<МЕТА> - Украина | Блоги | Українська
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Рефераты
Товары
Блоги
искать в блоге Анжеліка Рудницька искать в постах/комментариях пользователя
Авторизация
Логин:
Пароль:
 
#

Календарь

 Апрель 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
#

ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ: свято чи...???

Анжеліка Рудницька | 2010-02-19 14:30:18  
Сообщение прочтено 1896 раз

послухала сьогодні нашу улюблену Верховну Раду... риторика 90-тих повернулася... ніби ми не прожили більше десятка років... не перестрибнули в нове тисячоліття... країна так і не вирішила своїх проблем... от депутати нагадали про День рідної мови, яку і справді треба рятувати і захищати, як би набридливо і пафосно це не звучало...

 цей День - що він дає рідній мові? зберуться "шанувальники" і пожуряться... а як реально можна популяризувати мову, яку знають в Україні усі, але вдають, що вона їм далека і нерідна... погортала на МЕТІ блоги, товариства... мало хто з вас спілкується українською... чи пише свої пости... а до мене "заходите" і зізнаєтесь, що доре знаєте українську, спілкуєтеся дома, а тут "білими воронами" не хочете бути і т.д....

то як із мовою??? будемо битися? чи миритися??? 

Комментарии rss
CocoChanel | 19.02.2010 15:16 |

Навіщо битися чи миритися. Кожен має право чинити так, як вважає за потрібне.

А День рідної мови - це практично те саме, що і День закоханих, День жінки  і т.д. - не більше ніж формальність, адже любити мову, жінку, потрібно любити постійно. Навіщо перетворювати цей день на словесні перепалки? Адже насильно нікого не заставиш розмовляти, якщо людина цього не хоче. Зрештою, для кого ця мова є рідною, вона буде далі нею залишатися і передаватися нащадкам.

 

 я знаюсхідняків, які дома розмовляють українською, а на вулиці й в публічних місцях - російською... щоб пальцями не тикали... їм треба якось "допомогти"??? (слово умовне, його можна замінити на захистити, стимулювати і т.д.)

CocoChanel | 19.02.2010 15:32 |
Є таке правило - допомагати тому, хто сам цього хоче. Якщо людина справді любить спілкуватися українською, їй буде байдужа думка оточуючих, вона буде сама шукати україномовне середовище однодумців.
Колись з цим завданням чудово справлялася "Просвіта", об'єднувала довкола себе спільноту однодумців, які вторили, спілкувалися українською. В наш час все крутиться навколо грошей - приміщення необхідно утримувати в належному стані, а також персонал. Тому в нашій обласній "Просвіті" напевне, частіше проходять виставки-ярмарки, аніж творчі вечори, на великий жаль..
Проте я вважаю, що мовний бар'єр не є завадою добрим дружнім стосункам та спілкуванню. Головне, щоб люди залишалися людьми))
Arsan | 19.02.2010 18:54 |

 Колись з цим завданням чудово справлялася "Просвіта".

От тілько не смішіть мої капці. Знав я ту "Просвіту" у великому східноукраїнському місці з початку 90-х. Збіговисько неадекватів і антиінтелектуалів. М"яко кажучи.

CocoChanel | 19.02.2010 19:41 | | Я не мала наміру смішити ваші капці)) "Просвіта" у
katrusya10 | 19.02.2010 15:38 |

 Цікаво було дізнатися про такий день. Щодо мене, то вважаю, що нашу мову не треба якось захищати, рятувати...  Від кого?  Замислюючись над цією проблемою,  зрозуміла, що українська мова довго була літературною, штучною, вона була відірвана від живої, суржикової. І зараз повернення її до стану живої розмовної  - справа не одного дня, але поступово це обов"язково  відбудеться. І наші медіа в цьому мають відігравати не останню роль, особливо молодіжні канали, передачі...Very Happy

якщо щодня і кожен не буде щось для цього робити... цей день буде днем пам"яті про українську мову... але те, що ви пишете - лише півправди, бо величезна кількість людей в Україні не користуються російською взагалі... цікаво, ви гадаєте, що вони спілкуються викючно літературною українською??? чи може, ви вважаєте, що російський суржикю яким спілкуються в Україні - це російська мова??? 

