Авторизация
Меню
Категории

Календарь
 Апрель 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Четверг 23 декабря 2010
Сообщение прочтено 234 раз

Як розповіли працівники, їх офіційно попередили, що 15 лютого 2011 року у них останній робочий день.

Ліквідація установи відбувається згідно з указом президента В.Януковича від 9 грудня 2010 року за № 1085/2010. Щоправда, вже в наступному указі № 1086/2010 президент зобов'язує Кабінет Міністрів створити Український інститут національної пам'яті, як науково-дослідну бюджетну установу при Кабінеті Міністрів України.

В Кабміні створили ліквідаційну комісію на чолі з першим заступником голови інституту Володимиром Кривошеєю, а також - комісію, якій доручили зайнятися створенням нового інституту.

До останньої ввійшли міністр юстиції Лавринович, міністр освіти Табачник, міністр фінансів Ярошенко і нинішній голова інституту Валерій Солдатенко.

Думку про те, що передача УІНП від президента уряду - це фактична ліквідація Інституту, читайте тут

Також, на виконання указу президента, у Кабміні підготували проект постанови про створення Інституту національної пам'яті як науково-дослідного інституту. Вона має бути подана на розгляд уряду до 20 грудня 2010 року і в ній, зокрема передбачається:

- заснувати науково-дослідний інститут національної пам'яті;

- доручити міністерству освіти в двомісячний термін, розробити статут нової установи, її організаційну структуру, штатний розпис та граничні обсяги фінансування.

Поки що цю інформацію цю не оприлюднюють, відтак всі процеси відбуваються за зачиненими дверима, повідомляє видання, стверджуючи, що керівництво новим УІНП не довірять Валерію Солдатенку.

Основна причина - старість. В квітні 2011 р. Солдатенку виповнюється 65 років - граничний вік перебування на державній службі. Тому ім'я керівника, який займатиметься науково-дослідним "забезпеченням" формування політики національної пам'яті - під питанням.

Особливо не пощастило третьому заступнику Валерія Солдатенка - Дмитру Вєдєнєєву, якого призначили на посаду в листопаді 2010 року, вважає видання. Саме тоді розроблялася адміністративна реформа - і людям, які приймали таке рішення було добре відомо, що Вєдєнєєву вдасться попрацювати всього лиш місяць-два. Він пішов на цю посаду, покинувши престижне крісло завідувача кафедри історії національних спецслужб Національної академії СБУ.

Наукову розвідку Дмитра Вєдєнєєва щодо обставин загибелі в Карпатському рейді ковпаківського комісара Руднєва читайте в розділі "Студії"

Його кандидатура могла би частково втихомирити пристрасті довкола установи. Адже Вєдєнєєв - доктор історичних наук, професор, автор та співавтор понад 400 друкованих праць з історії спецслужб, повстансько-партизанських рухів, проблем впливу історичної пам'яті на суспільно-політичне життя України.

Але в самому інституті в таку ймовірність не вірять, пише видання. Працівники чомусь переконані, що Вєдєнєєву керівництво не світить. Адже посада голови інституту - це квота комуністів.

У цьому ракурсі згадується прізвище проректора Академії управління МВС Анатолія Чайковського -"борця із бандеризацією", якого весною цього року скандальний нардеп Вадим Колесніченко вже
Читать


Среда 22 декабря 2010
Сообщение прочтено 2602 раз

У вівторок Нацбанк оприлюднив постанову, згідно з якою відновлюється обов'язковий продаж експортерами 50% їхньої валютної виручки на міжбанківському валютному ринку.

Це рішення готувалося не один місяць. Воно свідчить, що країна знову увійшла у кризову фазу. Щоправда, цього разу сильно пахне дефолтом. Судячи з усього, уряд нервує і побоюється невиконання своїх зобов'язань за зовнішніми боргами.

Як це було

Вперше правило примусового продажу валюти було введене у вересні 1998 року - після серпневої кризи. Тоді Україна стояла на межі дефолту, обсяг припливу валюти з-за кордону скоротився, золотовалютні резерви зменшувалися.

У 2003 році економіка відновилася. Наступні два роки відзначилися рекордним зростанням ВВП і валютних резервів. Курс не похитнувся навіть під час політичних потрясінь 2004 року.

Для подальшого розвитку необхідно було розв'язати експортерам руки, щоб вони змогли розпоряджатися своєю валютою на свій розсуд, а також позбавити банки необхідності конвертувати валюту у гривню.

