Авторизация
Меню
Категории

Календарь
 Апрель 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Пятница 5 декабря 2014
Сообщение прочтено 2348 раз
Добру країну Раша не назвуть. Мовою Святого Письма רשע (раша, реша) -"зло", "безбожник", "iдолопоклонник"; רשעים (рашаiм) - люди грiха; רשיע (рашия)- тi, хто вчиняє беззаконно, зле. Зокрема перший псалом мовою оригiналу починається так: "Ашрей хаiш ашер льо холах баацат рашаiм". А в перекладi Т. Г. Шевченка: " Блаженний муж на лукаву не вступає раду". Великий американський державний діяч Рональд Рейган може й не знав iврит, але як же був правий, коли назвав рашу імперією зла! Історія довела правоту цього визначення.

Категории: Ужиткова політологіяВізія    
Комментарии (70)  
Четверг 4 декабря 2014
Arsan | 2014-12-04 21:04:29 Грозний style
Сообщение прочтено 234 раз
Цього можна було чекати. Після захвату і анексії Криму і розв'язування війни на Донбасі світ зрозумів: Росія - джерело загрози і нестабільності для всього регіону; і кращий засіб повернути мир і спокій на сході Європи - не загравання з Путіним, не просування до влади опозицiї, яка в Росії маргiнальна, а розпад Росії. Двадцять чотири роки, минулих після 1991 року, від розпаду СРСР ясно показали: Росія не може стати нормальною країною, вона хоче бути лише імперією. Підпорядковувати і принижувати сусідів, відбирати території, розв'язувати війни. Тепер не варто дивуватися із збігу обставин: санкції країн вільного світу проти Кремля збіглися за часом з падінням цін на нафту, а ось тепер і активізувалися забуті було повстанці і на Кавказі. Далі, очевидно, буде все ще цікаво. Що ж, намагаючись "підняти Росію з колін" ціною горя для сусідніх країн, Путін підписав вирок не собі, але і Росії. Sic transit gloria mundi...

Категории: Ужиткова політологія    
Комментарии (2)  
Вторник 17 января 2012
Сообщение прочтено 277 раз
Харків впевнено йде шляхом тоталітарної Білорусі, вимикаючи у кабельних мережах незалежні західні новинні телеканали Euronews та RTVI. Чергові витівки вбогих мізками покидьків-регіоналів Гепи і Допи. Спочатку викинули з етеру опозиційні до бандитської влади місцеві телеканали, тепер ось їм, чи скоріше їх кремлівським диригентам, не догодили світові медіа. 

Сподіваюся, невдовзі вже матимемо щастя гостинно зустрічати арабську весну, що свіжим вітром змін завітає і в наші палестини. 


Категории: Ужиткова політологія    
Воскресенье 1 января 2012
Arsan | 2012-01-01 00:44:19 Happy New Year!
Сообщение прочтено 450 раз
Під дзвін бокалів і бій годинника після привітання президента, мабуть, не тільки я, а й мільйони братів-українців щиро побажали, аби це було останнє новорічне звернення ЦЬОГО президента. 

Щиро всім бажаю здоров'я, добробуту, щастя, радості, нових вражень, озарінь і відкриттів, кохання й розуміння! 

Дива трапляються, ось побачите! 

З НОВИМ РОКОМ! HAPPY NEW YEAR! ЙАНЪЫ ЙЫЛ ХАЙЫРЛЫ БОЛСУН!


Категории: Візія    
Комментарии (1)  
Суббота 24 сентября 2011
Arsan | 2011-09-24 20:19:19 Comeback in sortir
Сообщение прочтено 1776 раз


