<МЕТА> - Украина | Блоги | Українська
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Рефераты
Товары
Блоги
искать в блоге expertukr искать в постах/комментариях пользователя
Авторизация
Логин:
Пароль:
 
#

Календарь

 Январь 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
#

Солдати «Свіспану»: кому доручили протестувати проти інвестицій на Рівненщині

expertukr | 2020-01-14 00:39:37  
Сообщение прочтено 28 раз

Не варто очікувати швидкого завершення протестів активістів проти проекту сучасного європейського заводу Kronospan на Рівненщині в селі Городок. Адже процес очолюють професійні протестувальники, а на організацію правильних і контрольованих протестів добрі люди з Костополя вже виділи більше 50 тисяч доларів лише на перший місяць такої активності. З цих коштів мають оплачуватися не тільки плакати, реквізит, довіз учасників, гонорари професійних юристів та так звані «добові» для рядових учасників протестів. Однак, не виключено що частина з них не бреше, коли стверджує що протестує безплатно. Можливо лідери-політики з ними просто не поділилися. 

Хочете переконатися в «зарядженості» протестів проти будівництва в селі Городок – подивіться хто його лідери. Ні, вони не мають сумнівної репутації, скандального амплуа та судових процесів за підозрою в корупції. Жарт. Звичайно ж що мають. 

Хто не знає на Рівненщині екс-депутата Романа Коваля, який вже давно має проблеми ефективністю спроб повернутися в політику. Важко знайти справу проти якої він не протестував. Особливо коли справа йде про великі гроші. І що з того, що він раніше ніколи особливо не вболівав за екологію? Як треба – то треба. Особливо коли є сооолідна «мотивація» від хороших і небідних людей. 

Володимир Кудрін. Депутат Рівненської міської ради від Радикальної партії Олега Ляшка, тривалий час був офіційним помічником правої руки самого Ляшка. Вміння протестувати проти чогось грошовитого у «радикала» хоч і полум’яне, але недостатньо професійне. Інакше його б не пов’язали за підозрою в отриманні 5000 доларів від забудовника, не возили б в Київ у Лук’янівське СІЗО, не судили б вже майже два роки в Рівненському міському суді. Але адвокати сьогодні коштують дорого, тому депутат змушений знову вийти на нову стежину грошовитих протестів. 

Алла Лосік. Пані Алла дуже хоче стати справжнім політиком і депутатом. Щоправда вже багато разів рівняни відмовлялись голосувати за такого кандидата. Можливо причина в поверхневості суджень та надзвичайно конфліктному характері Алли. То ж вершина кар’єри активістики поки що - голова Рівненської обласної організації «Об'єднання «Самопоміч», яка зараз має рейтинг близький до нуля. У Рівному Алла належить до групи зоозахисників, які борються за створення собачого притулку у Рівному. Причому так борються, що вже два роки замість притулку – розруха, а зоозахисники готові перегризти одне одному горлянки. 

Ірина Пилипчук, соратниця Алли Лосік по партії «Самопоміч». На відміну від колеги таки змогла стати депутатом, але «побила горщики» з більшістю сесійної зали. Бореться зі всім, на чому можна добряче попіартися. Не бореться тільки зі скандальними голосуванням депутатів своєї фракції в Рівненській міській раді.  Яких неодноразово підозрювали в корупційних діяннях місцеві-журналісти розслідувачі.

Юлія Тарасюк, яка стурбовано розповідала про власні страхи стосовно екології Городку у сюжеті проросійського телеканалу Медведчука «112» мешкає в Костополі, навіть входить там у склад громадською ради при Костопільській РДА. Разом з представником первинної профспілкової організації ТОВ «Свиспан Лімітед», прес-секретарем «Свіспану» та «Українських лісопилень» Наталією Андрійчук. Далі більше - в серпні 2019 року на крайніх громадських слуханнях звіту ОВД з розширення виробничих потужностей «Свіспану» в Костополі Юлія Тарасюк виступала за це підприємство.

Тим часом мешканець Андрій Овсійчук мабуть чи не єдиний, який щиро вболіває за своє село. Однак не маючи досвіду та знань законів та всіх екологічних аспектів щиро покладається на думку старших товаришів, які за дорученням конкурентів заводу в Городку вкладають в його вуста все більше вигаданих і роздутих нічого ідей та аргументів. Досвідчені активісти вдало маніпулюють ним та іншими активістами та в ключові моменти відсиджуються в них за спинами. 

