<МЕТА> - Украина | Блоги | Українська
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Рефераты
Товары
Блоги
искать в блоге Добрі новини з Аушвіцу искать в постах/комментариях пользователя
Авторизация
Логин:
Пароль:
 
#

Календарь

 Август 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
#

Звання Героя України в Степана Бандери - чинне

Робер | 2011-01-14 16:08:24  
Сообщение прочтено 2880 раз

 Адвокат, який представляє в Україні інтереси Степана Бандери (молодшого), сказав, що зараз немає юридичних підстав стверджувати, що історичних діячів Степана Бандеру та Романа Шухевича остаточно позбавлено звання Герой України, присвоєного указом президента Ющенка.

Адвокат Роман Орєхов сказав Українській службі Бі-Бі-Сі, що попри судові позови з вимогами скасувати укази, а також рішення, зокрема, суду у Донецьку, обидві справи юридично не завершені.

Адвокат вказав, що судовий розгляд чергової справи щодо Шухевича у середу відкладений.

Що стосується судового рішення про скасування звання героя Степана Бандери, то рішення донецького суду буде розглядати у березні Вищий адміністративний суд України, який, на думку Романа Орєхова, має багато підстав відкинути донецьке рішення і "залишити укази президента Ющенка в спокої".

Пан Орєхов, який є адвокатом російської правничої компанії, висловив здивування повідомленням адміністрації президента Януковича про "скасований судом" указ щодо звання героя Степанові Бандері і припустив, що повідомлення з'явилося з огляду на черговий судовий розгляд справи щодо звання героя Романа Шухевича.

Адвокат також припустив, що повідомлення президентської адміністрації, яке він назвав "провокацією", мало політичний характер і призначалося зацікавленим колам у Росії, а також російським репортерам, які приїхали в Україну висвітлювати перебіг судової справи.

Бі-Бі-Сі: Що, власне, відбувається у юридичному сенсі довкола указів про звання герою Степану Бандері та Роману Шухевичу?

Р. Орєхов: Ситуація приблизно наступна. Указ президента про нагородження Романа Шухевича званням Героя України, про присвоєння йому цього звання, виданий був в 2007 році, і того самого року був оскаржений моїм українським колегою паном Оленцевичем до Донецького окружного адміністративного суду відповідно до чинного законодавства України, яке діяло на той момент. Донецький окружний адміністративний суд відмовив у задоволенні позову, тобто, залишив указ без змін, і це рішення підтвердив Донецький апеляційний адміністративний суд.

Це друга інстанція. Оленцевич відповідно не погодився, подав касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду України, який відкрив касаційне провадження, але не призначав протягом майже 2 років справу до розгляду. Оленцевич, усвідомлюючи, що ця ситуація безвихідна, вже як представник, наскільки мені відомо, лікаря, медика донецького – пана Соловйова – звернувся до того самого Донецького окружного адміністративного суду вже у 2009 році з тим самим позовом. При цьому, вони абсолютно ідентичні, відрізняються лише прізвищем і місцем мешкання позивача. Про визнання незаконним указу президента Україна про нагородження Романа Шухевича званням Героя України.

Цей позов також був залишений без задоволення, але відбулась така ситуація, що рішення першої інстанції було постановлено у жовтні 2009 року, а до апеляції, за апеляційною скаргою пана Соловйова, ця справа потрапила вже у квітні 2010 року. Як ви розумієте, дещо змінилося, скажімо, на політичній арені в Україні. І Донецький адміністративний апеляційний суд, не враховуючи, що вже існує його ж рішення в такій самій справі про відмову в задоволенні позову, задовольняє позов Оленцевича і касує рішення першої інстанції. Відтак, рішення про визнання незаконним указу президента України про нагородження Романа Шухевича званням Героя України набрало законної сили.

Бі-Бі-Сі: Що це означає? Чи можна вважати, що суд цим рішенням скасував указ?

Р. Орєхов: Не можна. Справа в тім, що у справі Шухевича суд лише визнав указ незаконним. От такий розвиток подій передбачає певні активні дії з боку відповідача, тобто, президента України. І, теоретично виконуючи рішення суду, він мав би скасувати даний указ.

Бі-Бі-Сі: Зрозуміло. А у справі Степана Бандери?

