<МЕТА> - Украина | Блоги | Українська
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Рефераты
Товары
Блоги
искать в блоге Добрі новини з Аушвіцу искать в постах/комментариях пользователя
Авторизация
Логин:
Пароль:
 
#

Календарь

 Апрель 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
#

Андрій Мохник: жиди не можуть диктувати українцям, які слова нам вилучати з мови, а які – вживати

Робер | 2013-01-26 02:20:16  
Сообщение прочтено 2773 раз

У вас не виникала думка на фракції просто заборонити публічне використання слова «жид» і його похідних? Байдуже – коректно його використовувати чи ні – просто, щоб не було звинувачень в антисемітизмі і цих безкінечних філологічних диспутів, в які вас втягують?

Ви вважаєте, ми можемо так ставити питання в присутності фахового філолога Ірини Фаріон?

Але ж ви бачите, як це сприймається суспільством?

А як сприймається? Якщо є маніпуляція, то як ми можемо її коментувати? Ті, хто каже, що це «розпалювання міжнаціональної ворожнечі», хай подають до суду. Але ж не подають, бо ця тема роздувається в маніпулятивних цілях. Колись так само намагалися робити з виступом Олега Тягнибока на Яворині 2004 року. Але чомусь усі крикуни мовчать, що Тягнибок виграв усі суди, де довів, що в його виступі не було розпалювання міжнаціональної ворожнечі. До речі, в тих судових процесах якраз лінгвістична експертиза Ірини Фаріон була одним із ключових аргументів.

Ви не будете давати зайвих приводів для звинувачень…

Насправді саме наше існування є таким приводом. Не буде цього – буде щось інше, наприклад, право на вільне володіння зброєю, заборона на усиновлення дітей іноземцями і так далі. Ми виходимо з того, що українська нація – це кровно-духовна спільнота, як писав Шевченко, «і мертвих, і живих, і ненароджених». Ми є відповідальними як перед тими, хто боровся за утвердження української нації на українській землі, так і перед нашими нащадками. Ось ця відповідальність і є мотивом, що рухає нами. А ті, хто проти того, аби українці були господарями на своїй землі, знайдуть мільйон причин, до стовпа, як то кажуть, присікаються, щоб створити скандал.

Зауважте, як штучний скандал зі вживанням слова «жид» переноситься в англомовне середовище. Спочатку слово спотворили фонетично, написавши «zhydovka», тобто транслітерували з російської, хоча Мірошниченко писав українською. А потім додали до нього ще й прикметник, і вийшло – «zhydovka» («dirty Jewess»), що значить «брудна жидівка». А це вже наклеп, бо Мірошниченко так не висловлювався. Така маніпуляція була потрібна, щоб роздути скандал, бо в самому слові «Jewess», як, власне, і перекладається англійською слово «жидівка», немає нічого антисемітського. З цього приводу ми подали до суду на газету, яка цей наклеп надрукувала.

Зрештою, це питання до філологів. Це – мовна норма, яка присутня в словниках, українській класичній літературі. Чи ми чимось відрізняємось у цьому питанні від східноєвропейських націй – поляків, чехів чи литовців? Очевидно, ні. То що за чудасія відбувається на кордоні між Україною і Польщею, що в Польщі вживання слова «жид» на означення походження – це нормально, а в Україні – щось неприйнятне? В Українській Галицькій Армії був Жидівський пробоєвий курінь, який боровся за Україну. Його вояки практично всі загинули за Незалежність нашої держави. Вони – українські герої. Натомість сюди прийшли євреї-комісари на чолі північних орд, які цю Незалежність знищили. Наслідком московсько-большевицької окупації став геноцид українців – Голодомор 1932–33 років. І в цьому контексті яке саме слово має негативну конотацію?

Зрештою, не може одна національна меншина диктувати, які слова нам вилучати з мови, а які – вживати. Найбільше, либонь, мали б ображатися німці, тому що етимологія слова «німець» – від слова «німий». Ми цілу націю називаємо «німаками», але претензій від них не чули. Не чули вимог називати їх «дойчами». Бо питання вживання етнонімів – це питання розвитку нації. Нічого образливого в цьому немає.

