Авторизація
Меню
Категорії

Календар
 Квітень 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


П'ятниця 17 вересня 2010
Повідомлення прочитано 457 раз

 Принаймні ззовні все дуже подібно... На перший погляд. Ось для прикладу вітчизняний "Лівий берег" і британський "The Guardian". Дизайнери, ніби, вже европеїзувалися, та й то - різнобарв'я не вистачає, яскравости - помітили? І це лише обгортка. Що ж вже казати за журналістику?.. Smile 


Категорії: Ужиткова політологіяВізія    
Це повідомлення написано також в: АНТИСОВЄТЧИК (0 коментаря)
Вівторок 24 серпня 2010
Повідомлення прочитано 1042 раз

 

Наша славна Україна,
Прабатьківська земле наша,
Ми за тебе без упину
Мем боротись, кілько сили.

Дорога нам твоя слава,
В серцю нашім ти єдина,
Мила там, де степ широкий,
Мила там, де верховина.

Наша славна Україна,
В нас для тебе серце б'ється,
Повітаєм долі днину,
Свобода тобі всміхнеться.

Як ту землю не любити:
Та ж за нею серце гине,
Ах для неї тільки жити,
Для вільної України.

Хоч гетьмани у могилі,
Ми для тебе ще живемо,
Ворог вбить тебе не в силі,
Геть гонить його будемо.

Ми тобі здобудем долю,
Краю рідний та коханий,
І прогонимо неволю,
І розломимо кайдани.

З Днем народження, країно!


Категорії: Геній місця    
Коментарі (6)  
Четвер 22 липня 2010
Повідомлення прочитано 434 раз

Луїс Корвалан в СССР. 1977 рік.

Все далі від нас ХХ століття. 21 липня у Сантьяго помер Луїс Корвалан, лідер Комуністичної партії Чилі. Йому було 94 роки. Стати політиком його колись примусило життя: спочатку він, вихідець з бідної родини, був шкільним вчителем, та невдовзі був звільнений за політичними мотивами. Аби не проповідував свої ідеї молодшому поколінню. Тоді Корвалан став друкуватися у лівій пресі та присвятив життя політичній боротьбі.

"Товариш Лучо" увійшов в радянський фольклор брежнєвських часів:

"Поменяли хулигана на Луиса Корвалана.

Где б нам взять такую блядь, чтоб на Брежнева сменять".

Йдеться про знаменитий обмін у 1976 році в Цюриху ув'язненого режимом Піночета друга СССР Луїса Корвалана на ув'язненого радянського дисидента Володимира Буковського. Це було зроблено за пропозицією іншого радянського дисидента, Андрія Сахарова. Один був в'язнем піночетівських таборів, інший - Буковський, таборів радянських. 

За гратами побував і син Корвалана, який помер у 28 років, дружину політика також допитували й звільнили з роботи.

Домовлялися про обмін на високому політичному рівні: держсекретар США Генрі Кісінджер та голова КГБ СССР Юрій Андропов. Володимир Буковський досі живе в Лондоні, а от товарищу Лучо в Радянському Союзі не сиділося - він таємно повернувся до Чилі в 1983 році, для чого радянські хірурги до невпізнаваности змінили його зовнішність, зробивши три пластичні операції. КГБ розробив для нього спеціяльну таємну операцію по поверненню до батьківщини. Детектив на цьому не закінчився, адже вже у 1985 році Л. Корвалан знов прибуває в СССР на лікування й повертається назад. Не зважаючи на ці героїчні вчинки, після падіння у 1990 році режиму Аугусто Піночета Корвалан не був помітним у політичному житті Чилі, хоч країна довго ще обирала лідерів саме з лівого, близького Корваланові флангу політичного поля. Між тим у 1960-тих він був одним з провідних політиків країни, обирався до сенату від Комуністичної партії. Може виборці його просто не впізнали?

Від своїх ідей він не відрікався до кінця життя. Що не означає, що він з соратниками були прихильниками похмурого совка совєцького штибу: і Луїс Корвалан і загиблий в ході путчу генерала Піночета президент Чилі Сальвадор Альєнде, мріяли про соціялізм з людським обличчям, Корвалан називав сталінізм найбільшою трагедією для лівого руху. В 1995 році написав книгу "Крах радянської влади", а у 2008 - "Комунізм і демократія". Латиноамериканські комуністи, найвідомішими з яких є Фідель Кастро, Ернесто Че Гевара та Луїс Корвалан, безумовно, мають свій шарм навіть для людей, далеких від сповідуваних ними ідей.


Коментарі (1)  
Четвер 15 липня 2010
Arsan | 2010-07-15 03:04:21 Liberté, liberté...
Повідомлення прочитано 1348 раз

 

Збираючи валізу, не забуваю покласти туди купу газет та журналів: до моря півдоби трястися у потязі, не балду ж пинати весь цей час... Скоса дивлюся на невеликий, та важкуватий радіоприймач... Ні, нафіг! Це ж усе на собі перти... І так щороку...

