Авторизация
Меню

Календарь
 Апрель 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Вторник 22 марта 2016
Сообщение прочтено 79 раз

Инициатива прозрачности добывающих отраслей (EITI) – шаг бизнеса в интересах громад. Green Video Новости

Добывающая отрасль углеводородов Украины составляет значительный сегмент валового национального продукта. Кроме этого она является определяющим фактором энергетической безопасности страны. Именно поэтому здесь особенно важна прозрачность деятельности, так как она позволит значительно снизить уровень коррупции, получить дополнительные поступления в бюджет, улучшить инвестиционный климат и снизить напряженность в отношениях между добывающими компаниями и местными громадами. Для  Харьковской области, которая  входит в число нефтегазодобывающих регионов, этот вопрос  жизненно важен. 

10 марта 2016 года на круглом столе “Добывающая отрасль углеводородов Харьковщины: экономическое развитие или упадок для громад”, который прошел в Харьковском национальном экономическом университете имени Семена Кузнеца  при поддержке Германского общества международного сотрудничества, Международного фонда «Возрождение» и Департамента повышения конкурентоспособности региона Харьковской облгосадминистрации, были рассмотрены вопросы внедрения Инициативы Прозрачности Добывающих Отраслей (EITI ).

Green Video® 
MBGV 0578-0GV 


Сообщение прочтено 82 раз

Ініціативу прозорості (EITI) в газодобувній галузі обговорювали в Харкові. Green Video

10 березня 2016 року у Харкові відбувся круглий стіл «Видобувна галузь Харківщини: економічний розвиток чи занепад для громад».

Круглий стіл проводився за участі представників Німецького товариства інтернаціональної співпраці (GIZ), Національного секретаріату ЕІТІ, Харківської ОДА, науковців ВНЗ Харківського регіону, представників територіальних громад, громадських організацій та ЗМІ.

Головним лейтмотивом круглого столу була тематика підвищення прозорості у видобувних галузях (UAEITI) як один з потенційних векторів системної співпраці влади, науки, бізнесу та органів місцевого самоврядування на регіональному рівні.

UAEITI - це стандарт прозорого управління у видобувних галузях, що дозволяє покращити конкурентоспроможність та інвестиційний клімат регіону, сприяти сталому розвитку громад.

Green Video® 
MBGV 0578-1GV 


Среда 25 ноября 2015
Сообщение прочтено 93 раз

Сотрудничество компании «Шелл» в Украине с ХНУ им. В.Н.Каразина

20 октября 2015 года в Харьковском национальном университете имени Каразина прошла презентация новой магистерской программы «Экогеохимия нефти и газа» и учебной лаборатории, созданной при поддержке британо-нидерландской компании «Шелл». 

«Шелл» в нашей стране занимается разведкой месторождений и добычей так называемого сланцевого газа.  Главная задача учебной программы на первый взгляд вроде бы благая – способствовать развитию нетрадиционных источников газа и, следовательно, энергетической независимости страны.
...
Читать


Понедельник 20 апреля 2015
Сообщение прочтено 144 раз

Shell хоче спрощення процедур щодо розвідки і видобування нетрадиційних вуглеводнів. Green Video

16 грудня 2014 р. в конгрес-холі харківського готелю «Аврора» в рамках проекту «Український інститут газу нетрадиційних джерел», що реалізується компанією «Шелл Експлорейшн енд Продакшн Юкрейн Інвестментс (IV) Б.В.» спільно з Британською Радою (Україна), відбувся семінар «Удосконалення регуляторних процедур щодо розвідки і видобування нетрадиційних вуглеводнів в частині захисту довкілля». Були присутні представники компанії «Шелл», співробітники департаменту екології і природних ресурсів ХОДА, екологи та екологічні організації Харкова. Семінар організований компанією «КТ-Енергія» - одним з переможців конкурсу проектних пропозицій Інституту газу нетрадиційних джерел, який проводила компанія «Шелл» у 2014 р.

Представники ТОВ «КТ-Енергія» презентували звіти:

1) Регулювання розвідки та видобування нетрадиційних вуглеводнів в частині охорони довкілля та екологічного моніторингу;

2) Пропозиції щодо реформування регулювання розвідки та видобування нетрадиційних вуглеводнів в частині охорони довкілля на основі міжнародного досвіду.

У сфері державного регулювання мова йде про 4 дозвільні документи, з якими стикається кожен надрокористувач: висновок державної екологічної експертизи; спеціальний дозвіл на водокористування; дозвіл на поводження з відходами; дозвіл на викиди в атмосферне повітря. 4 дозвільних документи складають 10-15% від загальних процедур, які необхідно здійснити надрокористувачу, щоб приступити до розвідки та видобутку газу. Процедура одержання дозволів забирає багато часу. Щоб удосконалити цей механізм, у квітні 2014 р. були прийняті зміни до закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності». Оновлений закон створює по факту єдине державне вікно, через яке мають подаватися відповідні документи. Треба узгодити підзаконні акти, в т.ч. низку постанов Кабінету Міністрів щодо порядку та термінів отримання зазначених дозвільних документів.

Всі надрокористувачі мають проблему з екологічною експертизою та з іншими дозволами, яка полягає у невиконанні законодавчих термінів видачі дозволів на місцях. Вагомим кроком до удосконалення дозвільної системи організатори назвали принцип мовчазної згоди, який наведений у законі. Якщо протягом 10 днів після подачі необхідної документації не отримано відповідний дозвіл, то суб’єкт господарювання має право здійснювати дії, передбачені цим дозволом, тобто починати буріння свердловини, користуватися водою, вивозити відходи, здійснювати викиди в атмосферу – без відповідного документу.