Правда, тодішній міністр фінансів Віктор Пинзеник називав скасування обов'язкового продажу валюти ще й сильним антиінфляційним рішенням.

Тоді ж уряд Юлії Тимошенко і Національний банк обговорювали можливість відмови від прив'язки гривні до долара, що, як відомо, зроблено не було, та й навряд чи це взагалі можна зробити у найближчі роки.

Коли виникла ідея скасувати обов'язковий продаж валюти, рішення було прийнято не відразу. НБУ кілька разів переносив засідання з цього питання.

"В НБУ не настільки просте ставлення до скасування обов'язкового продажу 50% виручки", - заявив тоді заступник голови відомства Сергій Яременко. На його думку, інструмент обов'язкового продажу є стабілізатором переливу однієї ліквідності в іншу, а його відсутність веде до дестабілізації банківської системи.

"Пасиви змінюватимуться всупереч волі банків, а це вже ризики", - сказав він.

Тим не менш, обов'язковий продаж валюти скасували. До того ж, він був частиною антикризової програми, а кризи на той час і слід прохолов.

Як це зроблено

Про те, що стара норма повернеться, відомо вже кілька місяців.

У 2009 році парламент прийняв у першому читанні проект закону про відродження обов'язкового продажу валют. Схоже, наслідки кризи 2008 року змушували владу направити потік валюти у потрібне русло. Проте в цілому документ не прийняли.

Незрозуміло, правда, навіщо вводити цю норму на законодавчому рівні, адже за потреби її буде складно змінити. До того ж, НБУ якось працював і без закону.

Нова влада пішла іншим шляхом.

У 2010 році Рада національної безпеки і оборони ухвалила документ з грізною назвою: "Про виклики та загрози національній безпеці України у 2011 році".

Цим документом РНБО доручила Кабміну і Нацбанку підготувати і внести на розгляд Верховної ради законопроект про надання Нацбанку права тимчасово запроваджувати обов'язковий продаж компаніями-експортерами частини валютної виручки. Хоча такий законопроект уже був.

Крім того, РНБО ухвалила вжити заходів для зменшення у 2011 році використання валюти як засобу платежу. Тобто знову була зроблена спроба вилучити валюту у населення. Втім, як і у 1998 році, далі слів поки ніхто не рушив. Можливо, поки що. Тим не менш, 10 грудня президент ввів у дію рішення
Читать


Комментарии (31)  
Сообщение прочтено 927 раз
Координатору Вінницької правозахисної групи Дмитру Гройсману пред'явлено звинувачення за публікацію у його блозі зображення статуетки чоловіка з ерогованим фалосом, що лежить на Конституції України.

Про це Гройсман написав у своєму ЖЖ.

Згідно з постановою Слідчого управління УМВС у Вінницькій області, правозахисник обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.338 КК України "Наруга над державними символами України".

За цей злочин передбачено штраф, арешт або позбавлення волі на строк до трьох років.

 
 

Також правозахисник обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.301 КК України "Розповсюдження предметів, зображень, творів порнографічного характеру".

Це звинувачення інкримінується Гройсману за розміщення в його ЖЖ посилання на відеоролик про російських політиків та громадських діячів Віктора Шендеровича, Едуарда Лімонова та Олександра Поткіна.

Цей злочин передбачає штраф, або обмеження волі до трьох років.

Крім того, Гройсман звинувачується в розповсюдженні порнографії за розміщене в ЖЖ зображення фалоса поруч із зображенням екс-президента Віктора Ющенка.

Також правозахисник обвинувачується в тому ж злочині, вчиненому повторно, що передбачає до 7 років позбавлення волі.

Це звинувачення висунуто за повідомлення в ЖЖ Гройсмана, яке "містило порнографічне зображення, а саме, відскановані листівки Німецького Фонду з боротьби зі СНІДом, з гаслом "Український міліціонер! Спілкуючись з начальником і громадянином, дотримуйся техніки безпеки".

"Слідчий взяв з мене підписку про невиїзд, тепер я не можу покидати межі міста Вінниця без його особистого дозволу", - пише Гройсман.

За його словами, слідчий "сильно поривається" передати справу до суду, виконавши 217 і 218 статтю КПК.