Якщо йти шляхом вилучення нібито образливих слів, то ми взагалі можемо залишитись без мови. Зараз, наприклад, у країнах Західної Європи вилучають з ужитку слова «батько» й «мати», бо це якимось чином «спрямовано проти одностатевих шлюбів». Якщо так далі піде, то скоро й українцям такі претензії виставлять. Але до чого ми тоді дійдемо?

http://glavcom.ua/articles/9435.html

Это сообщение написано также в: СМЕРТЬ УРОДАМ! (0 комментариев) , ЖИЗНЬ, КАК ОНА ЕСТЬ (0 комментариев) , Freedom (0 комментариев) , УН-ДА (Українська Націонал-Демократична Асамблея) (0 комментариев) , Тайное сообщество "Клуб вольнодумцев" (0 комментариев) , жизнь как она есть (0 комментариев) , Доска позора (0 комментариев) , Славянская история. (0 комментариев) , Справжня історія (0 комментариев) , В ИНТЕРНЕТЕ ЧТО-ТО НЕ ТАК! (0 комментариев) , Україна понад усе (0 комментариев) , українське слово (0 комментариев)
Комментарии rss
Лео | 26.01.2013 07:22 |

То, что слово "жид" не является синонимом слова "еврей" известно каждому филологу, кроме Ирины Дмитриевны Фарион.

 "Жид, жидовин, жидюк, жидюга, м. жидова или жидовщина, ж. жидовье ср. собир. скупой, скряга, корыстный купец. Еврей, не видал ли ты жида? -дразнят жидов. На всякого мирянина - по семи жидовинов. Живи, что брат, а торгуйся, как жид. Жид крещеный, недруг примиренный да волк кормленый. Родом дворянин, а делами жидовин. Мужик сделан, что овин, а обойлив, что жидовин. Проводила мужа за овин, да и прощай жидовин! Не прикасайтесь черти к дворянам, а жиды к самарянам.

   Жидомор м., жидоморка ж. Жидовская душа или корыстный купец. Жидовать, жидоморничать, жидоморить, жить и поступать жидомором, скряжничать; добывать копейку вымогая, недоплачивая и пр.

   Жидюкать, -ся, ругать кого жидом. Жидовство или жидовщина, жидовский закон, быт. Жидовствовать, быть закона этого. Ересь жидовствующих или субботников. Жидовская смола, асфальт, земляная, каменная, горная ископаемая смола. Жидовская вишня, растение фисалис. (...) Слобожане (вятск.) жидокопы, искали денег в могиле жида".

Это достаточно не новые поговорки. Поэтому многими евреями слово «жид» воспринималось как оскорбление еще в XVIII веке. Немке Екатерине хватило ума и политической мудрости запретить использование слова "жид" в официальных документах. И вряд ли украинские писатели, используя слово "жид" не знали о негативной окраске слова и о царивших в России и на территории Речи Посполитой. Сами же свидомые утверждают, что не все евреи - жиды. А какие тогда жиды? И что под этим подразумевается? Так же написано в словаре Даля. Так же в академическом словаре украинского языка слово «жиды» имеет два значения: 1) устаревшее название евреев, 2) обидное название евреев.

Еврейское население Западной Украины к концу XIX века.составляло 1/7 - 1/8 часть населения Восточной Галиции (часть Австро-Венгерской империи) , во Львове в 1910 году насчитывалось около 60 тыс. евреев, что составляло свыше 25% населения города. А сколько сегодня евреев в Украине? Вы сами себя вычеркиваете из перечня цивилизованных стран. Ну, уедут остатки евреев из Украины, ну и что? Неужели Вы станете лучше жить? Украина в 90 годах потеряла (и не иначе!) 500-600 тысяч высокообразованных людей (врачей, инженеров,учителей, ученых, артистов, рабочих и т.д.) еврейской национальности. Стало лучше? Если Вы сможете доказать, что стало лучше, то я буду рад, что внес в это и свой малый вклад.

Евреев ненавидят за их достоинства, а не за их пороки. Евреи всегда отличались своими деловыми качествами. Почему в украинских населенных пунктах арендаторами различных заведений практически всегда были евреи? Все объяснялось очень просто - украинцу было лень напрягаться. Он пришел, пропил последнее, наутро проснулся - "Жиды обобрали!"

witer | 26.01.2013 16:06 |

то жидам було лінь напрягатись, а українці працювали на замлі ( ще до жидів також)

Лео | 26.01.2013 19:34 |

Лень сделала из обезьяны человека!

Робер | 26.01.2013 23:13 |

Это ты на собственном кацапском опыте сделал вывод?

Лео | 27.01.2013 01:33 |

А из тебя не сделала.

Робер | 27.01.2013 10:02 |

Манкурт, ты здесь за кацапские деньги пишешь свой бред или тебя ненависть к Украине греет?

Лео | 27.01.2013 12:27 | | А чем хуже кацапские деньги от еврейских?
Назад12 | Указать страницу
Поиск:
ИнформацияОбщениеБизнесДосуг
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2010 <META> Все права защищены