Авторизация
Меню
Категории

Календарь
 Март 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Среда 12 февраля 2014
Сообщение прочтено 108 раз
 

Высший совет юстиции вчера, 11 февраля, принял решение уволить председателя Оболонского райсуда Киева Ирину Мамонтову (на фото) по собственному желанию.

23 января на заседании Совета судей общих судов Мамонтова получила рекомендацию относительно увольнения с должности по собственному желанию, сообщает umdpl.info. Данное заявление, по словам докладчика, в роли которого выступила председатель глава Печерского райсуда столицы Инна Отрош, было написано Мамонтовой без оказания какого-либо давления. Сама Мамонтова на рассмотрении своего вопроса отсутствовала, о чем также предварительно уведомила Совет судей.

Ирина Мамонтова поплатилась карьерой за то, что поступила по совести и по закону, отпустив под домашний арест активистов Евромайдана. Об этом на свой странице в Фейсбук написал известный журналист Юрий Бутусов.

“Бандитское правосудие дало сбой. Спасибо, Ирина Мамонтова! Председатель суда поплатилась карьерой за то, что поступила по совести и по закону. Оболонский суд стал единственным, который отпустил под домашний арест захваченных активистов Евромайдана!”, — написал журналист.

“Все кто знает Ирину — пожалуйста, передайте ей слова благодарности. Такие принципиальные граждане судьи в свободной Украине будут нужны”, — добавил Бутусов.

Ирина Мамонтова в 1985 году начала свою карьеру в Минском районном суд Киева, который с 2001 года стал называться Оболонским райсудом. Затем она занимала должности судебного исполнителя, старшего судебного исполнителя. В 1994 г. окончила юридический факультет Киевского национального университета им. Т.Шевченко. В январе 1996 г. была назначена на должность судьи. В 2004 г. стала заместителем председателя Оболонского райсуда Киева. 20 декабря 2010 г. назначена на должность председателя этого суда.

crime.in.ua


Категории: суспільстворепресіїспротив    
Среда 21 сентября 2011
Сообщение прочтено 10399 раз

До кожного з членів Європейського парламенту направлено звернення з приводу «повзучої реабілітації сталінізму в Україні за участі влади». Про це повідомляє прес-служба ГО ГРАД.

На цьому ГРАД наголошує у контексті кримінальної справи над сікачами голови скульптури Сталіна в Запоріжжі. Громадська організація наголошує, що до відповідальності притягають не осіб, які встановили погруддя без відповідних погоджень, а тих, хто фактично виконав функції органів влади по демонтажу незаконно встановленого об’єкта.

«Їх було кинуто за грати, в дусі сталінської репресивної машини піддано тортурам, а сьогодні триває суд, у справедливому рішенні якого є великі сумніви», – йдеться у листі. Нагадаємо, за інкримінованою статтею дев’ятьом обвинуваченим загрожує до 10 років позбавлення волі.

ГРАД просить євродепутатів підняти питання про загрозу реабілітації сталінізму та відродження тоталітарного режиму в Україні у стінах Європейського парламенту.

Один із євродепутатів Мілан Звер (Словенія) вже відреагував на звернення ГРАДу електронним листом. Він зазначив, що розуміє і вкрай підтримує зусилля ГРАДу, а також пообіцяв ознайомити своїх колег зі зверненням організації.

Як відомо, у європейській спільноті сталінізм фактично прирівняно до нацизму. У 2009 році рішенням Європейського парламенту 23 серпня проголошено Днем пам’яті жертв сталінізму і нацизму. Того ж року комітет з демократії ОБСЄ ухвалив Вільнюську декларацію, де йдеться про рівновелику загрозу яку принесли сталінізм і нацизм, та критику дій по звеличенню цих режимів.


Комментарии (127)  
Сообщение прочтено 616 раз
Слідчі передали в середу до районного суду Архангельська кримінальну справу проти історика Михайла Супруна і міліціонера Олександра Дударєва, яких звинувачують в незаконній публікації архівних справ на німців, інтернованих і репресованих в Радянському Союзі під час Другої світової війни.

Приводом для порушення кримінальної справи послужили заяви декількох громадян, які просили покарати осіб, що отримали і розповсюдили дані про приватне життя їх родичів.

Професор Поморського (Архангельського) університету Михайло Супрун займався складанням "Книги пам'яті" приблизно п'яти тисяч російських німців, в 1941 році виселених в Архангельську область з колишньої автономної республіки німців Поволжжя. Крім того, в книзі була зібрана інформація про інтернованих і репресованих німецьких громадян, військовослужбовців німецького Вермахту і службовців німецьких установ та інших громадян.

Грант на цю роботу Супрун отримав від німецького Червоного хреста та Історичної дослідницької громади німців.

