Гранитные ступеньки. Хромированные перила. Хренов турникет с электронными карточками для учета рабочего времени. Отчаявшийся от своей жизни охранник, который максимум что может охранять – этот самый турникет… Да где же я так нагрешил в прошлой жизни? И почему мне, молодому, сильному и не глупому мужчине приходится прозябать в этом, Богом забытом, офисе!? ... Читать
Київ, Центральний будинок офіцерів вул. Михайла Грушевського, 30/11
На зустрічі кожен охочий матиме змогу послухати історії бійців, які одними з перших відправились на Схід, у небезпечне та невідоме. Ви зможете поставити їм питання, відверто поговорити на теми, які вас цікавлять.
ЖИВА ДИСКУСІЯ ЗА ЧАШКОЮ ЧАЮ НА ЖИВОПИСНОМУ ДАХУ У ЦЕНТРІ СТОЛИЦІ.
він на вітрі тремтить і втрачає останній листок але з носа йде пара — він дихає — це недолік для того хто хоче бути, як кущик
цей терорист удає з себе сніг він пухнастий і білий, але тепла шкіра — недолік, для тих хто прикидається снігом
цей терорист схожий на дівчину гарну і вона мені посміхається вона сподівається, що схочу її цілувати може навіть і дослідити її тероризм якось зовсім безпосередньо але я люблю хлопців, тому в неї теж є недолік
цей терорист їде у катафалку із написом «траурні послуги» і це правда, його послуги — траурні і він сам не радіє із того він лежить у труні дуже зблід, наче мрець став холодним, як сніг він не диха, як кущик навіть серце навчив зупинятися на блокпосту навіть серце навчив зупинятися і зупинився випадково назавжди цей терорист — ідеальний якщо повірити, що це — не людина а лише терорист
Документальна хроніка. Лик Сталіна на дирижаблі примножує густину і якість набраної гарнітури. Країна, де смерть підбирала те, що оминали граблі і під вагою трупів відчинялися двері літератури.
Дорогою історії – суцільні вибоїни та ритвини. Відчуття таке, що від холоду цитат ломить тіло. Кості дерев обростають, як м’ясом, снігами ситими і ліхтарі жовтіють, мов скроні, яким відболіло.
Києве зимовий, жалюгідна столице гицлів. У війну громадянську скавчали, як пси, провулки. Коли приходять армії, голублячи дів і киці, – солдат не змінюється, змінюється вартість булки.
Чорт забирай, таки зимно від протягів Подолу. Скреготять, наче зуби, підошви промерзлим бруком, ніби місять муку добірного моторошного помолу, де крові було стільки, що бліднули лаврські круки.
У голоду обличчя зими. Усе інше – стилос урешті якось обґрунтує у політичну злуку, доцільність компромісу із тими, кого на винос перших нагородять пам’ятниками вдячні внуки.
А що внуки? Чи хто? Заблуканий ген байстрючий. Незрозуміла нація гупає у двері Солохи. «Прийміть нас, нещасних. Нам, бачите, юшить…». Але, це юшить вино з носа моєї епохи.
Краще бути самому та інколи листуватись, про Біблію чи боротьбу кока-коли з Кораном, допоки «ще не вмерлою» вкотре пройдуть солдати: ати-бати гвоздики, ати-бати тюльпани.
Книгарня «Є» та видавництво «Фоліо» запрошують на презентацію двохтомника «Я — мене —мені...(і довкруги). Спогади» та трьохтомника «Пороги і Запоріжжя: Література. Мистецтво. Ідеології»., що відбудеться 17 грудня.
Початок о 18:00.
Юрій Шерех (Шевельов, 1908—2002) — видатний славіст-мовознавець, історик української літератури, лауреат Шевченківської премії, активний учасник діаспорного наукового та культурного життя, автор багатьох книг і наукових праць. Творчість Ю. Шереха в колі славістів стала вершинним здобутком української науки XX століття. Культурологія письменника відкриває незнані сторінки, вчить якісно новому баченню і розумінню сучасного світу й стає неначе посланням у XXI вік.
Тритомовик «Пороги і Запоріжжя» — найповніше з усіх видань Юрія Шереха. До першого тому ввійшла переважна більшість статей з книжок «Не для дітей» та «Друга черга». До другого тому включено переважну більшість статей з книжки «Третя сторожа» в авторській редакції. У третій том увійшли ті статті та есеїї, що лишилися поза його книжками, і кілька принципових мовознавчих праць вченого.
«Я мене — мені... (і довкруги)» — книга спогадів, унікальне свідчення автора про свій час, про події, факти і людей, чиї життєві шляхи так чи інакше перетнулися з його долею. Перша частина цієї книги — «В Україні» — висвітлює життя автора від дитинства до Другої світової війни. Друга частина книги — «В Европі» — оповідає про повоєнні роки у Німеччині та Швеції до переїзду автора до США.
Презентація відбудеться за участю Оксани Забужко. До слова запрошені: Віра Агеєва, Тамара Гундорова, Павло Грищенко, Ростислав Семків.
***
Адреса книгарні «Є»: вул. Лисенка, 3, м. «Золоті Ворота»
06 жовтня 2012 року, Київ, “Мистецький арсенал”, зала №3, 17:00.
В програмі “Книжкового Арсеналу” – зустріч з блискучим публіцистом Миколою Рябчуком і розмова про наболіле. Автор представить нову збірку “Від «хаосу» до «стабільності»: хроніка авторитарної консолідації”. Вестиме зустріч Олексій Гарань.
Книжка — своєрідна хроніка політичних подій в Україні за останні роки, окреслених автором як «авторитарна консолідація». В її основі — аналітичні статті Миколи Рябчука, опубліковані в англомовних виданнях. Поєднання аналітичної проникливості з майстерним публіцистичним стилем робить книжку цікавою як для фахівців, так і для ширшої публіки, зацікавленої політичними процесами в реґіоні.