Авторизация
Меню
Категории

Календарь
 Апрель 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Среда 1 декабря 2010
Сообщение прочтено 201 раз
Верховна Рада відмовилась накласти мораторій на виселення музеїв з території Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Депутати навіть не захотіли включити це питання до порядку денного.

Як відомо, Кабінет Міністрів розпорядженням від 12 жовтня 2010 року №1981-р утворив робочу групу з питань виселення з території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника суб’єктів господарювання, діяльність яких не пов’язана з його статутною діяльністю.

Робоча група, зокрема, вирішила виселити з території Заповідника музеї.

http://www.pravda.com.ua/news/2010/12/1/5633201/


Категории: МПпідараси    
Сообщение прочтено 267 раз

Михайло ЧечетовНайактивніший член Партії регіонів Михайло Чечетов останнім часом не сходить із телевізійних екранів і роздає коментарі на будь-яку тему. Його вмілі руки диригують голосуванням у Верховній Раді, його пронизливий голос, який називають «золотим голосом» ПР, знає вся країна.

Наша бесіда проходила досить незвично. Михайло Васильович на мої питання реагував мляво, не слухав їх зовсім або чув у них те, чого я не питала.

Нашу бесіду пан Чечетов почав з компліментів, адресованих своїй політичній силі.

Кабінет у вас досить скромний...

Партія регіонів – це скромний народ. Грошей у нас немає, це не те, що БЮТ.

Ну що ви так прибіднюєтеся на рівному місці?

А що, зайдіть до пана Турчинова, побачите, який у нього кабінет. Там тільки одних самого приладдя (столового? – Авт.) на п`ять тисяч доларів.

Михайле Васильовичу, не вводьте мене, а заразом і наших читачів в оману. Кабінет – це ще не показник. Але перейдемо до запитань. Днями Ющенко заявив, що Віктор Янукович повинен обов`язково ветувати Податковий кодекс. Може, Вікторові Федоровичу варто прислухатися до свого попередника?

Знаєте, в чому відмінність Партії регіонів і Віктора Януковича від решти всіх політиків? Що ми вміємо слухати, ми чуємо, ми дякуємо за розумні підказки, але живемо ми своїм розумом і виходимо тільки з національних інтересів України. На відміну від Віктора Ющенка, якого ви назвали. Вони чітко жили за вазівкою Вашингтона. Ми не живемо ні за чиїми вказівками. Ми не проводимо ні проамериканську, ні проросійську політику, а проукраїнську.

Ми сьогодні абсолютно по-іншому почали позиціонувати себе в світі. Минула влада поділила весь світ на своїх і ворогів. Америка – друг, на прапор Російської Федерації помараранчеві начепили клеймо ворога. У результаті, коли поділили світ на своїх і ворогів, Україна мало не потрапила в ізоляцію. І в кінці своєї каденції Віктор Андрійович їздив тільки в дві країни – Польща і Грузія. А після того, як він присвоїв звання Героя Бандері і Шухевічу, його і до Польщі не хотіли пускати.

Ми це все поламали. Ми зі всіма добре живемо. І перед Януковичем світ відкрився. Країни навіть не знають, як його приймати. Коли він приїжджає, йому дають найкраще крісло. З ним усі розмовляють, укладають договори. Ось вже майже узгоджено безвізовий режим з Європою.

Коли Янукович виступав у Вашингтоні, йому аплодував весь світ.

Ви розповідаєте якісь казки. По-перше, Віктор Ющенко присвоїв Героя Бандері після першого туру президентських виборів, тому Польща не могла вже його приймати або не приймати. А у Вашингтоні Янукович виступав у порожньому залі. Тому йому ніхто не міг особливо аплодувати, окрім української делегації.


Можна аплодувати й по-іншому. Люди аплодували, коли читали статті про нього.

Я зовсім не захищаю
Читать


Категории: дружбапідараси    
Вторник 30 ноября 2010
Сообщение прочтено 2512 раз
Віденський "Бал балів" традиційно є ареною боїв поліції з представниками різних сил. Я би порадив представникам нової української аристократії готуватися до цього.
Сергій Жадан (Фото Антона Пайсова)
Сергій Жадан
 
Викликає занепокоєння та співпереживання новонароджена українська буржуазія. Можна лише уявити як воно – мати джип і не мати, де його припаркувати в столиці своєї батьківщини. Або мати такі-сякі діаманти й не мати жодної можливості продемонструвати їх у тісному дружному колі інших представників буржуазії. Хіба що в дуже тісному, не виходячи з джипу.

