Авторизація
Меню
Категорії

Календар
 Квітень 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Четвер 1 квітня 2010
Arsan | 2010-04-01 00:49:12 Песах.
Повідомлення прочитано 335 раз

 

Абайлы достларым, джанымдан истемин сизгэ кашер вэ къутлу байрамны Хъыджыгъа Мачалар!

Дорогі друзі! Щиро вітаю зі святом Песах - Тимбил хиджи, й бажаю щасливого свята!

Цього року святковий тиждень триває з вечора 30 березня по вечір 6 квітня. Перший і останній день - святкові. Інші - напівсвята. Докладніше про Песах - тут. А також тут.


Категорії: віракараїми    
Неділя 21 березня 2010
Arsan | 2010-03-21 02:39:05 Babylon.
Повідомлення прочитано 2128 раз

 

Навіяно постом Zolotze.

Схожі спостереження, й так само в "Каравані". Після довгої подорожі осіннім містом - рятівна лавка у велетенському маркеті. Сидів на тій лавці й спостерігав "парад народів". Ось реперською ходою йдуть вальяжні діти Африки. Поспіхом проходять якісь стрьомні в'єтнамці (чи може китайці), неквапливо крокують спокійні індуси, деякі з них у колоритному національному вбранні, далі гуртом сунуть араби - взагалі на розслабусі - ті діти пісків, здається, всюди почуваються як у себе вдома. Ну й тут таки єврей з бородою лопатою та китицями цицит, що звисають з-під одягу.

Приємне відчуття глобалізованого світу. Я якраз обмірковував пропозицію перебратися у маленьке приморське місто й викладати в місцевому університеті. І, власне, тоді остаточно на неї забив: там мені вже певно не вистачатиме цього бабилону. Не вистачатиме халяльних м'ясарень біля метра, не вистачатиме танцюючих кришнаїтів, і ще книгарні "Є" (ні, ну що Є, то Є: у нашому східняцькому мегаполісі українці так само нацменшина, а ще точніше - секта, ніде правди діти). Так само не вистачатиме узбецьких кафе, де можна поїсти плов, приготований на відкритому вогні у величезному, якомусь середньовічному казані  (ще люблю вітатися "Салам алейкум" та промовити кілька тюркомовних  речень при нагоді), і чайхани, де так приємно обсудити з сивочолим азербайджанцем погоду в Баку й питання пантюркізму.

Дома пригадую бачені  у підземці наклейки - слабкий закос під стиль Штаффельпропаганди з гаслами на кшталт: "Проти нелегальної міграції. Біла нація - велика Україна".

"Далебі ж, обмежені люди", - думаю собі, запалюючи кальян.


Категорії: Візія    
Коментарі (11)  
Вівторок 16 березня 2010
Повідомлення прочитано 399 раз

 

"Додержуй місяця Авіва й святкуй Пасху на честь Господа, Бога твого; бо в місяці Авіві вивів тебе Господь Бог твій з Єгипту вночі". (Втор. 16:1)

Сьогодні з заходом сонця почався перший біблійний місяць (авів, нісан, артарик'-ай) і новий релігійний рік. З цього дня починається відлік біблійних місяців і свят.

За традиційним караїмським народним календарем 12-річного "тваринного циклу" це ще й початок року барса - Парс йили. У цей день влаштовується гучне застілля з вином і м'ясом. На столі обов'язково присутній святковий хліб - круглий здобний кюльче, що символізує щасливий новий рік. Кюльче ділять за кількістю присутніх за трапезою, намащують медом і з'їдають на початку застілля.

Щасливого Нового року! Йаны йыл хайырлы болсун!


Категорії: віракараїми    
Понеділок 15 березня 2010
Arsan | 2010-03-15 20:37:25 Храми Бердянська.
Повідомлення прочитано 598 раз

 У приморському місті Бердянську є кілька доволі цікавих взірців культової архітектури. На жаль, маловідомих: спеціяльно покопирсався в інтернеті, проте знайшов лише фото Римо-Католицького собору та дореволюційне фото караїмської кенаси. А цікавого там, звичайно, більше.

Православний собор Святої Трійці на проспекті Леніна. Раніше приблизно на цьому місці стояв Катедральний собор, зруйнований у 1930-ті роки совєцькою владою. Новий храм тільки будується, проте цілком очевидно, що це чудовий взірець православної архітектури у грецькому, середземноморському стилі. Саме те, що найбільше пасує південному місту біля моря.

