Авторизация
Меню

Календарь
 Апрель 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Якби...
Ak-Murza | 2010-12-30 12:39:44
Сообщение прочтено 2852 раз


Якби
я дівчина була, то я б вінок п'янкий сплела, Підперезалася серпанком - і весняним погожим ранком, Поки не кинуло ще сонце своє проміння у віконце, Поки не впали срібні роси На мої довгі русі коси, - Прийшла б до тебе знов і знов, мов полісяночка з дібров Щоб ніжно, весело сміятись, Тугими персами торкатись І поцілунок полум'яний Подарувать тобі, Коханий.

Якби я жінкою була, То я б сорочку одягла. Гаптовану, мережану - І тихо-тихо, обережно Босоніж по траві росі, Коли ще сплять ледачі всі, Під покривалом ночі й неба Я б бігла б, як душа, до тебе, Щоб все як є жагуче тіло, Що від кохання розпашіло, І серця жар тобі віддати, В твоїх обіймах завмирати, Щоб народить і народжати - І на землі нащадків мати: На те я Жінка.

Якби Бабусею була, То я б пополудні прийшла - Неспішно, тихою ходою, Щоб привітатися з тобою. На посивілі твої скроні Покласти стомлені долоні, Життєву мудрість передати, Благословить, як рідна мати, І щастя-долі побажати. Щоб ти здоров'я мав і силу Кохав дружину свою милу, Ростив синів своїх і дочок, Ходив гуляти у садочок, Та щоб просилися на руки Твої кирпатенькі онуки Якби ж бабуся я була.

О милий Боже, ти прости, Що я прошу уберегти Мене від божого жадання - Од вічного в житті кохання. Та я - не дівчина, не жінка, І не бабуся, Я - Ялинка, Жива, колюча Деревинка. Тому і не змогла прийти - І тобі щастя принести.

Ти сам прийшов до мене в ліс - Зрубав і силоміць приніс. До себе у святкову хату, Де весело, гостей багато. Що ж я могла тобі сказати? Що я жива, і маю душу, довічно жити в лісі мушу.

О, я лише стогнала глухо, А ти рубав мене, не слухав, Ти був глухий: Тут сміх і радість: А я плачу, Бо вже ніколи не побачу Чудового земного раю. Прощайте люди, я вмираю, Я тут - на світі - помираю. І лиш тепер достоту знаю: Я в жертву віддана для того, Щоб у душі ви мали Бога. 

Наталя Земна (Зубицька)


Категории: далебі    
Для того, что бы добавить комментарий, Вам нужно зарегистрироваться или зайти под своим именем
Комментарии RSS :


скоріше все ж авторський, імхозвичайно) власне, як і моє - ІМХОбачення цих віршів... Rolling Eyesдерева - живі... дерева - це наша совість)гм,  а міста - кам"яні джунглі, в котрих не на всіх совісті вистачає ?у містах теж є дерева) мова про ставлення кроманьонця до оточуючого світу... акцентація щодо дерев проста: завдяки ним ми дихаємо, тобто -  фізично живемо... повітря - Дух Божий... основною ознакою смерті тіла є бездиханність, душі - безсовісність) Повітря - дух кроманьонських богів ?  Rolling Eyes в той час коли поділ на кроманьонців і неандертальців був ще актуальним хтось увідомлював зв"язок ?
ммм

мені здається, що там менше утилітарного повітря, там щось ближче до Лісової пісні має бутиповітря - Дух Божий, було, є і... буде для усіх живих) неандертальців вже немає, їх знищили кроманьонці... до слова, ІМХО: цю подію ототожнюю із біблійним текстом про убивство Каїном Авеля) 


про ототожнення, то краще до Олі Cool,  я не знаю хто саме знищив Rolling Eyes з огляду на можливий ареал розселення вбачається проблематичним, але то таке, справді не мій коник Rolling Eyes

я не думаю, що вони утилітарне значення повітря увідомлювали і  з наявністю дерев обов"язково пов"язували, це мало б щось більш "романтичне" бути Very Happyнаразі, в нєпонятках, лишити цей допис, чи видалити... якесь дивне відчуття... узагалі то, враження, що Наталя Земна (таки взнав http://inter.ua/forum/viewtopic.php?f=11&t=229#p6439) описала згвалтування...


у мене за посиланням нічого немає, там певно зареєстрованим бути треба

як на мене йдеться про жертву насилля безумовно і пошук сенсу жертви, не  знаю чи йшлось авторці про певний вид насилля, скоріше про бездумне неусвідомлене  руйнування чужого буття, байдуже яким чином

Видали, як неприємно, але вона ж однаково вже залишиться Rolling Eyes