Очевидно, хтось турботливий урахував цю нагальну потребу нового соціального прошарку в самореалізації і влаштував у київській філармонії минулими вихідними "діамантовий бал". Статусний, як наголошували організатори, захід нового для України формату. Все як має бути – світське прийняття, "насолода від спілкування в атмосфері сучасних розкошів та нового аристократизму", навіть благодійний аукціон на користь онкохворих дітей (ну, це, мабуть, щоби буржуїни не виглядали повними гівнюками, створюючи атмосферу нового аристократизму в день пам'яті жертв Голодомору).

Одним словом, усе як у людей, як у якій-небудь Ніцці чи в якому-небудь Відні на якому-небудь "Балі балів". Правильна й архіважлива ініціатива – не все ж перейматися проблемами протестного електорату та недорозвиненого в своїх прагненнях середнього класу, адже має хтось і про атмосферу сучасних розкошів подбати в цій країні несплачених комунальних платежів та незаповнених митних декларацій.

Шкода лише, що подібна просвітницька діяльність, схоже, не знаходить серед широких народних мас належного розуміння. Не допомагає тут ні буржуїнська благодійність, ні холодний діамантовий блиск. Широкі народні маси вперто не сприймають цієї самої атмосфери нового аристократизму (та й старого теж, чого гріха таїти), чимось ця атмосфера широкі народні маси дратує, викликає обурення та засудження. Можливо, через нерозуміння того простого факту, що скромність не завжди прикрашає, і що красиво жити не заборониш, можливо, просто з нехитрої людської заздрості, але так чи інакше – насторожено ставляться у нас до нового аристократизму. Насторожено й без ентузіазму.

Саме тому доля новонародженої української буржуазії й викликає глибоке та непідробне занепокоєння. Як би їм хотілося, очевидно, жити в нормальній країні – без усіх цих мітингувальників, без усіх цих злиднів, без усіх цих колумністів, котрі стібуться з їхньої біжутерії, без усіх цих закидів про пир під час чуми, з нормальною атмосферою нових розкошів, з халявним віскі, ананасами та рябчиками. І якщо з халявним віскі питання вирішити якось можна, то що робити з атмосферою розкошів – незрозуміло.

Самі розкоші нажити теж можна, особливо в нашій країні, а ось атмосфери
Читать


Категории: прєкрасна ковбасапідараси    
Комментарии (26)  
Сообщение прочтено 398 раз

 

Депутат Луганского горсовета от КПУ Наталия Максимец пишет в своем блоге:

...Завтра, пока некоторые больные на голову голодоморцы будут свичкы у викнах палыты та голодуваты на знак пошаны до померлых, мы собираемся нашей старой, дружной компанией и устраиваем пиршество – шашлык из свинины замочен мальчиковой половиной, они же занимаются напитками, девчоночья половина кудесничает на счет всяких оливье и пироженок с мороженками; будем вкусно есть, шутить и даже танцевать.


Думаете это досадное исключение, позорящее светлые ряды коммунистов?

Да ладно, вот предводитель компартии Украины, борец с олигархами, у которого скромный участочек за $1,5 млн с лесом и озером. Сколько стоит сам особняк - известно. Зато рядом даже дот есть, чтобы отстреливаться.

ізвєсно - совість в комуніста
не чорна, як ноябрська ніч,
а навпаки – кристально чиста -
так завіщав їм всім ільїч.
но ось читаю в інтернеті
про домік симоненка петі,
шо показали по тб -
помєстьє в полтора гєктара
і рядом там машинок пара,
ненаших явно, полюбе…

но в самом дєлє, шо такоє?
у них сім’я, в кінці кінців
їм нужен дах над головою...