"Ідея проста - спихнути із себе цю нав'язану слідчому справу, замовники якої - співробітники вінницьких правоохоронних органів, яких наші клієнти - сомалійські біженці - звинувачують у пограбуваннях, тортурах і знущаннях", - вважає правозахисник.

22 грудня Гройсмана викликають на допит.

Як відомо, у жовтні в квартирі Гройсмана було проведено обшук в рамках розслідування кримінальної справи, порушеної за поширення порнографії через його блог.

У результаті обшуку міліція вилучила комп'ютери і документацію Вінницької правозахисної групи.

Українська правда


Комментарии (8)  
Сообщение прочтено 414 раз
Претендент на посаду голови Нацбанку Сергій Арбузов у 2009 році отримав 150,5 мільйонів гривень сукупного доходу.

Така інформація міститься в декларації про доходи Арбузова, яка є в розпорядженні "Української правди".

З цих грошей 150 мільйонів Арбузов отримав за статтею "дивіденди, проценти, роялті".

При цьому, за декларацією, Арбузов не має внесків до статутних фондів комерційних організацій.

Номінальна вартість цінних паперів, придбаних Арбузовим, складає 3 мільйони гривень, а на рахунку в банку він має 48,5 тисяч гривень.

Зі 150,5 мільйонів сукупного доходу Арбузова 450 тисяч гривень склала його зарплата. Згідно з його особової картки, протягом 2009 року Арбузов працював головою правління Донецького УкрБізнесБанку.

Також у 2099 році Арбузов отримав 96 тисяч гривень як "дохід від підприємницької і незалежної професійної діяльності".

У власності Арбузова значиться житловий будинок у Донецьку площею 619 кв. м, а також два автомобілі – Mercedes S-класу та BMW Z-8. У власності членів родини Арбузова значиться квартира в Донецьку площею 76 кв. м та автомобіль Infiniti

При цьому, згідно з записом у паспорті Арбузова, за рішенням Калінінського райсуду Донецька йому дозволено здійснювати будь-які платежі без надання ідентифікаційного номера.

За словами джерел, зазвичай такі рішення суду виносяться відносно осіб, які відмовляються від ідентифікаційних номерів із релігійних мотивів.


Категории: проффесіоналидосьє    
Комментарии (2)  
Вторник 21 декабря 2010
Сообщение прочтено 347 раз

Про це йдеться у висновку Венеціанської комісії "Про конституційну ситуацію в Україні", неофіційний переклад якого опублікував "Главком".

"На думку комісії, народ обирав президента на виконання одних повноважень, а він, вже будучи на посаді, значно розширив свою владу через рішення Конституційного суду", - наголошується в повідомленні.

Зокрема, в рішенні Венеціанської комісії говориться: "Відновлення за рішенням Конституційного суду варіанту Конституції 1996 року ставить питання про легітимність дій у минулому, оскільки інституції України працювали протягом кількох років на основі конституційних норм, пізніше визнаних неконституційними".

"Це також ставить питання легітимності щодо чинних державних інституцій, оскільки і президент, і парламент були обрані відповідно до конституційних норм, які більше не визнаються дійсними", - вважають в комісії.

"Президент, після цього рішення, має набагато більше повноважень, ніж могли передбачити виборці, коли він обирався. Діяльність основних державних органів у даний час базується на основі правил, змінених судом, а не на правилах, змінених Верховною Радою як демократичним легітимним органом", - цитує рішення видання.


Комментарии (2)  
Понедельник 20 декабря 2010
Сообщение прочтено 274 раз

Ряд громадських і політичних організацій Донецької області звернулися до Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА з вимогою негайно підписати контракт з Юрієм ЛИСЕНКОМ, законно обраним на посаду ректора Донецького національного університету на конференції трудового колективу 10 грудня ц.р.

Про це йдеться у зверненні до глави держави, підписаному місцевими лідерами 18 громадських і політичних організацій.

Як зазначають автори звернення, «громадськість Донеччини обурена грубими скандалами, пов`язані з виборами ректора Донецького національного університету».

На думку авторів листа, скандали викликані міністром освіти і науки, молоді і спорту України Дмитром ТАБАЧНИКОМ, який, звільнивши 29 липня 2010 одного ректора, не призначив іншого. Вони упевнені, що «з тих пір, всупереч закону, Д.ТАБАЧНИК здійснює «ручне управління» вишу за допомогою в.о. ректорів».