Почув новину про виступ Дмітрія Мєдвєдєва на з'їзді "Єдиної Росії", де він, замість висунути себе як кандидата в президенти РФ, фактично оголосив своїм наступником Путіна. Перше що я уявив - укакані пики російської "ліберальної громадськости" - з числа тих, що бачили у Мєдвєдєві з понтом ліберальну альтернативу поверненню до керма країни ВВП. А далі уявив собі той comeback. 
Був такий анекдот про Брежнєва - коли Ілліч відклеїв брови і приклеїв їх під ніс, підсумувавши процес: "Пашутили і хватит". Путін, що, нагадаю, керуватиме Росією наступні 6 років, і справді буде набувати все більших рис "дорогого Леоніда Ілліча". Не лише з огляду на тривалий термін перебування при владі та забронзовілий імідж. Росія ВВП - це пародія на совок часів застою. Колос на глиняних ногах, що тримається завдяки високим цінам на газ та нафту. Тоді все закінчилося просто як постріл - впали ціни на нафту, і імперія зла з важким грюканням обвалилася вслід за ними.
Путінська Росія скроєна за тими ж таки лекалами: фасад розмальований у кольори мілітарі, а за ним - рівень розвитку політичної свободи, громадянського суспільства, ЗМІ, рівень корупції, як у передових країн Африки. Таку Росію ВВП старанно вибудовував у 2000-х. Путін біля керма РФ - запорука того, що Росія як Титанік урочисто піде на дно, що його міні-імперія скінчить тим же, чим ї її брежнєвський прототип. Але то поки що світле майбутнє. Наразі ж буду сподіватися, що цього разу ВВП свою передвиборчу кампанію вестиме без застосування гексогену. Все ж у мене родичі в Росії живуть. 
P. S. Краще за всіх ситуацію змалювала Агнія Барто. Причому ще у 1957 році. Сказано ж: поет в Росії - більше, ніж поет... 

Мы сегодня в цирк поедем!
На арене нынче снова
С дрессированным Медведем
Укротитель дядя Вова.
От восторга цирк немеет.
Хохочу, держась за папу,
А Медведь рычать не смеет,
Лишь сосет потешно лапу,
Сам себя берет за шкирки,
Важно кланяется детям.
До чего забавно в цирке
С дядей Вовой и Медведем!

Категории: Ужиткова політологія    
Комментарии (14)  
Воскресенье 22 мая 2011
Сообщение прочтено 335 раз"Звідси починається велика Угорщина"  

Кому було б краще, якби столицею Угорщини став Київ, а не Будапешт, якби войовничі мадяри залишилися на узбережжі Азовського моря? Тоді для звичної поїздки на море до Бердянську довелося б перетинати угорський кордон з шенгенською візою... Вона нам треба? 

Читати далі.


Категории: Непередбачуване минуле    
Четверг 24 марта 2011
Сообщение прочтено 1181 раз
Якого хлопця ми втрачаємо! Полковник (до приходу до влади - капітан) Каддафі - особистість цілком унікальна, він просто випадає з сірої шеренги африканських диктаторів, які, як правило, не запам'яталися нічим особливим, окрім тривіяльного розграбування своїх країн та війни з власними народами. Цей - не такий. Він мислитель, воїн-бедуїн, що живе в наметі, і навіть концептуальний художник-акціоніст – практично ідеал філософа на троні. При цьому трон він теж відкинув - формально Каддафі не посідає жодних державних постів. Він висував філософські теорії, будував справедливу, на його думку, державу, спонсорував терористів всіх мастей, не любив масовий спорт і театр, і всі сорок років свого правління прагнув до втілення якихось глобальних ідей. 

Всі примхи полковника стали можливими завдяки милості лівійської природи: ще при королі, в 1959 році, в цій державі були виявлені чималі запаси нафти. Бідна пустельна країна стала швидко багатіти й модернізуватися. Дещо перепадало й підданим. 1 вересня 1969 група «вільних офіцерів» на чолі з 28-річним Муаммаром Каддафі захопила владу в Лівії. До того часу Лівія вийшла на п'яте місце у світі з видобутку нафти.
Його сім'я - вихідці з бедуїнського племені ауляд, його улюблене житло - бедуїнський намет. Каддафі, очевидно, добре знайомий з минулим своєї країни, і як справжній художник намагався відтворювати деякі її сюжети в постмодерністському осмисленні.
...
Читать


Категории: Ужиткова політологія    
Комментарии (8)  
Понедельник 31 января 2011
Сообщение прочтено 569 раз

Одне з найцікавіших місць Гьозльова (Евпаторії) - монастир дервішів - мусульманських ченців-жебраків (саме так з перської перекладається слово "дервіш"). Дервіші не мали права володіти майном, та й якби якимсь майном розжилися - мали якомога швидше роздати його. Натомість жили з милості добрих людей, а всякий спроможний на те мусульманин мав нагодувати й прихистити мандрівного ченця. Дервіші проповідували Коран, чимало часу перебували в молитвах та медитативних практиках. Збиралися для спільного життя й релігійного служіння в текіє під орудою шейха.