Зібрані Супруном відомості містили біографічні дані, структуру родинних зв'язків, факти і підстави переміщення з території СРСР і Німеччини, а також інформацію про службу в армії на стороні Німеччини - саме публікація цих даних і стала для нащадків деяких з репрессированых німців приводом для позову.

Супрун звинувачується в порушенні недоторканості приватного життя, а міліціонер Олександр Дударєв - в перевищенні посадових повноважень. Міліціонерові може загрожувати до чотирьох років ув’язнення, історикові – до двох.

Роль Дударєва, за версією слідства, полягала в тому, що він за гроші видав дослідникам архівні матеріали.

"За версією слідства, полковник міліції Олександр Дударев, не повідомивши керівництво УВС і перевищивши свої повноваження, уклав міжнародну угоду з Німецьким Червоним Хрестом міста Мюнхена і Історичною дослідницькою громадою німців з Росії міста Нюрнберга на суму 40 тис. євро. Відповідно до угоди, Інформаційний центр надавав для копіювання 40 тисяч архівних справ", - відзначається в повідомленні на сайті російської Генпрокуратури.

За її даними, німецька сторона наділялася правом поширення отриманої інформації в низці установ ФРН, у тому числі державних.

Справа Супруна тягнеться з 2009 року, коли співробітники управління ФСБ по Архангельській області провели перші обшуки у історика і вилучили у нього архівні матеріали.

"Надалі з метою отримання особистої матеріальної вигоди Дударєв, як приватна особа, уклав договір відшкодувального надання послуг з "Поморським державним університетом ім. М.В. Ломоносова м. Архангельська". За умовами договору, він здійснював підготовку і передачу скопійованих архівних справ університету. Вартість робіт за договором складала 0,82 євро за набір даних відносно одного спецпереселенця", - говориться в повідомленні.

Сам Супрун заявляв, що справа проти нього пояснюється бажанням влади завадити збору інформації про сталінські репресії.

Михайло Супрун очолює в Поморському університеті кафедру вітчизняної історії.

Він є автором більше 150 наукових робіт по історії російської Півночі, опублікованих
Читать


Категории: Історіярепресіїруssкій мір    
Комментарии (4)  
Среда 6 июля 2011
Сообщение прочтено 1828 раз
Вчора Служба безпеки України після 20 днів вичікування розпочала допити працівників Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького». Допити тривають і сьогодні.  

5 липня у Львові Служба безпеки України розпочала допити істориків та працівників Національного музею, створеного у колишній в’язниці КГБ і Гестапо.

Працівників допитують як свідків у кримінальній справі за фактом замаху на розголошення відомостей, що можуть становити державну таємницю. Справу було порушено після незаконного затримання СБУ у Києві 8 вересня 2010 року директора Національного музею «Тюрма на Лонцького» історика Руслана Забілого і вилучення в нього особистого комп’ютера та зовнішнього накопичувача інформації з науковими матеріалами. Після того було проведено обшук і конфісковано комп’ютери та зовнішній диск із кабінетів музейних працівників. Досі нічого не повернуто.

Вчора допитали 6 осіб — старшого наукового працівника Ігоря Дерев’яного, заступника директора Вікторію Садову, зберігача фондів Ірину Єзерську, художника-дизайнера Романа Федюка, керівника Фонду розвитку музею Лідію Тополевську та завгоспа Василя Шаруна.

Опитування шести осіб, котрі жодним чином ніколи не працювали з матеріалами, що становлять державну таємницю (бо, по-перше, це не є предметом їхньої роботи, а по-друге, не мають до неї допуску), зайняло цілий робочий день (з 10-ї ранку до 6-ї вечора), що порушило стабільну роботу.

Зрозуміло, що така процедура, як допит, не могла не позначитися на моральному стані людей, які почували себе вкрай знервовано та пригнічено, — говорять у Музеї.

Всім допитуваним повідомили про неможливість розголошення змісту допиту, оскільки на саму справу СБУ наклало гриф «цілком таємно». Виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський вважає присвоєння справі істориків грифа «цілком таємно» спробою обмежити право на захист Руслана Забілого та колег і  уникнути громадського контролю.

Сьогодні допити продовжено, музей працює у звичному режимі і відкритий для відвідувачів. Проте творча робота практично паралізована. Складається враження, що створена атмосфера тиску на науковців має на меті не з’ясування обставин справи, а перешкоджання творчій професійній роботі істориків.

 

Після вересневих обшуків і конфіскацій Музей щойно намагається завершити роботу над новою експозицією про дисидентів, котра готувалася до відкриття ще у грудні 2010 року.  На жаль, через об’єктивні причини — загострення хвороб чи смерть літніх людей — учасників визвольного і дисидентського рухів, історикам так і не вдалося відновити в повному обсязі вилучені СБУ записи спогадів. 