та вопшем ясно всьо без слів -
пока іще нє очєнь старий
пожити не як пролетарій
попросту хоче чоловік.
і єздіть тіки мерседесом -
вєдь із його ізлішнім вєсом
не влізеш же на бронєвік


Категории: підараси    
Комментарии (4)  
Понедельник 29 ноября 2010
Сообщение прочтено 1276 раз
Перед людьми, які спланували грандіозну аферу, прописану в проекті Житлового Кодексу (редакція до другого читання від 05.11.2010 р.), можуть з повагою та заздрощами зняти капелюха натхненники і “тендерної мафії”, і концерну “ЄДАПС”, і решта витівників, що влаштовують ігри навколо державних, комунальних чи приватних грошей в стилі “розпил&відкат”.

І справа тут зовсім не в відчуженні житла заради міфічних “суспільних потреб”. Зазвичай прагнення “відчужувати” продиктоване лише однією мотивацією. А саме - нестримними бажаннями різноманітних забудовників викинути “людішок” куди подалі, а на звільненому просторі побудувати чергового архітектурного “монстра”.

Однак відчуження — справа довга і нудна, і часто викликає шалений опір скривджених та акції “воїнів-месників” з організацій на кшталт “Збережи старий Київ”. Щоб провернути таку аферу, потрібно скуповувати гуртом та вроздріб “непідкупних” українських суддів, “годувати” прокуратуру, міліцію та інших кровосісь, тощо. А тому примусове відчуження на практиці стосуватиметься дуже незначної кількості простих українців. Практикуватиметься воно доволі рідко — лише в тих випадках, коли потенційні надприбутки є значно суттєвішими, ніж поточні витрати на “зачистку території”.

Отже, справа не у відчуженні. То може, найбільша небезпека кодексу - це пеня за несвоєчасну сплату послуг ЖКГ, якою жахають українців вже кілька місяців? Також ні. Тим більше, що вже й зараз стягнення комунальних боргів відбувається в порядку наказового провадження, і неплатникам загрожують боргові тюрми.

Всі ці жахалки слугують для забалакування та приховування СПРАВЖНЬОГО жаху, який чатує на всіх нас з прийняттям цього ЖК в запропонованому варіанті.

Справжня мета цього Кодексу  дійсно значно серйозніша. Тому вона і “ховається” в декількох статтях посеред 127-сторінкової відбірної брєдятіни. Цю мету можна сформулювати доволі коротко  — ВСІХ ГРОМАДЯНхочуть зробити кріпаками так званих “виконавців послуг з управління житлом”.У тексті проекту ЖК також вказано, що ці організації повинні “...відповідатиспеціальним кваліфікаційним вимогам, встановленим Кабінетом Міністрів України”.

Кріпаками — тому що кожен будинок зобов'язаний буде обрати собі такого “виконавця”, і лише одного. Тим будинкам, які не захочуть/не зможуть знайти собі хазяїна-феодала самостійно, його в примусовому порядку призначатимуть органи місцевого самоврядування.

Не перший день знаючи накатану систему, за якою визначають відповідність різноманітним  “спеціальним кваліфікаційним вимогам, встановленим Кабінетом Міністрів України”, можна з ймовірністю 99,9% припускати, що Україну буде поділено на “зони впливу” зацікавлених угрупувань. Вони створять контори “Роги та Копита”, котрі отримають ”благословення” Кабміну “грабувати коровани”, тобто - укладати договори на обслуговування будинків. При цьому, звичайно ж, ці “блатні” феодальні контори самі ніяким обслуговуванням не займатимуться. Бо не для того вони створюються - “брудну роботу” з надання житлово-комунальних послуг безпосередньо робитимуть ті самі люди та організації,
Читать


Комментарии (13)  
Сообщение прочтено 199 раз

Голова Центральної виборчої комісії Володимир ШАПОВАЛ вважає, що Конституційний Суд України виявив бездіяльність, оскільки не надав офіційного тлумачення норми Конституції за поданням ЦВК про строк повноважень Верховної Ради для визначення дати проведення парламентських виборів.

Про це повідомили у Відділі взаємодії зі ЗМІ Секретаріату ЦВК.

"Ми сприймаємо таку бездіяльність не тільки як ігнорування з боку поважного державного органу подання організаторів виборів, а й як нехтування суспільними потребами. А в широкому сенсі - як зловживання правом", - сказав В.ШАПОВАЛ.

