Авторизация
Меню
Категории

Календарь
 Декабрь 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
 
 
1
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Понедельник 10 сентября 2018
Сообщение прочтено 512 раз

Поки інформація на цю тему в мене була тільки з чуток та фейків, то я не писав нічого. Та, сьогодні зателефонував і на урядову гарячу лінію, і в Управління соцзахисту. Тому.. вже маю про що поговорити.

Нагадаю, хто не знає, чи забув, що сам я є категоричним противником ідеї низьких цін на газ (головна фішка Ю. Тимошенко) Та вважаю що не енергоресурси треба здешевлювати для населення (вони в нас і так найдешевші в Європі) а доходи населення піднімати , аби люди могли платити ринкову ціну 

http://blog.meta.ua/users/i3311925/posts/i5531091/

А поки не підняли доходи - виділяються субсидії, аби люди не мерзли..

Якщо за попередні роки ситуацією можна було бути менш - більш вдоволеним ( в перший рік , правда були перекоси http://blog.meta.ua/users/i3311925/posts/i3561964/) і я досить високо оцінював роботу урядів в цьому питанні, то з того що я дізнався тепер... По попередніх даних, думаю що маю за що покритикувати )))

Підемо по наростаючій важливості проблем .

1. Так зване "возєднання сімей"... Логіка в чомусь проблискує, але.. Доходи непрописаного члена подружжя доплюсовуються до обовязкової плати, а от до норми споживання його чомусь не додають.. Несправедливо якось.

2. Обовязковий платіж.. Хоча на гарячій лінії мені сказали що обовязкова плата буде нараховуватись виходячи з доходів за попередній рік, та в Управлінні Соцзахисту сказали інше, що виходячи з доходів за два попередні квартали цього року (тобто на наступаючий опалювальний період - враховуються доходи за 2-й, 3-й квартали цього року) . Враховуючи те, що в багатьох людей саме влітку більш високооплачувана робота (будівництво, та й багато підприємств влітку більш активно працюють), то получається також неправильно... Було б більш справедливо за попередні 4 квартали.. 

Окрім того, хоча такі нововведення є деяким стимулом до виходу зарплат з тіні. але вони ж стимулюють лише так звані "сірі" зарплати. Тобто щоби заявлялась мінімалка, (для субсидії) а все що понад - ховалося. 

3. Головне , як виявилося. НОРМА СПОЖИВАННЯ. ЇЇ знову знизили. Тут справа така. Якщо в самий перший сезон справжніх цін на газ, норми споживання дали занадто високі 

на другий сезон вони вже були нормальні. На третій (тобто минулий) сезон вони , з урахуванням того що була тепла зима , були ще більш-менш... То тепер їх знову знизили. І , по моїм прикидам так, що навіть при повторенні феноменально теплої зими дуже багатьом людям прийдеться мерзнути.

Як мені видається , такі дії є передчасними, оскільки доходи більшості громадян все ще занадто мізерні, аби вони могли собі дозволити якісь енергозберігаючі технології. А оскільки субсидії призначають бідним, то по них це і вдарить. 

 

Все це може призвести до того, що на наступних виборах переможуть популісти (типу Ю. Тимошенко ) і ми втратимо свій правильний напрямок . по якому почали йти.


Комментарии (78)  
Среда 15 августа 2018
Сообщение прочтено 115 раз

htt ps://m.gaz eta.ua/art icles/np/_ vodiyevi-s cho-zbiv-p ishohodiv- vlashtuval i-samosud/ 853670

Що зауважу. Вже не вперше чую ( чи читаю) що справа мало не дійшла до самосуду. Та якось оминало.. Причому в таких випадках , коли якесь чадо на крутому мерсі давило народ масово ... І те чадо , дійсно могло уникнути покарання. Татусі, матусі , дядечки і тітоньки витягнуть... В таких випадках самосуду якось вдавалося уникати.

А от дідусь на ланосі... Який ніби і пропускав, просто сонце засліпило. Та й не вбив нікого... Та й куди тому дідусеві з ланоса від правосуддя ховатися???

Отут самосуд виявився тут як тут. Тут він вдався...

Що це? 

Як на мене, то прояв звичайної підлості людської природи. Людске свинство. 

Побити якесь цабе з якогось мазератті - сцикотно. А дідуся з ланоса - запросто..


