Авторизация
Меню

Календарь
 Февраль 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28


Вторник 17 января 2017
Сообщение прочтено 62 раз

Незаконна рубка в Нововодолазькому районі Харківської області.

Доброго дня, мене зовуть Аліна Ловчиновська і я представляю Громадську організацію «ГРІНДА Інтернешнл». Ми екологічна організація, одним із основних напрямків діяльності якої є захист лісів. Протягом останніх днів ми займаємося проблемою незаконної вирубки дерев в Нововодолазьському районі Харківської області.

29 листопада 2016 року ми отримала тривожну інформацію про масштабну вирубку дубового масиву поблизу села Просяне Нововодолазського району Харківської області. Було вирішено наступного дня разом із активістами виїхати на місце події та провести професійну аерозйомку за допомогою квадрокоптеру та іншого сучасного фото та відео обладнання.

Прибувши на місце, ми зрозуміли, що вирубка опинилася ще масштабнішою, ніж ми очікували. Було вирублено ліс на схилах яру довжиною майже кілометр. Більшість порубаних дерев – дуби, які є дорогою породою дерева взагалі та особливо цінною породою для лісодефіцитної Харківської області, так як ми є Південно-Східним форпостом нагорних дубрав Євразії.

Нам було відомо, що на той час було заведено кримінальне провадження по цьому випадку, але ми не знали, хто саме був Заявником та одже не могли отримувати всю необхідну нам інформацію по цій справі. Тому того ж дня я написала заяву-повідомлення до Нововодолазьського районного відділу міліції та до Головного слідчого управління Національної поліції в Харківській області.

Також поставала проблема збереження лісопродукції, яка утворилася під час незаконної рубки.

Було зрозумілим, що державі нанесені збитки у масштабі мільонів гривень, але вони до того часу не були обчислені. Тому наступного дня ми та активісти з ГО «Цивільний корпус Азов» і ГО «Східний корпус» повернулися на місце вирубки із спеціалістом з Екологічної інспекції для обчислення збитків.

Прибувши на місце подій, ми зустріли там людей із бензопилами, що займалися лісозаготівлею. Ані пояснення, отримані від цих невідомих, ані документи, які вони показали, не виправдовували їх дій на місці незаконної вирубки. Вони не мали лісорубного квитка, працювали вони із суттєвими порушеннями техніки безпеки. Ми припустили, що ці люди причетні до незаконної рубки та, звичайно, був викликаний наряд поліції, який зафіксував все, що відбувалося, встановив особи та прийняв у представника ГО «Східний корпус» заяву про правопорушення. Пізніше, на місце подій прибули представники прокуратури області, слідчий по справі та працівники Головного слідчого управління області, радник Голови районної державної адміністрації. Прокурором було проведено слідчі дії. На місці відбулася дискусія щодо ситуації, що склалася, було вислухано точки зору всіх присутніх.

Весь цей час активісти проводили майже безперервну відео зйомку. На даний час ми сподіваємось на професійні слідчі дії, відшкодування збитків державі та притягнення винних до відповідальності. Ми відкриті до співпраці та готові допомогати слідству.

Додатково:
30.11.2016 року. Огляд за допомогою квадрокоптера незаконної рубки дуба в урочищі Вовчий Зруб Нововодолазького району Харківської області. Просянська сільська рада. Нововодолазький Агроліс.
https://www.youtube.com/watch?v=oZWcpaHCMPQ

Координати:
N49.721565, E35.728540

Greenda International™
Green Video®
MBGVGI 603-1GV


Понедельник 19 сентября 2016
Сообщение прочтено 67 раз

Хто нищить ліси України?

«Сотні чи навіть тисячі гектарів лисих гір. Це не просто екологічна катастрофа – це варварське, тотальне знищення України, на яке не діє жоден закон та мораторій».

Постає питання: хто це коїть, і, нарешті, як припинити варварське знищення лісів в Україні?

Насправді, відповідь на це питання лежить на самій поверхні, її тільки треба хотіти побачити. Ті, хто це коїть, – не ховаються, а навпаки постійно та зухвало підкреслюють, що вони це робили, роблять і будуть робити. Вони навіть активно рекламують свою діяльність, намагаючись ототожнити себе з охороною і раціональним використанням лісів держави України - що є прямим блюзнірством над всією лісовою наукою.

