Авторизация
Меню

Календарь
 Апрель 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Понедельник 20 апреля 2015
Сообщение прочтено 77 раз

Остап Єднак: Економіка України не закінчується на Держлісгоспі. Green Video

05.02.2015 Київ, Представництво Світового банку в Україні. Круглий стіл щодо обговорення шляхів реалізації необробленої деревини на внутрішньому та зовнішньому ринку.

Виступ Остапа Єднака, народного депутата, фракція «Самопоміч».

Основний месседж: економіка України не закінчується на Держлісгоспі, вона продовжується на Держлісгоспі. Не можна те, що вирощувалось поколіннями, зрубати, завантажити і відправити на експорт, щоб наше лісове багатство створювало робочі місця економікам інших країн. А потім спробуйте в гіпермаркеті купити меблі з натуральної української деревини, вони вироблені в Китаї. 

Експорт для держлісгоспів – це як наркотик: зрубав, відправив, отримав кайф. За допомогою громадського тиску, депутатського тиску ми тимчасово заморозили корупційну складову при експорті лісу. Але наркотик вбиває, і він вб’є деревопереробну, деревообробну промисловість. Тому законопроект Томенко-Єднака щодо заборони вивозу української деревини за кордон буде готуватись. Він не досконалий, але між першим і другим читанням ми будемо його допрацьовувати. Ми розуміємо, що раптовий мораторій на експорт скоротить валютну виручку лісгоспів. Можливо, цей мораторій буде встановлено на 5-10 років, а на сосновий пиловник буде зроблено відстрочку на 2-3 роки.

4 млн. кубометрів, які зараз відправляються на експорт, якщо їх зараз переробити в Україні, - це плюс 20 тисяч робочих місць, плюс півмільярда євро інвестицій в економіку України.

Стосовно корупції, ми будемо добиватися ліквідації «Укрлісконсалтинг».

Стосовно реформи, є напрацьована інституційна реформа. Буде трансформована лісова галузь, це записано в коаліційній угоді, і це будемо робити незалежно від того, хто буде головою Держлісагентства. Воно саме позбавити себе «царських» функцій неспроможне.

Green Video® 
MBGV 0538-1GV-3F


Сообщение прочтено 69 раз

Валерий Подкорытов. Совершенствование правил торговли круглым лесом. Green Video

05.02.2015 Киев, Представительство Всемирного банка в Украине. Круглый стол по обсуждению путей реализации необработанной древесины на внутреннем и внешнем рынке. 

Выступление Валерия Подкорытова, эксперта программы ФЛЕГ II (ЕИСП Восток), Всемирный банк. Презентация «Совершенствование правил торговли круглым лесом». 

В Украине есть нормативно-правовая база, регламентирующая торговлю круглыми лесоматериалами: Гражданский кодекс, Хозяйственный кодекс, Налоговый кодекс, Таможенный кодекс, законы «О товарной бирже» и «О внешнеэкономической деятельности», приказ Госкомлесхоза №42 от 19.02.2017 «Об усовершенствовании механизмов продажи необработанной древесины», которым утверждено «Положение об организации и проведении аукционов по продаже необработанной древесины».

Действующая схема торговли древесиной: есть фонд подлежащей реализации древесины, который является общим товаром для экспорта и для внутреннего рынка; на экспорт реализация осуществляется только по прямым договорам (регламент торговли лесом документально не определен); на внутренний рынок торговля осуществляется только через аукционы (регламент аукционов определен Положением (приказ №42), которое никогда не выполняется). Аукционы проводятся общие (на основании регламента биржи и данных самих покупателей) и специализированные (регламент определяется Минпромполитики). 

