Зрозуміло / Понятно
Шановний користувач!
На жаль, ми вимушені закрити цей проект і з 30 листопада 2020 він перестане працювати. Просимо свої вибачення за можливі незручності.

Уважаемый пользователь!
К сожалению, мы вынуждены закрыть этот проект и с 30 ноября 2020 он перестанет работать. Приносим свои извинения за возможные неудобства.
<МЕТА> - Украина | Блоги | Українська
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Рефераты
Товары
Блоги
искать в блоге Добрі новини з Аушвіцу искать в постах/комментариях пользователя
Авторизация
Логин:
Пароль:
 
#

Календарь

 Апрель 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
9
10
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
#

Андрій Мохник: жиди не можуть диктувати українцям, які слова нам вилучати з мови, а які – вживати

Робер | 2013-01-26 02:20:16  
Сообщение прочтено 2985 раз

У вас не виникала думка на фракції просто заборонити публічне використання слова «жид» і його похідних? Байдуже – коректно його використовувати чи ні – просто, щоб не було звинувачень в антисемітизмі і цих безкінечних філологічних диспутів, в які вас втягують?

Ви вважаєте, ми можемо так ставити питання в присутності фахового філолога Ірини Фаріон?

Але ж ви бачите, як це сприймається суспільством?

А як сприймається? Якщо є маніпуляція, то як ми можемо її коментувати? Ті, хто каже, що це «розпалювання міжнаціональної ворожнечі», хай подають до суду. Але ж не подають, бо ця тема роздувається в маніпулятивних цілях. Колись так само намагалися робити з виступом Олега Тягнибока на Яворині 2004 року. Але чомусь усі крикуни мовчать, що Тягнибок виграв усі суди, де довів, що в його виступі не було розпалювання міжнаціональної ворожнечі. До речі, в тих судових процесах якраз лінгвістична експертиза Ірини Фаріон була одним із ключових аргументів.

Ви не будете давати зайвих приводів для звинувачень…

Насправді саме наше існування є таким приводом. Не буде цього – буде щось інше, наприклад, право на вільне володіння зброєю, заборона на усиновлення дітей іноземцями і так далі. Ми виходимо з того, що українська нація – це кровно-духовна спільнота, як писав Шевченко, «і мертвих, і живих, і ненароджених». Ми є відповідальними як перед тими, хто боровся за утвердження української нації на українській землі, так і перед нашими нащадками. Ось ця відповідальність і є мотивом, що рухає нами. А ті, хто проти того, аби українці були господарями на своїй землі, знайдуть мільйон причин, до стовпа, як то кажуть, присікаються, щоб створити скандал.

Зауважте, як штучний скандал зі вживанням слова «жид» переноситься в англомовне середовище. Спочатку слово спотворили фонетично, написавши «zhydovka», тобто транслітерували з російської, хоча Мірошниченко писав українською. А потім додали до нього ще й прикметник, і вийшло – «zhydovka» («dirty Jewess»), що значить «брудна жидівка». А це вже наклеп, бо Мірошниченко так не висловлювався. Така маніпуляція була потрібна, щоб роздути скандал, бо в самому слові «Jewess», як, власне, і перекладається англійською слово «жидівка», немає нічого антисемітського. З цього приводу ми подали до суду на газету, яка цей наклеп надрукувала.

Зрештою, це питання до філологів. Це – мовна норма, яка присутня в словниках, українській класичній літературі. Чи ми чимось відрізняємось у цьому питанні від східноєвропейських націй – поляків, чехів чи литовців? Очевидно, ні. То що за чудасія відбувається на кордоні між Україною і Польщею, що в Польщі вживання слова «жид» на означення походження – це нормально, а в Україні – щось неприйнятне? В Українській Галицькій Армії був Жидівський пробоєвий курінь, який боровся за Україну. Його вояки практично всі загинули за Незалежність нашої держави. Вони – українські герої. Натомість сюди прийшли євреї-комісари на чолі північних орд, які цю Незалежність знищили. Наслідком московсько-большевицької окупації став геноцид українців – Голодомор 1932–33 років. І в цьому контексті яке саме слово має негативну конотацію?

