Авторизация
Меню

Календарь
 Апрель 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Понедельник 8 декабря 2014
Сообщение прочтено 61 раз

Green Video News. Global Frackdown 2014 (Міжнародний антифрекінговий день). Kyiv, the 11th of October, 2014

Починаючи із 2012 року Міжнародний антифрекінговий день, Global Frackdown, почали відзначати більш ніж в 30 країнах по всіх континентах.

По всьому світу в цей день, день боротьби проти фрекінгу, проходять акції та маніфестації, спрямовані проти видобутку сланцевого газу, на різних мовах активісти заявляють: Ми проти знищення екосистеми! Ми за чисту воду! Ми за життя! Природа не має кордонів! Людей непокоїть майбутнє їхньої землі, збереження природи, безпека власного існування та існування наступних поколінь. 
...
Читать


Сообщение прочтено 72 раз

Наукова конференція «Довкілля – ХХІ» про «синю економіку», альтернативні джерела енергії і проблеми сланцевого газу. Green Video

19 листопада 2014 року в Дніпропетровську в Інституті проблем природокористування та екології НАН України відкрилась Сьома міжнародна наукова конференція «Довкілля – ХХІ». У пленарному засіданні взяли участь представники Дніпропетровської облдержадміністрації, Національна академія наук України, відділення наук про Землю НАН України, Інститут проблем природокористування та екології НАН України, Українська екологічна асоціація «Зелений світ» / Друзі Землі України. В програмі: 5 виступів з доповідями по 10 хвилин.

Нагальна проблема на сьогодні – енергонезалежність України, заміна імпортних енергоносіїв на власні джерела енергії. За словами в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА Р.Стрільця на території Дніпропетровщини є 16 родовищ вуглеводнів, з них 4 – газові, 5 – газоконденсатні, 7 – нафтогазоконденсатні. Загальний баланс газу по області становить понад 19 млрд. м3. В промисловій розробці – 11 родовищ. За 10 місяців поточного року вдалося скоротити використання газу на 11%.
...
Читать


Сообщение прочтено 70 раз

Green Video News. Шелл в Украине. Имитация экологической ответственности. 03.07.2014.

24 января 2013 года было подписано соглашение между Украиной (в лице компании Надра Юзовская) и компанией Shell о разделе продукции от добычи сланцевого газа на так называемом Юзовском участке в Харьковской и Донецкой областях. 

Это событие вызвало целый шквал протестов экологов и представителей общественности, считающих, что добыча сланцевого газа убьет экологию региона. Кроме того, соглашение было засекречено, и с его положениями не удалось ознакомиться даже депутатам Харьковского и Донецкого областных советов, голосовавших вслепую за принятие судьбоносного для жителей региона решения. В обход Орхусской конвенции, предполагающей получение компанией разрешения местных громад и сельских советов на проведение газодобывающей деятельности, последние были попросту проинформированы о планируемой добыче.
...
Читать


Сообщение прочтено 60 раз

Громада села Червоний Оскіл проти видобутку сланцевого газу і за призупинення діяльності компанії «Шелл» на території Ізюмщини. Green Video

У селі Червоний Оскіл (Ізюмський р-н, Харківська обл.) 30 березня 2013 року зібралась громада для обговорення питання «Про заборону видобутку вуглеводнів і застосування технології гідророзриву пласту на території Ізюмського району». В обговоренні взяли участь голова Червонооскільської сільради, депутати Ізюмської райради, представники райдержадміністрації, екологи, громадські активісти, мешканці Червоного Осколу.

На початку депутатом Ізюмської райради Л.Шамрай (фракція ВО «Батьківщина») було запропоновано не звертати увагу на колір прапорів і партійну приналежність, а сумісними зусиллями виставити аргументи і факти, які заперечують або підтримують початок видобутку сланцевого газу згідно підписаної Україною угоди з британо-нідерландською компанією «Шелл».
...
Читать


Сообщение прочтено 73 раз

Громада села Червоний Шахтар буде голосувати проти видобутку сланцевого газу на території Ізюмщини. Green Video

30 березня 2013 року відбулися збори громади села Червоний Шахтар «Про заборону видобутку вуглеводнів та застосування технології гідророзриву пласту на території Ізюмського району». Захід був організований ізюмськими депутатами, громадськими активістами, екологами для місцевих мешканців.

Основне питання – процедура проведення громадських слухань щодо рішення про видобуток сланцевого газу методом гідророзриву пласту на території Червоношахтарської сільської ради. 
...
Читать


Понедельник 24 ноября 2014
Сообщение прочтено 73 раз

Компания Shell регулярно сливает отходы с буровых (Beliaevskaya-400, Novo-Mechebilovskaya-100) в канализацию города Первомайский (Харьковская обл.)

