Warning: mysql_connect(): Can't connect to MySQL server on '192.168.11.30' (113) in /usr/local/lib/php/metaClass/DB/db.php on line 146 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /usr/local/lib/php/metaClass/DB/db.php:146) in /var/www/weblog/blog.php on line 144 Блог "Добрі новини з Аушвіцу". Хронологія заборони української мови , Блог пользователя Робер
Зрозуміло / Понятно
Шановний користувач!
На жаль, ми вимушені закрити цей проект і з 30 листопада 2020 він перестане працювати. Просимо свої вибачення за можливі незручності.

Уважаемый пользователь!
К сожалению, мы вынуждены закрыть этот проект и с 30 ноября 2020 он перестанет работать. Приносим свои извинения за возможные неудобства.
<МЕТА> - Украина | Блоги | Українська
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Рефераты
Товары
Блоги
искать в блоге Добрі новини з Аушвіцу искать в постах/комментариях пользователя
Авторизация
Логин:
Пароль:
 
#

Календарь

 Март 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
#

Хронологія заборони української мови

Робер | 2012-07-01 14:41:51  
Сообщение прочтено 11012 раз

 * 1627 рік. Указом царя московського Олексія Михайловича та його батька патріарха Філарета звелено було книги українського друку зібрати і на пожежах спалити із суворою забороною будь-коли в майбутньому купувати українські книги. Так, у Москві спалено 'Учительное євангеліє' Транквіліона-Ставровецького разом з іншими його книгами та 'Катехизис' Лаврентія Зизанія Тустановського.

* 1669 рік. Після Люблінської унії – гоніння на українські книги, надруковані на польській території,

* 1672 рік. Указ про заборону в усіх містах усіх чинів людям тримати в себе вдома та на території Польщі відкрито чи таємно українського друку книги, а хто їх має, то суворо наказано приносити і здавати воєводі, місцевому правителю.

* 1677 рік. Патріарх московський Іоаким наказав з українських книг знищити листки, які мають різницю від книг московських.

* 1689 рік. Синод заборонив Києво-Печерській лаврі друкувати І том 'Четьї-мінеї' Дмитра Ростовського.

* 1690 рік. Московський патріарх Іоаким указом заборонив усе українське письменство, а І том книги 'Четьї-мінеї' Данила Заточника звелено спалити.

* 1693 рік. Лист Московського патріарха до Києво-Печерської лаври про заборону будь-яких книг українською мовою.

* 1709 рік. Указ Петра І про заборону друку книг українською мовою, а книги, друковані церковно-слов'янською мовою, звіряти з російським виданням, щоб у них ніякої різниці не було.

* 1720 рік. Указ Петра І, щоб знову книг ніяких, крім церковних попередніх видань, в Україні не друкувати, а ті старі книги з книгами великоросійського друку зрівняти, щоб ніякої різниці і особливого наріччя в них не було.

* 20 грудня 1720 року. Петро І видав указ київському губернському князю Голіцину, щоб – во всех монастырях, остающихся в Российском государстве, осмотреть и забрать древние жалованные грамоты и другие куртиозные письма оригинальные, а также книги исторические, рукописные и печатные.

1721 рік. Наказ Синоду надсилати книги з українських друкарень у синодальну контору для виправлення їх згідно з російськими вимогами та вимовою й звірення клеймом цензора.

* 1724 рік. Друкарня Києво-Печерської лаври оштрафована на одну тисячу карбованців за друкування книг, не у всьому схожих з великоросійськими. На таку ж суму і за таку ж 'провину' оштрафовано і Чернігівську друкарню, яку перевезли до Москви.

* 1726 рік. Київський митрополит Іосиф Кроковський склав акафіст святій Варварі. Москва дозволила Лаврі друк, але з умовою його перекладу на російську мову ("на великороссійское нарЂчіе"). У серпні 1726 р. розпорядження Синоду про заборону друкувати будь-яку книжку, яка раніше не друкувалася санкт-петербурзькою або московською синодальною друкарнями. Знову наказано, щоб правопис і наголоси точно повторювали московські.

* 1729 рік. Наказ Петра І про переписування в Україні державних постанов та розпоряджень з української мови на російську.

