Авторизация
Меню

Календарь
 Апрель 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Среда 25 ноября 2015
Сообщение прочтено 93 раз

Сотрудничество компании «Шелл» в Украине с ХНУ им. В.Н.Каразина

20 октября 2015 года в Харьковском национальном университете имени Каразина прошла презентация новой магистерской программы «Экогеохимия нефти и газа» и учебной лаборатории, созданной при поддержке британо-нидерландской компании «Шелл». 

«Шелл» в нашей стране занимается разведкой месторождений и добычей так называемого сланцевого газа.  Главная задача учебной программы на первый взгляд вроде бы благая – способствовать развитию нетрадиционных источников газа и, следовательно, энергетической независимости страны.
...
Читать


Понедельник 20 апреля 2015
Сообщение прочтено 144 раз

Shell хоче спрощення процедур щодо розвідки і видобування нетрадиційних вуглеводнів. Green Video

16 грудня 2014 р. в конгрес-холі харківського готелю «Аврора» в рамках проекту «Український інститут газу нетрадиційних джерел», що реалізується компанією «Шелл Експлорейшн енд Продакшн Юкрейн Інвестментс (IV) Б.В.» спільно з Британською Радою (Україна), відбувся семінар «Удосконалення регуляторних процедур щодо розвідки і видобування нетрадиційних вуглеводнів в частині захисту довкілля». Були присутні представники компанії «Шелл», співробітники департаменту екології і природних ресурсів ХОДА, екологи та екологічні організації Харкова. Семінар організований компанією «КТ-Енергія» - одним з переможців конкурсу проектних пропозицій Інституту газу нетрадиційних джерел, який проводила компанія «Шелл» у 2014 р.

Представники ТОВ «КТ-Енергія» презентували звіти:

1) Регулювання розвідки та видобування нетрадиційних вуглеводнів в частині охорони довкілля та екологічного моніторингу;

2) Пропозиції щодо реформування регулювання розвідки та видобування нетрадиційних вуглеводнів в частині охорони довкілля на основі міжнародного досвіду.

У сфері державного регулювання мова йде про 4 дозвільні документи, з якими стикається кожен надрокористувач: висновок державної екологічної експертизи; спеціальний дозвіл на водокористування; дозвіл на поводження з відходами; дозвіл на викиди в атмосферне повітря. 4 дозвільних документи складають 10-15% від загальних процедур, які необхідно здійснити надрокористувачу, щоб приступити до розвідки та видобутку газу. Процедура одержання дозволів забирає багато часу. Щоб удосконалити цей механізм, у квітні 2014 р. були прийняті зміни до закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності». Оновлений закон створює по факту єдине державне вікно, через яке мають подаватися відповідні документи. Треба узгодити підзаконні акти, в т.ч. низку постанов Кабінету Міністрів щодо порядку та термінів отримання зазначених дозвільних документів.

Всі надрокористувачі мають проблему з екологічною експертизою та з іншими дозволами, яка полягає у невиконанні законодавчих термінів видачі дозволів на місцях. Вагомим кроком до удосконалення дозвільної системи організатори назвали принцип мовчазної згоди, який наведений у законі. Якщо протягом 10 днів після подачі необхідної документації не отримано відповідний дозвіл, то суб’єкт господарювання має право здійснювати дії, передбачені цим дозволом, тобто починати буріння свердловини, користуватися водою, вивозити відходи, здійснювати викиди в атмосферу – без відповідного документу.

Такий принцип «за замовчуванням» викликав критику з боку спеціалістів з охорони довкілля. Про мовчазну згоду не можна говорити в ситуації, коли у державних органів з охорони довкілля немає ресурсів для проведення експертизи, коли є складна ситуація з водопостачанням із підземних джерел, коли газовидобувна діяльність створює проблеми для місцевих громад. Ніхто не може розпоряджатися ресурсами територіальних громад без згоди цих громад. Є Орхуська конвенція про участь громад у прийнятті екологічних рішень, конвенція ЕСПО про трансграничні відносини, які Україна ратифікувала. Мовчазної згоди тут бути не може апріорі.

