Авторизация
Меню

Календарь
 Апрель 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Понедельник 8 декабря 2014
Сообщение прочтено 61 раз

Green Video News. Global Frackdown 2014 (Міжнародний антифрекінговий день). Kyiv, the 11th of October, 2014

Починаючи із 2012 року Міжнародний антифрекінговий день, Global Frackdown, почали відзначати більш ніж в 30 країнах по всіх континентах.

По всьому світу в цей день, день боротьби проти фрекінгу, проходять акції та маніфестації, спрямовані проти видобутку сланцевого газу, на різних мовах активісти заявляють: Ми проти знищення екосистеми! Ми за чисту воду! Ми за життя! Природа не має кордонів! Людей непокоїть майбутнє їхньої землі, збереження природи, безпека власного існування та існування наступних поколінь. 
...
Читать


Сообщение прочтено 72 раз

Наукова конференція «Довкілля – ХХІ» про «синю економіку», альтернативні джерела енергії і проблеми сланцевого газу. Green Video

19 листопада 2014 року в Дніпропетровську в Інституті проблем природокористування та екології НАН України відкрилась Сьома міжнародна наукова конференція «Довкілля – ХХІ». У пленарному засіданні взяли участь представники Дніпропетровської облдержадміністрації, Національна академія наук України, відділення наук про Землю НАН України, Інститут проблем природокористування та екології НАН України, Українська екологічна асоціація «Зелений світ» / Друзі Землі України. В програмі: 5 виступів з доповідями по 10 хвилин.

Нагальна проблема на сьогодні – енергонезалежність України, заміна імпортних енергоносіїв на власні джерела енергії. За словами в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА Р.Стрільця на території Дніпропетровщини є 16 родовищ вуглеводнів, з них 4 – газові, 5 – газоконденсатні, 7 – нафтогазоконденсатні. Загальний баланс газу по області становить понад 19 млрд. м3. В промисловій розробці – 11 родовищ. За 10 місяців поточного року вдалося скоротити використання газу на 11%.
...
Читать


Сообщение прочтено 70 раз

Green Video News. Шелл в Украине. Имитация экологической ответственности. 03.07.2014.

24 января 2013 года было подписано соглашение между Украиной (в лице компании Надра Юзовская) и компанией Shell о разделе продукции от добычи сланцевого газа на так называемом Юзовском участке в Харьковской и Донецкой областях. 

Это событие вызвало целый шквал протестов экологов и представителей общественности, считающих, что добыча сланцевого газа убьет экологию региона. Кроме того, соглашение было засекречено, и с его положениями не удалось ознакомиться даже депутатам Харьковского и Донецкого областных советов, голосовавших вслепую за принятие судьбоносного для жителей региона решения. В обход Орхусской конвенции, предполагающей получение компанией разрешения местных громад и сельских советов на проведение газодобывающей деятельности, последние были попросту проинформированы о планируемой добыче.
...
Читать


Сообщение прочтено 60 раз

Громада села Червоний Оскіл проти видобутку сланцевого газу і за призупинення діяльності компанії «Шелл» на території Ізюмщини. Green Video

У селі Червоний Оскіл (Ізюмський р-н, Харківська обл.) 30 березня 2013 року зібралась громада для обговорення питання «Про заборону видобутку вуглеводнів і застосування технології гідророзриву пласту на території Ізюмського району». В обговоренні взяли участь голова Червонооскільської сільради, депутати Ізюмської райради, представники райдержадміністрації, екологи, громадські активісти, мешканці Червоного Осколу.

На початку депутатом Ізюмської райради Л.Шамрай (фракція ВО «Батьківщина») було запропоновано не звертати увагу на колір прапорів і партійну приналежність, а сумісними зусиллями виставити аргументи і факти, які заперечують або підтримують початок видобутку сланцевого газу згідно підписаної Україною угоди з британо-нідерландською компанією «Шелл».
...
Читать


Сообщение прочтено 73 раз

Громада села Червоний Шахтар буде голосувати проти видобутку сланцевого газу на території Ізюмщини. Green Video

30 березня 2013 року відбулися збори громади села Червоний Шахтар «Про заборону видобутку вуглеводнів та застосування технології гідророзриву пласту на території Ізюмського району». Захід був організований ізюмськими депутатами, громадськими активістами, екологами для місцевих мешканців.

Основне питання – процедура проведення громадських слухань щодо рішення про видобуток сланцевого газу методом гідророзриву пласту на території Червоношахтарської сільської ради. 
...
Читать


Понедельник 1 декабря 2014
Сообщение прочтено 81 раз

Осень в Национальном парке «Гомольшанские леса» (Украина) Green Video Music

Национальный природный парк «Гомольшанские леса»
Змиевской район Харьковской области (Украина)

...
Читать


Сообщение прочтено 80 раз

Дыхание осени. НПП Двуречанский. Green Video Music

Национальный природный парк "Двуречанский" расположен в северо-восточной части Харьковской области на территории Двуречанского района, Украина.