 

Римо-Католицький собор на вулиці 12 грудня. В Бердянську Римо-Католицька церква існує з 1862 року, колись розташовувалася на території парку ім. П. П. Шмідта, проте старий храм був так само знищений комуністичним режимом. Католики Бердянська звели собі новий - більший і красивіший. Собор гармонійно поєднує в собі риси барокової та модерністської архітектури.

Вид на Римо-Католицький собор. Вид згори. Вдалечині можна побачити морську блакить.

Караїмська кенаса Бердянська. Кримські караїми-тюрки, вихідці з Кримського півострова, були серед перших мешканців міста, протягом майже століття сприяючи його розвитку й процвітанню. Приміром, на гроші бердянських караїмів був зведений міський вокзал та санаторій біля моря. Проте чисельність караїмів була зовсім невеликою: в 1867 році у місті нараховувався лише 141 караїм. Кенаса була зведена 1902 року на вулиці Зеленій (нині Червоній), на місці її попередниці, а з початку 1930-х років вона була відібрана у караїмської громади, і з того часу за призначенням не використовується. Це чи не єдина культова споруда Бердянська, не повернута в новітні часи її справжнім господарям - релігійній громаді, що її збудувала. Причина проста й сумна: караїмів у місті майже не залишилося. Влітку 2009 року вдалося зібрати лише кількох бердянських караїмів й, мабуть, вперше за вісімдесят років провести службу Божу у дворі будівлі.  

Лютеранська Ерльозеркірхе (Кірха Христа Спасителя) на вулиці Горбенка. Лютеранська громада з'явилася у місті в 1865 році. У 1901 році почалося зведення храму, який освятили за два роки. Лютеранська громада Бердянська нараховувала тоді близько 1000 членів - переважно німців за національністю. У середині 1930-х років кірха була відібрана у громади й закрита, її пастирів репресовано. З початком німецько-радянської війни у 1941 році були виселені і більшість її колишніх прихожан. Зовнішній вигляд споруди зазнав змін:
Читать


Категорії: Геній місцявіракараїмиArs longa    
Це повідомлення написано також в: Україна УНІКАЛЬНА (9 коментаря)
Понеділок 1 березня 2010
Arsan | 2010-03-01 14:03:57 Пурім самеах!
Повідомлення прочитано 817 раз

 Къыныш хайырлы болсун!

Докладніше про свято - тут. Цьогоріч Киниш святкують 28.02 - 01.03. Ті, хто відзначає новомісяччя за візуальними спостереженнями у Святій землі - 01.03 - 02.03.


Категорії: віракараїми    
Коментарі (5)  
Неділя 14 лютого 2010
Повідомлення прочитано 1118 раз

 Але не зміг без похмурого жарту пройти повз нещодавній пост happy_frog 

 

Власне, у центрі цього фотоколажу, з огляду на національний склад його фігурантів, куди логічніше виглядав би Адольф Алоїзович замість Йосипа Вісаріоновича. Shocked Smile

P. S. Пліз, не подумайте, що я антисеміт! Так, просто думка промайнула... Smile


Коментарі (8)  
Вівторок 9 лютого 2010
Повідомлення прочитано 1572 раз

 В одному з передноворічних чисел тижневика "Лівий берег" прочитав дуже цікаве інтерв'ю, яке ще багато років тому дав відомий кардіохірург, академік Микола Амосов. Його вже нема з нами. Такі люди як він - інтелігенція у кращому розумінні слова, мудрі й поважні люди, яких хочеться слухати й слухати.

Микола Амосов у інтерв'ю висловив кілька цікавих думок: хоч читати їх і трохи гірко, проте гірка правда в будь-якому випадку краща за красиву брехню. Ці думки й справді шокують відвертістю й простотою: що слов'яни - генетично не перший сорт; що існує природна, біологічна обумовленість однополярного світу й добре, що таким вожаком є цивілізаційно близькі нам Сполучені Штати Америки, а не менш гуманна країна. Втім, слова мудрої людини краще почитати в оригіналі.

Николай Амосов:«Мне, в общем, наплевать на смерть!»

Разговор с Николаем Михайловичем Амосовым запомнился мне по двум причинам. Во-первых, мне удалось, наконец, преодолеть в себе некоторую робость и внутренний зажим по отношению к этому великому хирургу и чудесному человеку. И не потому робел, что он был директором Института сердечнососудистой хирургии, профессором, академиком, лауреатом Ленинской премии, Героем Социалистического Труда. Не потому.