Консультант проекту «Нетрадиційний газ в Україні» М.Шлапак презентував огляд міжнародного досвіду регулювання розвідки та видобування нетрадиційних вуглеводнів в частині охорони довкілля та екологічного моніторингу. Як приклад, було обрано 3 країни, що займаються розробкою нетрадиційних газів: Британська Колумбія (Канада), Великобританія і Польща. Проведений зрівнювальний аналіз складався з: кількості, порядку і термінів отримання екологічних дозволів для початку діяльності; кількості свердловин на сланцевий газ; кількості проведених гідророзривів; вимог до оприлюднення хімічних речовин, які використовуються
Читать


Это сообщение написано также в: сланцевый газ (0 комментариев)
Понедельник 8 декабря 2014
Сообщение прочтено 61 раз

Green Video News. Global Frackdown 2014 (Міжнародний антифрекінговий день). Kyiv, the 11th of October, 2014

Починаючи із 2012 року Міжнародний антифрекінговий день, Global Frackdown, почали відзначати більш ніж в 30 країнах по всіх континентах.

По всьому світу в цей день, день боротьби проти фрекінгу, проходять акції та маніфестації, спрямовані проти видобутку сланцевого газу, на різних мовах активісти заявляють: Ми проти знищення екосистеми! Ми за чисту воду! Ми за життя! Природа не має кордонів! Людей непокоїть майбутнє їхньої землі, збереження природи, безпека власного існування та існування наступних поколінь. 
...
Читать


Сообщение прочтено 70 раз

Green Video News. Шелл в Украине. Имитация экологической ответственности. 03.07.2014.

24 января 2013 года было подписано соглашение между Украиной (в лице компании Надра Юзовская) и компанией Shell о разделе продукции от добычи сланцевого газа на так называемом Юзовском участке в Харьковской и Донецкой областях. 

Это событие вызвало целый шквал протестов экологов и представителей общественности, считающих, что добыча сланцевого газа убьет экологию региона. Кроме того, соглашение было засекречено, и с его положениями не удалось ознакомиться даже депутатам Харьковского и Донецкого областных советов, голосовавших вслепую за принятие судьбоносного для жителей региона решения. В обход Орхусской конвенции, предполагающей получение компанией разрешения местных громад и сельских советов на проведение газодобывающей деятельности, последние были попросту проинформированы о планируемой добыче.
...
Читать


Сообщение прочтено 60 раз

Громада села Червоний Оскіл проти видобутку сланцевого газу і за призупинення діяльності компанії «Шелл» на території Ізюмщини. Green Video

У селі Червоний Оскіл (Ізюмський р-н, Харківська обл.) 30 березня 2013 року зібралась громада для обговорення питання «Про заборону видобутку вуглеводнів і застосування технології гідророзриву пласту на території Ізюмського району». В обговоренні взяли участь голова Червонооскільської сільради, депутати Ізюмської райради, представники райдержадміністрації, екологи, громадські активісти, мешканці Червоного Осколу.

На початку депутатом Ізюмської райради Л.Шамрай (фракція ВО «Батьківщина») було запропоновано не звертати увагу на колір прапорів і партійну приналежність, а сумісними зусиллями виставити аргументи і факти, які заперечують або підтримують початок видобутку сланцевого газу згідно підписаної Україною угоди з британо-нідерландською компанією «Шелл».
...
Читать


Сообщение прочтено 73 раз

Громада села Червоний Шахтар буде голосувати проти видобутку сланцевого газу на території Ізюмщини. Green Video

30 березня 2013 року відбулися збори громади села Червоний Шахтар «Про заборону видобутку вуглеводнів та застосування технології гідророзриву пласту на території Ізюмського району». Захід був організований ізюмськими депутатами, громадськими активістами, екологами для місцевих мешканців.

Основне питання – процедура проведення громадських слухань щодо рішення про видобуток сланцевого газу методом гідророзриву пласту на території Червоношахтарської сільської ради. 
...
Читать


Понедельник 24 ноября 2014
Сообщение прочтено 73 раз

Компания Shell регулярно сливает отходы с буровых (Beliaevskaya-400, Novo-Mechebilovskaya-100) в канализацию города Первомайский (Харьковская обл.)