Комментарии (13)  
Четверг 2 августа 2018
Сообщение прочтено 435 раз

У украинцев недостаточные доходы чтобы платить за газ и все прочие коммунальные прелести по новым тарифам. 

Субсидии по определению , явление временное , и не могут быть вечными. Они создают такую картинку http://blog.meta.ua/users/i3311925/posts/i4524104/, картинка для власти (любой) нелицеприятная, потому..

Понятно что цель- население должно платить .  Средства достижения : а ) те что упорно навязывают наши популисты - снижение цен на газ, электричество.. б) Постепенный вывод доходов населения до уровня, когда и при таких тарифах субсидии не понадобяться.

Для меня вариант "а" неприемлем. Я считаю что он вреден и для страны и для населения. Выгоден только узкому кругу эксплуататоров-мародеров.

Я уже пытался обьяснить эти утверждения http://blog.meta.ua/users/i3311925/posts/i3235477/

http://blog.meta.ua/users/i3311925/posts/i2839541/

http://blog.meta.ua/users/i3311925/posts/i4138990/

Теперь попробую обьяснить на простых цифрах, чем второй вариант лучше первого для простых граждан.

Итак сравним. Допустим есть ситуация достигнутая по варианту "а". Газ по 3 гривни. Прочие коммунальные прелести тоже снижены.

Минималка - 3000 гривен. Средняя зарплата 6000 гривен. Даже не богатая семья имеющая доход...скажем 8000 гривен в месяц с легкостью платит какие то 1500 грн. коммунальных платежей. и им остаеться 6500 гривень.  ( Примерно как было до 14-го года)

А теперь, допустим что достигнут результат по варианту "б" . Чтобы довести до состояния ненужности субсидий для абсолютного большинства (ок 90%) населения, при данных ценах и данном курсе, нужно чтобы минимальная зарплата была ок 7000 гривень. Средняя - ок 15000.

Итак, такая же небогатая семья уже будет получать где то ок 17 000 гривень. Она уже будет без субсидий платить где то 4000 за коммуналку, но... у нее будет оставаться ок 13000. Против 6500 из варианта "а" . Да, кроме коммуналки при таком росте зарплат несколько подскочат и цены на товары. К примеру хлеб будет где то под 15 гривень. И соответственно там молоко, сыр, мясо.. на 15-20 % обьективно должны подорожать. Но , остача от коммуналки увеличилась вдвое, а продукты на 20 %..

И вот уже у людей появляються средства для того,чтобы утеплять дома, покупать различные экономящие устройства (о чем в постах за ссылками выше ) , и стимул (дорогой газ) для этого.. Но не только. Цены на импортные товары (при существующем курсе. а мы брали это условие как вводное ) не имеют оснований для роста. И в такой ситуации для покупки разных там технических устройств ( телефоны, планшеты, ноутбуки, холодильники и т.д ) у людей появляеться больше возможностей . Иными словами, если  зарплата 8000 гривень, то для тебя смартфон за 3000 не есть такой проблемой как при зарплате в 4000. 

Просто чуток меняеться система ценностей.

Если раньше заплатить за месяц коммуналку - херня, а вот купить планшет, или тем более холодильник -огого!!!, то теперь это будут как минимум соразмерные вещи, а скорее всего будет какой то планшет херня по сравнению с коммуналкой..

Вся проблемма только в том, что есть мародеры, которые привыкли платить рабочим зарплаты только на дешевую жратву и дешевую (за счет интерессов государства) коммуналку, а сами скупать дорогие автомобили (а то и яхты ) загорать по канарах и сейшелах, строить офигенные домища.. Вот им это и невыгодно. Но .. Мы, простые люди должны понимать что наши интерессы отличны от их интерессов.. Они  свои интерессы понимают и защищают. В том числе и пытаясь втюрить эти ихние интерессы за наши

http://blog.meta.ua/users/i3311925/posts/i5490707/

http://blog.meta.ua/users/i3311925/posts/i5274853/

И
Читать


Комментарии (78)  
Пятница 29 июня 2018
Сообщение прочтено 221 раз

Багато хто каже що за роки незалежності в нас страшенно збідніло населення , стало гірше жити. Згадують що при совку давали безплатно квартири, а тепер люди чуть не бомжі.

Тому спробую розібратися на прикладі одного конкретного міста. Міста в якому я живу, тому про нього мабуть знаю більш ніж про будь яке інше місто .