1740 рік. Російська імператриця Анна Іванівна створила правління гетьманського уряду під керівництвом московського князя Олексія Шаховського та запровадила російську мову в діловодстві на території України. Переписи 1740 – 1748 рр. свідчать, що в семи полках Гетьманщини на 1094 села припадало 866 шкіл з викладанням українською мовою. У 1804 р. було видано царський указ, який заборонив навчання українською мовою. Результати національного гніту одразу позначились на стані освіти в Україні. Уже перепис 1897 р. показав, що на 100 осіб було лише 13 письменних.

* 1748 рік. Наказ Синоду Київському митрополитові Самуїлу Милославському ввести в Києво-Могилянській академії та в усіх школах України російську мову викладання, в результаті чого на Лівобережжі зникло 866 українських шкіл.

* 1750 рік. Після скасування Канцелярїї міністерського правління малоросійських справ у

* 1750 рік. Після скасування Канцелярїї міністерського правління малоросійських справ у м. Глухові з неї вилучені та перевезені до Росії справи таємного діловодства. Документи архіву Запорозької Січі, знайдені під час розорення Січі генерал-поручиком Текелією у скрині під престолом січової церкви, опинилися в Московському відділенні загального архіву Головного штабу.

* 1755 рік. Синод наказав Києво-Печерській лаврі перекласти на російську мову 'Четьї-мінеї' св. Дмитрія Ростовського та Києво-Печерський патерик.

* 1763 рік. Указ Катерини ІІ про заборону викладати українською мовою в Києво-Могилянській академії.

* 1764 рік. Скасування Катериною ІІ українського гетьманства, а з ним – ліквідація українських навчально-культурних закладів та усунення від влади україномовних чиновників.

* 1765 рік. Ліквідація Катериною ІІ козацького устрою на Слобожанщині та козацьких шкіл.

* 1766 рік. Синод видав суворий указ Києво-Печерській лаврі друкувати лише ті книги, які в московській друкарні

1769 рік. Синод заборонив Києво-Печерській лаврі друкувати букварі українською мовою і наказав відібрати у людей ті букварі, які були вже на руках.

* 1782 рік. Катерина ІІ створила комісію для заведення в Росії народних училищ, завданнями яких було запровадження єдиної форми навчання та викладання російської мови в усіх школах імперії.

* 1784 рік. Синод наказує митрополитові Київському і Галицькому Самуїлу карати студентів та звільняти з роботи учителів Києво-Могилянської академії за відхід від російської мови.

* 1785 рік. Наказ Катерини ІІ по всіх церквах імперії правити службу Божу російською мовою. Російська мова заведена у всіх школах України.

* 1786 рік. Синод знову наказує митрополитові Київському контролювати Лаврську друкарню, щоб ніякої різниці з московськими виданнями не було, а в Києво-Могилянській академіі негайно ввести систему навчання, узаконену для всієї імперії.

1789 рік. У Петербурзі з ініціативи Катерини ІІ видано Порівняльний словник усіх мов, у якому українська мова визначається як російська, спотворена польською.

* 1811 рік. Закриття Києво-Могилянської академії.

* 1847 рік. Розгром Кирило-Мефодіївського братства.

* 1853 рік. Покалічено видання Літопису Грабянки.

* 1862 рік. Позакривано українські недільні школи. Припинилось видання українського літературного та науково-політичного журналу Основа.

* 1863 рік. Валуєвський циркуляр: 'Української мови не було, немає і бути не може, а хто цього не розуміє – ворог Росії'.

1864 рік. Тисячі пудів архівних матеріалів вивезли до Москви після судової реформи. Згідно з обіжником Міністерства юстиції від 3 грудня 1866 року, туди потрапила велика кількість документів ліквідованих установ із Волинської, Київської, Катеринославської, Подільської, Хе*рсонської та Чернігівської губерній.

* 1869 рік. За законом, чиновникам усіх відомств призначалась значна доплата за русифікацію.

* 1876 рік. Емський указ. Заборона ввозити українські книги з-за кордону, заборона підписувати українські тексти під нотами, заборона українських вистав. Невипадково хор М.Лисенка змусили співати у концерті українську народну пісню Дощик французькою мовою.