Чиновники уверяют, что это бытовые отходы, с другой стороны, такое количество бытовых отходов трудно представить с 2-х буровых, на которых остановлена деятельность. На буровой Беляевская-400 на момент снятия данного видеоматериала 
http://www.youtube.com/watch?v=o6TcDKz_24Q&feature=youtu.be
остался один вагончик со сторожем и брошенные открытые амбары с буровой и ГРП жидкостью.

Green Video® 
совместно с ТК ПМП «Горизонт» (г. Первомайский)
2014 г

Green Video®
within the project of ecology of energetic industry
MBGV 0531-1GV


Понедельник 29 сентября 2014
Сообщение прочтено 53 раз

Валерий Ловчиновский об Орхусском центре и компании «Шелл». Green Video

30.07.2014 г.Харьков, помещение УкрНИИЭП. Круглый стол «О последствиях подписания Соглашения об ассоциации с ЕС для социально-экономического развития Харьковской области в сфере охраны окружающей природной среды».
https://www.youtube.com/watch?v=jhY0VINweSw

Выступление эколога Валерия Ловчиновского.

На круглом столе поднят важный вопрос по поводу общественности. Орхусская конвенция требует не только информировать общественность об экологических проектах, а привлекать ее на ранних стадиях проектов, когда можно найти альтернативные варианты решения и рассмотреть данный проект с точки зрения пользы и выгоды для громады. Кроме простого информирования (на сайтах, в СМИ), важен вопрос обратной связи от общественности.

Если разработать механизм привлечения и участия общественности в решении экологических вопросов, то будут сэкономлены колоссальные государственные и отраслевые средства. Основа этого механизма – открытие в областях Орхусских центров.

Резонанс сегодняшнего мероприятия узко профессиональный: 7 выступающих, 20 присутствующих, 1 СМИ. Если бы этот круглый стол проходил в Орхусском центре, то за ним наблюдала бы активная общественность, и не только экологическая. Евросоюз под словом «общественность» понимает одного человека. Любому человеку мы должны дать возможность быть проинформированным и принять участие.

В Харькове много мероприятий проходит в закрытом режиме. Так в ХНУ им. Каразина меня не пустили на мероприятие, которое проводила компания «Шелл» и модерировал ректор университета. Вывод: те директивы, международные практики, которые декларируются, абсолютно не соответствуют той деятельности, которую ведет «Шелл».

«Шелл» не получила ни одного разрешения на свою деятельность от территориальных громад, которые проживают на лицензионной Юзовской площади. При этом компания уже анонсирует начало работ по нетрадиционному газу. Если бы данный вопрос прошел через Орхусский центр, через все этапы обсуждения и выбора, то никто не мог бы упрекнуть или поставить под сомнение этот инвестиционный проект.

Внести в резолюцию: открытие в Харькове территориального Орхусского центра.

Green Video®
MBGV 0503-2GV-7F


Сообщение прочтено 155 раз

Валерий Ловчиновский о продавливании режимом Януковича сланцевого проекта Шелл в Украине. Green Video

16.02.2013 г. Изюм, Харьковская обл. Встреча народного депутата Украины Игоря Швайки с жителями Изюма по вопросу запрета добычи сланцевого газа в Изюмском районе.
https://www.youtube.com/watch?v=M6B0-zyaYZc

Выступление эколога Валерия Ловчиновского.

В Давосе в 2011 г. Янукович в результате устных договоренностей с компанией «Шелл» впервые открыл тему добычи сланцевого газа в Украине. С этого момента идет интенсивная скрытая работа всего государственного аппарата по подготовке проекта добычи. Агентство USAID в 2011 г. подготовило отчет об экологической ситуации в связи с добычей сланцевого газа на Украине. Началось реформирование законодательства под сланцевый газ. Отменили общественную экологическую и государственную экологическую экспертизы, устранили громады от выбора участка под газодобычу.

Тендеры 2012 г. законодательно закрепили Юзовскую лицензионную площадь за «Шелл», Олесскую – за «Шеврон». Изюмский район полностью входит в Юзовскую площадь.