Чиновники уверяют, что это бытовые отходы, с другой стороны, такое количество бытовых отходов трудно представить с 2-х буровых, на которых остановлена деятельность. На буровой Беляевская-400 на момент снятия данного видеоматериала 
http://www.youtube.com/watch?v=o6TcDKz_24Q&feature=youtu.be
остался один вагончик со сторожем и брошенные открытые амбары с буровой и ГРП жидкостью.

Green Video® 
совместно с ТК ПМП «Горизонт» (г. Первомайский)
2014 г

Green Video®
within the project of ecology of energetic industry
MBGV 0531-1GV


Понедельник 29 сентября 2014
Сообщение прочтено 153 раз

Валерий Ловчиновский о продавливании режимом Януковича сланцевого проекта Шелл в Украине. Green Video

16.02.2013 г. Изюм, Харьковская обл. Встреча народного депутата Украины Игоря Швайки с жителями Изюма по вопросу запрета добычи сланцевого газа в Изюмском районе.
https://www.youtube.com/watch?v=M6B0-zyaYZc

Выступление эколога Валерия Ловчиновского.

В Давосе в 2011 г. Янукович в результате устных договоренностей с компанией «Шелл» впервые открыл тему добычи сланцевого газа в Украине. С этого момента идет интенсивная скрытая работа всего государственного аппарата по подготовке проекта добычи. Агентство USAID в 2011 г. подготовило отчет об экологической ситуации в связи с добычей сланцевого газа на Украине. Началось реформирование законодательства под сланцевый газ. Отменили общественную экологическую и государственную экологическую экспертизы, устранили громады от выбора участка под газодобычу.

Тендеры 2012 г. законодательно закрепили Юзовскую лицензионную площадь за «Шелл», Олесскую – за «Шеврон». Изюмский район полностью входит в Юзовскую площадь.

Если в выступлениях и презентациях представителей «Шелл» или украинских чиновников говорится про экономические выгоды, про энергетическую безопасность и ни слова не упоминается об экологических рисках газосланцевой добычи, значит, эти люди обманывают общественность. Эмиссары и пиарщики от «Шелл» и «Шеврон» замалчивают проблемы с загрязнением пресных вод, с утилизацией отходов после фрекинга, которые существуют в США. Согласно Орхусской конвенции, которую Украина ратифицировала, экологическая информация не может быть засекречена.

Украинские ученые-гидрогеологи, экологи, геологи на конференциях, круглых столах выступают с докладами, в которых рассматривают риски, угрозы добычи сланцевого газа для экологии, для здоровья людей, для водных ресурсов, для почв, для воздуха. Ни один украинский ученый не сказал, что добыча сланцевого газа методом фрекинга безопасна. Эта технология не может применяться с соблюдением экологических норм. Технология должна быть запрещена.

Общественный совет при Минприроды, который высказался против добычи сланцевого газа, был распущен. Набрали послушный Общественный совет №2, который выступил лоббистом сланцевого газа. 3 января 2013 г. правительство Азарова согласовало проект договора с «Шелл». 16 и 17 января на внеочередных сессиях Донецкая и Харьковская облрады дают согласие на подписание Соглашения с «Шелл». 24 января в Давосе Янукович подписывает Соглашение. 

Враг очень организован. Украина действует по сценарию, написанному «Шелл». Компанию «Шелл» абсолютно устраивает режим Януковича.

Green Video®
MBGV 0444-1GV-2F


Сообщение прочтено 60 раз

Ігор Швайка про необхідність скасування сланцевого експерименту Шелл в Україні. Green Video

16.02.2013 м. Ізюм, Харківська обл. Зустріч народного депутата України Ігоря Швайки з мешканцями Ізюма щодо питання заборони видобутку сланцевого газу в Ізюмському районі.
https://www.youtube.com/watch?v=M6B0-zyaYZc

Виступ народного депутата України Ігоря Швайки.

Перше питання: Ізюмський район входить до Юзівської площі, на якій планується розробка, дослідження і видобуток сланцевих газів. Друге питання: загальнополітична ситуація, ситуація у Верховній Раді.

ВО «Свобода» завжди виступало за розробку власних родовищ газу і нафти, за енергозбереження. Ми за видобуток власного газу (у тому числі сланцевого), але за умови дотримання природоохоронних вимог, економічного інтересу і юридичної правильності.