Мандруємо Україною та поступово знаходимо відповідь, хто знищує ліси України.

Державне агентство лісових ресурсів України визначає політику, план та юридичний захист, також контролює питання експорту, у тому числі через офшори. Обласне управління – «наглядач» на місцевості. І є господарююче підприємство, яке вирубує ліс. Звертаємо увагу на те, що господарююче підприємство діє на території громад (селищних рад), не маючи державного акта на землю, та нищить природні комплекси, не отримуючи дозволу ані місцевих мешканців, ані обласних державних адміністрацій. Все це відбувається під прапором державного господарювання на землях держлісфонду України.

Лісники можуть знищити практично весь ліс, і у відповідь на запитання навіть не будуть виправдовуватись. Повна безкарність.

Хто зупинить безкрай? Хто притягне злодіїв до відповідальності?

Матеріал підготовлений для міжнародної науково-практичної конференції «Захист прав властності українського народу: вітчизняні реалії та міжнародний досвід для України». Національна академія прокуратури України. м. Київ, 22.09.2016р.

Green Video®
MBGV 0585-2GV


Среда 25 ноября 2015
Сообщение прочтено 42 раз

03.11.2015. «Реформування лісового господарства України: необхідність, цілі та методи їх досягнення». Green Video

3 листопада 2015 року на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України відбувся круглий стіл «Реформування лісового господарства України: необхідність, цілі та методи їх досягнення», у якому взяли участь керівництво Держлісагентства і Мінагрополітики, представники центрального комітету профспілки працівників лісової галузі, обласних державних адміністрацій, науково-дослідних установ, експерти ФАО і Світового банку, вищих навчальних закладів України та громадських організацій.

Виступаючи з вітальним словом, проректор університету Сергій Кваша зазначив, що на порядку денному розгляд стратегії розвитку лісівничої галузі, а ключова проблема – як бути з вертикаллю управління. Відповідь на ці питання повинна спробувати знайти еліта лісової галузі, яка приймає участь у роботі зібрання.

Голова Держлісагентства України Олександр Ковальчук зазначив, що реформування галузі викликане вимогами низки стратегічних документів. Галузь перебуває нині у тій ситуації, коли зміни необхідні. До пріоритетних напрямів модернізації належать: реформування системи управління, створення лісової охорони, електронний облік деревини, перехід на електронні держзакупівлі. Було виокремлено два варіанти розвитку подій. Перший передбачає абсолютну централізацію управлінського процесу шляхом об’єднання існуючих державних підприємств в одну «державну лісову компанію», ліквідувавши їх як юридичних осіб, а другий – об’єднання цих підприємств в корпорацію.

Колишні очільники лісової галузі розкритикували підхід нинішнього керівництва до реформування через відсутність прозорості, непроведення громадського обговорення з фахівцями та неврахування соціальних особливостей лісового господарства. Зокрема було відмічено, що лісівнича галузь завжди реформувалася. І тільки у випадку, коли ініціатива у цій справі належала самим працівникам, вона давала позитивний результат. Нині розвиток лісового господарства можливий виключно шляхом децентралізації, зберігаючи за лісогосподарськими підприємствами статус юридичних осіб.

Представники лісівничої освіти та науки зауважили, що реформування має проводитися під увагою висококваліфікованих фахівців за участю громадськості. При цьому ліси повинні залишатися у державній власності, а лісова політика – будуватися за принципом сталого розвитку. Було також вказано на неприйнятність запропонованих Держлісагентством напрямів на централізацію. Науковці і фахівці мають брати участь у розробці українського лісового господарства, враховуючи досвід реформування Польщі та інших Європейських країн.

Експерти, які прийняли участь в дискусії, теж висловили негативне відношення до створення компанії, яка передбачає ліквідацію всіх лісгоспів України. Учасники круглого столу переконані, що спочатку потрібно оцінити всі можливі ризики та наслідки такої реформи. При цьому, це має бути економічно ефективний механізм лісового господарства і, разом з тим, український народ не має втратити власності на природні ресурси. Будь-які новації потребують насамперед широкого обговорення.

