Авторизация
Меню

Календарь
 Март 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Среда 25 ноября 2015
Сообщение прочтено 37 раз

03.11.2015. «Реформування лісового господарства України: необхідність, цілі та методи їх досягнення». Green Video

3 листопада 2015 року на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України відбувся круглий стіл «Реформування лісового господарства України: необхідність, цілі та методи їх досягнення», у якому взяли участь керівництво Держлісагентства і Мінагрополітики, представники центрального комітету профспілки працівників лісової галузі, обласних державних адміністрацій, науково-дослідних установ, експерти ФАО і Світового банку, вищих навчальних закладів України та громадських організацій.

Виступаючи з вітальним словом, проректор університету Сергій Кваша зазначив, що на порядку денному розгляд стратегії розвитку лісівничої галузі, а ключова проблема – як бути з вертикаллю управління. Відповідь на ці питання повинна спробувати знайти еліта лісової галузі, яка приймає участь у роботі зібрання.

Голова Держлісагентства України Олександр Ковальчук зазначив, що реформування галузі викликане вимогами низки стратегічних документів. Галузь перебуває нині у тій ситуації, коли зміни необхідні. До пріоритетних напрямів модернізації належать: реформування системи управління, створення лісової охорони, електронний облік деревини, перехід на електронні держзакупівлі. Було виокремлено два варіанти розвитку подій. Перший передбачає абсолютну централізацію управлінського процесу шляхом об’єднання існуючих державних підприємств в одну «державну лісову компанію», ліквідувавши їх як юридичних осіб, а другий – об’єднання цих підприємств в корпорацію.

Колишні очільники лісової галузі розкритикували підхід нинішнього керівництва до реформування через відсутність прозорості, непроведення громадського обговорення з фахівцями та неврахування соціальних особливостей лісового господарства. Зокрема було відмічено, що лісівнича галузь завжди реформувалася. І тільки у випадку, коли ініціатива у цій справі належала самим працівникам, вона давала позитивний результат. Нині розвиток лісового господарства можливий виключно шляхом децентралізації, зберігаючи за лісогосподарськими підприємствами статус юридичних осіб.

Представники лісівничої освіти та науки зауважили, що реформування має проводитися під увагою висококваліфікованих фахівців за участю громадськості. При цьому ліси повинні залишатися у державній власності, а лісова політика – будуватися за принципом сталого розвитку. Було також вказано на неприйнятність запропонованих Держлісагентством напрямів на централізацію. Науковці і фахівці мають брати участь у розробці українського лісового господарства, враховуючи досвід реформування Польщі та інших Європейських країн.

Експерти, які прийняли участь в дискусії, теж висловили негативне відношення до створення компанії, яка передбачає ліквідацію всіх лісгоспів України. Учасники круглого столу переконані, що спочатку потрібно оцінити всі можливі ризики та наслідки такої реформи. При цьому, це має бути економічно ефективний механізм лісового господарства і, разом з тим, український народ не має втратити власності на природні ресурси. Будь-які новації потребують насамперед широкого обговорення.

Позицію Міністерства аграрної політики та продовольства України представив перший заступник міністра Ярослав Краснопольський, який зазначив, що реформи мають відбуватися еволюційно, а ліси були, є і будуть державною власністю. Він також відзначив готовність міністерства до діалогу і продуктивної дискусії з фахівцями та громадськістю.

Green Video®
MBGV 0566-1GV