Авторизация
Меню

Календарь
 Август 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Пятница 5 сентября 2014
Сообщение прочтено 49 раз

Олексій Василюк про катастрофічне знищення дикої природи України. Green Video.

19.04.2013 Київ, приміщення комітетів ВР України. Презентація доповіді неурядових організацій «Громадська оцінка національної екологічної політики за 2012 рік». 

Виступ Олексія Василюка, заступника голови ВГО НЕЦУ. Розділ «Збереження природи і збалансоване природокористування».

На нашій презентації немає аншлагу тих людей, чию діяльність ми аналізуємо. Тобто люди, які чинять екологічну політику на своїх державних посадах, не цікавляться громадською оцінкою своєї роботи. 

В 2012-му р. не вдалося відновити державну службу заповідної справи. Рівно через місяць не стане управлінь ОНПС. Не вдалося підписати 8 указів про створення нових об’єктів ПЗФ, які лежать в адміністрації президента с 2008 по 2012 рр. Після ренесансу заповідної справи, коли в кінці 2009-го було створено 30 НПП, настав «льодовиковий період». Лише на початку 2012-го року виділилися кошти на створення адміністрацій всіх нових національних парків. В цілому інституційна цілісність заповідної справи порушена і порушується далі. 

Прийняти закони, які дозволяють вилучати землі ПЗФ для суспільних потреб. Не вдалося поєднати в одній структурі всі установи ПЗФ, вони залишаються підпорядкованими різним відомствам. Розроблений і прийнятий парламентом закон про ландшафти, який вкрай необхідний, бо ми підписали ландшафтну конвенцію, президент завітував.

 В 2012-му році в лісовому секторі зросли темпи санітарних рубок, вводяться нові види рубок. Лісорозведення проводиться там, де раніше лісів не було – в степовій зоні, не відновлюються ліси в Карпатах і на згарищах. Мова йде тільки про освоєння коштів. Слова економіста Сен-Марка: «Найбільший дефіцит з усіх, які є на цій планеті, - це дефіцит дикої природи». На жаль, Україна за 2012 р. показала негативну тенденцію: природи стало менше, і обіцяє стати ще менше. 

Green Video®
MBGV 0493-1GV-6F

Четверг 19 июня 2014
Сообщение прочтено 80 раз

Ярослав Мовчан. Пропозиції щодо завдань і структури Мінприроди. Green Video

19.03.2014 м. Київ, Орхуський центр при Міністерстві екології та природних ресурсів України. Всеукраїнський форум експертів екологічних громадських організацій, науковців та журналістів.
https://www.youtube.com/watch?v=LEGf9cn5CNQ

Тема: Фахівці обговорять майбутнє екополітики та люстрацію Мінприроди. 
Організатори: МБО «Екологія-Право-Людина», Всесвітній фонд природи WWF, ВГО «Національний екологічний центр України».

Виступ Ярослава Мовчана, голови Національного екологічного центру України, завідувача Лабораторії екобезпеки ННЦ «Екобіобезпека» НАУ. 

Доповідь «Мінприроди України в контексті довкілля і екополітики. Пропозиції щодо завдань і структури».

На сьогодні є критичним стан окремих екосистем і ресурсів (забруднення вод, втрата гумусу, збільшення ерозії і т.д.). Україна втрачає природний капітал, ми маємо брудні ґрунти, знищені степи, проблеми з прибережними зонами, катастрофу з біоресурсами. 

Трагічна ситуація по лесах. Згідно бонітету український ліс має давати 400 м3 з гектара, а дає до 200 м3 – половина лісу крадеться до того. І це загострюється, бо ліси біднішають, немає нормальної культури лісу. 

Інституційна реформа зруйнувала систему, втрачена керованість. Держінспекції перетворилися на екорекет. Тут потрібно швидко робити на предмет люстрації, на предмет корупційних досліджень.

Ми перестали виконувати міжнародні конвенції. Щодо гармонізації з Європою ми втратили час, не підішли до цієї бази з тисяч стандартів, нормативів, що могло би забезпечити ривок у майбутньому.

Збільшується старіння основних фондів, інфраструктури, що може приводити к частішим аваріям. Наростає фрагментація – ми розрізали єдину екосистему на фрагменти, ділянки; немає місць для нормального життя популяцій тварин.

Було сформульовано 21 завдання міністру, запропоновані системні рішення щодо структури Міністерства екології.


Green Video®
MBGV 0491-2GV-27F