Колись у Гьозльові було цілих три текіє: 

Упоминание о текке дервишей. Всего имеется 3 текке идущих по [мистическому] пути, из рода носящих рубище, мужей затворничества и экстаза. Лучшее из них - текке халифе Ахмеда-эфенди из Колеча, оно благоустроено. 

Евлія Челебі СЕЙАХАТНАМЕ (Книга мандрів), 1666 рік. 

До нашого часу, проте, збереглося лише одне. Воно веде свою історію з XV - XVI століть. Варто сказати, що це єдина подібна споруда на всьому пострадянському просторі. Нині там музей. Обитель відгороджена від світу мурованими стінами За рустикальним муром - мечеть з недовершеним мінаретом 


...
Читать


Комментарии (3)  
Среда 29 декабря 2010
Сообщение прочтено 1192 раз
Початок 1990-х років був часом заповнення так званих білих плям історії - замовчуваних за часів совєцької влади невигідних режимові історичних подій, явищ, особистостей. Цей процес подекуди триває й по сьогодні. Але наразі заповнені певним змістом ще далеко не всі невідомі сторінки минулого. Не через те, що якісь теми прийшлися не до вподоби владі, не через лінощі науковців, не через брак грошей. Просто відомости про деякі явища в історії України вкрай уривчасті й майже відсутні. Одна з таких відсутніх сторінок у анналах історії - перебування та діяльність в Україні ордену тамплієрів. Що на сьогодні відомо про тамплієрів на українських землях? 

Тамплієри і Україна. 


Категории: Непередбачуване минуле    
Комментарии (2)  
Понедельник 22 ноября 2010
Arsan | 2010-11-22 19:52:24 Осінній Гьозльов.
Сообщение прочтено 509 раз

Евпаторія, а називаючи все своїми іменами, а не колоніяльними прізвиськами, Гьозльов, - старовинне місто у моря, і кожна епоха, кожне століття позначилася на його обличчі у притаманному їй стилі. Всі архітектурні пам'ятки цього міста разом складаються у могутню симфонію віків, де нотами слугують мечеті, мінарети, собори, білі будиночки під черепичними дахами, які пам'ятають ще кримських ханів, дерева у міському парку... У цю музику в камені можна поринути на кілька годин, чи на кілька днів, і при уважному спогляданні й прослуховуванні стає зрозуміло, що справа не лише у цілком матеріяльних спорудах, доданих до природи та рельєфу місцевости. Тут задіяна ще така ефемерна субстанція, що її давні римляни називали genius loci - геній місця. Давні ромеї, які колись і тут, на берегах Тавриди відзначилися, під генієм місця розуміли захисний дух місцевости, а ми назвемо так атмосферу, притаманну цьому старовинному поселенню. Сподіваюся, її можна буде відчути у світлинах.   

Нашу подорож ми здійснимо разом із турецьким мандрівником і письменником XVII століття Евлією Челебі, який залишив цікаві описи міст Османської імперії та навколишніх країн, зокрема, України і Криму. 

Записи Евлії Челебі цитую за виданням: Эвлия Челеби. Книга путешествия. Вып. 1 Земли Молдавии и Украины. М. Наука. 1961 Хан-джами, 1552.

"Самой прекрасной, высокой и восхитительной является соборная мечеть Бехадыр Герай-хана. В длину и в ширину, от кыбловых дверей до михраба - 150 шагов. С левой стороны в этой мечети есть отстроенное место, где намаз совершают достопочтенные ханы. Там есть 2 высоких минарета. Один из них разрушен землетрясением. Но на сохранившийся минарет с правой стороны я, недостойный, поднимался. Я пятикратно осмотрел все строения города, их вид и конструкцию. Спускаясь с минарета я насчитал 105 шагов. Действительно, это высокий, отстроенный минарет. Потому что это строение Коджа Мимар Синана-аги ибн Абд ал-Маннана, который построил в Исламбуле мечеть султана Сулеймана. Поистине, это строение привлекательное и радующее душу. Но [внешний] хaрам у этой мечети маленький, потому что она находится в многолюдном месте города, посреди базара. У этой мечети маленький приход, у нее счастливый султанский жребий. В этом городе нет другой такой мечети, крытой чистым свинцом, светлой, украшенной и благоустроенной. На целый фарсах сверкает свинец ее куполов. Перед ее михрабом - место захоронения султанов, их жен и дочерей". 


...
Читать


Категории: Геній місця    
Это сообщение написано также в: Україна УНІКАЛЬНА (0 комментариев)
Комментарии (2)  
123...161718Вперед | Указать страницу