Авторизация
Меню

Календарь
 Июнь 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Пятница 5 сентября 2014
Сообщение прочтено 41 раз

Т.Малькова. Традиційні та нові ЗМІ, соціальні мережі як гарантія права на інформацію. Green Video

26.06.2014 Київ, Орхуський інформаційно-просвітницький центр. 

Семінар «Взаємодія органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та організацій громадянського суспільства у реалізації положень Оргуської конвенції». 
https://www.youtube.com/watch?v=pICVIE1pAho&feature=youtu.be

Виступ Тамари Малькової, голови Міжнародної благодійної організації «Зелене досьє».

Базова потреба сучасної людини – зв'язок, комунікація, WiFi. 

Наша робота с мас-медіа змінюється через новітні віртуальні і мобільні реалії: електронні розсилки, соціальні мережі, віртуальні платформи, мобільна журналістика (стрімери). 

Приклади тематичних екологічних груп в соцмережах, які існують на сьогодні: Електронно-експертна наглядова рада при Мінприроди (FB), Екологія. Нова країна (FB), Rio+20 NGO Facebook group, Сланцевый газ – добро или зло (FB), Будущее без токсичных веществ (Казахстан) та ін. 

Сьогодні було б непогано, як би наше експертне середовище виходило на платформи не експертів, для того щоб донести експертні думки до екологічно зацікавлених людей. 

Можна порівнювати, що краще – нові чи старі засоби комунікації, але найголовніше на сьогодні зрозуміти, які загрози несе широкий доступ до інформації. Споживач, який має доступ до всього нинішнього розмаїття інформації, губиться від перенавантаження. Дуже швидка подача інформації, неякісна інформація, недостовірна інформація – ознака сьогоднішнього медійного простору. 

75% журналістів використовують соціальні мережі як джерело інформації, що неправильно. Існує також загроза інформаційних провокацій, поширення фейків. У ЗМІ бракує експертної думки, бракує аналітики. 

На нараді сторін Орхуської конвенції в Маастріхті збираються говорити про те, що прозорість, доступ до інформації через соціальні медіа – це дуже добре. Але, перш за все, нам потрібна якісна інформація від експертів і офіційних структур, від довірених інформаційних джерел. Соціальні мережі можуть надавати поради, дискутувати, але не мають бути єдиним джерелом інформації.

Green Video®
MBGV 0500-1GV-21F


Сообщение прочтено 49 раз

Ванда Барановська щодо питань діяльності Орхуських центрів. Green Video

26.06.2014 Київ, Орхуський інформаційно-просвітницький центр. 

Семінар «Взаємодія органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та організацій громадянського суспільства у реалізації положень Оргуської конвенції». 
https://www.youtube.com/watch?v=pICVIE1pAho&feature=youtu.be

Виступ Ванди Барановської, проректора ДЕА післядипломної освіти та управління.

Ми сьогодні підняли питання відносно формування діяльності Орхуського центру у Києві, Орхуських центрів на місцях, створення мережі ОЦ, напрямків розвитку, взаємодії ОЦ з органами державної влади. 

Прошу написати на електронну адресу Орхуського центру ДЕА ваше баченні подальшого розвитку ОЦ стосовно можливостей об’єднати екологічні громадські організації в областях. 

Запрошую прийняти участь у формуванні плану діяльності нашого центрального Орхуського центру у Києві, долучатися до освітніх програм, поділитися досвідом, наприклад, діяльності Тернопільського громадського Орхуського центру, запропонувати тренінги, які сприятимуть встановленню діалогу між органами влади і екологічними громадськими організаціями. 

Ми передбачаємо курси, які стосуються зокрема питань формування і підвищення ефективності діяльності територіальних громад, ролі екологічної громадськості і територіальних громад у вирішенні екологічних проблем у регіонах. 

Дозвольте від нашого зібрання написати звернення до ОБСЄ, щоб Україні долучитися до спільної системи екологічної інформації в регіоні європейського суспільства (SEIS). 

Green Video®
MBGV 0500-1GV-22F


Сообщение прочтено 57 раз

Сергій Вихрист. Орхуська конвенція, ОБСЄ та Україна. Green Video

26.06.2014 Київ, Орхуський інформаційно-просвітницький центр. 

