Авторизация
Меню

Календарь
 Апрель 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Вторник 17 января 2017
Сообщение прочтено 64 раз

Незаконна рубка в Нововодолазькому районі Харківської області.

Доброго дня, мене зовуть Аліна Ловчиновська і я представляю Громадську організацію «ГРІНДА Інтернешнл». Ми екологічна організація, одним із основних напрямків діяльності якої є захист лісів. Протягом останніх днів ми займаємося проблемою незаконної вирубки дерев в Нововодолазьському районі Харківської області.

29 листопада 2016 року ми отримала тривожну інформацію про масштабну вирубку дубового масиву поблизу села Просяне Нововодолазського району Харківської області. Було вирішено наступного дня разом із активістами виїхати на місце події та провести професійну аерозйомку за допомогою квадрокоптеру та іншого сучасного фото та відео обладнання.

Прибувши на місце, ми зрозуміли, що вирубка опинилася ще масштабнішою, ніж ми очікували. Було вирублено ліс на схилах яру довжиною майже кілометр. Більшість порубаних дерев – дуби, які є дорогою породою дерева взагалі та особливо цінною породою для лісодефіцитної Харківської області, так як ми є Південно-Східним форпостом нагорних дубрав Євразії.

Нам було відомо, що на той час було заведено кримінальне провадження по цьому випадку, але ми не знали, хто саме був Заявником та одже не могли отримувати всю необхідну нам інформацію по цій справі. Тому того ж дня я написала заяву-повідомлення до Нововодолазьського районного відділу міліції та до Головного слідчого управління Національної поліції в Харківській області.

Також поставала проблема збереження лісопродукції, яка утворилася під час незаконної рубки.

Було зрозумілим, що державі нанесені збитки у масштабі мільонів гривень, але вони до того часу не були обчислені. Тому наступного дня ми та активісти з ГО «Цивільний корпус Азов» і ГО «Східний корпус» повернулися на місце вирубки із спеціалістом з Екологічної інспекції для обчислення збитків.

Прибувши на місце подій, ми зустріли там людей із бензопилами, що займалися лісозаготівлею. Ані пояснення, отримані від цих невідомих, ані документи, які вони показали, не виправдовували їх дій на місці незаконної вирубки. Вони не мали лісорубного квитка, працювали вони із суттєвими порушеннями техніки безпеки. Ми припустили, що ці люди причетні до незаконної рубки та, звичайно, був викликаний наряд поліції, який зафіксував все, що відбувалося, встановив особи та прийняв у представника ГО «Східний корпус» заяву про правопорушення. Пізніше, на місце подій прибули представники прокуратури області, слідчий по справі та працівники Головного слідчого управління області, радник Голови районної державної адміністрації. Прокурором було проведено слідчі дії. На місці відбулася дискусія щодо ситуації, що склалася, було вислухано точки зору всіх присутніх.

Весь цей час активісти проводили майже безперервну відео зйомку. На даний час ми сподіваємось на професійні слідчі дії, відшкодування збитків державі та притягнення винних до відповідальності. Ми відкриті до співпраці та готові допомогати слідству.

Додатково:
30.11.2016 року. Огляд за допомогою квадрокоптера незаконної рубки дуба в урочищі Вовчий Зруб Нововодолазького району Харківської області. Просянська сільська рада. Нововодолазький Агроліс.
https://www.youtube.com/watch?v=oZWcpaHCMPQ

Координати:
N49.721565, E35.728540

Greenda International™
Green Video®
MBGVGI 603-1GV


Среда 25 ноября 2015
Сообщение прочтено 42 раз

03.11.2015. «Реформування лісового господарства України: необхідність, цілі та методи їх досягнення». Green Video

3 листопада 2015 року на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України відбувся круглий стіл «Реформування лісового господарства України: необхідність, цілі та методи їх досягнення», у якому взяли участь керівництво Держлісагентства і Мінагрополітики, представники центрального комітету профспілки працівників лісової галузі, обласних державних адміністрацій, науково-дослідних установ, експерти ФАО і Світового банку, вищих навчальних закладів України та громадських організацій.

Виступаючи з вітальним словом, проректор університету Сергій Кваша зазначив, що на порядку денному розгляд стратегії розвитку лісівничої галузі, а ключова проблема – як бути з вертикаллю управління. Відповідь на ці питання повинна спробувати знайти еліта лісової галузі, яка приймає участь у роботі зібрання.