Зрештою, не може одна національна меншина диктувати, які слова нам вилучати з мови, а які – вживати. Найбільше, либонь, мали б ображатися німці, тому що етимологія слова «німець» – від слова «німий». Ми цілу націю називаємо «німаками», але претензій від них не чули. Не чули вимог називати їх «дойчами». Бо питання вживання етнонімів – це питання розвитку нації. Нічого образливого в цьому немає.

Якщо йти шляхом вилучення нібито образливих слів, то ми взагалі можемо залишитись без мови. Зараз, наприклад, у країнах Західної Європи вилучають з ужитку слова «батько» й «мати», бо це якимось чином «спрямовано проти одностатевих шлюбів». Якщо так далі піде, то скоро й українцям такі претензії виставлять. Але до чого ми тоді дійдемо?

http://glavcom.ua/articles/9435.html

Это сообщение написано также в: СМЕРТЬ УРОДАМ! (0 комментариев) , ЖИЗНЬ, КАК ОНА ЕСТЬ (0 комментариев) , Freedom (0 комментариев) , УН-ДА (Українська Націонал-Демократична Асамблея) (0 комментариев) , Тайное сообщество "Клуб вольнодумцев" (0 комментариев) , жизнь как она есть (0 комментариев) , Доска позора (0 комментариев) , Славянская история. (0 комментариев) , Справжня історія (0 комментариев) , В ИНТЕРНЕТЕ ЧТО-ТО НЕ ТАК! (0 комментариев) , Україна понад усе (0 комментариев) , українське слово (0 комментариев)
Комментарии rss
keva | 26.01.2013 06:03 |
Axule тут удивляться? Двойные стандарты. Пшекам можно, хохлам - нельзя.
Лео | 26.01.2013 06:56 |

Дело не в двойных стандартах. Скажи, что ты думаешь о поляках, когда называешь их "пшеками"? А почему тогда свидомым не нравится, когда их называют хохлами? В этом слове тоже изначально не было ничего обидного, казаки носили хохол на голове, их так и прозвали. И Шевченко говорил о себе - "Я хохол". А вот здесь и возникает то, что ты называешь "двойные стандарты". На свое прозвище мы обижаемся, но других называть имеем право. А чего тут такого? В польском ведь языке это слово не обидное! Только в Украине это слово давно стало обидным и свидомым это прекрасно известно. В свидомых учебниках истории нет определения "русские", везде только москали, даже когда речь идет о татарах или мордве, они все равно москали, потом что живут в России. ДАвайте тогда называть укрианцев - хохлами, для других народов придумаем другие "необидные" прозвища. Пускай весь мир смотрит и видит, какие мы дикие.

Явір | 26.01.2013 12:02 |

 Козаки носили на голові косу - ознака професійного воїна. Звідси і походить слово "КОСАК", яке з часом трансформувалось у "КОЗАК". Ще за князівських часів коли такий воїн одягав шолом, то до нього обов'язково був прикріплений жмут наподобі коси, щоб було видно професійного воїна, теж саме бачимо і в пізніші часи, коли головні убори були вже шиті з тканини. Згадай гайдамацькі шапки. Тобто в такій шапці було видно воїна, і коли шапка знімалась, то коса, як ознака воїна знову була на виду. Косацьку косу міг носити лише воїн, звичайні селяни, міщани мали інші зачиски.

Лео | 26.01.2013 19:33 |

Слово казак в переводе с татарского означает: бродяга, или просто – свободный человек. Бомж, бандюган. Это китайцы носили косу, а козаки носили именно хохол. Казаки-черкасы - легкая конница в Орде. Так что, Явор, пейсы и хохолки тебе не помогут - ты самый настоящий ордынец. Если, конечно, не еврей. Или как сегодня патриоты называют евреев ласково - жидочек.

Лео | 26.01.2013 19:49 |

Явор, вот ещё о гайдамаках. В Венгрии так назывался казак, грабивший на больших дорогах. Как ни крути, а казаки были обыкновенными бандитами.

