Авторизация
Меню

Календарь
 Июль 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Пятница 5 сентября 2014
Сообщение прочтено 30 раз

26 червня 2014 року в Орхуському інформаційно-просвітницькому центрі в Києві відбувся семінар «Взаємодія органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та організацій громадянського суспільства у реалізації положень Орхуської конвенції». 

Організаторами виступили: Міністерство екології та природних ресурсів України, Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління, Проект технічної допомоги Європейського Союзу «Додаткова підтримка міністерства екології та природних ресурсів України у впровадженні Секторальної бюджетної підтримки». 

В семінарі брали участь близько 60 учасників, які представляли департаменти Мінприроди, екологічні департаменти ОДА, науковців та екологічні громадські організації.

На першій сесії учасники семінару розглядали сучасні проблеми впровадження Орхуської конвенції у зв’язку з адміністративною реформою, за якою було ліквідовано територіальні органи Мінприроди. 

Директор юридичного департаменту Володимир Бучко повідомив про підготовку нового положення про міністерство, яким територіальні органи на місцях будуть повернуті до структури Мінприроди.

Про поточні наслідки адміністративної реформи доповіла директор МБО «Екологія-Право-Людина». Олена Кравченко. 

У кожній доповіді підкреслювали необхідність імплементації положень Орхуської конвенції в усі гілки державної структури. Був представлений план дій на виконання рішень попередніх зустрічей сторін Орхуської конвенції. Рішення про його підготовку буде затверджено у Маастрихті на п’ятій зустрічі сторін Орхуської конвенції у липні 2014 року. Учасники семінару запропонували оприлюднити цей план на сайті Мінприроди для громадського обговорення.

Друга сесія «Забезпечення доступу до екологічної інформації» присвячена стану екологічних інформаційних ресурсів, стану наповнення сайту Мінприроди, проблемам створення реєстрів викидів та переносу забруднення (РВПЗ), а також системи державного екологічного моніторингу, збору, представлення і використання його даних. 

На третій сесії безпосередньо за темою семінару розглянули питання взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та організацій громадянського суспільства у впровадженні Орхуської конвенції. 

Учасники підкреслювали необхідність відтворення і підтримки діяльності регіональних Орхуських центрів, ділилися досвідом створення Орхуських центрів в різних областях, проблемами їх фінансування і підпорядкування.

Green Video®
MBGV 0500-1GV