Авторизация
Меню

Календарь
 Март 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Понедельник 8 декабря 2014
Сообщение прочтено 60 раз

Громада села Червоний Оскіл проти видобутку сланцевого газу і за призупинення діяльності компанії «Шелл» на території Ізюмщини. Green Video

У селі Червоний Оскіл (Ізюмський р-н, Харківська обл.) 30 березня 2013 року зібралась громада для обговорення питання «Про заборону видобутку вуглеводнів і застосування технології гідророзриву пласту на території Ізюмського району». В обговоренні взяли участь голова Червонооскільської сільради, депутати Ізюмської райради, представники райдержадміністрації, екологи, громадські активісти, мешканці Червоного Осколу.

На початку депутатом Ізюмської райради Л.Шамрай (фракція ВО «Батьківщина») було запропоновано не звертати увагу на колір прапорів і партійну приналежність, а сумісними зусиллями виставити аргументи і факти, які заперечують або підтримують початок видобутку сланцевого газу згідно підписаної Україною угоди з британо-нідерландською компанією «Шелл».
...
Читать


Сообщение прочтено 73 раз

Громада села Червоний Шахтар буде голосувати проти видобутку сланцевого газу на території Ізюмщини. Green Video

30 березня 2013 року відбулися збори громади села Червоний Шахтар «Про заборону видобутку вуглеводнів та застосування технології гідророзриву пласту на території Ізюмського району». Захід був організований ізюмськими депутатами, громадськими активістами, екологами для місцевих мешканців.

Основне питання – процедура проведення громадських слухань щодо рішення про видобуток сланцевого газу методом гідророзриву пласту на території Червоношахтарської сільської ради. 
...
Читать


Понедельник 29 сентября 2014
Сообщение прочтено 150 раз

Валерий Ловчиновский о продавливании режимом Януковича сланцевого проекта Шелл в Украине. Green Video

16.02.2013 г. Изюм, Харьковская обл. Встреча народного депутата Украины Игоря Швайки с жителями Изюма по вопросу запрета добычи сланцевого газа в Изюмском районе.
https://www.youtube.com/watch?v=M6B0-zyaYZc

Выступление эколога Валерия Ловчиновского.

В Давосе в 2011 г. Янукович в результате устных договоренностей с компанией «Шелл» впервые открыл тему добычи сланцевого газа в Украине. С этого момента идет интенсивная скрытая работа всего государственного аппарата по подготовке проекта добычи. Агентство USAID в 2011 г. подготовило отчет об экологической ситуации в связи с добычей сланцевого газа на Украине. Началось реформирование законодательства под сланцевый газ. Отменили общественную экологическую и государственную экологическую экспертизы, устранили громады от выбора участка под газодобычу.

Тендеры 2012 г. законодательно закрепили Юзовскую лицензионную площадь за «Шелл», Олесскую – за «Шеврон». Изюмский район полностью входит в Юзовскую площадь.

Если в выступлениях и презентациях представителей «Шелл» или украинских чиновников говорится про экономические выгоды, про энергетическую безопасность и ни слова не упоминается об экологических рисках газосланцевой добычи, значит, эти люди обманывают общественность. Эмиссары и пиарщики от «Шелл» и «Шеврон» замалчивают проблемы с загрязнением пресных вод, с утилизацией отходов после фрекинга, которые существуют в США. Согласно Орхусской конвенции, которую Украина ратифицировала, экологическая информация не может быть засекречена.

Украинские ученые-гидрогеологи, экологи, геологи на конференциях, круглых столах выступают с докладами, в которых рассматривают риски, угрозы добычи сланцевого газа для экологии, для здоровья людей, для водных ресурсов, для почв, для воздуха. Ни один украинский ученый не сказал, что добыча сланцевого газа методом фрекинга безопасна. Эта технология не может применяться с соблюдением экологических норм. Технология должна быть запрещена.

Общественный совет при Минприроды, который высказался против добычи сланцевого газа, был распущен. Набрали послушный Общественный совет №2, который выступил лоббистом сланцевого газа. 3 января 2013 г. правительство Азарова согласовало проект договора с «Шелл». 16 и 17 января на внеочередных сессиях Донецкая и Харьковская облрады дают согласие на подписание Соглашения с «Шелл». 24 января в Давосе Янукович подписывает Соглашение. 

Враг очень организован. Украина действует по сценарию, написанному «Шелл». Компанию «Шелл» абсолютно устраивает режим Януковича.

Green Video®
MBGV 0444-1GV-2F


Сообщение прочтено 60 раз

Ігор Швайка про необхідність скасування сланцевого експерименту Шелл в Україні. Green Video

16.02.2013 м. Ізюм, Харківська обл. Зустріч народного депутата України Ігоря Швайки з мешканцями Ізюма щодо питання заборони видобутку сланцевого газу в Ізюмському районі.
https://www.youtube.com/watch?v=M6B0-zyaYZc

Виступ народного депутата України Ігоря Швайки.

