Авторизация
Меню

Календарь
 Март 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Понедельник 29 сентября 2014
Сообщение прочтено 60 раз

Ігор Швайка про необхідність скасування сланцевого експерименту Шелл в Україні. Green Video

16.02.2013 м. Ізюм, Харківська обл. Зустріч народного депутата України Ігоря Швайки з мешканцями Ізюма щодо питання заборони видобутку сланцевого газу в Ізюмському районі.
https://www.youtube.com/watch?v=M6B0-zyaYZc

Виступ народного депутата України Ігоря Швайки.

Перше питання: Ізюмський район входить до Юзівської площі, на якій планується розробка, дослідження і видобуток сланцевих газів. Друге питання: загальнополітична ситуація, ситуація у Верховній Раді.

ВО «Свобода» завжди виступало за розробку власних родовищ газу і нафти, за енергозбереження. Ми за видобуток власного газу (у тому числі сланцевого), але за умови дотримання природоохоронних вимог, економічного інтересу і юридичної правильності.

Сьогодні на розгляді в Харківському окружному адміністративному суді є позов гр.Швайки до Харківської облради про скасування рішення облради, яка надала згоду на підписання Угоди між урядом України, компанією «Шелл» і ТОВ «Надра Юзівська». Рішення облради було ухвалено з порушенням вимог чинного законодавства. УРП на стадії проекту повинна містити 3 обов’язкові елементи: правову, економічну і природоохоронну експертизи. Їх не було. При голосуванні за сланцеву угоду були порушені процедурні вимоги.

Згідно проекту УРП одержаний газ розподіляється так: 65% газу як компенсація компанії «Шелл», а з 35% - від 10 до 30% - державі (народу) України. Угода дає компанії «Шелл» надмірні пільги: екологічного збору немає, в’їздного мита немає, сплати в пенсійний фонд немає, єдиного соціального внеску з зарплат немає, податок на прибуток не сплачується. Фірма ТОВ «Надра Юзівська» є корупційною складовою договору з «Шелл». 

ВО «Свобода» ініціювала проведення парламентських слухань на тему «Особливості розвідки і добичі в Україні сланцевого газу». Питання: Де буде братися така кількість води? Як будуть утилізувати технічний розчин після гідророзриву? Як себе поводять ті залишки рідини, які є в пробуреній свердловині? 

Подальші дії. Рішення Харківської і Донецької облрад під тиском громадськості мають бути скасовані. Сьогодні наша задача – зупинити цей контракт. Спочатку потрібно було проінформувати територіальні громади, розказати про всі вигоди і загрози, отримати дозвіл громад. 

Уряд фактично віддає землі України на поталу іноземній компанії для експериментального майданчика. Ізюмчани виступають за заборону діяльності компанії «Шелл» на своїй землі.

Green Video®
MBGV 0444-1GV-1F


Сообщение прочтено 76 раз

Ізюмчани за заборону діяльності «Шелл» на своїй землі.

16 лютого 2013 року в Ізюмі (Харківська обл.) відбулася зустріч народного депутата України Ігоря Швайки (ВО «Свобода») з мешканцями міста щодо питання заборони видобутку сланцевого газу в Ізюмському районі.

Великий зал кінотеатру «Спартак» був заповненій вщерть мешканцями м.Ізюм, а також людьми, що приїхали з сіл і селищ району. І на протязі всього заходу люди підходили і підходили. Тема видобутку сланцевого газу в Ізюмському районі не залишила байдужим нікого.
...
Читать


Среда 20 ноября 2013
Сообщение прочтено 55 раз

Грехем Тайлі, віце-президент компанії «Шелл» в Україні, про реалізацію проектів видобування нетрадиційних вуглеводнів безпечно і без шкоди довкіллю.

Г.Тайлі відзначив, що компанія «Шелл» веде в Украйні 2 проекти: за договором про сумісну діяльність з «Укргазвидобування» (вже буриться перша свердловина) і УРП по Юзівській ділянці (оформлюються останні документи для початку робіт). «Шелл» має досвід таких проектів в США, Канаді, Китаї. «Шелл» вірить, що проводитиме розвідку та видобування нетрадиційного газу без шкоди для довкілля. Грехем Тайлі показав стандартну Шелл-презентацію, котру присутні представники громадських екологічних організацій вже знають напам’ять. Всі роботи з буріння свердловин і моніторинг води «Шелл» проводить згідно до сурових вимог українського законодавства. На етапі буріння через водоносні горизонти «Шелл» гарантує, що не використовує ніяких хімікатів. «Якщо зробити все правильно, то ґрунтові води не будуть забруднені», – каже голова «Шелл» в Україні. Компанія підтримує політику прозорості і відкритості, веде роз’яснювальну роботу з населенням, також робить соціальні інвестиції.

На конкретні запитання від присутніх громадських активістів та науковців, Грехем Тайлі відповідав дуже коротко і в рамках таких висловлювань: «Ми віримо, якщо…», «Ми гарантуємо, якщо…», «Ми будемо, якщо…»
...
Читать


Категории: ShellGreenVideoсланцевий газGraham Tiley    
Сообщение прочтено 67 раз
22.02.2013. Харьков. Грэхем Тайли (Graham Tiley) о сланцевом газе. Green Video
http://www.youtube.com/watch?v=hwZeE7LclDg

20.02.2013 Харьков, пресс-центр ИА "STATUS QUO". Пресс-конференция, посвященная экологическим и экономическим аспектам разведки и добычи газа уплотненных песчаников на территории Юзовского участка (Донецкая и Харьковская области). Спикер: вице-президент компании Shell в Украине Грэхем Тайли (в своей деятельности отвечает за внедрение проектов по разработке углеводородов в Украине).

В рамках Харьковской области Shell имеет 2 проекта: проект о совместной деятельности с ДК «Укргаздобыча» и Юзовский проект. 1. Практические работы на Юзовском участке не начнутся без исчерпывающего исследования всех экологических, социальных и здравоохранных аспектов. 2. Сейчас речь идет исключительно о разведке на Юзовской площади. Начальная программа геологических исследований: сейсмические исследования и бурение 15 скважин.

...
Читать