Семінар «Взаємодія органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та організацій громадянського суспільства у реалізації положень Оргуської конвенції». 
https://www.youtube.com/watch?v=pICVIE1pAho&feature=youtu.be

Виступ Сергія Вихриста, експерта проекту ЕС «Додаткова підтримка Міністерства екології та природних ресурсів України у впровадженні Секторальної бюджетної підтримки».

Основа проекту ЕС СПБ – надання допомоги Мінприроді в реалізації секторальної бюджетної підтримки, тобто, мова йде про основні засади Стратегії державної екологічної політики, про реалізацію Національного плану дій до 2010-2015 рр. 

Значна увага також уділяється апроксимації природоохоронного законодавства України до джерел права ЕС в рамках Угоди про асоціацію. 

Україна була другою країною, яка ратифікувала Орхуську конвенцію. Сама конвенція на початку розвивалася дуже швидко по кількості ратифікацій і т.ін., а потім настав найтяжчий етап, коли треба було перетворити всі багаторічні напрацювання Орхуської конвенції у повсякденне життя. Це дійсно дуже складна, дуже копітка і дуже важлива справа. Без взаємодії органів державної влади, органів місцевого самоврядування, без взаємодії всіх заінтересованих сторін, насамперед громадськості як основної рушійної сили, без взаємодії з приватним промисловим сектором, з наукою ефективно реалізувати положення конвенції нереально.

Є різний досвід у різних країнах Європейської екологічної комісії ООН. ОБСЄ у окремих країнах фактично спонукало до створення Орхуських центрів, потім була певна переорієнтація фінансових пріоритетів для ОБСЄ. Україна була одною серед тих, хто рухав Орхуську конвенцію.

Green Video®
MBGV 0500-1GV-23F


Сообщение прочтено 30 раз

26 червня 2014 року в Орхуському інформаційно-просвітницькому центрі в Києві відбувся семінар «Взаємодія органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та організацій громадянського суспільства у реалізації положень Орхуської конвенції». 

Організаторами виступили: Міністерство екології та природних ресурсів України, Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління, Проект технічної допомоги Європейського Союзу «Додаткова підтримка міністерства екології та природних ресурсів України у впровадженні Секторальної бюджетної підтримки». 

В семінарі брали участь близько 60 учасників, які представляли департаменти Мінприроди, екологічні департаменти ОДА, науковців та екологічні громадські організації.

На першій сесії учасники семінару розглядали сучасні проблеми впровадження Орхуської конвенції у зв’язку з адміністративною реформою, за якою було ліквідовано територіальні органи Мінприроди. 

Директор юридичного департаменту Володимир Бучко повідомив про підготовку нового положення про міністерство, яким територіальні органи на місцях будуть повернуті до структури Мінприроди.

Про поточні наслідки адміністративної реформи доповіла директор МБО «Екологія-Право-Людина». Олена Кравченко. 

У кожній доповіді підкреслювали необхідність імплементації положень Орхуської конвенції в усі гілки державної структури. Був представлений план дій на виконання рішень попередніх зустрічей сторін Орхуської конвенції. Рішення про його підготовку буде затверджено у Маастрихті на п’ятій зустрічі сторін Орхуської конвенції у липні 2014 року. Учасники семінару запропонували оприлюднити цей план на сайті Мінприроди для громадського обговорення.

Друга сесія «Забезпечення доступу до екологічної інформації» присвячена стану екологічних інформаційних ресурсів, стану наповнення сайту Мінприроди, проблемам створення реєстрів викидів та переносу забруднення (РВПЗ), а також системи державного екологічного моніторингу, збору, представлення і використання його даних. 

На третій сесії безпосередньо за темою семінару розглянули питання взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та організацій громадянського суспільства у впровадженні Орхуської конвенції. 

Учасники підкреслювали необхідність відтворення і підтримки діяльності регіональних Орхуських центрів, ділилися досвідом створення Орхуських центрів в різних областях, проблемами їх фінансування і підпорядкування.

Green Video®
MBGV 0500-1GV


Сообщение прочтено 58 раз

Мінприроди України потрібна люстрація. Green Video News. 19.03.2014

Останні політичні події в країні, на думку екологів, повинні привести до люстрації Міністерства природних ресурсів України, яке за часи режиму Януковича остаточно перетворилося в систему обслуговування інтересів бізнес-еліт.