Если в выступлениях и презентациях представителей «Шелл» или украинских чиновников говорится про экономические выгоды, про энергетическую безопасность и ни слова не упоминается об экологических рисках газосланцевой добычи, значит, эти люди обманывают общественность. Эмиссары и пиарщики от «Шелл» и «Шеврон» замалчивают проблемы с загрязнением пресных вод, с утилизацией отходов после фрекинга, которые существуют в США. Согласно Орхусской конвенции, которую Украина ратифицировала, экологическая информация не может быть засекречена.

Украинские ученые-гидрогеологи, экологи, геологи на конференциях, круглых столах выступают с докладами, в которых рассматривают риски, угрозы добычи сланцевого газа для экологии, для здоровья людей, для водных ресурсов, для почв, для воздуха. Ни один украинский ученый не сказал, что добыча сланцевого газа методом фрекинга безопасна. Эта технология не может применяться с соблюдением экологических норм. Технология должна быть запрещена.

Общественный совет при Минприроды, который высказался против добычи сланцевого газа, был распущен. Набрали послушный Общественный совет №2, который выступил лоббистом сланцевого газа. 3 января 2013 г. правительство Азарова согласовало проект договора с «Шелл». 16 и 17 января на внеочередных сессиях Донецкая и Харьковская облрады дают согласие на подписание Соглашения с «Шелл». 24 января в Давосе Янукович подписывает Соглашение. 

Враг очень организован. Украина действует по сценарию, написанному «Шелл». Компанию «Шелл» абсолютно устраивает режим Януковича.

Green Video®
MBGV 0444-1GV-2F


Сообщение прочтено 60 раз

Ігор Швайка про необхідність скасування сланцевого експерименту Шелл в Україні. Green Video

16.02.2013 м. Ізюм, Харківська обл. Зустріч народного депутата України Ігоря Швайки з мешканцями Ізюма щодо питання заборони видобутку сланцевого газу в Ізюмському районі.
https://www.youtube.com/watch?v=M6B0-zyaYZc

Виступ народного депутата України Ігоря Швайки.

Перше питання: Ізюмський район входить до Юзівської площі, на якій планується розробка, дослідження і видобуток сланцевих газів. Друге питання: загальнополітична ситуація, ситуація у Верховній Раді.

ВО «Свобода» завжди виступало за розробку власних родовищ газу і нафти, за енергозбереження. Ми за видобуток власного газу (у тому числі сланцевого), але за умови дотримання природоохоронних вимог, економічного інтересу і юридичної правильності.

Сьогодні на розгляді в Харківському окружному адміністративному суді є позов гр.Швайки до Харківської облради про скасування рішення облради, яка надала згоду на підписання Угоди між урядом України, компанією «Шелл» і ТОВ «Надра Юзівська». Рішення облради було ухвалено з порушенням вимог чинного законодавства. УРП на стадії проекту повинна містити 3 обов’язкові елементи: правову, економічну і природоохоронну експертизи. Їх не було. При голосуванні за сланцеву угоду були порушені процедурні вимоги.

Згідно проекту УРП одержаний газ розподіляється так: 65% газу як компенсація компанії «Шелл», а з 35% - від 10 до 30% - державі (народу) України. Угода дає компанії «Шелл» надмірні пільги: екологічного збору немає, в’їздного мита немає, сплати в пенсійний фонд немає, єдиного соціального внеску з зарплат немає, податок на прибуток не сплачується. Фірма ТОВ «Надра Юзівська» є корупційною складовою договору з «Шелл». 

ВО «Свобода» ініціювала проведення парламентських слухань на тему «Особливості розвідки і добичі в Україні сланцевого газу». Питання: Де буде братися така кількість води? Як будуть утилізувати технічний розчин після гідророзриву? Як себе поводять ті залишки рідини, які є в пробуреній свердловині? 

Подальші дії. Рішення Харківської і Донецької облрад під тиском громадськості мають бути скасовані. Сьогодні наша задача – зупинити цей контракт. Спочатку потрібно було проінформувати територіальні громади, розказати про всі вигоди і загрози, отримати дозвіл громад. 

Уряд фактично віддає землі України на поталу іноземній компанії для експериментального майданчика. Ізюмчани виступають за заборону діяльності компанії «Шелл» на своїй землі.

Green Video®
MBGV 0444-1GV-1F


123456Вперед | Указать страницу