* 1881 рік. Закон про дозвіл на друкування словників українською мовою, але за російським правописом, а постановка українських вистав залежить від місцевого начальства.

* 1887 рік. Рукопис граматики української мови цензор повернув, не читаючи, відписавши авторові, що нема потреби дозволяти до друку граматику тієї мови, яка приречена на небуття.

* 1888 рік. Указ Олександра ІІІ 'Про заборону вживания в офіційних установах української мови та хрещення українськими іменами'.

* 1889 рік. У Києві, на археологічному з'їзді, дозволено читати реферати всіма мовами, крім української.

* 1892 рік. Російський уряд наказує цензорам суворо стежити за тим, щоб не допустити українських літературних перекладів з російської мови.

* 1894 рік. Заборона ввезення українських книг з-за кордону.

* 1895 рік. Заборона української читанки та українських книг для дітей.

* 1903 рік. На відкритті пам'ятника І.Котляревському у Полтаві не дозволено промови українською мовою.

* 1905 рік. Кабінет Міністрів Росії відкинув клопотання Київського та Харківського університетів про скасування заборони української мови, визначаючи це несвоєчасним.

* 1906 і 1907 рік. Закриття Просвіти в Одесі та Миколаєві.

* 1908 рік. Указ сенату про те, що освітня робота в Україні шкідлива й небезпечна для Росії.

* 1910 рік. Указ Столипіна про зарахування українців до розряду інородців і про заборону будь-яких українських організацій.

* 1914 рік. Указ Миколи І про заборону української преси.

* 1919 рік. Після завоювання України більшовиками – знищення національно свідомої частини населення та заборона всіх українських літературних, драматичних та усних творів, серед яких лише українських народних пісень – триста тисяч.

* 1921-1923 роки. Голод в Україні.

* 1922 рік. Ліквідація Просвіт на Кубані, в Зеленому Клину та в інших місцях проживання українців.

* 1929 рік. Арешт українських науковців та духовенства – заміщення їх російськомовними.

* 1932 рік. Спланована та здійснена за підтримкою, чи пак з мовчазної згоди 'світового співтовариства', акція ліквідації українського народу. В Україні, яка володіє 40 % світового чорнозему, умертвлено голодом до 12 мільйонів носіїв української мови, саме селян, щоб зберегти зрусифіковане міське населення. У містах введено карткову систему та паспорти.

* 1933 рік. Телеграма Сталіна про припинення українізації і знищення більшості українських письменників.

* 1938 рік. Постанова ЦК КП (б) про обов'язкове вивчення в школах республіки російської мови.

* 1939 рік. Після "визволення" Західної України – закриття частини українських і відкриття російських шкіл.

* 1940 рік. Депортація населення Галичини у Сибір.

* 1946 рік. Постанова Ради Міністрів Радянського Союзу про затвердження українського правопису, наближеного до російського. Голод в Україні.

1947 рік. Каганович провів чистку серед діячів української культури. Знов депортація в Сибір населення Західної України. План вивезення українців у Сибір зірвався через нестачу вагонів.

* 1949 рік. Заборона повертатися в Україну тим робітникам, котрі були вивезені під час війни разом зі своїми заводами. Для відбудови промисловості в Україні присилали росіян. З КП (б) У виключено за націоналізм 3 % комуністів на XVI з'їзді партії. На цілину – в Казахстан та Сибір – вивезено 100 тисяч українських юнаків та дівчат.

* 1958 рік. Постанова Пленуму ЦК КПРС про перехід українських шкіл на російську мову викладання. 17 вересня 1959 р. Верховна Рада УРСР прийняла відповідну Постанову.

* 1961 рік. ХХІІ з'їзд КПРС – нова програма партії про злиття націй в єдиний радянський, тобто російський, народ.

* 1947 рік. Каганович провів чистку серед діячів української культури. Знов депортація в Сибір населення Західної України. План вивезення українців у Сибір зірвався через нестачу вагонів.