Отож, для початку дивимося як змінювалася чисельність населення міста. Дивимось в Вікіпедії "населення Коломия"

1979-й -  52146

1989-й - 63323

2016-й - 61210. 

Отож За 10 років радянської влади населення зросло на 10 тисяч. А за 27 років після того зменшилося на 2 тисячі.

Та ми тут не говоримо про кількість населення. В деяких азійських і африканських державах кількість населення за цей період збільшувалася мало не в рази, але народ там веде напівголодне, злиденне існування. Кількість населення не показник добробуту. А ми говоримо про добробут.

Отож, знаючи приблизно як змінювалося наше місто в різні часи, можу сказати що , порівнюючи означені періоди, в місті збудовано навряд чи набагато багатоповерхівок менше в період незалежності, ніж за період 1979-1989 років.. Але ж за тих совкових 10 років населення зросло на 10 000 , а за цей період на 2 000 зменшилося... Приватний сектор просто нічого порівнювати. Там де ми підлітками ганяли мяча по пустирях, де пасли корів і кіз, де були просто якісь чагарники - все забудовано...http://blog.meta.ua/users/i3311925/posts/i1870667/

http://blog.meta.ua/users/i3311925/posts/i1789283/

В часи моєї юності в місті було з півдесятка аптек, декілька таких-сяких гастрономів, один універмаг, один магазин електроніки, один спорттоварний магазин, і з десяток продуктових магазинчиків. Зараз ту кількість можна сміливо множити на 10. І всюди люди щось купують.. Лише великих супермаркетів. з якими в совку то і порівнювати нічого було є з добрий десяток..

Так, немає кінотеатрів ( яких було 4 ) , але на те обєктивні причини. В людей компютери вдома, телевізори з великими екранами,  сотнями каналів і виходом в інтернет...  Кінотеатри позакривались бо перестали ходити.. Це ж не совок з трьома каналами телебачення , і народ ломиться в кілометрові черги, аби подивитися кінг-конга пятнадцятирічної давності ))) 

Зате незмірно збільшилася кількість церков http://blog.meta.ua/users/i3311925/posts/i1816444/

На дорогах не тільки жигулі-москвичі-запорожці , а здебільшого значно комфортніші іномарки. Немало і досить дорогих бех, мерсів, лексусів...

Отож, при всіх цих очевидних показниках... Чи можна говорити про зубожіння населення ?


Комментарии (23)  
Четверг 12 апреля 2018
Сообщение прочтено 460 раз

.. Мне неизвестно что там приказывал наш Шоколадный Заяц. 

Но я знаю что мне нет ограничений писать, думать, говорить на любом языке, на котором мне хочеться и думаеться , пишееться и говориться. 

 Потому что Украина - страна вольных людей. ( Душу й тіло ми положим за НАШУ свободу) , а не имперское ( отечество наше свободное)

Потому, пускай и в силу имперского воспитания http://blog.meta.ua/users/i3311925/posts/i1204949/

Я буду здесь писать на том языке на котором мне взбредет в голову, или удобно, или считаю нужным на этот момент.. Вопреки утверждениям вражеской пропаганде о запретах или о распоряжениях..

... Кому это интерессно.. На украинском я разговариваю ( на русском тоже но с чуствительным акцентом) .. Но писать и читать мне проще на русском.. в силу обстоятельств изложенных за ссылкой выше..


Комментарии (45)  
Воскресенье 4 июня 2017
Сообщение прочтено 4259 раз

Стоять собі і розмовляють два літніх чоловіки. Згадують минуле. Як добре при совку було. ..При чому реально згадують. Порівнюють з сьогоденною реальністю, коли роботягам аби на шмат хліба заробити, треба ішачити по 10 годин 6 днів на тиждень...А тоді можна було 40 годин на тиждень проваланцатися на заводі і отримати ніяк не менше, і при тому лікарняні, бесплатне лікування, бесплатне житло.. Розповідають як можна було діставати дефіцити по блату, як можна було багато що вкрасти (правда крадіжкою вони те не називали. бо тирити державне крадіжкою не вважалося). .. 

 Розмальовували вони один перед другим ті прєлєсті радянського минулого досить довго, нарешті почали обурюватися тим, як то таке щастя у них відібрали, розвалили таку прекрасну державу...