Р. Орєхов: У справі Степана Бандери ситуація трохи цікавіша. Наприкінці березня 2010 року безпосередньо перед розглядом справи Донецьким окружним адміністративним судом, Оленцевич змінив позовні вимоги, змінив предмет підстави позову і попросив суд визнати незаконним і скасувати указ. Суд, попри вимоги адміністративного судочинства України, таку зміну прийняв, визнав указ незаконним і скасував його. Наша апеляційна скарга була залишена без задоволення Донецьким апеляційним адміністративним судом, і 23 червня 2010 року рішення суду про визнання незаконним і скасування указу президента України про присвоєння Степанові Бандері звання Героя України фактично набрало законної сили.

Бі-Бі-Сі: Тобто, ми маємо ситуацію, за якої суд скасував президентський указ? Не президент скасував свій указ?

Р. Орєхов: Не президент.

Бі-Бі-Сі: Чи це відповідає українському законодавству?

Р. Орєхов: Українському законодавству не відповідають два моменти в такій ситуації. Перший момент: неможливо, щоб суд водночас визнавав нормативний акт незаконним і скасовував його. Між цими позовними вимогами існує певна конкуренція. Тобто, або скасувати, або визнати незаконним. Розумієте, якщо суд пише в рішенні "визнати незаконним та скасувати", іде певний порядок слів. Якщо суд проголосив визнати незаконним, значить, скасувати вже нема чого, правильно? Це, мабуть, юридична риторика певна, але насправді саме так визначав Кодекс адміністративного судочинства…

Бі-Бі-Сі:…власне, риторика. Якщо, скажімо, ми відійдемо від суто юридичного окреслення ситуації, і ви щойно, напевно, подали приклад того, як можна її по-різному окреслювати, чи, на вашу думку, можна зараз реально говорити, що мешканці України чи взагалі українці будь-де у світі можуть залежно від того, як вони оцінюють ситуацію і як вони розглядають скажімо, виконання чи невиконання законів, вважати особисто для себе, що Степан Бандера чи Роман Шухевич або не мають звання Героя України, або мають, і кожен з цих людей буде мати рацію.

Р. Орєхов: Я хотів би звернути вашу увагу на такий момент, він насамперед юридичний: обидві справи наразі перебувають у Вищому адміністративному суді. Зокрема, по справі Бандери призначено судове засідання на 29 березня цього року. І я не певний, що Вищий адміністративний суд України, який складається з добре відомих мені, досить професійних і досвідчених суддів, наважиться так само, як їхні колеги, безвідповідально підійти до розгляду питання щодо оскарження указів президента взагалі.

Бі-Бі-Сі: Тобто, ця справа ще не доведена до кінця?

Р. Орєхов: Абсолютно ні. І в мене є всі правові підстави вважати, що рішення попередніх судів буде скасовано, а указ, зрештою, і один і другий, залишать у спокою. Оскільки ані позивач не має права їхнього оскарження, ані суд не має жодних правових підстав для їхнього скасування.

Комментарии rss
impish-one | 14.01.2011 16:23 |

Бандера-герой!
ex-libris | 14.01.2011 16:24 |

без сумніву Rolling Eyes

ex-libris | 14.01.2011 16:27 |

З ЖЖ lj reznichenko-d

В наградном списке "Героев Украины" Бандера Степан Андреевич находится между Балюком Иваном Махте́йовичем, украинским деятелем сельского хозяйства, и Барановым Юрием Ивановичем, государственным менеджером в угольной промышленности Украины, главой правления и директором АО «Шахтоуправление „Донбасс“».

Сегодня со Степана Бандеры сняли звание Героя Украины, лишив его, таким образом, чести быть причастным к пантеону этих достойных мужей.

Ритуальные пляски пигмеев на кургане мертвого царя. Сначала один пигмей вешает на каменный памятник почетные бусы, причем вешает в последние дни своего председательства, ничем уже не рискуя, не боясь нарваться на вялое возмущение одной части подданных. Потом пигмей, пришедший ему на смену, почетные эти бусы с монумента снимает. Причем снимает не своими руками, а решением суда, вроде как оставаясь в стороне и не рискуя нарваться на вялое возмущение другой части подданных.

Официальная причина снятия почетных бус - погибший правитель, положивший свою и кучу чужих жизней за независимость Украины, не успел стать гражданином независимой Украины, не обладал синей бумажечкой с трезубцем. Следовательно, согласно протокола, не является объектом присвоения такой награды...

Чиновники судят историю. По своим чиновничьим схемам и понятиям. Пиздец.

Наиболее емко эту ситуацию описал (кацаб sic!) [info]adolfych

"В настоящее время звание Герой Украины носит огромное количество людей, которых расстрелял бы не только Бандера с Шухевичем или Сталин с Берией, но и такие умеренные деятели как Хрущев или Брежнев, и не с помощью НКВД-КГБ, а посредством ОБХСС. 