Результатом такого «ручного управління» є «кадрова розправа» у виші, вважають автори звернення до глави держави. Під «кадровою розправою» вони вважають: «невмотивоване звільнення з посади ректора Героя України Володимира ШЕВЧЕНКА 29 липня 2010; невмотивоване звільнення інших працівників вишу і заміну їх людьми в.о. ректора; знущання з боку в.о. ректора Петра ЄГОРОВА з екс-ректора В.ШЕВЧЕНКА, зокрема, грубе виселення його з наукового кабінету і викидання у комору його наукової бібліотеки; порушення кримінальної справи за заявою нинішнього керівництва вишу; обшуки в квартирах і в службових кабінетах проректорів; розбивання вікон у службовому кабінеті проректора Тетяни ЛЕВ, дружини члена-кореспондента НАН України Юрія ЛИСЕНКА, який переміг 10 грудня 2010 на чесних, без адмінресурсу виборах ректора ДонНУ; репресії проти сім`ї Ю.ЛИСЕНКА аж до фізичної розправи над дружиною».

Автори звернення зазначають, що і вибори ректора «супроводжувалися тиском заступника Д.ТАБАЧНИКА Євгена СУЛІМИ, який явно не приховував підтримки нинішнього в.о. ректора Петра ЄГОРОВА, і утиском журналістів і т.п.».

Автори листа звертають увагу В.ЯНУКОВИЧА на те, що в результаті такого «ручного управління» міністра в університеті відбуваються процеси, що негативно впливають на учбово-виховний процес, наукову роботу викладачів і студентів, господарську діяльність і дестабілізують усі сфери університетського життя.

Як зазначають автори звернення, таку незаконну затяжну «ректоріаду» експерти «пов`язують з рейдерським захопленням земель вишів». Вони нагадують, що у період виборчої агітації в.о. ректора П.ЄГОРОВ заявляв про знищення історико-архітектурної пам`ятки Донецька - приміщення філологічного факультету університету, і будування на його місці 24-поверхового хмарочоса корпорацією «Менеджемент Ассет компані» (МАКО), «головою якої є Ваш старший син Олександр ЯНУКОВИЧ», звертаються підписанти до Президента.

При цьому автори звернення заявляють, що, згідно зі ст. 29 Закону України «Про вищу освіту», управління вищим учбовим закладом має здійснюватися на основі принципів автономії і самоврядування, а згідно зі ст. 32 «безпосереднє управління діяльністю вищого учбового закладу здійснює його керівник - ректор».

Вибори ректора відбулися з двох кандидатів на альтернативній основі, згідно зі ст. 39 Закону України «Про вищу освіту», на них переміг Ю.ЛИСЕНКО, документи подані до МОН на призначення законно обраного ректора. «У зв`язку з вищевикладеним вимагаємо укласти контракт
Читать


Сообщение прочтено 1511 раз
Слідом за вчителями німецької, через візові проблеми Україну мусять залишати і громадяни Німеччини, які викладають в університетах. Вперше за роки незалежності блокується співробітництво у культурній і освітній сферах.

Викладачі з Німеччини, які в межах міждержавних програм працюють в українських університетах, вимушені повертатись на батьківщину через неможливість подовження віз. Річ у тім, що українське МЗС відмовляється ставити викладачам візи у службові паспорти. Раніше службові візи без проблем оформлювалися через посольство Німеччини. Тепер такої можливості немає, так само як і альтернатив. Типи віз для приватного перебування не дають можливості працювати протягом року.

Раніше з цієї причини з України вже мусила поїхати більшість німецьких вчителів – тисячі учнів у спеціалізованих школах із поглибленим вивченням німецької мови посеред навчального року залишилися без занять. Спілкування з носіями мови надзвичайно важливе як для студентів, так і для українських вчителів, які викладають німецьку, наголошує координатор Alumniportal Deutschland Олександр Бєляков.
...
Читать

Категории: підарасипроффесіоналисвіт    
Комментарии (20)  
Суббота 18 декабря 2010
Сообщение прочтено 761 раз

Валерій Хорошковський знову вводить громадськість в оману, свідомо плутаючи радянський гриф «Секретно» та український «Таємно» і продовжує твердити, що СБУ ніби має підстави регулювати наукову діяльність. 

В інтерв’ю газеті «Сегодня» очільник СБУ В.Хорошковський заявив, що начебто історик, директор Національного музею «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий віз до Києва «дискету з робочою інформацією», таким чином, за твердженням пана Хорошковського, він «порушив службові інструкції, а також, скоріш за все, закон України». Також голова СБУ твердить, що «документи з грифом "секретно" на цій дискеті все-таки є». 