Слухали ті всі теревені і декілька сторонніх людей. Довго ніхто не втручався, нехай собі старички потішаться, молодість згадуючи. Та коли ті вже  перейшли до звинувачень різних там незалежників, демократів і т.п . в тому що ті в них таке щастя вкрали, один чоловік все ж не втримався:

- А що ж то Ви , вуйку самі таку державу просрали, а вину на інших валите, стрілки переводите ?

- Як то ми самі? Ми нічого не валили, ми ... Навіть на референдумі за незалежність не голосували... 

- Та ви ж самі щойно з півгодини розписували те, як ви , при існуванні тієї держави все робили для її розвалу. Як халтурили, отримували матеріальні блага, не виконуючи належної роботи, як розтаскували народне добро... Скільки тоді було тих незалежників, демократів, дисидентів? Де вони були? В тюрмах, по сибірах... Що вони могли розвалити? 

А союз через економічні причини рухнув. Ніхто його збройною силою не валив.

 А чому так сталося?

Чи від доброго життя Андропов дружини впроваджував?

 Чи то від доброго життя Горбачову приходилося затівати антиалкогольну кампанію та впроваджувати госпрійомку? Чи то він з дисидентами- демократами так боровся?... 

З вами він боровся. З усім тим, чим ви щойно так нахвалялися. І не поборов.  .. А ви тепер, самі розрушивши своє "щастя" стрілки переводити і винних шукаєте...

На референдумі ви не голосували... Ви все зробили для того, аби життя тут стало таким , щоб інші проголосували. Бо не у всіх були блати, можливості "дістати"... Та й додіставалися вже до того, що все, вплоть до шкарпеток діставати по блатах треба було...

Чи ви думаєте що то дисиденти всі шкарпетки покрали і ковбасу поїли? Чи то дисиденти все з під прилавків на базар перетаскали і втридорога перепродували?.. 

Все це саме такі як ви. Що все діставали, всюди у вас блати.. Доблатувалися...

Дідусі тут почали щось про те, що Горбачов занадто мягкий був. Розпусти тих дисидентів , і тому так получилося...

- А хіба дисиденти причина? Горбачов мягкий був? Мав більше сажати і розстрілювати ? Як Сталін?..

Вас мав би сажати і розстрілювати, бо не дисиденти, а ви становили головну загрозу для держави... І тепер ви ж самі його звинувачуєте що він вас не пересажав і не порозстрілював...

Махнув той чоловік рукою, та й відійшов собі.. А дідугани надовго замовкли, насуплено позиркуючи навколо, стояли поки не приїхав їх автобус.


Комментарии (134)  
Среда 20 мая 2015
Сообщение прочтено 315 раз

 Нарешті я зрозумів логіку тих, хто наполягає аби для споживачів що споживають (газ, гарячу чи холодну воду ) без лічильників, встановлювати ті ж ціни що для тих що по лічильниках ..

 Споживання з лічильником і без лічильника одинаковим бути не може в принципі. Бо якщо лічильника немає, то людина запросто забуває закрити кран в умивальнику, або як приймає душ, то поки намилюється в нього вода тече. А от коли є лічильник і ціни бють по кишені... Коли без лічильника то людина часто в виборі між прикрити форточку  чи підкрутити газу на котлі  обира. останнє. А от якщо лічильник рахує...

  Отож , якщо у вас лічильника немає, і ви платите 200 гривень, і побачили що сусід встановив лічильник і хоча раніше без лічильника платив як ви, а тепер платить 100, то ви починаєте думати. І нехай там навіть десь в законі написано що встановлювати лічильники мають постачальники, ви будете шукати можливість встановити його навіть власним коштом. А постачальники в такому випадку, якщо  без лічильника їм дали брати на 50% більше ніж вони беруть із людей при наявності лічильника, а вони підраховують що реально без лічильників люди споживають в середньому на 40% більше і від відсутності лічильників вони лише виграють, то змусити їх встановлювати споживачам лічильники буде важкувато...

 А якщо встановити для споживачів без лічильників ту саму плату,  як платять ті в кого лічильники є , то вже тоді споживачеві той лічильник нафіг не потрібен, бо він бачить що з лічильником треба економити, за всім слідкувати, і платиш 100 гривень, тоді як без лічильника - раздайся море , бери скільки влізе - і ті ж 100 гривень.. А от постачальник вже тоді починає шевелитись. Постачальник втрачає. .. І тоді вже навіть може й бути закон що лічильники мають встановлювати споживачі, то ті споживачі будуть знаходити тисячі відмазок, аби той закон обійти, а вже постачальники будуть шукати способів як заохотити тих споживачів встановити лічильники...