Сама награда настолько скомпрометирована, что Бандера пожалуй, от нее отказался бы.

Что до моего скромного мнения - Бандера был и остается героем, борцом за независимую национал-социалистическую Украину, где он был бы диктатором - то есть, делал то, что и положено настоящему герою - изменял окружающую действительность под себя, свои цели и свои идеалы.

ex-libris | 14.01.2011 16:27 |

Бандера заставил русский народ уважать украинцев - всегда можно сказать на снисходительное: "Ну как вы там, хохлы?" - "Мы хорошо. И мы не хохлы, мы бандеровцы". Снисходительность как рукой снимет.

У русских подобного героя не было давно, со времен Гражданской войны, не считать же Власова и Каминского героями. А есть у Бандеры медаль посмертная или нет - разницы никакой. Придут к власти бандеровцы - отменят эту награду вообще, а Бандере посмертно вручат что-нибудь другое, Золотой тризуб с листьями калины, например
". Конец цитаты.

Бандеровцы воевали тогда, когда не только на востоке, но и на севере, юге и западе был Сталин. Тот самый Сталин, по чьему приказу гордых чеченцев
просто погрузили в товарные вагоны и вывезли с родных гор в азиатскую степь - без войны, спокойно и деловито, будто это не чеченцы вовсе, а какие-нибудь цыгане. Под Сталиным была армия, которую могла остановить только атомная бомба. Эта армия недавно завоевала половину мира и примеривалась на остальную часть. Бандеровцы с ней боролись до 1961 года.

Нынешние 150 млн русских потеют при виде полутора миллионов чеченцев. Их ненависть к Степану Бандере и светлой памяти Роману Шухевичу понятна и естественна. Национальная революция 20-х на востоке и в центре Украины провалилась, потому что крестьяне, искренне ненавидевшие пришлый русскоязычный пролетариат, оказались не способны оторваться от родной хаты, от поля, соглашались воевать не дальше родного уезда, и были передавлены по одному со всеми своими атаманами. Бандера же на западной Украине смог создать единую общественную структуру. Она имела широчайшую сеть и была централизована, как тоталитарная секта. Бандера создавал настоящую украинскую государственность, за что его естественно ненавидят русские.

Сегодняшняя Украина досталась нам в наследство от подохшего СССР, в комплекте с действующими политиками. Представляю, что испытал бы Степан Андреевич, если бы побывал гражданином ЭТОЙ Украины.

Скоро чиновничий суд будет судить и Романа Шухевича. Достоин ли генерал-хорунжий быть в одном списке с Ефимом Звягильским?.. 

Бандера был организатор, теоретик, политик. Роман Шухевич был солдат. Он не написал за жизнь ни единой статьи, зато погиб с оружием в руках, застрелив НКВДиста из штурмового отряда. Вот его взгляд из Валгаллы. Он стоит всех

ex-libris | 14.01.2011 16:28 |

патриотических книг.

 


Мне смешно представить, как на сцене "Украинского Дома" (бывшего Музея Ленина) генерал-хорунжий УПА Роман Иосифович Шухевич принимает медаль из рук Виктора Ющенко.

alex52 | 14.01.2011 19:17 |

Комментарий для ex-libris, потому как робер существо недалекое, но амбициозное, то с ним не интересно...   Я думаю, что немецкие архивные материалы являются достаточным доказательством того, что произошло в Лемберге?  http://books.google.com/books?id=8DYULZk7Q0MC&pg=PA573&lpg=PA573&dq=archiv+dokumente+%C3%BCber+massaker+im+lemberg+in+1941&source=bl&ots=iuGWuTiwYm&sig=SuBXV1wk5xAFYe13k9hLDQzBdUg&hl=de&ei=G4MwTfy1Is_0sgbl4tSmCg&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=3&ved=0CC0Q6AEwAg#v=onepage&q=archiv%20dokumente%20%C3%BCber%20massaker%20im%20lemberg%20in%201941&f=false  


ex-libris | 14.01.2011 20:13 |
гм, вразити Робера Ви не сподіваєтесь, але мене на путь наставити надії не втратили ? Very Happy
Я подивлюсь, не виключено, що це те, чого я ще не бачила, проте на моє щире переконання будь-які матеріали відображають думку того, хто їх складав, хоча може й не думку, а те, що б він хотів за дійсне видати (якщо ви не заперечуєте, я все ж враховуватиму можливі інтерес, брак обізнаності, тощо) Окі ?
alex52 | 14.01.2011 20:20 | | Никогда в жизни не пытался "напрямую" наставлять кого-либо,
ex-libris | 14.01.2011 20:32 | | Інформацію подивлюсь, з тими застереженнями, про які
Робер | 15.01.2011 15:55 | |  Нерозумні дії влади вже призвели до того, що
ex-libris | 15.01.2011 16:25 | | Пропоную почати безпосередньо зараз "Герой України
alex52 | 14.01.2011 17:34 |

