Зрозуміло / Понятно
Шановний користувач!
На жаль, ми вимушені закрити цей проект і з 30 листопада 2020 він перестане працювати. Просимо свої вибачення за можливі незручності.

Уважаемый пользователь!
К сожалению, мы вынуждены закрыть этот проект и с 30 ноября 2020 он перестанет работать. Приносим свои извинения за возможные неудобства.
<МЕТА> - Украина | Блоги | Українська
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Рефераты
Товары
Блоги
искать в блоге Добрі новини з Аушвіцу искать в постах/комментариях пользователя
Авторизация
Логин:
Пароль:
 
#

Календарь

 Февраль 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
#

Андрій Мохник: жиди не можуть диктувати українцям, які слова нам вилучати з мови, а які – вживати

Робер | 2013-01-26 02:20:16  
Сообщение прочтено 2935 раз

У вас не виникала думка на фракції просто заборонити публічне використання слова «жид» і його похідних? Байдуже – коректно його використовувати чи ні – просто, щоб не було звинувачень в антисемітизмі і цих безкінечних філологічних диспутів, в які вас втягують?

Ви вважаєте, ми можемо так ставити питання в присутності фахового філолога Ірини Фаріон?

Але ж ви бачите, як це сприймається суспільством?

А як сприймається? Якщо є маніпуляція, то як ми можемо її коментувати? Ті, хто каже, що це «розпалювання міжнаціональної ворожнечі», хай подають до суду. Але ж не подають, бо ця тема роздувається в маніпулятивних цілях. Колись так само намагалися робити з виступом Олега Тягнибока на Яворині 2004 року. Але чомусь усі крикуни мовчать, що Тягнибок виграв усі суди, де довів, що в його виступі не було розпалювання міжнаціональної ворожнечі. До речі, в тих судових процесах якраз лінгвістична експертиза Ірини Фаріон була одним із ключових аргументів.

Ви не будете давати зайвих приводів для звинувачень…

Насправді саме наше існування є таким приводом. Не буде цього – буде щось інше, наприклад, право на вільне володіння зброєю, заборона на усиновлення дітей іноземцями і так далі. Ми виходимо з того, що українська нація – це кровно-духовна спільнота, як писав Шевченко, «і мертвих, і живих, і ненароджених». Ми є відповідальними як перед тими, хто боровся за утвердження української нації на українській землі, так і перед нашими нащадками. Ось ця відповідальність і є мотивом, що рухає нами. А ті, хто проти того, аби українці були господарями на своїй землі, знайдуть мільйон причин, до стовпа, як то кажуть, присікаються, щоб створити скандал.

Зауважте, як штучний скандал зі вживанням слова «жид» переноситься в англомовне середовище. Спочатку слово спотворили фонетично, написавши «zhydovka», тобто транслітерували з російської, хоча Мірошниченко писав українською. А потім додали до нього ще й прикметник, і вийшло – «zhydovka» («dirty Jewess»), що значить «брудна жидівка». А це вже наклеп, бо Мірошниченко так не висловлювався. Така маніпуляція була потрібна, щоб роздути скандал, бо в самому слові «Jewess», як, власне, і перекладається англійською слово «жидівка», немає нічого антисемітського. З цього приводу ми подали до суду на газету, яка цей наклеп надрукувала.

Зрештою, це питання до філологів. Це – мовна норма, яка присутня в словниках, українській класичній літературі. Чи ми чимось відрізняємось у цьому питанні від східноєвропейських націй – поляків, чехів чи литовців? Очевидно, ні. То що за чудасія відбувається на кордоні між Україною і Польщею, що в Польщі вживання слова «жид» на означення походження – це нормально, а в Україні – щось неприйнятне? В Українській Галицькій Армії був Жидівський пробоєвий курінь, який боровся за Україну. Його вояки практично всі загинули за Незалежність нашої держави. Вони – українські герої. Натомість сюди прийшли євреї-комісари на чолі північних орд, які цю Незалежність знищили. Наслідком московсько-большевицької окупації став геноцид українців – Голодомор 1932–33 років. І в цьому контексті яке саме слово має негативну конотацію?

Зрештою, не може одна національна меншина диктувати, які слова нам вилучати з мови, а які – вживати. Найбільше, либонь, мали б ображатися німці, тому що етимологія слова «німець» – від слова «німий». Ми цілу націю називаємо «німаками», але претензій від них не чули. Не чули вимог називати їх «дойчами». Бо питання вживання етнонімів – це питання розвитку нації. Нічого образливого в цьому немає.