Площадь: 3131,2 га, из которых 658,8 га предоставлено в постоянное пользование. 
...
Читать


Четверг 18 сентября 2014
Сообщение прочтено 44 раз

Украинские экологи взяли деньги Shell. Как это случилось?

3 июля 2014 года в Харькове в отеле Kharkiv Palace состоялся круглый стол по презентации результатов проекта «Участие региональных экологических организаций и общественности в оценке экологического состояния Юзовской площади с целью воздействия на окружающую среду при проведении геологоразведочных работ». Круглый стол был организован компанией «Шелл» и благотворительным фондом «Восточная Европа». В заседании приняли участие представители общественных организаций Харьковской и Донецкой областей, ученые, журналисты. В нынешних военных украинских реалиях встреча с «Шелл» в фешенебельном отеле выглядела несколько помпезно.

Общественным экологическим организациям региона в июне 2013 года было предложено подать заявки на проведение работ экологической направленности на Юзовской лицензионной площади, где «Шелл» в соответствии с соглашением о распределении углеводородов собирается вести разведку и добычу газа уплотненных песчаников. Результаты этого проекта были представлены в виде книги «Внесок громадських організацій до оцінки стану довкілля Юзівської ліцензійної ділянки».
...
Читать


Пятница 5 сентября 2014
Сообщение прочтено 81 раз

Олександр Чубенко про катастрофічну ситуацію з утилізацією відходів в Україні. Green Video

26.06.2014 Київ, Орхуський інформаційно-просвітницький центр. 

Семінар «Взаємодія органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та організацій громадянського суспільства у реалізації положень Оргуської конвенції». 
https://www.youtube.com/watch?v=pICVIE1pAho&feature=youtu.be

Виступ Олександра Чубенка, ГО «Екологічне товариство ім.Вернадського», м. Кременчук.

Ми тісно співпрацюємо як з громадськими організаціями, так і з екологами підприємств, які мають оформлювати всі дозвільні документи. 

Ситуація з відходами катастрофічна. 

Контроль за відходами ведеться так: видається дозвіл і видається ліміт, дозвіл без лімітів недійсний. З 1 січня 2014 р. відсутній державний орган, який погоджує ліміти. 26 квітня взагалі скасовані дозволи і ліміти. Тобто на тепер по відходах жодного документу не видається, облікові документи по відходах взагалі відсутні. 

Треба вносити зміни до законів «Про відходи» і «Про охорону навколишнього природного середовища». 

Облік відходів наразі діє поза законом. Підприємства не знають, що робити з відходами: дозволи отримують, а ліміти ні. 

Якщо щось міняти, то міняти потрібно відповідно до європейських директив. Можливо, створення Орхуських центрів налагодить співпрацю Мінприроди і громадськості на місцях, допоможе з роз’ясненням екологічної державної політики, зокрема по відходах.

Green Video®
MBGV 0500-1GV-6F


Сообщение прочтено 47 раз

Т.Малькова. Традиційні та нові ЗМІ, соціальні мережі як гарантія права на інформацію. Green Video

26.06.2014 Київ, Орхуський інформаційно-просвітницький центр. 

Семінар «Взаємодія органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та організацій громадянського суспільства у реалізації положень Оргуської конвенції». 
https://www.youtube.com/watch?v=pICVIE1pAho&feature=youtu.be

Виступ Тамари Малькової, голови Міжнародної благодійної організації «Зелене досьє».

Базова потреба сучасної людини – зв'язок, комунікація, WiFi. 

Наша робота с мас-медіа змінюється через новітні віртуальні і мобільні реалії: електронні розсилки, соціальні мережі, віртуальні платформи, мобільна журналістика (стрімери). 

Приклади тематичних екологічних груп в соцмережах, які існують на сьогодні: Електронно-експертна наглядова рада при Мінприроди (FB), Екологія. Нова країна (FB), Rio+20 NGO Facebook group, Сланцевый газ – добро или зло (FB), Будущее без токсичных веществ (Казахстан) та ін. 

Сьогодні було б непогано, як би наше експертне середовище виходило на платформи не експертів, для того щоб донести експертні думки до екологічно зацікавлених людей. 

Можна порівнювати, що краще – нові чи старі засоби комунікації, але найголовніше на сьогодні зрозуміти, які загрози несе широкий доступ до інформації. Споживач, який має доступ до всього нинішнього розмаїття інформації, губиться від перенавантаження. Дуже швидка подача інформації, неякісна інформація, недостовірна інформація – ознака сьогоднішнього медійного простору. 

75% журналістів використовують соціальні мережі як джерело інформації, що неправильно. Існує також загроза інформаційних провокацій, поширення фейків. У ЗМІ бракує експертної думки, бракує аналітики. 

На нараді сторін Орхуської конвенції в Маастріхті збираються говорити про те, що прозорість, доступ до інформації через соціальні медіа – це дуже добре. Але, перш за все, нам потрібна якісна інформація від експертів і офіційних структур, від довірених інформаційних джерел. Соціальні мережі можуть надавати поради, дискутувати, але не мають бути єдиним джерелом інформації.

Green Video®
MBGV 0500-1GV-21F


12Вперед | Указать страницу