Голова ЦВК зазначив, що Конституційний Суд 18 листопада 2010 року надав лише висновок стосовно відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо проведення чергових виборів народних депутатів, Президента України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів вимогам визначених статей Конституції України (справа про внесення змін до статей 76, 77, 103, 136, 141 та до розділу ХУ "Перехідні положення" Конституції України).

У цьому висновку, зокрема, зазначено, що "право обирати і бути обраним було реалізовано громадянами України на останніх виборах до Верховної Ради України та Президента України на умовах п’ятирічного строку періодичності виборів".

В.ШАПОВАЛ підкреслив, що зазначений висновок оприлюднено до проведення засідання ЦВК, на якому частиною її членів було порушено питання щодо оголошення початку виборчого процесу з виборів народних депутатів України відповідно до статті 77 Конституції України. "Доводиться констатувати, що Конституційний Суд України не дав відповіді на питання, яке цікавить не тільки ЦВК, а й є одним з найбільш гострих на сьогодні з огляду на різні інтереси, що існують у суспільно-політичному середовищі", - зазначив він.

Крім того, наголосив голова ЦВК, суспільство не отримало будь-якої інформації про реакцію КСУ на подання Центральної виборчої комісії з відповідного питання. В.ШАПОВАЛ підкреслив, що подібний спосіб реагування з боку одного державного органу (навіть якщо це суд) на законні звернення іншого державного органу є абсолютно неприпустимим.

Як повідомляв УНІАН, 19 жовтня Центральна виборча комісія ухвалила звернення до Конституційного Суду України, в якому невідкладно розглянути її подання щодо тлумачення ч.1 ст.76 Конституції 1996 року стосовно строків повноважень Верховної Ради, обраної 30 вересня 2007 року, для визначення дати проведення чергових парламентських виборів.

Того ж дня Верховна Рада України направила до Конституційного Суду законопроект про внесення змін до Конституції України, якими встановлено дати проведення чергових виборів Президента та народних депутатів.

У перехідних положеннях законопроекту чітко встановлено, що чергові вибори до ВР проводяться в останню неділю жовтня 2012 року (це буде 28 жовтня 2012 року), а чергові вибори Президента – в останню неділю березня 2015 року (27 березня 2015 року).

Довідка УНІАН. 1 жовтня Конституційний Суд скасував зміни до Конституції, внесені у грудні 2004 року (так звану “політреформу”), якими термін повноважень ВР був збільшений з 4-х до 5-и років.

У статті 77 чинної Конституції вказано: “Чергові вибори до Верховної Ради України відбуваються в останню неділю березня четвертого року повноважень Верховної Ради України”.

19 листопада КС визнав конституційним законопроект, яким передбачено, що наступні вибори до Верховної Ради мають відбутися в останню неділю жовтня 2012 року, а Президента України – в останню неділю березня 2015 року.

Водночас згідно із Конституцією України від 1996 року, яка, за рішенням КС від 30 вересня 2010 року, знову діє в Україні, Верховна Рада України обирається на 4 роки, а не на 5, як було визначено у скасованому КС Законі України «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня
Читать


Категории: Покращувач Жпідараси    
Сообщение прочтено 135 раз

 

Когда вы открываете коробку с паззлом, перед глазами оказывается множество мелких кусочков, которые, на первый взгляд, даже не связаны друг с другом. Россыпь множества фрагментов поначалу может даже напугать вас. Требуется время и усердие, чтобы увидеть картину в целом, после чего все становится ясно, и последние элементы самой сложной мозаики быстро и безошибочно укладываются в полагающиеся для них места.

Я попробовал посмотреть на нынешнюю ситуацию с газом глазами человека, который знает, чем рыночная цена отличается от базарной. А именно – что рыночная цена формируется на биржевых торгах, а не путем закрытых переговоров между покупателем и продавцом. И вот что у меня получилось…

Все началось в середине 2008 года, когда небольшая швейцарская компания «РосУкрЭнерго» начала накапливать газ в украинских подземных хранилищах (ПХГ) для последующей продажи украинским потребителям. К новому году было накоплено 10 миллиардов кубометров, и это – не считая собственных запасов «Нафтогаза». Учитывая, что производительность украинских ПХГ составляет порядка 200 миллионов кубометров в сутки, это накопление производилось как минимум несколько месяцев. То есть: все началось еще в те давние времена, когда цены на нефтепродукты летели вверх, а российский премьер убеждал нас, что эпоха дешевых углеводородов закончилась. Как показали дальнейшие события, в основной своей массе накопленный газ не предназначался для плановых долгосрочных поставок, его назначение – рынок заказов по спотовым (быстрым) и фьючерсным (отсроченным во времени) разовым биржевым сделкам купли-продажи.