«Тому працівники музею готові перейти через допити, аби СБУ швидше виявила, що державної таємниці в історичних документах не існує в принципі і не може бути за законом, і нарешті повернула наші наукові наробки», — говорить Руслан Забілий.  
«Така ситуація є наслідком того, що СБУ свідомо плутає радянський гриф "Секретно" та український "Таємно" і продовжує думати, що ніби має підстави регулювати наукову діяльність.
Натомість державний орган, яким є СБУ, має діяти у межах і в спосіб, передбачений законом. А жоден закон України, тим паче жодні службові інструкції СБУ не регулюють наукової і творчої діяльності громадян, в тому числі істориків, право на яку закріплене Конституцією», — нагадав історик Володимир В’ятрович, голова Вченої ради Центру досліджень визвольного руху, який у 2008—2010 роках провів розсекречення раніше таємних архівів КГБ.

Комментарии (18)  
Понедельник 4 июля 2011
Сообщение прочтено 971 раз

Милиционеры забыли выключить камеру, которую отобрали у журналистки «Свабоды» Галины Абакунчик.

На аудио слышно, как координируют "хапун", как милицейское начальство натравливает людей в штатском на участников акции, как милиционеры спорят, что делать с отобранной камерой.

 

 


Комментарии (7)  
Воскресенье 3 июля 2011
Сообщение прочтено 265 раз

Протестующих минчан разгоняли слезоточивым газом (Видео, фото)

Вечером 3 июля в Минске массово арестовывали людей, применяя при этом слезоточивый газ.

Накануне в интернете был распространен призыв выйти 3 июля, в официальный День независимости, на Привокзальную площадь Минска и, по уже устоявшийся традиции, молча апплодировать в знак протеста против политики режима.

Однако в Беларуси, где запрещены все массовые акции оппозиции, даже этот способ протеста вызывает нервную реакцию властей. Утром на параде с участием Лукашенко присутствовало беспрецедентное количество сотрудников милиции и спецслужб, которые задерживали всех, кто пытался хлопать. Дошло до того, что после выступления Лукашенко никто не осмелился ему аплодировать – даже с правительственных трибун.

В 19.00, когда на площади у Центрального железнодорожного вокзала стали собираться люди, там уже все было заполнено сотрудниками ОМОНа. Выходы из метро и подземного перехода были перекрыты.

Однако у вокзала и на противоположной стороне собрались около тысячи человек. Сотни человек приветствовали протестующих из окон вокзала. Люди аплодировали и на балконах жилых домов.

Пришедших на площади стали массово арестовывать омоновцы в штатском. При этом они не представлялись и не предъявляли документов. Люди сопротивлялись задержанию неизвестных. Все, прохожие и участники акции протеста, громко кричали, пытаясь остановить незаконные аресты.

Милиционеры применили против минчан слезоточивый газ. При задержании их жестоко избивали, а в автобусы заносили буквально на руках.

Задержания продолжались на улице Кирова. Людей избивали прямо на остановках общественного транспорта.

После первой "волны" разгона возле одной башен на Привокзальной площади собрались женщины. Они громко, кричали, протестовали против дороговизны, роста цен, говорили: детские вещи очень подорожали, как прожить? У одной из женщин случилась настоящая истерика. «Сколько стоят памперсы, детское питание? Как прожить?», - кричала она. Женщин обступили журналисты. К ним подошел лично Евсеев, пытался разогнать. Затем люди в штатском, сцепившись в цепь, стали вытеснять 300-400 оставшихся возле башен протестующих.

У вокзала задержаны более 100 человек. Тем временем, правозащитники сообщают, что еще как минимум 60 человек были задержаны сегодня утром во время военного парада. Однако точное число задержанных неизвестно – их может быть гораздо больше.

Как передает «Интерфакс-Запад», была предпринята попытка задержать польскую журналистку Агнешку Лехтарович, однако через три минуты после задержания, после того, как предъявила свое редакционное удостоверение, журналистка была отпущена.

Между тем, белорусских журналистов задерживают, невзирая на наличие документов, в частности интернет-СМИ сообщают о задержании Юлии Дорошкевич - фотокорреспондентки белорусской оппозиционной газеты «Наша Нiва».

Была предпринята попытка изъять камеру у журналистки «Радио Свобода» Галины Абакунчик. Но она не растерялась и отобрала свою камеру у человека в штатском.

Кроме того, днем был задержан корреспондент «Еврорадио» Павел Свердлов. Предположительно он находится в спецприемнике на Окрестина.