Сьогодні на розгляді в Харківському окружному адміністративному суді є позов гр.Швайки до Харківської облради про скасування рішення облради, яка надала згоду на підписання Угоди між урядом України, компанією «Шелл» і ТОВ «Надра Юзівська». Рішення облради було ухвалено з порушенням вимог чинного законодавства. УРП на стадії проекту повинна містити 3 обов’язкові елементи: правову, економічну і природоохоронну експертизи. Їх не було. При голосуванні за сланцеву угоду були порушені процедурні вимоги.

Згідно проекту УРП одержаний газ розподіляється так: 65% газу як компенсація компанії «Шелл», а з 35% - від 10 до 30% - державі (народу) України. Угода дає компанії «Шелл» надмірні пільги: екологічного збору немає, в’їздного мита немає, сплати в пенсійний фонд немає, єдиного соціального внеску з зарплат немає, податок на прибуток не сплачується. Фірма ТОВ «Надра Юзівська» є корупційною складовою договору з «Шелл». 

ВО «Свобода» ініціювала проведення парламентських слухань на тему «Особливості розвідки і добичі в Україні сланцевого газу». Питання: Де буде братися така кількість води? Як будуть утилізувати технічний розчин після гідророзриву? Як себе поводять ті залишки рідини, які є в пробуреній свердловині? 

Подальші дії. Рішення Харківської і Донецької облрад під тиском громадськості мають бути скасовані. Сьогодні наша задача – зупинити цей контракт. Спочатку потрібно було проінформувати територіальні громади, розказати про всі вигоди і загрози, отримати дозвіл громад. 

Уряд фактично віддає землі України на поталу іноземній компанії для експериментального майданчика. Ізюмчани виступають за заборону діяльності компанії «Шелл» на своїй землі.

Green Video®
MBGV 0444-1GV-1F


Сообщение прочтено 76 раз

Ізюмчани за заборону діяльності «Шелл» на своїй землі.

16 лютого 2013 року в Ізюмі (Харківська обл.) відбулася зустріч народного депутата України Ігоря Швайки (ВО «Свобода») з мешканцями міста щодо питання заборони видобутку сланцевого газу в Ізюмському районі.

Великий зал кінотеатру «Спартак» був заповненій вщерть мешканцями м.Ізюм, а також людьми, що приїхали з сіл і селищ району. І на протязі всього заходу люди підходили і підходили. Тема видобутку сланцевого газу в Ізюмському районі не залишила байдужим нікого.
...
Читать


Сообщение прочтено 62 раз

Олена Кравченко про спільні дії природоохоронних організацій перед загрозою видобутку сланцевого газу в Україні. Green Video

06.02.2013 Львів. Інтерв’ю виконавчого директора МБО «Екологія-Право-Людина» Олени Кравченко.

Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина», відома мешканцям Львова як «Екоправо-Львів», була заснована в 1994 р. Засновник і президент організації – професор Світлана Кравченко.

За 19 років роботи мета нашої діяльності залишилась незмінною – це захист довкілля. Інструментом захисту довкілля для нас, юристів-екологів, є право. Основним напрямком діяльності «ЕПЛ» є адвокатура і захист довкілля через правові інструменти.

Організація росте, розвиваються нові напрямки. Нещодавно був заснований інформаційно-аналітичний відділ, який аналізує нашу судову практику, екологічне законодавство і намагається його вдосконалювати.

Робота ведеться у різних напрямках. Є низка успішних судових справ. Наприклад, справа по захисту Донецького біосферного заповідника і будівництву каналу Донець-Чорне море. Ольга Мелень отримала премію Голдмана, як основний юрист в цій справі. Це Нобелівська премія в світі охорони довкілля.

Проблем в Україні дуже багато. Проблемою номер один ми вважали будівництво міні і малих ГЕС, які тотально знищують Карпати. Інша величезна проблема – видобуток сланцевих газів в Україні. Тут потрібна солідарність органів місцевого самоврядування, місцевих громад і громадських організацій, щоб зупинити цю небезпеку, щоб вона не переступила поріг України і не стала проблемою номер один на роки і десятиліття.

Проблему видобутку сланцевого газу ми вже матимемо на Юзівській площі. Таку ж проблему ми будемо мати на Олеській площі. За «Шеллом» приходить «Шеврон», який розпочинає низку семінарів для місцевих громад. На семінарах у Львівській області «Шеврон» розказує загальні речі про безпечні технології, що не відповідає дійсності.

Мета всіх природоохоронних організацій сконсолідуватися, проводити свої компанії, свої акції, розробити спільну стратегію, спільні тактичні кроки. Потрібно докласти всіх зусиль, щоб проблема видобутку сланцевого газу компанією «Шеврон» на Олеській площі, в тому числі проблема зараження вод, не стала реалією.

Green Video®
MBGV 0513-2GV


1234567Вперед | Указать страницу