Хотілось би повірити в щирість намірів таких активістів – але факти говорять інше. Якщо проаналізувати відкритий реєстр ОВД в інтернеті – то стане відомо, що жоден з таких активістів, науковців, екологів не подавав зауважень щодо звіту з ОВД інших виробництв на Рівненщині. 

А звіт з ОВД корпорації «Свіспан» 2019 року взагалі немає жодного зауваження, ні від активістів, ні від професорів-екологів «водного» університету», ні від «Екоклубу». 

Це при тому, що «Свіспан» відповідно до офіційних даних звіту ОВД:

- Щороку викидає 30 тисяч тонн формальдегіду щороку. А коли нарешті встановить хоч якісь фільтри викидатиме 16 тонн. 

- Зливає каналізаційні стоки в річку Замчисько майже напряму. Адже древні очисні споруди просто не можуть ефективно працювати. 

- «Свіспан» топить теплогенераційну установку сушарки пилом від шліфування формармальдегідних плит. 

- «Свіспан»  ще декілька років тому задекларував встановлення фільтрів, але досі цього не зробив. 

- «Свіспан» прямо на своєму застарілому виробництві виготовляє шкідливі формальдегідні смоли, тоді як інші сучасніші виробництва чинять екологічніше - привозять готовий сертифікований клей європейського рівня  і-за кордону. 

- «Свіспан» встановлює стобі стару вживану виробничу установку, яку вивезли з іншого заводу в Європі. 

- Громадські слухання по ОВД «Свіспан» проводили тишком нишком лише 1 день. Громадські слухання відвідали лише 37 активістів дружніх до підприємства, спеціально приведені працівники підприємства. 

Але у Костополі вміють правильно закрити рота активістам і експертам. І знають ціну такого мовчання. 

Колишній голова Костопільської РДА, а потім і перший заступник голови Рівненської облради Михайло Кривко дружить з керівництвом «Свіспану» багато років. Чомусь він роками закривав очі на сотні порушень у роботі «Свіспану». Чому? Думайте. А тепер здогадайтесь хто ж в замовному матеріалі на «Рівне вечірнє» виступає проти приходу міжнародної компанії «Кроноспан»? Вгадали - Михайло Кривко. Чому? Думаю писати не варто.   Власне сам Михайло Кривко свої намірів навіть не приховує і відкрито коментує це на Facebook. 

Багатий і впливовий бізнесмен Сергій Ліщина, який також є співвласником компанії "Українські лісопильні" в Костополі. Він не приховуючись у матеріалі видання "Дзеркало тижня" розкритикував конкуренцію з іншими виробниками і виступив проти нового заводу на Рівненщині. 

Чому ж «Свіспан» так боїться конкуренції:

1. Виробничі потужності «Свіспану» менш технологічні і застарілі. Модернізацію виробничої лінії «Свіспан» розпочав лише в 2018 році, тоді як Кроноспан у Нововолинську зробив це ще сім років тому.

2. Фільтри «Свіспану» на порядок гірші за аналоги «Кроноспану». А з врахуванням нових модернізацій нововолинців костопільчанам доведеться наздоганяти конкурентів роками.

3. Плита ДСП «Кроноспану» набагато якісніша, тому виробники меблів беруть її охочіше. Про це провідні виробники меблів говорять абсолютно відкрито. Навіть на круглому столі у Рівненській ОДА.

4. «Кроноспан» планує також створювати меблеві кластери у Рівному і Нововолинську, що ще більше переманить всіх клієнтів від «Свіспану».

5. Зрештою костопільчани елементарно бояться конкуренції. Бо логістика «Кроноспану» сертифікована і більш розвинута. Костопільчани бояться не витримати чесної конкуренції.

Тому, думайТЕ!

Комментарии rss
Aristarh | 14.01.2020 03:38 |

 ледве живуть на субсидіях,це можливо побачити на- їх лицях..Афторе,у вас так же обличчя,чи гірше..

Поиск:
ИнформацияОбщениеБизнесДосуг
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2010 <META> Все права защищены