Отож, ті депутати, чи інші , що вимагають щоб платили без лічильників так само як платять по лічильникам , добиваються того, аби лічильники встановлювали саме постачальники. 

Звідси і пряма порада людям що роздумують чи ставити своїм коштом лічильник : Якщо не бачите прямої вигоди - не кваптеся. Бо це означає що це вже не ваша проблема і цей клопіт переклали на інших...


Комментарии (5)  
Вторник 14 октября 2014
Elan vital. | 2014-10-14 10:57:11 Мене забанили?
Сообщение прочтено 436 раз

 

 http://blog.meta.ua/users/i3311925/posts/i2617199/

http://blog.meta.ua/users/i3311925/posts/i2617200/

В стрічку не пускають, хоча нічого крамольного не бачу...


Категории: Про Життя.    
Комментарии (15)  
Суббота 26 июля 2014
Сообщение прочтено 2609 раз

В зв`язку з новим етапом мобілізації , в Україні місцями спалахують акції протесту . Люди не можуть погодитися із тим, що їх синів, братів, батьків чи просто добрих друзів заберуть на війну, де вони можуть загинути або стати каліками. Розуміють що агресія, що захищатися необхідно, що це мусить хтось робити, але втрачати рідних і близьких не хоче ніхто. І , напевне ми всі це розуміємо. Як те що необхідність є, так і те що для кожного найдорожчими людьми є найближчі рідні, яких втрачати не хочеться за жодну ціну... Ми значить не втратили людського обличчя, в нас цінується життя, стосунки, родина. І наші керівники змушені із цим рахуватися.... Поглянемо в наше тоталітарне минуле. Коли наших хлопців забирали на безглузду війну в чужий Афганістан, чи хтось протестував? Напевне, коли великий маршал казав : "людей не жалеть, бабы нарожают" , оті "бабы" (матері, дружини, сестри) мали відповідати : " не жалеть, нарожаем, пускай убивают".. З одного боку, отака держава, де люди-гвинтики і ціна їм півкопійки в базарний день, і посилати їх можна на смерть тисячами, ніхто і не пікне, така держава ніби сильніща..Але і ціна такої держави для її громадян не набагато вища ніж ціна людей -гвинтиків для тоталіткрної держави. І розвалюється така держава при першій же слабинці, коли рвуться кайдани, коли слабкіше свистять нагайки наглядачів, коли спадає з очей полуда оманливої пропаганди. В такій державі , як то кажуть " що вб`єш - то в`їдеш" і сила і міць ота, що грунтується на омані і терорі - пустота, що нікому по суті не потрібна...

Категории: Про Життя.    
Комментарии (182)  
Пятница 2 мая 2014
Сообщение прочтено 1097 раз

  Я не розумію, чому і хто дивується із того, що міліція не вживає належних заходів щодо терористів і сепаратистів.
    А немає нічого дивного.  Наша міліція і до цього демонструвала що вона є інструментом корупційної піраміди для обдирання, придушення, залякування народу, а зовсім не для його захисту.
   Ми знаємо про ВРАДІЇВКУ, знаємо про вбивство Ігоря Індило, про невинно покараних за злочини пологівського маньяка.  Ми і з свого життєвого досвіду знаємо, що ця система  - здирництво, рекет, кришування...
   Найбільшим пугалом вони зробили Музичка,  і при тому не наводили як приклад якісь дії проти російськомовних, чи ще якихось чужородців. Ні , головним жахом було те, що він взяв за грудки злочинно бездіяльного прокурора...
   В цій системі звикли що їм все дозволено, а прості люди для них ніщо. А тут їм довели що це не так. Тут їх змушують карати пяних прокурорів як якихось простолюдинів.... 

   Майдан - революція гідності, супроти корупційної піраміди. І силові структури цієї піраміди чинили цій революції жорстокий спротив. Вони вкупі із криміналітетом проявляли чудеса звірства і підлості в цьому протистоянні з народом. Але програли... І тепер від цих самих людей, яких поставили під загрозою позбавлення звичної годівниці, звичного почуття зверхності над оточуючим бидлом... від цих самих хтось сподівається що вони стануть на захист цієї країни , проти поневолення її сусідом, в якого така сама корупційна піраміда, до якої вони так звикли, і там тій піраміді нічого не загрожує?...


Комментарии (42)  
123Вперед | Указать страницу