Лично мне Бандера пофиг. Но объективности ради скажу, что он был палачом и убийцей. С 1934 по 39 он сидел в польской тюрьме за убийсво министра внутренних дел. Был выпущен фашистами и воевал на их стороне. В 1941 участвовал в уничтожении 7000 чел. Лемберге. Люди, сотрудничавшие с фашистами (не зависимо от целей, которые они приследовали) не заслуживают прощения, не говорю уже о наградах. Люди восхищающиеся им мечтают установить в Украине фашисткий (националистический) режим со всеми вытекающими гнусными последствиями. (мое мнение)

http://de.wikipedia.org/wiki/Stepan_Bandera

Робер | 14.01.2011 17:46 |

 Ві можете как-то доказать это утверждение "В 1941 участвовал в уничтожении 7000 чел. в Лемберге"? Евреев уже заставили извиняться за эту ложь, а вы ее зачем повторяете?

alex52 | 14.01.2011 17:58 |

А вы можете доказать обратное?       http://de.wikipedia.org/wiki/Massenmorde_in_Lemberg_im_Sommer_1941 

(больше комментариев не будет. Кто понимает тому они не нужны, кто не понимает, тому бесполезны)

ex-libris | 14.01.2011 20:27 |

Бандера, поза оглядом на те, що про нього пишуть всі разом взяті окупанти цієї землі є однозначно героєм цього народу, але жодним чином не героєм народів окупантів, наполягати на цьому було б справді дивним.

Перацького Бандера не вбивав, але організацією спротиву, зокрема і замахів керував. Цей сротив виник не на порожньому і місці і Перацький зовсім не був випадковою невинною жертвою, можете важати, що його засуили на смерть та виконали вирок, якщо Вам так більше подобається.

На стороні фашистів Бандера також ніколи не воював, мав стосунки (а ХТО їх в тодішній Європі не мав ?) котрі використав для проголошення віднови Української Державності всупереч волі німецьких окупантів, я розумію незадоволення німців, навіть росіян незадоволення розумію, проте моє незадоволення цим його вчинком виглядало б нещирим, правда ж ?

Бадера безперечно є моїм героєм 

alex52 | 14.01.2011 20:47 |

Да хоть Муссолини! Мне, вот Анна Николь Смит нравится. Но это совсем не значит, что я об этом на каждом углу кричать должен.Laughing

ex-libris | 14.01.2011 21:06 | | А навіщо ж робите ? 
alex52 | 14.01.2011 21:09 | | Для примера! Хотя вовсе и не она мне нравится, так
ex-libris | 14.01.2011 21:20 | | Тим більше дарма
ex-libris | 14.01.2011 23:55 |

алаверди

Красные партизаны Украины 1941-1944 
Введение 5 
Раздел I Этап первый, разгромный 11 
Раздел II. Приписки в оперативных отчётах 65 
Раздел III. Тактика выжженой земли 76 
Раздел IV. Коммунистический партизанский террор 105 
Раздел V. Грабежи, мародёрство, бандитизм 137 
Раздел VI. Сексуальное насилие, половая распущенность 181 
Раздел VII. Пьянство 198 
Раздел VIII. Конфликты между командованием отрядов и УШПД .231 
Раздел IX. Внутренние конфликты, неуставные отношения 268 
Раздел X. Красные партизаны против ОУН-УПА: 1943-1944 369 
Перечень документов и материалов 411 
А вся книга вот здесь: 
http://upi.org.ua/load/krasnye_partizany.....1944/13-1-0-187 
_________________

Робер | 14.01.2011 17:44 |

 Он не только заставил русских и поляков уважать украинцев... У меня такое ощущение, что русские его до сих пор смертельно боятся и считают сверхчеловеком.

ex-libris | 14.01.2011 20:29 |

Мабуть так, в Росії він імхо й не бував ніколи, проте там досі всі перелякані

12Вперед | Указать страницу
Поиск:
ИнформацияОбщениеБизнесДосуг
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2010 <META> Все права защищены