Перше питання: Ізюмський район входить до Юзівської площі, на якій планується розробка, дослідження і видобуток сланцевих газів. Друге питання: загальнополітична ситуація, ситуація у Верховній Раді.

ВО «Свобода» завжди виступало за розробку власних родовищ газу і нафти, за енергозбереження. Ми за видобуток власного газу (у тому числі сланцевого), але за умови дотримання природоохоронних вимог, економічного інтересу і юридичної правильності.

Сьогодні на розгляді в Харківському окружному адміністративному суді є позов гр.Швайки до Харківської облради про скасування рішення облради, яка надала згоду на підписання Угоди між урядом України, компанією «Шелл» і ТОВ «Надра Юзівська». Рішення облради було ухвалено з порушенням вимог чинного законодавства. УРП на стадії проекту повинна містити 3 обов’язкові елементи: правову, економічну і природоохоронну експертизи. Їх не було. При голосуванні за сланцеву угоду були порушені процедурні вимоги.

Згідно проекту УРП одержаний газ розподіляється так: 65% газу як компенсація компанії «Шелл», а з 35% - від 10 до 30% - державі (народу) України. Угода дає компанії «Шелл» надмірні пільги: екологічного збору немає, в’їздного мита немає, сплати в пенсійний фонд немає, єдиного соціального внеску з зарплат немає, податок на прибуток не сплачується. Фірма ТОВ «Надра Юзівська» є корупційною складовою договору з «Шелл». 

ВО «Свобода» ініціювала проведення парламентських слухань на тему «Особливості розвідки і добичі в Україні сланцевого газу». Питання: Де буде братися така кількість води? Як будуть утилізувати технічний розчин після гідророзриву? Як себе поводять ті залишки рідини, які є в пробуреній свердловині? 

Подальші дії. Рішення Харківської і Донецької облрад під тиском громадськості мають бути скасовані. Сьогодні наша задача – зупинити цей контракт. Спочатку потрібно було проінформувати територіальні громади, розказати про всі вигоди і загрози, отримати дозвіл громад. 

Уряд фактично віддає землі України на поталу іноземній компанії для експериментального майданчика. Ізюмчани виступають за заборону діяльності компанії «Шелл» на своїй землі.

Green Video®
MBGV 0444-1GV-1F


Сообщение прочтено 76 раз

Ізюмчани за заборону діяльності «Шелл» на своїй землі.

16 лютого 2013 року в Ізюмі (Харківська обл.) відбулася зустріч народного депутата України Ігоря Швайки (ВО «Свобода») з мешканцями міста щодо питання заборони видобутку сланцевого газу в Ізюмському районі.

Великий зал кінотеатру «Спартак» був заповненій вщерть мешканцями м.Ізюм, а також людьми, що приїхали з сіл і селищ району. І на протязі всього заходу люди підходили і підходили. Тема видобутку сланцевого газу в Ізюмському районі не залишила байдужим нікого.
...
Читать


Среда 26 марта 2014
Сообщение прочтено 56 раз

Еще год назад, в марте 2013 года Изюмский район, узнав о планах Shell превратить живописные луга и леса района в GasLand, сказал: «STOР Shell!». 

Местные жители собрали 15 000 подписей под обращением к правительству, Верховной Раде и президенту Украины - остановить действие соглашения с Shell по Юзовскому лицензионному участку. http://www.youtube.com/watch?v=PEWqTMVJUAE

Этот вопрос выносился на обсуждение народными депутатами на комитетских слушаниях в Верховной Радеhttp://www.youtube.com/watch?v=p780eA2ge9I на которых, хочется напомнить, присутствовала многочисленная делегация от Shell.
...
Читать


Вторник 18 марта 2014
Сообщение прочтено 61 раз
Завтра исполняется год самой массовой акции протеста против добычи сланцевого газа на Изюмщине.

г. Изюм
(Харьковская обл., Украина)
17.03.2013

Green Video®
MBGV 0482-1GV

 

YouTube Green Video®

http://www.youtube.com/user/GreenVideoview

 

ВКонтакте Green Video® Ukraine

http://vk.com/greenvideo

 

Twitter Green Video® Ukraine

https://twitter.com/GreenVideoUA

 

Facebook Green Video

http://www.facebook.com/pages/Greenvideo/479594628750143

 

Google+ Green Video®

https://p lus.google .com/commu nities/106 3637068518 49702051?h l=ru

 

VK Green Video® EN

http://vk.com/greenvideoen

 

Twitter Green Video®

https://twitter.com/GreenVideoTM

 

Одноклассники Green Video® Ukraine

http://www.odnoklassniki.ru/group/51760685973661

 

LiveJournal  Green Video®

http://greenvideo.livejournal.com/