«РосУкрЭнерго» зарегистрирована в швейцарском кантоне Цуг, который славится своим мягким налоговым климатом. Российский «Газпром» неоднократно заявлял что РУЭ – это его дочерняя компания, созданная совместно с гражданами Украины с целью не допустить конкуренции между покупателями среднеазиатского газа. Заявления эти выглядят, по меньшей мере, странно. Для учреждения иностранной компании украинские граждане должны получать индивидуальную лицензию в Нацбанке. Что касается России, то некоторые предприниматели, которые учреждали предприятия в странах с «мягким налоговым климатом», сейчас находятся в весьма неблагоприятных погодных условиях, где под вооруженной охраной шьют варежки. Поэтому очевидно, что «РосУкрЭнерго» полностью контролировалась и с украинской, и с российской стороны.

Еще одно интересное обстоятельство: РУЭ получила беспрецедентно низкий тариф за использование украинских ПХГ. Если в 2002 году «Газпром» платил за закачивание, хранение и подъем газа 8,5 долларов за тысячу кубов, то в 2004-м «РосУкрЭнерго» подписал долгосрочный контракт с символическим тарифом – 2,25 долларов за тысячу кубов.

Такие райские условия, на фоне постоянно растущих цен на энергоносители, обещали заманчивые перспективы для абсолютно законных спекуляций в самом прямом смысле этого слова. Условно говоря, теперь можно было покупать у «Газпрома» газ летом по 150 долларов, хранить его полгода всего за 14 долларов и зимой продавать покупателю в Европе
Читать


Категории: Судова практикапідараси    
Сообщение прочтено 1254 раз


Один із трьох двоповерхових будинків митрополита Володимира на вулиці Землянській у Печерському районі КиєваЗбільшити

Предстоятель Української православної церкви Московського патріархату Володимир у вівторок відсвяткував 75-річчя. На урочистості прилетів патріарх Російської православної церкви Кирило та представники помісних церков 14 країн.

Ювілей відсвяткували в Національній опері. Потім гості перемістилися на застілля в депутатський готель ”Київ”, що навпроти Верховної Ради. Там і ночували. За проживання сплачували з державного бюджету.

Митрополит Володимир тепер живе у своїй резиденції в Києво-Печерській лаврі. Однак невдовзі може переїхати на вул. Землянську в Печерському районі, де для нього зведені три двоповерхові будинки.

Ділянка митрополита площею близько гектара розташована на пагорбі, впритул до хвойних гаїв Ботанічного саду ім. Гришка. Від бульв. Дружби народів до неї веде 200-метрова неасфальтована вулиця, забудована десятком обжитих маєтків. Вирізняється 3-поверховий будинок під мідним дахом, що нагадує корабель із вікнами-ілюмінаторами.

— Це начальника Феодосійського порту (на сайті зазначено, що портом керує Володимир Очкуренко. — ”ГПУ”), — розповідає будівельник 34-річний Олег Карпенко. — Нижче баптистську церкву Турчинов сооружає. Поряд із ним співачка Могилевська побудувалася. За ними — Литвин.

Володіння митрополита складаються з трьох маєтків. Будівельники, які працюють на ділянці, припускають: в одному житиме Володимир, другий буде для гостей, третій — для обслуги. Біля одного з будинків — відкритий басейн завглибшки 2 метри.

— Це буде озеро-басейн. У багатих свої причуди. Ще повинен бути водоспад, — розповідає один із робітників на території. — Платили нам по 150 гривень на день. Але зараз фінансування припинили, то більше тут не працюватимемо.

Обійстя митрополита огороджене парканом із декоративного каменю вище людського зросту. По верху йде кована решітка та ліхтарі. Вхід до головного двору закритий дерев’яною брамою та хвірткою з металевою емблемою у вигляді орла.