Обговорити майбутнє екополітики України і люстрацію Мінприроди 19 березня 2014 року в Орхуському центрі в місті Києві зібралися експерти, представники екологічних громадських організацій, фахівці департаментів, журналісти, чиновники.
...
Читать


Сообщение прочтено 52 раз

Валерий Ловчиновский про захватническую политику «Шелл» в Украине. Green Video

19.04.2013 Киев, помещение комитетов ВР Украины. Презентация доклада неправительственных организаций «Общественная оценка национальной экологической политики за 2012 год». 
https://www.youtube.com/watch?v=wTPCy8_8o4Q&feature=youtu.be

Выступление Валерия Ловчиновского, Green Video.

Сохранение лесов, водоемов, защита биоразнообразия, развитие ПЗФ – все эти проблемы являются фрагментами надпроблемы добычи сланцевого газа в Украине. Сегодня мы столкнулись с захватчиком, который опытнее, быстрее, богаче Украины. Наша страна действует по сценарию, который прописала транснациональная корпорация «Шелл». 

Областные советы в Харьковской и Донецкой областях прошли как внеочередные, с нарушением всех процедур, вопрос по согласованию соглашения с «Шелл» в повестку дня вносился в день заседания, депутаты голосовали, не имея на руках документа. На Украине никто не видел ни одного документа с подписью «Шелл», никто не покажет документа компании «Шлюмберже», которая собирается делать через 2 месяца гидроразрыв в Харьковской области. 

На общественных мероприятиях ученые предупреждают о возможной радиоактивности жидкости с глубоких подземных горизонтов, об отдаленных последствиях использования технологии гидроразрыва пласта, сейсмоопасности. Под буровой «Шелл» в Харьковской области находится Сивашское месторождение реликтовых пресных вод – 400 км3, это уникальный стратегический запас. «Шелл» эти проблемы не рассматривает, они проходят химией через водоносные горизонты, которые дороже любых запасов сланцевого газа.

В Донбассе, в Харькове выходят тысячи людей против добычи сланцевого газа. Все, кто подписал согласие на добычу сланцевого газа в Донецком регионе, - преступники. Если «Шелл» в удобной форме не предоставит общественности Украины пакет документов, который смогут изучить ученые и успокоить людей, то будет гражданская война. Сейчас нужно единым фронтом выступить против сланцевого газа.

Green Video®
MBGV 0493-1GV-13F


Сообщение прочтено 64 раз

А.Босак про засудження зрадницької Громадської ради, що підтримала підписання угоди з «Шелл». Green Video.


19.04.2013 Київ, приміщення комітетів ВР України. Презентація доповіді неурядових організацій «Громадська оцінка національної екологічної політики за 2012 рік». 
https://www.youtube.com/watch?v=wTPCy8_8o4Q&feature=youtu.be
Виступ Аделі Босак, Українська екологічна асоціація «Зелений світ», м.Київ.

Пропоную засудити зрадницьку Громадську раду при Мінприроди, що підтримала підписання угоди на видобуток сланцевого газу. В протоколі засідання вони навіть не відмітили, що я єдина проголосувала проти. На моє питання: «Де ж та угода, за яку ми повинні проголосувати?» - Валентин Савицький відповів, що Громадська рада йде на упередження: угода ще готується в Кабміні, а ми вже даємо свою згоду. І на другий день так звана Громадська рада відзвітувати, що це було рішення «від громадськості України».

Green Video®
MBGV 0493-1GV-16F

Сообщение прочтено 57 раз

В.Петрова про наслідки газовидобувної діяльності навколо села Яремівка, Ізюмський р-н, Харківська обл. Green Video

19.04.2013 Київ, приміщення комітетів ВР України. Презентація доповіді неурядових організацій «Громадська оцінка національної екологічної політики за 2012 рік». 
https://www.youtube.com/watch?v=wTPCy8_8o4Q&feature=youtu.be

Виступ Вікторії Петрової, мешканки с.Яремівка, Ізюмський р-н, Харківська обл.

Нам не вистачає підтримки громадських організацій, фахівців, екологів. Село Яремівка відноситься до Юзівської ліцензійної площі, межує з заповідними зонами. Мешканці виразили занепокоєність газовими вежами поблизу села, які пов’язують зі струсами землі, погіршенням питної води в колодязях. 