Среди задержанных находится известный белорусский оппозиционер, правозащитник Валерий Щукин, бывший депутат Верховного Совета Беларуси XIII созыва.

 

 

 

 

 

 

 


Читать

Комментарии (2)  
Сообщение прочтено 472 раз

На белорусско-литовской границе белорусские пограничники без объяснения причин задержали Станислава Шушкевича - одного из наиболее видных оппозиционных деятелей Беларуси. 

Как передает Би-би-си, у него и некоторых других задержанных отобрали паспорта.

Шушкевич возглавляет оппозиционную белорусскую Социал-демократическую партию.

 


Категории: репресіїсовоксвіт    
Комментарии (13)  
Вторник 24 мая 2011
Сообщение прочтено 388 раз
  В Красноярском крае России задержан член ВО «Свобода» Роман Семчий, подозреваемый в участии в беспорядках во Львове 9 мая.

Об этом на сессии Львовского облсовета заявила лидер фракции «Свободы» Ирина Сех, сообщают «Українські Новини».

По ее словам, во время празднования 9 мая Семчий, который постоянно работает на золотодобывающем руднике в Красноярском крае России, был задержан милицией во Львове, где находился в отпуске.

В тот же день милиция отпустила Семчия после составления протокола о совершении им административного правонарушения, а 11 мая он уехал на постоянное место работы в Россию.

Позднее прокуратура Львовской области возбудила несколько уголовных дел по поводу событий 9 мая во Львове, в рамках чего Семчий был объявлен в международный розыск и 19 мая был задержан на рабочем месте российской полицией.

В этот же день Семчий успел сообщить своей семье по телефону о том, что его заковали в наручники для экстрадиции в Украину, после чего связь оборвалась. С того времени отсутствуют всякие сведения о месте нахождения и судьбе Семчия.

Сех обратилась к послу Украины в России Владимиру Ельченко и министру иностранных дел Константину Грищенко с просьбой выяснить судьбу задержанного украинца и обеспечить передачу его правоохранительным органам Украины здоровым и невредимым.


Комментарии (2)  
Среда 27 апреля 2011
Сообщение прочтено 805 раз

За участь в акції протесту проти фальсифікації підсумків президентських виборів 19 грудня 2010 року Дмитра Бондаренка, довірену особу кандидата у президенти Білорусі Андрія Саннікова, визнали винним в «організації групових дій, що грубо порушують громадський порядок».

Суддя засудила політика і правозахисника до 2 років колонії загального режиму за статтею 342, ч.1 КК Республіки Білорусь («організація та підготовка дій, що грубо порушують громадський порядок, або активна участь у них»). Держобвинувач просив три роки.

Під час суду Д.Бондаренко визнав, що брав участь у масовій акції 19 грудня. За іншими пунктами звинувачення опозиціонер винним себе не вважає. У заключному слові обвинувачений заявив, що учасники мітингу реалізували своє конституційне право на мирні збори.

Cпівробітники ДАІ, які
дали свідчення, стверджували, що учасники акції вийшли на проїжджу частину проспекту Незалежності, чим перешкоджали руху транспорту.

Було прослухано деякі аудіозаписи розмов і переглянуто відеофільми. На одному з них Бондаренко разом з Андрієм Санніковим кричали на площі: «Пора міняти лису
ґуму!». Бондаренко підтвердив це, заявивши, що необхідно міняти державний механізм, а події в економіці лише доводять те, про що говорили у своїх програмах кандидати у президенти.Сьогодні розпочався суд над екс-кандидатом у президенти Білорусі Андрієм Санніковим.

Лідер громадянської кампанії «Європейська Білорусь» звинувачується за 293-ю статтею Кримінального кодексу Білорусі — організація масових заворушень. Йому загрожує до 15 років позбавлення волі.

Разом зі справою Саннікова розглядають справи молодіжних активістів Іллі Васильєвича, Олега Гнедчика, Федора Мірзаянова, Володимира Єрьоменка, яких звинувачують в участі у заворушеннях. Під час процесу їх посадили разом з кандидатом у президенти до клітки.


Категории: Судова практикарепресіїсвіт    
Комментарии (5)  
Пятница 18 февраля 2011
Сообщение прочтено 1090 раз
На Черкащині розпочались репресії проти членів УНП та У Черкасах міліція провела обшуки у лідерів громадської організації

Тепер за цією ж справою міліція отримала припис допитати та зняти відбитки пальців в "Свободи", "Тризубу", "Зарева", та УНА-УНСО. В Тернополі.

prypys

Документ взято звідси http://a-ingwar.blogspot.com/2011/02/blog-post_17.html

Категории: репресіїпроффесіонали    
Комментарии (6)  
12345Вперед | Указать страницу