Просто впервые я снимал Амосова еще в далеком 1974-м, и хорошо помнил все эти леденящие душу предупреждения сотрудников о его крутом нраве, требовательности и бескомпромиссности в работе. Да я и сам видел, как во время очередной операции на сердце он кричал и в ярости бросал об кафельный пол не тот или не вовремя поданный ему хирургический инструмент. Зрелище, я вам скажу, не для слабонервных!.. Его боялись ужасно! Но в то же время безумно любили и столь же безумно им гордились. Больные, кстати, тоже.

И вторая. Когда мы, после интервью, уже шли с ним из больницы на выход, он, со своим характерным волжским оканьем, сказал мне: «А вы знаете, Анатолий Давидович, мне с вами было интересно!..»
Его уже семь лет нет с нами. Зато его рецепты и наблюдения, высказанные в интервью 10 лет назад, и сегодня важны и актуальны.

Николай Михайлович, в своей книге вы пишете, что люди различаются между собой по способности переносить напряжение…
...
Читать


Категорії: Ужиткова політологіяВізія    
Коментарі (11)  
Понеділок 1 лютого 2010
Повідомлення прочитано 11711 раз

 Сподіваюся, Янукович втратить відсотків 5 голосів на виборах через відмову від участи в теледебатах. У всякій нормальній країні він би після цього не мав жодних шансів у другому турі.

Відмова від дискусії, відмова дати шанс виборцям почути вільний діалог суперників - це плювок в обличчя перш за все тим, хто за нього вболіває, тим, хто збирався за нього голосувати.

Це й чорна мітка для тих, хто не визначився чи сумнівається: чи можливе буде вільне обговорення, свобода слова за такого лідера держави, який свободи слова боїться? 

Ви можете уявити головнокомандувача української армії, який 5 років тому впав від кинутого яйця, а сьогодні як струсь сховав голову у пісок, побоявшися діалогу з жінкою?

Тимошенко прикололася: "Ви бачите навпроти мене порожнє місце. Це порожнє місце нині претендує на посаду голови держави".


Категорії: Ужиткова політологія    
Коментарі (106)  
П'ятниця 29 січня 2010
Повідомлення прочитано 1745 раз

 Не встигла сьогодні Єва згадати всі перли "проффесора", як він порадував новим потужним шедевром.

"Выступая в эфире телемоста "Симферополь – регионы", кандидат в Президенты Виктор Янукович отвечал на вопросы крымчан. На вопрос ялтинцев о том, что будет с домом-музеем Чехова, Янукович ответил, что прекрасно осведомлен о том, что в Ялте отмечают "150 лет творчества Чехова" и сделает все, чтобы сохранить память о "великом украинском поэте".
После того как он первый раз произнес "украинский", похоже, ему кто-то подал знак, после чего политик добавил: "украинский, русский, да и вообще поэт мирового значения".
Янукович пообещал, что после своей победы подпишет указ о праздновании юбилея Чехова, "потому что Чехов, это великий и великолепный поэт".

http://most-kharkov.info/week/news/14545.html 

В меморіз! Однозначно! Навіть, сказати б, в анали!


Категорії: Ужиткова політологія    
Це повідомлення написано також в: Мобилизация (0 коментаря)
Коментарі (10)  
Четвер 28 січня 2010
Повідомлення прочитано 1575 раз

 

Шейх Хасан ибн Саббах

 «Вот и не верь потом в реинкарнацию», – говорил герой рассказа Артура Конан Дойля «Собака Баскервилей». Эту же фразу впору повторить и нам, сравнив биографии двух ярких исторических личностей. Одна из них жила примерно тысячу лет назад, другая же является нашим современником.

Шейх Усама бин Ладен

Хасан ибн Саббах и Усама бин Ладен удивительно похожи друг на друга образом мысли, делами, биографиями и даже поведеньем. И тот и другой орудием достижения своих целей выбрали террор и насилие. Один жил в эпоху средневековья. Другой живёт в нашем просвещённом веке.  

Люди, в общем-то, мало изменились за минувшие тысячу лет. Для человечества прогресс возможен лишь технический, но не нравственный. Террорист средних веков орудовал кинжалом, а его коллега из ХХІ века вооружён "Стингером". Вот, пожалуй, и вся разница.

Читать дальше


Коментарі (12)  
Назад1234...161718Вперед | Вказати сторінку