Руслан Забілий прокоментував: «Раджу пану Хорошковському тих співробітників, які продовжують слідство над історією, відправити у інформаційно-довідковий зал — відкритий електронний архів СБУ, де кожен історичний документ (крім фото) містить гриф "Секретно"». 
Хорошковський, коментуючи справі істориків, свідомо плутає радянські грифи «Секретно» із українськими «Таємно». Нагадуємо Службі безпеки України, що в Україні чинними є лише грифи «Таємно» та «Цілком таємно». А жодна з копій історичних документів, які незаконно конфісковані СБУ в історика Забілого, таких грифів не містить, більш того — згідно з українським законодавством і не може містити. 

...
Читать


Комментарии (4)  
Четверг 16 декабря 2010
Сообщение прочтено 322 раз

Хотя две судимости Януковича не являются секретом уже восемь лет, как же все происходило на самом деле — мало кому известно.

Причина тому — пропажа оригиналов судебных решений, по которым Янукович дважды делал ”ходки”.

Единственный первоисточник, который дошел до наших дней — это две копии постановлений президиума Донецкого областного суда, датированные одним числом — 27 декабря 1978 года. В этот день были отменены обе судимости Януковича.

Документы были набраны на печатной машинке с рукописных оригиналов постановлений, которые по неустановленным причинам не сохранились.

Правдивость этих материалов вызывала сомнение, о чем речь пойдет дальше, но все равно это — уникальные документы. В них содержится, мнимая или настоящая — неизвестно, фабула уголовных дел, возбужденных против Януковича в 1967 и 1970 годах.

“Украинской правде” удалось найти эти постановления. Раньше документы нигде не публиковались — даже в 2004 году их не показали журналистам, которые прибыли в Донецк по приглашению Анны Герман, чтобы убедиться в чистом прошлом ее шефа.

Приговоры Януковичу были отменены в 1978 году после протеста главы Донецкого областного суда Виталия Бойко — который, кстати, в 1990-ых стал председателем Верховного суда Украины и даже спас Юлию Тимошенко от повторного ареста весной 2001-го.

“Украинская правда” разыскала Бойко, который сегодня руководит Высшей квалификационной комиссией судий.

По словам самого Бойко, тридцать лет назад с ходатайством о пересмотре дела Януковича к нему письменно обратился депутат Верховного Совета СССР от Енакиево, летчик-космонавт и дважды герой Советского Союза Георгий Береговой.

Бойко сказал, что сегодня не помнит деталей, связанных с оправданием Януковича. “Его фамилия мне тогда ничего не говорила”, — признал Бойко.

Итак, в течение одного дня Янукович из ранее дважды судимого превратился в несудимого.

1. Постановление Президиума Донецкого областного суда. 27 декабря 1978

Оно касается приговора, вынесенного Виктору Януковичу 15 декабря 1967 года по статье 141 часть 2 Уголовного кодекса УССР (грабеж, соединенный с насилием или совершенный по предварительному сговору группой лиц).

Нынешнему фавориту выборов президента тогда присудили три года лишения свободы с отбытием наказания в трудовой колонии для несовершеннолетних. В связи с амнистией по случаю 50-летия Октябрьской революции срок наказания ему уменьшили до полутора лет.

Дело было так:

“Согласно приговору суда, 29 октября 1967 года потерпевший Совенко со своей сожительницей Бозых, находясь в состоянии алкогольного опьянения, в районе 6-ой линии в г.Енакиево встретился с осужденными Цепковским, Масловым и Януковичем.

Осужденный Цепковский попросил у Совенко закурить и из хулиганских побуждений
Читать


Комментарии (2)  
Вторник 14 декабря 2010
Сообщение прочтено 1612 раз
У Верховній Раді зареєстровано проект Постанови “Про звернення до Президента України з пропозицією про припинення повноважень Дмитра Табачника на посаді міністра освіти і науки, молоді та спорту України”.

Про це йдеться на офіційному сайті парламенту. Ініціатором законопроекту є народний депутат від фракції "Наша Україна-Народна Самооборона" В'ячеслав Кириленко.

Категории: конструктивпроффесіонали    
Комментарии (16)  
Назад123...31323334Вперед | Указать страницу