* 1949 рік. Заборона повертатися в Україну тим робітникам, котрі були вивезені під час війни разом зі своїми заводами. Для відбудови промисловості в Україні присилали росіян. З КП (б) У виключено за націоналізм 3 % комуністів на XVI з'їзді партії. На цілину – в Казахстан та Сибір – вивезено 100 тисяч українських юнаків та дівчат.

* 1958 рік. Постанова Пленуму ЦК КПРС про перехід українських шкіл на російську мову викладання. 17 вересня 1959 р. Верховна Рада УРСР прийняла відповідну Постанову.

* 1961 рік. ХХІІ з'їзд КПРС – нова програма партії про злиття націй в єдиний радянський, тобто російський, народ.

1979 рік. Ташкентська конференція – Російська мова – мова дружби народів.

* 1983 рік. Постанова ЦК КПРС і Ради Міністрів Радянського Союзу Про поліпшення вивчення росіиської мови у школах республік. Доплата за російську мову викладання 15 % та поділ класів.

* 1989 рік. Постанова ЦК КПРС Про єдину офіційну загальнодержавну мову в Радянському Союзі (російську). Те ж у проекті Конституції М.Горбачова.

* 1990 рік. Верховна Рада Радянського Союзу. Закон про мови народів Радянського Союзу закріплює за російською мовою статус офіційної на всій території Радянського Союзу.

* 1994 рік. Намагання надати російській мові статус офіційної в незалежній Україні.

* 1995 рік. Алма-Ата. Спільний науковий простір (тобто російський) для СНД."

* 2012 рік. Київ...

Это сообщение написано также в: Союз читателей (0 комментариев) , СМЕРТЬ УРОДАМ! (0 комментариев) , ЖИЗНЬ, КАК ОНА ЕСТЬ (0 комментариев) , Freedom (0 комментариев) , УН-ДА (Українська Націонал-Демократична Асамблея) (0 комментариев) , Тайное сообщество "Клуб вольнодумцев" (0 комментариев) , Мой Президент (0 комментариев) , жизнь как она есть (0 комментариев) , Доска позора (0 комментариев) , Славянская история. (0 комментариев) , UA-RU (0 комментариев) , Справжня історія (0 комментариев) , В ИНТЕРНЕТЕ ЧТО-ТО НЕ ТАК! (0 комментариев) , Україна понад усе (0 комментариев)
Комментарии rss
monah | 01.07.2012 14:44 |

 ++++

Робер | 01.07.2012 14:48 |

 Crying or Very sad

don-ki-HOT | 01.07.2012 14:46 |

Цікава й корисна статистика. Молодець.

Робер | 01.07.2012 14:49 |

 Треба більше перепостів в інших блогах - на іншиз ресурсах

don-ki-HOT | 01.07.2012 14:58 |

кинув на листоношу http://domivka.net/blogs/u36417-don_ki_hot/597-khronolohiia_zaborony_ukrainskoi_movy/

Робер | 01.07.2012 15:13 |

 О, дякую!

Nata | 01.07.2012 14:51 |

 треба посилати завжди за цією ссилкою, коли хтось говоритиме про європейський досвід

Робер | 01.07.2012 14:53 |

 Ната, сонечко, ці ж бандити тотально брешуть, хіба вони на якісь посилання звертають увагу? Якби їх брехня лише мови стосувалася...

Nata | 01.07.2012 14:59 |

 але ж хтось ту брехню перечитує, то хай має шанс перечитати хроніку  "європейського досвіду" української мови, а заразом і подивуватися, шо вона взагалі вижила і з якого такого неправильного менталітету таке буває 

Робер | 01.07.2012 15:12 |

 На жаль, людей які думають та щось читають в Україні надто мало. Дуже багато завезеного сюди бидла, яке не здатне вивчити українську мову.

monah | 01.07.2012 15:16 |

 Я у школі нє вчів украінську мову зовсім..алє вмію балакати украінською і пробую трохі писати...Cool

Робер | 02.07.2012 21:43 |

 Я також лише десять років тому її опанував - і дуже цим пишаюся. Само по собі приємно знати ще одну мову.

sarmat5 | 01.07.2012 15:27 |

Ну и брехать же ты мастак.Обработка молодёжи перебрехом.