Основные недостатки аукционов по продаже необработанной древесины: древесина никогда не выставляется в полном объеме ее квартальной заготовки, а только 30-40%; в аукционах постоянно принимают участие «перекупщики», приобретающие круглый лес для последующей перепродажи; Положение о продаже не реализованной по аукциону древесины по прямым договорам лесхозов с потребителями не соблюдается, а излишки древесины реализуются на экспорт; Положение не предусматривает никаких штрафных санкций за невыполнение своих обязанностей по аукциону, как продавцами, так и покупателями; требования стандартов на круглые лесоматериалы продавцами выполняются избирательно; условия поставки также определяются избирательно, часто
ограничиваясь франко-верхний склад или франко-нижний склад; биржи никакого контроля за выполнением биржевых контрактов не осуществляют и никаких мер по их соблюдению не принимают; аукционные торги обрели форму распределителей, на которых лоты распределяются между покупателями на договорной основе.

Основные принципы совершенствования правил торговли круглыми лесоматериалами: децентрализация торговли древесиной; предоставление хозяйственной самостоятельности лесохозяствам; повышение ответственности продавцов и покупателей за выполнение договорных обязательств; повышение контроля  товарных бирж за выполнение биржевых контрактов; публикация в СМИ статистической отчетности по заготовке древесины и ее реализации.

Надо вернуть работу по прямым договорам, оставить аукционную форму торговли на экспорт. Введение аукционной торговли для импортеров – нанесение сильного удара по коррупции в лесной отрасли.

Green Video® 
MBGV 0538-1GV-2F 


Сообщение прочтено 53 раз

Михаил Попков. Проблемы лесного рынка и пути их решения. Green Video

05.02.2015 Киев, Представительство Всемирного банка в Украине. Круглый стол по обсуждению путей реализации необработанной древесины на внутреннем и внешнем рынке.

Выступление Михаила Попкова, эксперта программы ФЛЕГ II (ЕИСП Восток), Всемирный банк. Презентация «Проблемы лесного рынка и пути их решения».

Обзорное описание состояния лесного сектора Украины:

1) Динамика экспорта кругляка, топливной древесины и пиломатериалов, т.н. ресурсный экспорт постоянно растет, хотя должен минимизироваться.

2) Динамика производства ЛПК: по всем основным продуктам лесного сектора не достигли уровня 2007 г.

3) Видимое потребление продукции ЛПК: с 2010 г. ушло в «минус» - значит, экспортируем с каждым годом все больше, чем учитывает лесная статистика. То есть неформальный (теневой) сектор лесопиления занимает уже больше половины всего объема производства.

4) Использование лесных ресурсов. Отклонения от основной лесосеки главного пользования растут с каждым годом, особенно по тем породам, которые не имеют спроса на рынке: бук, граб, береза, осина, ольха - по 25% недоиспользования по главному пользованию. Следовательно, по этим породам не делаются ни рубки ухода, ни санитарные рубки, а заготовка растет за счет древесины, которая имеет спрос на рынке - это хвойный пиловочник.

Основные тенденции ЛПК: увеличивается объем и доля экспорта древесной продукции с малой добавленной стоимостью (плохо); уменьшается либо не меняется производство основных видов древесной продукции внутри страны (очень плохо); падает уровень видимого потребления основных видов продукции лесной промышленности (очень низкий уровень сегодня); объем и структура лесозаготовок следуют за сиюминутной рыночной конъюнктурой. Причина негативных изменений - отсутствие государственной торговой политики по отношению к древесине и изделиям из нее.

Отличительные черты торговой стратегии Гослесагентства: примат ведомственных интересов над интересами государства и покупателей древесины; «ручное управление» экспортом продукции; неэффективность и постоянное нарушение правил торговли древесиной на внутреннем рынке; отсутствие эффективного контроля на рынке древесины; высокая коррумпированность в сфере торговли лесом.

Предложения по улучшению ситуации (2000-2015): ограничить или запретить лесозаготовки; увеличить налог за спецпользование лесами (реализовано); ввести налог на лесные земли (не реализовано); мораторий на экспорт круглого леса и продукции лесопиления (реализовано частично); вывозной налог на экспортируемую лесопродукцию; совершенствование правил биржевой торговли.