Такий принцип «за замовчуванням» викликав критику з боку спеціалістів з охорони довкілля. Про мовчазну згоду не можна говорити в ситуації, коли у державних органів з охорони довкілля немає ресурсів для проведення експертизи, коли є складна ситуація з водопостачанням із підземних джерел, коли газовидобувна діяльність створює проблеми для місцевих громад. Ніхто не може розпоряджатися ресурсами територіальних громад без згоди цих громад. Є Орхуська конвенція про участь громад у прийнятті екологічних рішень, конвенція ЕСПО про трансграничні відносини, які Україна ратифікувала. Мовчазної згоди тут бути не може апріорі.

Консультант проекту «Нетрадиційний газ в Україні» М.Шлапак презентував огляд міжнародного досвіду регулювання розвідки та видобування нетрадиційних вуглеводнів в частині охорони довкілля та екологічного моніторингу. Як приклад, було обрано 3 країни, що займаються розробкою нетрадиційних газів: Британська Колумбія (Канада), Великобританія і Польща. Проведений зрівнювальний аналіз складався з: кількості, порядку і термінів отримання екологічних дозволів для початку діяльності; кількості свердловин на сланцевий газ; кількості проведених гідророзривів; вимог до оприлюднення хімічних речовин, які використовуються
Читать


Это сообщение написано также в: сланцевый газ (0 комментариев)
Вторник 4 февраля 2014
Сообщение прочтено 61 раз

Эдвард Чоу делает вид, что не знает ни о сланцевом газе, ни об экологических проблемах фрекинга.

06.06.2012 Киев.

Эдвард Чоу - старший научный сотрудник программы по энергетике и национальной безопасности Центра стратегических и международных исследований в Вашингтоне. Имеет более чем 30- летний стаж работы в нефтяной промышленности , из них 20 лет - в корпорации Chevron. Работал в Азии , Южной Америке , Европе , в бывших советских республиках. Участвовал в переговорах по заключению многомиллиардных контрактов . Был советником американского и иностранных правительств , мультинациональных корпораций , международных финансовых институтов . Его специализация - инвестиции в нефтяную и газовую промышленность на развивающихся рынках .

Пресс-конференция была построена так, что модератор допускал только угодные спикеру вопросы. Но журналисту Green Video Анне Боровской удалось задать вопросы, интересующие миллионы людей, проживающих на территориях, где Шелл и Шеврон планируют в Украине добывать сланцевый газ. Эдвард Чоу сделал вид, что не знает ни о сланцевом газе, ни об экологических проблемах фрекинга.

Green Video®
MBGV 0480-2GV

YouTube Green Video®

http://www.youtube.com/user/GreenVideoview

 

ВКонтакте Green Video® Ukraine

http://vk.com/greenvideo

 

Twitter Green Video® Ukraine

https://twitter.com/GreenVideoUA

 

Facebook Green Video

http://www.facebook.com/pages/Greenvideo/479594628750143

 

Google+ Green Video®

https://p lus.google .com/commu nities/106 3637068518 49702051?h l=ru

 

VK Green Video® EN

http://vk.com/greenvideoen

 

Twitter Green Video®

https://twitter.com/GreenVideoTM

 

Одноклассники Green Video® Ukraine

http://www.odnoklassniki.ru/group/51760685973661

 

LiveJournal  Green Video®

http://greenvideo.livejournal.com/


Четверг 21 ноября 2013
Сообщение прочтено 72 раз

16.04.2013. Буровая №17 (Святогорское месторождение, Изюмский район, Харьковская область). Разведывательное бурение газоносных горизонтов ведет Шебелинское отделение буровых работ, заказчик - ГПУ "Шебелинкагаздобыча". Отстойник с буровой жидкостью и нефтепродуктами в грунте без гидроизоляции. Shell_GreenVideo_3378.jpg

Shell_GreenVideo_3377.jpg

YouTube Green Video®

http://www.youtube.com/user/GreenVideoview

 

ВКонтакте Green Video® Ukraine

http://vk.com/greenvideo

 

Twitter Green Video® Ukraine

https://twitter.com/GreenVideoUA

 

Facebook Green Video

http://www.facebook.com/pages/Greenvideo/479594628750143

 

Google+ Green Video®

https://p lus.google .com/commu nities/106 3637068518 49702051?h l=ru

 

VK Green Video® EN

http://vk.com/greenvideoen

 

Twitter Green Video®

https://twitter.com/GreenVideoTM

 

META Green Video ®

http://blog.meta.ua/~greenvideo/


Среда 20 ноября 2013
Сообщение прочтено 110 раз
16.04.2013 Харьковская обл., Изюмский район. Буровые вышки у села Ярёмовка отравляют подземные воды.

https:/ /www.faceb ook.com/me dia/set/?s et=a.53909 2849466987 .107374182 9.47959462 8750143&am p;type=3

Буровые вышки возле села Ярёмовка (Изюмский р-н) работают давно. Разведку газоносных горизонтов ведет Шебелинское отделение буровых работ, заказчик - ГПУ «Шебелинкагаздобыча». Из близлежащих сел за время работы буровых постоянно поступают жалобы на шум в ночное время, ухудшение качества питьевой воды, уменьшение уровня воды в колодцах и скважинах, на ощущение подземных толчков. Местные жители связывают все эти проблемы с деятельностью буровых ГПУ «Шебелинкагаздобыча». Многочисленные обращения людей в контролирующие государственные организации не дали положительных результатов и ответов на вопросы. По словам начальника буровой, все необходимые экспертизы на проект бурения получены и все работы по бурению, откачке и хранению буровой жидкости ведутся согласно утвержденному проекту.
...
Читать