Доповідь про запровадження в Україні чітких і прозорих процедур участі громадськості згідно з європейською системою ОВНС. Всі матеріали доповіді знаходяться у посібнику, який виданий МБО «ЕПЛ» і є у відкритому доступі на сайті.
Процедура оцінки впливу на навколишнє середовище в Україні є прописана в законі «Про охорону навколишнього природного середовища».
Держава повинна забезпечити екологічну безпеку кожному громадянину. Є також державні будівельні норми (ДБН А2.2-1-2003), які врегульовують охорону довкілля. Це ОВНС розробляється в складі проектної документації на будь-яке підприємство, яке хоче відкритися і здійснювати свою діяльність на території України. Але не завжди громадськість має доступ до цих матеріалів.
В ЄС питання ОВНС врегульовується трьома документами: Директивою про ОВНС, Орхуською конвенцією і конвенцією ЕСПО.
Згідно вимог євростандартів ОВНС – це процедура, яка має на меті виявити і оцінити можливий вплив на довкілля від здійснення екологічно небезпечної громадської діяльності і забезпечити врахування вимог екологічної безпеки у процесі прийняття рішення про реалізацію чи відмову від реалізації екологічно небезпечної громадської діяльності.
Є 3 суб’єкти процедури: держава, громадськість і суб’єкт господарювання, які з самого початку повинні бути проінформовані і мати можливість на рівних умовах брати участь в розробці документів. Європейське законодавство вимагає, щоб заява про наміри формувала конкретні критерії, які мають можливість оцінити вплив конкретного об’єкта на довкілля.