любили (він же ж добавить !), згадати приємно, хапаємо попкорн, дивимось http://www.youtube.com/watch?v=TRcMrSzW-YE&playnext_from=TL&videos=8hDDXgIPR9w

Знаєте вже хто такий Хвьодаравіч ?


Категории: Покращувач Ж    
Назад123...510511512513Вперед | Указать страницу