Явір | 26.01.2013 22:17 |

Лєо, ти зараз знову образишся, але я змушений вкотре висловитись по відношенню до тебе щиро. Тож лише такий дебільний поліглот, як ти може твердити про значення слів в іноземних мовах, суті яких він ніколи не зрозуміє, бо власне і своєї рідної мови не знає. Те, що у тебе з логікою не все гаразд тут всім відомо, та все ж, напружся і подумай: - звичайно до татар і турків наші косаки (козаки), як до ворогів не палали любов'ю, і звісно зачувши це слово від наших предків, турки і татари вклали в нього саме такий негативний зміст. Але лише такий, як ти дурень може припустити і поширювати те, що наші воїни називали себе бандитами. Наші партизани з гордістю називали себе "бандерівцями", але ж для таких як ти ворогів України - це слово далеко не є синонімом слів "герой", "захисник", а швидше навпаки. Ну і що з того?

От, тебе твої діти не "татом" називають, а "папою". Але ж загально відомо що у мордвинській мові слово "папа" означає чоловічий статевий орган тобто "Х*Й". Але мордва напевно мудріша за таких як ти хохло-жидів, і не стане насміхатись з вас і решти москалів, через те, що ваші діти називають одного із своїх батьків таким словом.

Лео | 27.01.2013 01:46 |

Мордва говорит на двух языках и такого языка - "мордвинского" просто не существует. Так что уточнить, как звучит на этом языке слово "папа" я не могу. Но я точно знаю, что я говорю именно на родном языке народа, населяющего нынешнюю Украину. Княжества Киевское, Черниговское и даже Галицкое были княжествами русскими и жители говорили на русском языке. И верили они в одного Бога, крестились по греческому обряду. А произносить слова напольский манер стали запорожские бандюганы-казаки, большинство которых были поляками, сбежавшими от правосудия либо изгнанными из своих городов за преступления, да подвергшиеся ополячиванию жители правобережья. Я понимаю стремление галичан выжить под крылышком у России и Украины, но придя в чужой дом не нужно наводить свои порядки и влезать хазяевам на шею.

Робер | 28.01.2013 20:57 | | Ты больной человек. Ты свихнулся от ненависти к Украине.
Лео | 28.01.2013 21:30 | | Чудило, ты сам то понял, чего написал? Где я говорил
Лео | 27.01.2013 08:51 |

И ещё. Я не филолух и не политолух. Я самый обыкновенный сельский житель. Колхозник. Пашу да сею, сею да пашу. Иногда новости с быком Степаном обсуждаем, он про тебя всё знает!

Робер | 29.01.2013 08:58 |

 Ти просто регионовский бот, янычар, манкурт. Без родины, без будущего. Быдляческая биомасса, живущая ради куска колбасы.

Лео | 29.01.2013 13:15 | | Ничего нового.
Робер | 26.01.2013 23:13 |

Меня всегда удивляет, что кацапы в спорах украинцев и жидов ВСЕГДА занимают сторону жидов. Понятно, что жиды ваши хозяева, но удивляет - где же ваша славянская солидарность? Неужели не противно вам так унижаться и лизать жидовскую задницу?

Лео | 27.01.2013 01:37 |

У твоих хазяев спонсор главный еврей страны и у них самих все бабушки с еврейскими фамилиями! У украинских нацианалистов пейсы ещё из под ярмулки не торчат?

Робер | 27.01.2013 10:01 |

Все знают, что ты регионовское чмо, которое пишет здесь за наварованные у страны деньги. Ты манкурт, существо без родины, тупой совок, раб, лижущий жидовские сраки. У тебя есть только одно чувство - ненависть к Украине.
Тупое кацапское ничтожество, о чем с тобой, рабом, можно говорить? 

Лео | 27.01.2013 12:30 |

Я всегда говорил - Робер самый культурный на Мете еврей! патриот!

ex-libris | 26.01.2013 11:33 |

білорусам також нізззя, тож примарні "жидівські інтереси" є лише інструментом русифікації постсовка ?

12Вперед | Указать страницу
Поиск:
ИнформацияОбщениеБизнесДосуг
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2010 <META> Все права защищены