Був час, коли я слухав радіо більшу частину доби. Переважно "Свободу" та ВВС. Тоді не було кабельного ТБ з каналом Евроньюс та новинами щопівгодини. Тепер теж, звичайно, слухаю по інтернету, але ж то зовсім інший колєнкор: монополію шиплячих та зникаючих коротких хвиль давно зруйновано.

А в Криму року так 2004 без приймача з короткими хвилями, без "голосів", ясне діло, відчував неабиякий інформаційний голод. Ось так прожив без звичних новин з Мюнхену (хоча тоді вже, здається, з Праги - слухачі-лібертісти зрозуміють) кілька днів, аж раптом чую з радіоточки на пляжі в Рибачому після години якоїсь попси знайомі й рідні позивні російської служби радіо "Свобода"!

Все, думаю, кримського винця сьогодні хильнув більше, ніж зазвичай. І тільки коли за годину почув знайому мелодію знов, зрозумів, що це не глюк. З'ясувалося, що місцева ефемка крутить інформаційні випуски радіо "Свобода", а ту ефемку ретранслює пляжний гучномовець. З того дня дружині стало значно легше витягати мене на пляж, що завше було дня мене катуванням, бо моя колишня полюбляла смажитися на спекотному літньому сонечку годинами.

P. S. Років 30 тому навіть затятим інакодумцям навряд чи уявлялося, що настануть славні часи, коли заборонені радіохвилі лунатимуть з гучномовця на кримському пляжі. Tempora mutantur, et nos mutamur in illis.

Ну й на додачу пісня Шарля Азнавура про свободу (не радіо)...


 

Свобода, свобода,

Що ти зробила, свободо,

З тими, хто хотів тебе захищати?

От вони, твої друзі,

Вони
Читать


Категорії: Геній місцяВізія    
Коментарі (9)  
Середа 14 липня 2010
Повідомлення прочитано 363 раз

 

Вільгельм фон Каульбах. Зруйнування Єрусалиму (картина написана у 1839-45 роках).

П'ятий біблійний місяць улаг'-ай, або ав - драматичний місяць в історії народу Тори. Вавилонський цар Навуходоносор послав у Святу Землю військо на чолі з начальником охорони Невузарданом, і в 586 році до нашої ери 7 - 10 ава зруйнував головну святиню віруючих в Єдиного Бога - Єрусалимський Храм, де Предвічний відкривався своєму народові. Варто зазначити, що й Другий Храм був зруйнований в ці ж дні, тільки більш ніж 500 років потому, у 70 році нашої ери.
 Караїми починають місяць десятиденний постом Он кьун йара - цього року він триває з 13 по 22 липня. Ці дні утримуються від вживання м'яса, по суботах в кенассах читають Плач Єремії. Не грають весілля, не святкують інші урочистості.

Останні три дні - з 7 по 10 улаг'-айя (з 19 по 22 липня) - Юч кьун ара - три дні посиленого дотримання жалоби. У ці дні замовкають пісні і танці, караїми читають книгу Йова, що розповідає про страждання праведника. У дні 7 і 10 улаг'-айя (19 і 22 липня) утримуються від їжі, дотримуються полуденних постів. 10 (22) числа - день Недава (К'урбан - жертва), полуденний пост, поминання покійних, відвідування кладовища. З вечора можна вживати м'ясо, починається період Авуз ачар (відкриття рота). У дворі кенасси ріжуть баранчика, а м'ясо роздають бідним. Влаштовується застілля після днів посту. Життя повертається в своє звичайне річище.

Також про пости 5 місяця можна почитати тут.


Категорії: віракараїми    
П'ятниця 11 червня 2010
Повідомлення прочитано 598 раз

 В стародавні часи буяння химерної доби бароко на одній зі складених в Україні (подейкують, що самим гетьманом Іваном Мазепою) мап Европи наш континент мав вигляд вродливої жінки, а Україна на тій мапі являла собою "сладчайший лобок Европи". Популярна ідея вагінальности української цивілізації володіла підсвідомістю українського народу завжди, і днями вчергове знайшла відображення в запропонованих сучасними митцями символах нашого часу.

Колись у 1970-ті роки менти завзято ганяли парочки, які стрибали в гречку в Лісопарку. Але часи змінюються, й рідне місто змінюється разом з часами. Настільки, що давно вже готово відкинути залишки пуританської моралі і нарешті й собі стати не менш як приймаючим. Про що доволі прозоро натякає і напис на плякаті, і відверто приймаюче зображений Дзеркальний струмінь на цій емблемі Евра - 2012. Над мистецьким шедевром гордо височіє постать міського очільника.


