Авторизація
Меню
Категорії

Календар
 Квітень 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Четвер 1 травня 2008
Arsan | 2008-05-01 06:21:14 вся влада уяві!
Повідомлення прочитано 3407 раз


У віці 102 років цей світ покинув винахідник ЛСД швейцарський хімік Альберт Хофманн, повідомляє ВВС. Вчений сінтезував ЛСД, працюючи у фармацевтичній фірмі Sandoz у Швейцарії. Вперше діетіламід лізергінової кислоти він отримав у 1938 році, вивівши її з плісняви на зернах пшениці, але дію препарату він відчув на собі лише 1943 року, коли невелика кількість ЛСД випадково потрапила на його пальці й проникла під шкіру.
Враження науковця були такі: 

"Я був вимушений перервати свою роботу у лабораторії в середині дня й відправився додому, оскільки відчув помітне занепокоєння в поєднанні з легким головокружінням, - пише Хофманн у своїй книзі "ЛСД - моє важке дитя". - Удома я приліг й поринув у не позбавлений приємності стан, подібний до сп'яніння, який відрізнявся вкрай збудженою уявою. У сноподібному стані, із заплющеними очима (я знаходив денне світло неприємно яскравим), я сприймав безперервний плин фантастичних картин, дивних образів, з інтенсивною, калейдоскопічною грою барв". Після цього відважний вчений повторив дослід, але цього разу прийняв набагато більшу кількість речовини. Внаслідок чого йому довелося зіткнутися з жахливими переживаннями, які він описав як "демонічні трансформації зовнішнього світу" та "дезінтеграція зовнішнього світу й розчинення мого "Я". Хофманн встановив, що ЛСД схожий за дією на препарати, які протягом століть вживали для зміни свідомості послідовники деяких релігійних культів.
Вчений сподівався, що ЛСД стане ефективним засобом вивчення психіки людини й допоможе у лікуванні психіатричних захворювань, зокрема шизофренії. Хофманн називав цей препарат "ліками для душі". На думку вченого, у забороні ЛСД частково винні молодіжні рухи 1960-х років, що дискредитували його. Вони активно пропагували спосіб життя, вільний від цінностей західного суспільства. Митці, музиканти й письменники шукали за допомогою ЛСД нові форми мистецтва й напрямки творчості. Хофманн вважає, що заборона на ЛСД стала частиною боротьби влади з анархічно настроєною молоддю. В останні роки життя Хофманн одержав від влади Швейцарії дозвіл на поновлення медичних експериментів з використанням ЛСД, однак так і не встиг реалізувати свої плани. 

   Про мистецтво й наркотики наразі казати не будемо, тема відома. Цікавіше - про наркотики і політику. Колись поєднання цих двох речей призводило до воєн - зокрема опіумних. Хофманн казав, що шляхом заборони ЛСД влада бореться з бунтівною молоддю. Справді, коли громадяни тікають від влади за межі реальності, що накажете робити владі? Вірно - тримати громадян на короткому ланцюгу, тобто у тривімірному просторі.
Справа у дозволених межах свободи. Я не про Нідерланди, тут можуть дорікнути, мовляв вони з жиру бісяться, є приклади й традиційних суспільств, де держава менше втручається в особисті справи громадян. 
У Зоні племен - Північно-Західних провінціях Пакістану, які не підпорядковуються центральній владі й століттями живуть лише за звичаєвим правом та законами Шаріату, на ринках можна знайти наркотики на будь-який смак. Ніхто цьому не заважає - де менше держави, там більше свободи, нема кому відчувати ревнощі до громадян, які живуть, не звертаючи уваги на владу, у власній реальності.


 


Категорії: Візія    
Коментарі (11)  
Повідомлення прочитано 468 раз
http://www.peoples.ru/art/cinema/actor/falk/news_opustivshijjsja_lejjtenant_kolombo_brodil_po_ulica.shtml

Таке от повідомлення. Актор Пітер Фальк ходив по вулицях Беверлі Гіллз й вигукував щось малозрозуміле. Кажуть, що він всіма забутий і у нього психоз.
Та роль, яку Пітер Фальк днями зіграв на вулицях Беверлі Гіллз, є логічним продовженням його найвідомішої ролі - ролі лейтенанта Коломбо. Лейтенант Коломбо - чесний коп, який розслідує злочини, скоєні "вершками суспільства". Ці VIP-злочинці зображені у серіалі одновимірними істотами - думають лише про гроші, секс та інші задоволення. Єдина жива і симпатична людина там - Коломбо, який і виводить усіх цих пройдисвітів на "чисту воду". Виглядає наш офіцер поліції як волоцюга - скуйовджене волосся, старий плащ у будь-яку погоду, старе авто, дивна для нишпорки забудькуватість, втім, переважно удавана. Доповнює імідж кумедний собака на прізвисько Собака. Серіал антибуржуазний.
Пітеру Фальку тепер 80 років, у кіно він перестав зніматися 10 років тому. Чесний коп на пенсії перетворився на міського юродивого у місті багатіїв.


Категорії: Візія    
Слухаю музику: Oskar Benton Bensonhurts Blues
Середа 30 квітня 2008
Повідомлення прочитано 1765 раз
Є у мене один добрий знайомий, назвемо його А., з яким приємно перехилити по чарочці й обговорити різні життєво важливі питання. Для всякого, хто його знає хоча б десять хвилин, А. раз і назавжди руйнує всі дурні стереотипи про людей своєї національності. Грошей він не рахує. Тобто не тому, що він багатій, а тому що у нього ніколи нема що рахувати; п'є А. так, як рідко який українець чи росіянин, й до того ж пригощає всіх, хто опиняється в його полі зору. Коли доходить діло до співу, він виконує звичний набір своїх хітів під гітару, і однією з його улюблених пісень є ця: 

Раз трамвай на рельсы встал,
Под трамвай еврей попал.
Евреи, евреи, кругом одни евреи...
...
Читать

Категорії: Візія    
Коментарі (7)  
Назад123...161718 | Вказати сторінку