Позицію Міністерства аграрної політики та продовольства України представив перший заступник міністра Ярослав Краснопольський, який зазначив, що реформи мають відбуватися еволюційно, а ліси були, є і будуть державною власністю. Він також відзначив готовність міністерства до діалогу і продуктивної дискусії з фахівцями та громадськістю.

Green Video®
MBGV 0566-1GV


Вторник 3 ноября 2015
Сообщение прочтено 51 раз

Green Video News. Права граждан на доступ в леса должны быть обеспечены законом. ENPI FLEG  21.09.2015 Киев.

Украина - страна  малолесная. Леса покрывают ее территорию всего лишь процентов на 15. И при этом их огромное рекреационное значение  еще больше возрастает.  Однако,  в последнее время  многие   любители отдыха в лесу стали замечать, что данное Конституцией каждому гражданину  право на общее использование лесных ресурсов  все больше ограничивается всевозможными актами, распоряжениями, да и просто заборами.

Народный депутат Украины Остап Еднак предложил внести изменения в законодательство, регулирующее доступ в лес каждого гражданина. Его законопроект  №2515а от 20.08.2015 «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно обеспечения гарантий прав граждан на общее использование лесных ресурсов» зарегистрирован в Верховной Раде   и  находится на рассмотрении профильных комитетов парламента.
...
Читать


Понедельник 10 ноября 2014
Сообщение прочтено 65 раз

Нарада про катастрофічну ситуацію із незаконним користуванням природними ресурсами в Харківському районі. Green Video 

21 жовтня 2014 р. в Харкові відбулася розширена нарада Харківської районної державної адміністрації з екологічних питань. На засіданні були присутні голова Харківської РДА, депутати обласної і районної рад, голови сільських і селищних рад Харківського району, вчені з наукових інститутів Харкова, громадські екологічні організації Харкова і Харківського району області.

У вступному слові голова Харківської райдержадміністрації Ю.Шпарага зазначив, що Харківський район знаходиться на межі екологічної катастрофи. У зв’язку з скороченням асигнувань на утримання контролюючих органів, які займалися екологічною безпекою, район залишився один на один з екологічними проблемами і дуже швидко перетворюється на сміттєзвалище Харкова. У районі сьогодні незаконно видобуваються природні ресурси, безжально вирубуються ліси, вивозяться чорноземи. Потрібно залучати громадськість і правоохоронні органи, інакше з цими проблемами не справитись.
...
Читать


Понедельник 12 мая 2014
Сообщение прочтено 80 раз

19.03.2014 м. Київ, Орхуський центр при Міністерстві екології та природних ресурсів України. Всеукраїнський форум експертів екологічних громадських організацій, науковців та журналістів.
https://www.youtube.com/watch?v=LEGf9cn5CNQ

Тема: Фахівці обговорять майбутнє екополітики та люстрацію Мінприроди.
Організатори: МБО «Екологія-Право-Людина», Всесвітній фонд природи WWF, ВГО «Національний екологічний центр України».

Виступ Вероніки Агеєвої, голови Громадського комітету за збереження Біличанського лісу, м. Київ. 

Уже 7 років ми намагаємося захистити надзвичайно цінний природний комплекс – Біличанський ліс у Києві, щоб оформити статус національний природний парк. За годи практичної роботи ми відчули всі недоліки нашої і виконавчої, і законодавчої влади, і державної екологічної інспекції. Влада повинна змінити ідеологію роботи і відношення до екології. У 2010 році були ліквідовані громадські слухання і дуже багато експертиз.
Яценюк наголошує, що в зв’язку з важким станом треба збільшувати лібералізацію, зменшувати дозволи і таке інше. Екологічна експертиза не має бути ліквідована, а має бути на належному рівні.

Держекоінспекція в місті Києві можна сказати, що не працює. Вони допомагають забудовникам отримувати дозволи, а не забороняють природоруйнівну діяльність. 
Зараз готуються зміни до закону про прокуратуру. Ми начебто йдемо до європейського законодавства. Але екологічна прокуратура не має бути ліквідована.
Міністерство екології теж повинне брати участь у законотворчості або ініціювати внесення змін до законодавчих актів.

Green Video®
MBGV 0491-2GV-9F