Коментарі (1)  
Неділя 23 травня 2010
Arsan | 2010-05-23 05:59:25 П'ятдесятниця.
Повідомлення прочитано 1141 раз

 

 Від другого дня після суботи, себто від дня, коли принесете як коливальну жертву снопа, полічите собі сім повних тижнів.
І, полічивши аж до другого дня після сьомої суботи п'ятдесят днів, принесете нову офіру Господеві. ...
Того ж самого дня скличте святі збори, і вони святими будуть для вас, ніякої тяжкої роботи не робитимете; це установа віковічна в усіх оселях ваших для поколінь ваших!
(Лев. 23:15-21)

П'ятдесятниця - одне з трьох головних біблійних свят (поряд з Пасхою та Кущами). Його назва - Шавуот ("тижні"), бо від Пасхальної суботи його відділяють сім тижнів. Свято не лише хліборобське: цього дня були даровані Богом Десять заповідей - основа, серцевина Біблії.

Цьогоріч П'ятдесятниця 23 травня. Доброго свята!


Категорії: віракараїми    
Коментарі (6)  
Вівторок 18 травня 2010
Arsan | 2010-05-18 23:03:14 Sürgünlik.
Повідомлення прочитано 758 раз

 

18 травня - день пам'яти про трагедію кримськотатарського народу.

65 років тому було розпочато депортацію кримськотатарського народу з Криму до Сибіру, Уралу та Центральної Азії - на землі інших поневолених більшовицьким режимом народів. Це було виконання рішення "Державного комітету оборони СРСР". З ранку 18 травня і до вечора 20 травня 1944 року бойовики бандформувань "НКВД" та "Красная Армія" виселили близько 188 тисяч кримських татар. Загальна кількість висланих у місця спецпоселення кримців перевищила 200 тисяч осіб.

Під час виселення і в перші роки перебування у депортації загинули близько 46% кримських татар – майже кожен другий представник цього народу. Разом з кримськими татарами були виселені чимало родин іншого корінного народу Криму - кримських караїмів. Сумуємо разом з нашими братами за жертвами злочинного совєцького режиму.


Категорії: Непередбачуване минуле    
Коментарі (3)  
Середа 21 квітня 2010
Повідомлення прочитано 535 раз

  

картина Олександра Коробова, 1975. З сайту www.maslovka.org

Один з моїх улюблених пам'ятників Ак'яру ("Севастополя") - пам'ятник затонулим кораблям - символ демілітаризації Чорного моря. Тоді, півтора століття тому, росіяни самі затопили свою фльоту. Чому б нинішнім керівникам РФ не взяти приклад з предків часів Нахімова! Не потрібна військова база на курортному півострові, це зрозуміло всякій тверезомислячій людині!

Історія знає прецедент розумного й мудрого рішення. Кримська війна 1855 - 1856 років принесла звільнення Чорного моря від військового металобрухту: за Паризьким мирним договором 1856 року будь-якій державі, що мала вихід у Чорне море, заборонялося мати фльоту та військові арсенали на його узбережжі. Мудрими людьми були світові лідери середини ХІХ століття!


Категорії: Ужиткова політологія    
Коментарі (1)  
Неділя 4 квітня 2010
Arsan | 2010-04-04 14:04:22 Сан баши.
Повідомлення прочитано 788 раз

  

Сьогодні караїми святкують Сан баши - свято приношення снопа і початок відліку омера. Омер, або хомер - біблійна одиниця виміру обсягу зерна; омер дорівнює 450 літрам. Стільки зерна колись приносили в жертву в Єрусалимському Храмі.

Від другого дня після суботи, себто від дня, коли принесете як коливальну жертву снопа, полічите собі сім повних тижнів і, полічивши аж до другого дня після сьомої суботи п'ятдесят днів, принесете нову офіру Господеві. (Левіт, 23:15 - 16)


 Коли сини Ізраїлю виходили з Єгипту, Мойсей пояснив їм, що через 49 днів після Виходу їм буде дана Тора. Після фізичного звільнення з єгипетського полону народ був настільки схвильований близьким духовним звільненням, що біля підніжжя гори Синай відраховував дні аж до дарування Тори. Тому період омера - сприятливий час для духовного зростання, коли людина повинна працювати над однією з міддот (хороших рис) шляхом роздумів і розвитку однієї з них в кожен з 49 днів омера. Адже отримання Тори вимагає духовного піднесення для осягнення і прийняття в своє серце Закону Божого, для праведного життя по Торі.
Через 49 днів - П'ятдесятниця (Шавуот).

Принагідно вітаю братів-християн зі світлим святом Христового Воскресіння!


Категорії: віракараїми    
Коментарі (4)  
Назад123...161718Вперед | Вказати сторінку