Дещо незрозуміло в нас щось твориться з визначенням розмірів мінімальних державних стандартів. Сьогодні вирішив сам для себе (в першу чергу) розібратися з цим питанням. Отож:
Мінімальна зарплата , зрозуміло визначається владою у відповідності до того, яка обстановка в країні і скільки вважається за можливе чи необхідне платити працівникам.
А от прожитковий мінімум... згідно визначень http://index.minfin.com.ua/index/wage/ є вартісна величина достатнього для забезпечення нормального функціонування організму людини, збереження його здоров'я набору продуктів харчування, а також мінімального набору непродовольчих товарів та мінімального набору послуг, необхідних для задоволення основних соціальних і культурних потреб особистості.
Якщо ми глянемо на порівняльну таблицю розмірів мінімального прожиткового рівня та мінімальної зарплати http://index.minfin.com.ua/index/salary/(дивитись другу таблицю) то ми побачимо що колись ці значення не були одинаковими. Так в 2000-му році мінімальна зарплата (90гривень) не дотягувала навіть до третини прожиткового мінімуму (287гривень). В 2003-му мінімальна зарплата дійшовши 185гривень сягнула за половину прожиткового рівня. Потім різниця зменшувалася аж доки з листопада 2009-го ( Юля- популістка) могутнім ривком зрівняли мінімальну зарплату з мінімальним прожитковим рівнем на значенні 744 гривні. Перед тим, напротязі більш ніж року, коли гривня падала від 5 до 10 і вирівнялася на 8 , коли ціни зростали , наша славна Юля хоробро тримала прожитковий мінімум на позначці 669 , а мінімальну зарплату героїчно підняла від 525 до 650 гривень. Знову нагадаю що відбувалося це в рік значної девальвації гривні і росту цін. Обєктивна вартість споживчого кошика тоді не мінятися не могла .
Отож ми маємо обличчя винахідника маніпулювання і фальсифікації статистики і стандартів.
Потім солодкій парочці бандюкович-госпідар , цей Юлин винахід припав до душі і ми бачимо що напротязі всіх років їх гаспідарювання розміри цих стандартів йшли нога в ногу, копійка в копійку.
Ну а вже наша шоколадно-кроляча парочка довела це до банального ідіотизму... Якщо з мінімальною зарплатою ще нічого. Призначають що вважають можливим, то з мінімальним прожитковим рівнем якась вже просто фантастика... Подивіться на визначення прожиткового рівня (за посиланням, або в пості виділене червоним) і подивіться на те що прожитковий рівень не мінявся з кінця 2013-го. А ми всі знаємо що ціни на переважну більшість товарів зросли значно, на деякі навіть в рази..
Чим після цього вважати нам визначений державою мінімальний прожитковий рівень? Фікція. Фальшивка. Дурисвітство. На найвищому державному рівні...