На буровому майданчику очевидні екологічні злочини: невідомі хімікати на чорноземі, розкидані порожні баки з-під хімречовин, котлован без гідроізоляції, наповнений хімікаліями. У кількох кілометрах від бурових веж розташований стратегічний водозабір м.Ізюм. 4 вежі належать компанії «Укргазвидобування», дві вже не працюють (два котловани зариті і просочилися в підземні води), а дві інші бурять на нетрадиційні гази. 

Проблема, яка наступає, - видобуток нетрадиційних газів, це проблема майбутнього. Вже зараз заповідні місця біля Яремівки знищуються. Погіршується стан здоров’я і довголіття місцевих жителів. Ні «Укргазвидобування», ні «Шелл» не дають чіткої відповіді на гострі запитання щодо безпеки видобутку нетрадиційних газів. Діяльність газовидобувних компаній вимальовувається як природозаперечуюча. 

Green Video®
MBGV 0493-1GV-14F


Сообщение прочтено 65 раз

Антоніна Єришева з сумом про екологію та екологічну громадськість. Green Video

19.04.2013 Київ, приміщення комітетів ВР України. Презентація доповіді неурядових організацій «Громадська оцінка національної екологічної політики за 2012 рік». 
https://www.youtube.com/watch?v=wTPCy8_8o4Q&feature=youtu.be

Виступ Антоніни Єришевої, віце-президента благодійного фонду «Громадська енергія», м.Київ. Розділ «Діяльність громадських природоохоронних організацій».

Надбання екологічної громадськості – створення незалежної Національної екологічної ради. Колишня Громадська рада при Мінприроди завжди боролася за те, щоб екологічну політику, політику Міністерства оцінювала або консультувала екологічна громадськість. Неекологічні громадські організації не володіють ситуацією. 

Політичні партії, як було сказано, не переймаються екологічними проблемами, але їх вибрали - отже суспільство ще не готове вибирати пріоритети екологічної політики. Також є бізнес, який ігнорує і втручається в природу. Міністерство екології очолює людина, яка займається корисними копалинами. Скільки можна з тієї землі брати? Потрібно раціонально використовувати те, що вже взяте. 

Екологічні проблеми не мають границь. Це національна безпека. Але сьогодні навіть в Мінекології екологічні проблеми не є пріоритетними. Де були громадські екологічні організації, коли розганяли Громадську раду? Промовчали. А багато з радістю відгукнулося на призив Міністерства і створило нову Громадську раду, яка тут же схвалила видобуток сланцевого газу.

Green Video®
MBGV 0493-1GV-15F


Сообщение прочтено 67 раз

В.Шевчук: Усі основні капітали зроблені на хижацькій експлуатації природних ресурсів. Green Video

19.04.2013 Київ, приміщення комітетів ВР України. Презентація доповіді неурядових організацій «Громадська оцінка національної екологічної політики за 2012 рік». 
https://www.youtube.com/watch?v=wTPCy8_8o4Q&feature=youtu.be

Виступ Василя Шевчука, голови президії Українського товариства охорони природи, м.Київ.

«Громадська оцінка національної екологічної політики» - фундаментальна робота. Єдиний шлях України, в тому числі в екологічній сфері, – це європейська інтеграція. Інакше продовжиться хижацька експлуатація природних ресурсів. Екологічна сфера піднімається на планетарний рівень, тому має стояти на першому місці державної політики. Право на чисте довкілля – невід’ємне конституційне право кожного українця. Наша громадська оцінка – це оцінка чи вирок? 

Сьогодні в Україні немає державного центру формування екологічної політики. В програмах політичних партій і урядових програмах питання екології або фрагментарні, або відсутні взагалі. Інституційна база державної екополітики ліквідується. Національну екологічну політику в Україні сьогодні народжує громадське екосуспільство. 

Колосальний невикористаний резерв – донести до кожного українця, що руйнування води, повітря, лісів – це руйнування здоров’я і довголіття кожної людини. Потрібно підвищувати свідомість громадян. Потрібно роз’яснювати, що всі основні капітали в цій країні зроблені на хижацькій експлуатації природних ресурсів.

Рекомендації: створити громадську консультаційну раду при ВР або при комітеті ВР, щоб всі напрацювання і рекомендації викласти у вигляді законів.

Green Video®
MBGV 0493-1GV-1F


Назад12345678Вперед | Указать страницу