Якщо йти шляхом вилучення нібито образливих слів, то ми взагалі можемо залишитись без мови. Зараз, наприклад, у країнах Західної Європи вилучають з ужитку слова «батько» й «мати», бо це якимось чином «спрямовано проти одностатевих шлюбів». Якщо так далі піде, то скоро й українцям такі претензії виставлять. Але до чого ми тоді дійдемо?

http://glavcom.ua/articles/9435.html

Это сообщение написано также в: СМЕРТЬ УРОДАМ! (0 комментариев) , ЖИЗНЬ, КАК ОНА ЕСТЬ (0 комментариев) , Freedom (0 комментариев) , УН-ДА (Українська Націонал-Демократична Асамблея) (0 комментариев) , Тайное сообщество "Клуб вольнодумцев" (0 комментариев) , жизнь как она есть (0 комментариев) , Доска позора (0 комментариев) , Славянская история. (0 комментариев) , Справжня історія (0 комментариев) , В ИНТЕРНЕТЕ ЧТО-ТО НЕ ТАК! (0 комментариев) , Україна понад усе (0 комментариев) , українське слово (0 комментариев)
Комментарии rss

Лєо, ти зараз знову образишся, але я змушений вкотре висловитись по відношенню до тебе щиро. Тож лише такий дебільний поліглот, як ти може твердити про значення слів в іноземних мовах, суті яких він ніколи не зрозуміє, бо власне і своєї рідної мови не знає. Те, що у тебе з логікою не все гаразд тут всім відомо, та все ж, напружся і подумай: - звичайно до татар і турків наші косаки (козаки), як до ворогів не палали любов'ю, і звісно зачувши це слово від наших предків, турки і татари вклали в нього саме такий негативний зміст. Але лише такий, як ти дурень може припустити і поширювати те, що наші воїни називали себе бандитами. Наші партизани з гордістю називали себе "бандерівцями", але ж для таких як ти ворогів України - це слово далеко не є синонімом слів "герой", "захисник", а швидше навпаки. Ну і що з того?

От, тебе твої діти не "татом" називають, а "папою". Але ж загально відомо що у мордвинській мові слово "папа" означає чоловічий статевий орган тобто "Х*Й". Але мордва напевно мудріша за таких як ти хохло-жидів, і не стане насміхатись з вас і решти москалів, через те, що ваші діти називають одного із своїх батьків таким словом.

Мордва говорит на двух языках и такого языка - "мордвинского" просто не существует. Так что уточнить, как звучит на этом языке слово "папа" я не могу. Но я точно знаю, что я говорю именно на родном языке народа, населяющего нынешнюю Украину. Княжества Киевское, Черниговское и даже Галицкое были княжествами русскими и жители говорили на русском языке. И верили они в одного Бога, крестились по греческому обряду. А произносить слова напольский манер стали запорожские бандюганы-казаки, большинство которых были поляками, сбежавшими от правосудия либо изгнанными из своих городов за преступления, да подвергшиеся ополячиванию жители правобережья. Я понимаю стремление галичан выжить под крылышком у России и Украины, но придя в чужой дом не нужно наводить свои порядки и влезать хазяевам на шею.

Ты больной человек. Ты свихнулся от ненависти к Украине. Плохо что с такими идиотами начинают ассоциироваться все русские.

Чудило, ты сам то понял, чего написал? Где я говорил о том, что не люблю Укриану или укаринцев? Я не люблю больных русофобов, дикарей, сидящих в пещерах и схронах и размахивающих здесь дубиной - "маскали геть", "чужинци", "окупанты". Это вы оккупанты моей земли, которая всегда была русской. Жидокоммунонацисты во главе со Скрыпником, Грушевским и антисемитом - расистом Хрущевым.

И ещё. Я не филолух и не политолух. Я самый обыкновенный сельский житель. Колхозник. Пашу да сею, сею да пашу. Иногда новости с быком Степаном обсуждаем, он про тебя всё знает!

 Ти просто регионовский бот, янычар, манкурт. Без родины, без будущего. Быдляческая биомасса, живущая ради куска колбасы.

Ничего нового.

Поиск:
ИнформацияОбщениеБизнесДосуг
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2010 <META> Все права защищены