Майже повністю маєток можна побачити, піднявшись бетонними сходами до території ботсаду. Видно, що подвір’я має п’ять терас. Кожен рівень оздоблений декоративним каменем, ліхтарями, рослинами, що в’ються. Посеред двору ростуть 5-метрові ялини — вочевидь привезені. Уздовж паркану висадили щільний ряд ялинок. Коли розростуться, сховають подвір’я від сторонніх очей.

Біля митрополичого дому не чути шуму з автостради. Видно баню лаврської дзвіниці, монумент Батьківщини-матері, панораму лівого берега Дніпра.

Роботи на подвір’ї основного будинку майже завершені. Десяток робітників облаштовують басейн, прибирають залишки будматеріалів. Часто курять, сидячи на кам’яних плитах, фотографуються на мобільні телефони на тлі будинків.

— Нам сказали до морозов закончить все подготовительные работы во дворе и вывезти мусор. Зимой начнутся отделочные работы в последнем доме, — пояснює один із працівників. — Весной садовники высадят газонную траву, разобьют клумбы, а в бассейн зальют воду.

Пройти до ботанічного саду можна через хвіртку в кованому паркані. Вона зачинена масивним замком, але одна з петель перепиляна. Відкривається порухом.

Один із маєтків на Землянській виставлений на продаж за $4,5 млн. Гектар землі тут коштує близько $2 млн.

Митрополит має п’ять
Читать


Категории: житійопідараси    
Комментарии (8)  
Воскресенье 28 ноября 2010
Сообщение прочтено 416 раз

Громадськість м. Суми в особі українських культурологічних організацій протестує проти безпідставного звільнення директора Державного архіву Сумської області Г.М.Іванущенка, якому влада формально інкримінує відсутність належних умов зберігання документів, в той час, коли архів роками і навіть десятиліттями животів, сидячи на мізерних коштів, які навіть не вистачало на нормальне опалювання приміщень. 


24.11.2010 № 40
Президенту України
В.Ф.Януковичу 

...
Читать


Категории: Голодоморпідараси    
Комментарии (2)  
Суббота 27 ноября 2010
Сообщение прочтено 239 раз

Охоронці прем'єр-міністра Миколи Азарова грубо перешкоджали знімальній групі 5 каналу у виконанні своїх професійних обов'язків. Про це написав журналіст П'ятого Азад Сафаров. «У суботу під час відвідин президентом України Віктором Януковичем та очільником уряду Миколою Азаровим наметового містечка на Майдані Незалежності, мені, журналістові, та операторові (Олена Сорокіна) не дали пройти в намет, де з підприємцями спілкувався Азаров», - пише Сафаров.

Найдивніше, на думку журналіста те, що ані «Інтеру», ані «1+1», ані ICTV охоронці не заборонили ввійти до намету. Крім того, ці три канали, на відміну від 5-го, були попереджені про приїзд високопосадовців і прибули туди разом з ними, зазначає Азад. «Коли на місце події приїхала знімальна група 5-го, представники Управління державної охорони стіною стали біля входу в намет, де перебував Азаров. Незважаючи на обурення і крики мешканців табору про те, щоб знімальну групу таки пустили всередину, охорона цього не зробила», - йдеться у блозі.

Охоронці проігнорували прохання Азада Сафарова назватися і показати посвідчення. Коли прем'єр-міністр виходив з намету, журналіста і оператора почали грубо відштовхувати чимдалі від намету. «Охоронці стиснули оператора з обох боків, закрили рукою та тілом об'єктив, а також почали від'єднувати дріт мікрофону від камери за оператором.  Тільки після криків протестувальників на адресу Азарова про те, що 5-му не дають знімати, прем'єр-міністр наказав пропустити камеру. Та охоронці і далі намагались від'єднати дріт мікрофону від камери», - розповідає Азад.

У результаті охоронці пошкодили камеру DVcamDSR 390 - поламали об'єктив. Технічний відділ 5 каналу збирається відправити камеру на ремонт. Азад Сафаров сподівається, Адміністрація президента або Управління державної охорони компенсує витрати каналу і вибачиться бодай перед дівчиною-оператором.


Категории: Покращувач Жпідараси    
Назад123...212223Вперед | Указать страницу