Основные проблемы лесного рынка: коррумпированность; отсутствие адекватного правового регулирования и организации торговли; низкая конкурентоспособность значительной части деревообрабатывающих производств; неэффективная политика лесопользования; плохой инвестиционный климат.

Green Video® 
MBGV 0538-1GV


Сообщение прочтено 83 раз

Круглий стіл щодо обговорення реалізації необробленої деревини на внутрішньому та зовнішньому ринку. Green Video

У Києві 5 лютого 2015 р. відбувся круглий стіл щодо обговорення шляхів реалізації необробленої деревини на внутрішньому та зовнішньому ринку. Засідання проходило в межах Проекту програми FLEG («Правозастосування й управління в лісовому секторі країн Східного регіону»)  у Представництві Світового банку в Україні. В обговоренні брали участь експерти і координатори програми ФЛЕГ II, заступник голови Держлісагентства, представники деревообробного бізнесу, лісогосподарських підприємств, профільних відомств, народні депутати.

Усі реформи неможливі без реорганізації і структурних перетворень у лісовій галузі. На початку обговорення були озвучені кроки щодо реформування і розвитку ЛПК:
...
Читать


Сообщение прочтено 72 раз

Юрій Марчук про сучасні проблеми лісового господарства України. Green Video

17 грудня 2014 року в Києві в рамках програми ФЛЕГ II, виконавцем якої є Світовий банк у тісному співробітництві з Європейським союзом, Міжнародним союзом охорони природи і Всесвітнім фондом дикої природи, відбувся круглий стіл щодо вдосконалення організаційно-правового забезпечення контролю в лісовому господарстві.

По закінченні роботи круглого столу Національний координатор програми ENPI-FLEG в Україні Юрій Марчук дав каналу Green Video ексклюзивне інтерв’ю, де розповів про діяльність програми ФЛЕГ та коротко закцентував увагу на основних проблемах, розглянутих впродовж обговорення.

Юрій Марчук, Національний координатор Програми ENPI-FLEG:

- Програма ФЛЕГ – це програма не тільки України. Це програма Східного партнерства. В свій час була підтримана урядами більше 50 країн світу. І сьогодні ця програма має пряме відношення до 7 країн Східної Європи. Останнє засідання було в Грузії, Світовий банк проводив. Термін дії програми, який закінчився в 14 році, продовжений до 16 року. Намічені чіткі позиції, які повинна програма відпрацювати, і я є Національний координатор цієї програми в Україні. І теми, які сьогодні піднімалися, надзвичайно актуальні.

Якщо ви замітили, було декілька базових тем. Тема управління контролю господарської діяльності, тема методів ведення господарства, і особливо важливою була тема кількості контролюючих органів, проблеми децентралізації, проблеми, які зв’язані з веденням лісового господарства.

Нас дуже хвилює питання, яке іноді звучить: приватизація лісів (відома постанова Мінекономіки, де була передбачена приватизація там 90 підприємств лісового господарства. Це що буде приватизовуватися? Контори лісгоспів, дома лісової охорони, чи це буде приватизовуватись ліс? Тоді в нас земля, ринок землі в Україні немає права власності іншої, крім державної.

Що в зв’язку з цим хотів би відмітити. Лісів в Україні 10,6 мільона гектарів. Це одна шоста території держави. З них вкрита лісом, це де є ліс, це 9,6 – 9,7. Все інше – це нелісові земля, які обслуговують дане господарство. Право на цей ліс мають всі 40 з лишнім мільйонів громадян України. Якщо піти по принципу концесій, приватизації, ми знову получим ????? як в сільському господарстві: 100 тисяч чи триста тисяч гектарів. А що буде людині, яка сьогодні живе в Україні, а що буде мати яка права дитина, внук тих, які будуть жити? А що робити з статтею Конституції, яка говорить про рівний доступ всіх громадян до природних ресурсів держави?