monah | 01.07.2012 15:34 |

 Ну и дє брехня???Confused

sarmat5 | 01.07.2012 15:56 |

Дурачком то не прикидывайся.Эт значит освоение казахстана насильное выселение бедных украинцев было.А не миллионы тон хлеба.О каких процентах доплаты за русский?Кому там вагонов не хватило?А Роберт украинскому самиздатом учился?А русский Крым после подарка на добровольных началах украинский учил?................................

monah | 01.07.2012 16:07 |

 Крым русский?Laughing  Крым -татарский...Laughing.. И они в отличие от Вас украинский знают...Cool

sarmat5 | 01.07.2012 16:15 |

а с чего он татарский?

monah | 01.07.2012 16:18 |

 А чей?Shocked..ты Историю плохо учил в школе....

sarmat5 | 01.07.2012 16:25 | | да ты что!!Ну так и пол заподной украины тогда поляки.Примерно
monah | 01.07.2012 16:32 | |  Я смотрю у тебя не только по географии двойка,,,
sarmat5 | 01.07.2012 16:49 | | Маладца монах.Оно и понятно чего тебя в монастырь не
monah | 01.07.2012 17:03 | |  Почуму-когда сказать некуй--переходят на личность..???
sarmat5 | 01.07.2012 17:19 | | А ты что,что сышать собирался? А ты мне тут прям глаза
monah | 01.07.2012 17:22 | |  Нашей православной церкви пох.. нравиться тебе
sarmat5 | 01.07.2012 17:28 | | Перекрестись.Откуда в исламе православие?Ты же сам
monah | 01.07.2012 17:36 | |  Причем сдесь это?
sarmat5 | 01.07.2012 17:26 | | Или думаешь что я тут разговаривать собирался?Не.Попиарю
-- | 01.07.2012 22:03 | | Греки жили у полісах. Тобто невеличке містечко за розміром.
sarmat5 | 01.07.2012 22:58 | | Ещё один географ.Все в городах жили.И жратву на подоконниках
don-ki-HOT | 01.07.2012 16:21 |

Ти вдалу аваторку собі поставив. Такий собі язикатий телепень-ідіот.

sarmat5 | 01.07.2012 16:31 | | Да и у тебя ник как раз-Дон-гандон.Хранилище отходов.
Хозяин-С | 01.07.2012 22:38 |

Крым? не, они плохо знают, мы для них гаяуры немытые, что русскоязычные, что укроязычныеConfused

don-ki-HOT | 01.07.2012 16:20 |

Ну и брехать же ты мастак.Обработка молодёжи перебрехом.

monah | 01.07.2012 15:34 |

 Ну и дє брехня???Confused

sarmat5 | 01.07.2012 15:56 |

Дурачком то не прикидывайся.Эт значит освоение казахстана насильное выселение бедных украинцев было.А не миллионы тон хлеба.О каких процентах доплаты за русский?Кому там вагонов не хватило?А Роберт украинскому самиздатом учился?А русский Крым после подарка на добровольных началах украинский учил?................................

 

 

=============================================================

Чесно кажучи ніодного контр-аргументу по пунктам, викладенним у статті, я від тебе так і не почув. Якщо ж немає конкретних зауважень то навіщо взагалі писати що "це брехня"?

sarmat5 | 01.07.2012 16:36 |

А что есть смысл?

- Тебя солнышко поцеловало!
- А мама говорит меня тараканы обосрали...

Явір | 01.07.2012 15:47 |

 На ось послухай. Останні слова пані Новодворської стосуються також і твоєї морди

sarmat5 | 01.07.2012 16:03 |

Ооо!Да ты свою аву оживил

Явір | 01.07.2012 16:29 |

Ну куди мені до твоєї. Твоя поза конкуренцією. Вона жівєє всєх жівих!

sarmat5 | 01.07.2012 16:38 |

Ты прав.Зачем мне отходы

spyglass | 01.07.2012 18:29 |

 Та с кем спорить? Там два авторитета: Ирина Фарион и Новодворская!;)

Явір | 01.07.2012 23:18 |

 А тобі дуже хочеться, щоб для для українців за авторитетів були твої кумири лєніни і сталіни?

spyglass | 01.07.2012 23:41 |

Ленин и Сталин - такой же палач, как и ваш шухевич, только в более крупных размерах.