Голова Держлісагентства України Олександр Ковальчук зазначив, що реформування галузі викликане вимогами низки стратегічних документів. Галузь перебуває нині у тій ситуації, коли зміни необхідні. До пріоритетних напрямів модернізації належать: реформування системи управління, створення лісової охорони, електронний облік деревини, перехід на електронні держзакупівлі. Було виокремлено два варіанти розвитку подій. Перший передбачає абсолютну централізацію управлінського процесу шляхом об’єднання існуючих державних підприємств в одну «державну лісову компанію», ліквідувавши їх як юридичних осіб, а другий – об’єднання цих підприємств в корпорацію.

Колишні очільники лісової галузі розкритикували підхід нинішнього керівництва до реформування через відсутність прозорості, непроведення громадського обговорення з фахівцями та неврахування соціальних особливостей лісового господарства. Зокрема було відмічено, що лісівнича галузь завжди реформувалася. І тільки у випадку, коли ініціатива у цій справі належала самим працівникам, вона давала позитивний результат. Нині розвиток лісового господарства можливий виключно шляхом децентралізації, зберігаючи за лісогосподарськими підприємствами статус юридичних осіб.

Представники лісівничої освіти та науки зауважили, що реформування має проводитися під увагою висококваліфікованих фахівців за участю громадськості. При цьому ліси повинні залишатися у державній власності, а лісова політика – будуватися за принципом сталого розвитку. Було також вказано на неприйнятність запропонованих Держлісагентством напрямів на централізацію. Науковці і фахівці мають брати участь у розробці українського лісового господарства, враховуючи досвід реформування Польщі та інших Європейських країн.

Експерти, які прийняли участь в дискусії, теж висловили негативне відношення до створення компанії, яка передбачає ліквідацію всіх лісгоспів України. Учасники круглого столу переконані, що спочатку потрібно оцінити всі можливі ризики та наслідки такої реформи. При цьому, це має бути економічно ефективний механізм лісового господарства і, разом з тим, український народ не має втратити власності на природні ресурси. Будь-які новації потребують насамперед широкого обговорення.

Позицію Міністерства аграрної політики та продовольства України представив перший заступник міністра Ярослав Краснопольський, який зазначив, що реформи мають відбуватися еволюційно, а ліси були, є і будуть державною власністю. Він також відзначив готовність міністерства до діалогу і продуктивної дискусії з фахівцями та громадськістю.

Green Video®
MBGV 0566-1GV


Понедельник 16 марта 2015
Сообщение прочтено 99 раз

"Ледяной перезвон". Национальный парк "Святые Горы". Green Video Music
Во время съемок температура была от минус 28*С до минус 20*С. 

Национальный природный парк «Святые Горы».

...
Читать


Понедельник 18 ноября 2013
Сообщение прочтено 80 раз
26.04.2012 НТС НПП "Гомольшанские леса". Green Video
Экстренное заседание научно-технического совета Национального природного парка «Гомольшанские леса». 
г. Харьков.
В обсуждении вопросов принимали участие:
Акулов А.Ю.; Атемасова Т.А.; Витер С.Г., Влащенко С.В., Вяткин О.Б., Гамуля Ю.Г., Головашкин В.А.; Гончаров Г.Л., Коломийчук С.В., Мешкова В.Л., Перегон О.А., Шапаренко С.А. 

Суббота 16 ноября 2013
Сообщение прочтено 126 раз

Документальный фильм
«КУДА УЕХАЛ ЛЕС? ОН БЫЛ ЕЩЕ ВЧЕРА!»

Этот фильм был снят в рекордные сроки – 2 месяца, если считать от даты снятия первых сцен, которые снимались именно для этого фильма, также использовались многие архивные материалы Green Video.
Спешка съемок была обусловлена варварским, лавинообразно нарастающим уничтожением лесов Украины и Харьковской области, в частности, структурами Госкомлесхоза Украины.

Фильм планировался к показу (и был показан) на заключительном этапе сертификации Гутянского лесхоза (по системе FCS) 20 Сентября 2007 г.


 Автор показал иностранным сертификаторам, что лесной массив Гутянского лесхоза, на территории которого предусмотрено создание НПП «Слобожанский», безжалостно и варварски уничтожается, точнее, просто исчезает.


В процессе съемок ежедневно поступала все новая и новая информация о лесном беспределе в Харьковской области, и фильм вышел за рамки проблем Гутянского лесхоза и создания НПП «Слобожанский» и превратился в фильм о преступной схеме уничтожения лесов Украины лесниками на примере Харьковской области.
...
Читать


Комментарии (1)