Иоланта | 19.02.2010 17:11 |

Для меня например родная мова русская, хоть родилась и всю жизнь живу в Украине.   Читать на украинском могу, слушать собеседника понимаю, а если сама начинаю говорить, то смех да и только.

а ви уявляєте, що все життя живете у Франції і не володієте французькою... або ж у США не знаєте англійської... звичайно, в Україні вас зрозуміють, підтримають і т.д.... чому б вам не ставитися до країни, укранців і їхньої мови з повагою??? це так складно оволодіти українською? готова допомогти...

Bernadetta | 19.02.2010 18:46 |

 Я згідна битися .Треба битися ще й за чесні вибори,бо що може статись скоро з мовою сама розумієш,коли будемо мати президента,який хоче прийняти російську мову як другу національну.З нас вже світ сміється.Треба тим хто має доступ більший до масової інформації просвітити людей.Звичайно на сході розмовляли та й дальше будуть розмовляти російською.Поділюсь своєю болючою історією з нашого Львова:є в мене подруга,можна сказати я її своєю майже сестрою рахувала.Ми обоє досить глибоко віруючі люди ,але я це думала до певного випадку після якого сильно розчарувалась.---Недавно перед виборами,я дізналась від неї що вова хоче голосувати проти усіх кандидатів,а в першому турі голосувала за  Ющенка,ну Бог з тобою ,думаю це твій вибір,нехай там,а чому ж проти усіх.Ось що вона мені каже:не буду за Юлю бо нічого не зробила і була при владі.......і понесла такі дурниці верзти що я не вірила своїм вухам що це та людина якій я так довіряла ! Ми якимось чином  заевршили розмову.Але через якийсь час яїй телефоную,бо йшла молитва за Україну,а потім ще й передача з Тимошенко;кажу їй послухай мене,ми обоє віруючі люди та розумієм що ніхто з нас не святий,але якщо людина просить вибачення в Господа Бога,то Господь вибачає,бо дуже милосердний,якщо вона просить Господа за Україну--то мабумь любить її,що ще потрібно,тай працюємо ми в такій галузі,яку Юлія Володимирівна витягнула наглядно з кайданів корупції.А ще перед цим,мені сказала що немає на зараз людей які б віддали життя за Україну.Я кажу що проголосувавши проти усіх,якраз ти одна з тих хто продасть Україну.Питаю чи має вона мені щось у відповідь сказати,відповіла що нічого.Ось такі наші українці!!!Робимо героями тих хто того не заслуговує,називаємо заслуженими,народними тих хто далеко від цього звання,красивими тих,за ким плаче спортзал,або косметичка,а президентами -хто доводить країну до злиднів,тих у кого нульовий інтелектуальний рівень......

один дописувач каже, що це день не державної, а рідної мови... тож мовляв, тим, кому рідна російська треба відзначати день своєї рідної мови...

ORION | 19.02.2010 21:53 |

 Так напів російсько мовний, суржик не поважаю, жодного поста Українською) Виправлюсь...Smile

 якщо цього разу ви це зробите, а потім ще хтось до нас приєднається - нас буде більше... і це вже будуть не розмови, а реальні - хай і дрібні - кроки... удачі!!!

Samoha | 23.02.2010 16:36 |

Я сторонников нормального развития украинского языка.

Вот что сегодня озвучил уходящий президент:

"Также, по мнению Президента, необходимо завершить работу над единым общенациональным правописанием и обеспечением научно обоснованного нормирования и усовершенствования украинского языка, обеспечить развитие национальной словарной базы и свободный доступ к ней."

Да украинский язык, как и другой. Нужно совершенствовать, развивать. К сожалению про это только говорится уже 18 лет и почти ничего не делается в этом направлении.

Зато всякие там законы о том на каком языке говорить на переменах, в школах и прочее всегда пожалуйста. Но только такими методами можно добиться только полного отторжения.


Поиск:
ИнформацияОбщениеБизнесДосуг
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2010 <META> Все права защищены