Я просив представників екологічного комітету і Світового банку підняти тему захисту захистних смуг і захистних насаджень на півдні України. Площа цих насаджень близько 4 тисяч гектарів. Сьогодні, коли Україна на півдні і в центрі і в різних областях перейшла на паливо в приватних садибах на дрова на котли, ці дрова взяти ніде. І якщо дальше ми будем розвиватись таким методом безгосподарським, то цих смуг до весни просто не буде. А щоб їх створити, треба було 15 років садити ці смуги. Тоді держава давала оце гроші. Сьогодні держава на це гроші не має, смуги не закріплені в землях запасу, я думаю, що їх треба закріпити за орендаторами сільхозугідь, щоб вони за них відповідали, дати їм пільгу податкову під це діло. Якщо ні, ну є ризики через рік, через два отримати чорні бурі, такі, які були в 60-х роках в Україні. Це питання достатньо ризиковане і потребує нагального вирішення.

Приватних лісів, як такових, в нас нема, але є багато самосівних лісів на паях, і цей ліс вже має 15 років. І цих лісів біля 500 тисяч гектарів, і вони не впорядковані, і люди даже не знають, що це вже їхня власність. А це, дійсно, зараз треба з цим вже працювати.

Комунальні ліси підпорядковані обласним радам і треба там навести відповідний управлінський порядок і забезпечити контроль від держави с точки зору надзора, але не повсякденного контролю, як це сьогодні є. А громада, отримавши право
Читать


Сообщение прочтено 57 раз

Green Video News. Контроль в лісовому господарстві потребує змін. World Bank. ENPI FLEG 171214 Київ

17 грудня 2014 року в Києві в рамках програми ФЛЕГ II, виконавцем якої є Світовий банк у тісному співробітництві з Європейським союзом, Міжнародним союзом охорони природи і Всесвітнім фондом дикої природи, відбувся круглий стіл щодо вдосконалення організаційно-правового забезпечення контролю в лісовому господарстві.

В роботі заходу взяли участь представники Державного агентства лісових ресурсів, облуправлінь та лісових підприємств, міністерства аграрної політики та продовольства України, міністерства екології та природних ресурсів, Міністерства внутрішніх справ та Генпрокуратури України, державних служб та інспекцій, наукових і проектних установ, недержавних організацій, а також експерти і партнери програми ФЛЕГ II.

Стрижнем засідання, навколо якого будувалося обговорення, була доповідь експерта програми, консультанта Всесвітнього банку Олега Сторчоуса. Дослідження позначало ряд різнопланових проблем, вирішення яких вимагає реформ в організації та законодавчому забезпеченні лісогосподарської діяльності, а саме: ефективності діяльності підрозділів Держекоінспекції у лісовому господарстві, впливу перевірок контролюючих органів на роботу лісгоспів, був наданий аналіз шляхів вдосконалення системи внутрішньогосподарського контролю на рівні типового лісгоспу, оцінена єдина державна система електронного обліку деревини як засіб контролю за рухом лісопродукції.

Оцінюючи єдину державну систему електронного обліку деревини як засіб контролю за рухом лісопродукції, експерт програми ФЛЕГ наголосив, що при всіх своїх перевагах, вона містить суттєві недоліки, які призводять до недосконалості системи у протидії незаконним рубкам та зловживанням при відпуску лісопродукції.

Було розглянуто питання впровадження і результатів космічного моніторингу, який є альтернативним інструментом контролю у лісовому господарстві, коли для спостереження використовуються сучасні технології глобальних навігаційних супутникових систем та аерокосмічне знімання і дистанційне зондування Землі, але було відзначено його неефективне використання.

Також в процесі обговорення були позначені нові проблеми, які стоять перед фахівцями галузі і тими, хто небайдужий до збереження лісів України.

Всі сторони круглого столу зазначили необхідність кардинальних реформ в галузі лісового господарства.

Green Video® 
MBGV 0535-0GV


Назад12 | Указать страницу