Робер | 02.07.2012 20:19 | |  Шухевич свой народ не уничтожал - только коммунофашистских
spyglass | 02.07.2012 21:39 | |  Організація українських націоналістів і Українська
Робер | 02.07.2012 21:45 | |  "По мнению" одного жида? Или уже хоть один
spyglass | 02.07.2012 22:24 | |  Обижаешь, Робер. По мнению твоих коллег - я жид;)))
Робер | 03.07.2012 16:49 | |  Ты так и не привел фамилию ученого с "мнением".
spyglass | 03.07.2012 17:01 | |  Роберчик, там дана ссылка - бери и читай. Тем
Kotanna | 02.07.2012 10:54 |

А зачем спортить? И та, и другая не яляются авторитетами, особенно Фарион. А Новодворская правильно сказала, четко и просто. Я русскоговорящий украинец против второго государственного языка - русский. Нас всю жизнь учили чему? Русский язык - это язык межнационального общения. Да, но он не государственный в каждом отдельном государстве. Вот он и пусть будет для межнационального общения, а украинский для внутринационального... Smile Не вижу проблем.

spyglass | 02.07.2012 16:29 |

Я тоже был против принятия запоздалого закона после скольких то лет.

----------------------

Но вот что меня убивает - Украина для украинцев!(как многие здесь призывают) Я считаю, что должно быть так: Украина - для граждан Украины! Так будет правильно.

Kotanna | 03.07.2012 12:32 | |  С постановкой вопроса полностью с тобой согласен.
Явір | 04.07.2012 01:09 |

А можеш уточнити, отой русскій язик має бути для міжнаціонального спілкування між якими націями, і між якими країнами, чи в межах якої країни? І ще, цікаво, чи вдалось тобі своїх партнерів по той бік океану переконати в цьому? Чи може ти з ними на есперанто спілкуєшся?

Kotanna | 04.07.2012 09:35 | | Ты все понял. Где, с кем и в рамках чего... Поговорить
Явір | 04.07.2012 11:37 | |  Цей принцип, розумної достатності, має діяти
Kotanna | 04.07.2012 12:35 | |  Тут два варианта. 1. Ты не понимаешь о чем речь.
Явір | 04.07.2012 15:11 | |  Ну так і ти ж маєш у собі більше ніж говориш.
Kotanna | 04.07.2012 16:54 | |  Державна так - українська. Для іншого потрібен
Helm123m | 01.07.2012 23:57 |

"Граждане империалисты, вам всюду набьют морду...". 
Ну дуууже хочеться бити морди.

Kotanna | 02.07.2012 10:46 |

И возразиить нечего... Всё верно сказала.

Явір | 04.07.2012 00:48 |

Хоч, як ти висловився, вона не авторитет для тебе, але ти не станеш заперечувати того, що вона смілива і доволі мудра жінка.

Я, наприклад, готовий підписатись під будь-яким її виступом, навіть не читаючи його.

Kotanna | 04.07.2012 09:30 |

Мгне понятна её мысль и я её разделяю в этом контексте тут и сейчас, не более. Я ничего не буду опровергать, равно, как и не буду подписывать ни под чьим выступлением. Каждый отвечает за свои слова, за своё. Мне чужого не надо. Если каждый хотя бы за свое отвечал, мы тут бы не спорили. 

Явір | 04.07.2012 12:12 |

Важливо, щоб кожен відповідав ще і за свої вчинки. 

Прослухай ще ось це інтерв'ю. Мабуть і ці її думки ти різділяєш тепер. Але говорила вона це ще у лютому 2010 року.

Заразом згадай за кого ти голосував на минулих президентських виборах. І задайся питанням, що ж тоді завадило тобі саме так думати?

Kotanna | 04.07.2012 13:06 | |  Таки да! Каждый ДОЛЖЕН отвечать за свои слова!
Kotanna | 02.07.2012 10:55 |

 Извини, а где тут перебрёх?

123Вперед | Указать страницу
Поиск:
ИнформацияОбщениеБизнесДосуг
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2010 <META> Все права защищены